Skocz do zawartości

Gra lepiej wieczorami


nico

Recommended Posts

Filozofikus, zapewniam Ciebie ze nie jest to odczucie subiektywne. Na pewnych systemach, szczegolnie budzetowych moze nie slychac tak ewidentnie roznic. W takim przypadku zgodze sie, ze moze to byc odczucie subiektywne. Jednak chyba nie zaprzeczysz, ze kondycja pradu ma wplyw na odtwarzana muzyke ? Prawda jest, ze wieczorami w sieci mamy po prostu mniej "smieci"/zaklocen generowanych przez urzadzenia.

pozdr
hybryd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Zgadzam sie z większością: rzeczywiście wieczorami muzyki słucha się najlepiej. Jak jest ciemno słuch zyskuje względem wzroku, wszystko i wszyscy wokół zaczynają układać się do odpoczynku, albo już śpią (niektórzy niestety przed głośno włączonym tv) i chociaż odczuwam już ciężar całego dnia, to z przyjemnością układam się w fotelu, zamykam oczy (!) i nasłuchuję. Taki sposób odbierania muzyki pozwala mi najczęściej na odkrywanie czegoś nowego w płycie, którą już wcześniej słuchałem wielokrotnie. I tak raz właśnie słuchałem "Final Cut" i w pewnym momencie usłyszałem motyw, który nie wiem do dziś czy rzeczywiście usłyszałem czy mi się zdawało, bo niestety nie mogę go usłyszeć ponownie. I to chyba była ta jedna niepowtarzalna chwila. Więc nie każdy czas jest odpowiedni na każdą muzykę.... Tak to widzę!
pozdrawiam icon_biggrin.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Taki sposób odbierania muzyki pozwala mi najczęściej na odkrywanie czegoś nowego w płycie, którą już wcześniej słuchałem wielokrotnie. I tak raz właśnie słuchałem "Final Cut" i w pewnym momencie usłyszałem motyw, który nie wiem do dziś czy rzeczywiście usłyszałem czy mi się zdawało, bo niestety nie mogę go usłyszeć ponownie. I to chyba była ta jedna niepowtarzalna chwila.


Też w ten sposób odkrywam nowe dźwięki.
Ostatnio musiałem ... wyjąć baterie z budzika, bo tykanie zagłuszało mi muzykę. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Oj zagrało Ten nocy lepiej!

Jedyna noc w roku, gdy trzepanie głośników nie jest rzeczą naganną a nawet mile widzianą. icon_wink.gif

Przyznam się szczerze, że rzadko odkręcam tak głośno swój wzmacniacz, ale zdał egzamin - głośno, potężnie, ale jednocześnie czysto.

Szczęśliwego Nowego Roku dla wszystkich audiolubów! icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Jak większość z nas słucham wieczorem ,dlaczego?To już powiedzieli koledzy.Raczej sam, bo słuchanie muzyki,takie po naszemu,z wyławianiem dźwięków, wymaga skupienia.Wzrok trzeba wyłączyć.Często gaszę światło.Niestety czasem kończy się tak że szczególnie przy spokojnej muzyce po prostu przysnę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Podzielam zdanie kolegów....

...zdecydowanie wieczorem....

....na zewnątrz cicho..coraz mniej zakłóceń...może jakiś pies czasem....

...choć przy słuchaniu...płyty "DINGO"....szczekanie w tle daje większą przestrzeń..i urok..? / odczucie subiektywne /


.. tak, oczy można wyłączyć .... nie są potrzebne..

...druga osoba raczej też nie.....choć znam takie pary...słuchające razem..../ wyjątki tworzą regułę .../


....zapuszczam płytę....wyłączam światło...siadam w fotelu ...

....jeszcze przed pierwszymi dźwiękami, które popłyną w przestrzeń....ciemną pokoju...


.....zależnie od nastroju.....Chopin, Mails,.....Czajkowski....




.....miłego nocnego...słuchania...

...życzę


uczeń54
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...