Skocz do zawartości

Gdzie ja to mam?


mejson

Recommended Posts

Kiedyś płyty i kasety magnetofonowe katalogowałem. Obecnie płyty mam ułożone wg gatunków muzyki a w ramach tego alfabetycznie. Mniej więcej pamiętam gdzie co mam. Gorzej z płytami analogowymi. Ponieważ po raz kolejny w życiu zbieram płyty analogowe wkradł się w moją kolekcję lekki bałagan. Przed laty kiedy zbierałem czarne płyty, a było tego trochę wszystkie były skatalogowane.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do katalogowania wszystkich nośników używam Excel'a. Mam trzy arkusze: CD+DVD (muzyczne), DVD+VCD (filmy), MC. Wszystko jest uporządkowane alfabetycznie: wg wykonawców (CD, DVD muzyczne, MC) i wg nazw filmów (DVD, VCD). Przy nośnikach muzyki mam jeszcze takie informacje, jak: "tytuł albumu" i "uwagi", pod którymi zamieszczam informacje o liczbie nośników w albumie, specjalnej edycji itd. W przypadku filmów oprócz ich tytułów wpisuję informacje o nazwisku reżysera.

Wszystkie nośniki mam ułożone na półkach w porządku alfabetycznym, więc nie mam problemu ze znalezieniem konkretnego wydawnictwa. Muzyki wg gatunków nie układam. Dobra muzyka wychodzi poza szufladkę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak z seksem - najgorzej zacząć, a później już jakoś idzie... icon_wink.gif

Taką "górkę" ciężko przerobić, na bieżąco idzie już łatwiej.
O ile nie straci się konsekwencji...

Pewnym ułatwieniem mogą być programy zgrywające płyty, których jedną z funkcji jest wyszukiwanie informacji o płycie w internetowej bazie danych.
Ja korzystam z EAC, który po włożeniu płyty umożliwia mi skopiowanie wszystkich informacji (z tytułami utworów) do schowka (klawisze Ctrl+D) i wklejenie jej np. w poczciwym arkuszu kalkulacyjnym, który uważam za najlepszy do tych celów.

W jakieś dwa ... miesiące powinieneś się uporać ze swoją kolekcją. icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pamięć czasami zawodzi icon_wink.gif , dlatego niedawno skatalogowałem swoją płytotekę. skorzystałem z arakusza excell odpowiednio go formatując i zakładając autofiltry. Dzięki temu nie tylko wiem co mam ale także gdzie tzn. na której półce leży dana płyta. Mam też kontrolę nad tym komu pożyczyłem daną płytę co też się czasami przydaje icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

(...) Mam też kontrolę nad tym komu pożyczyłem daną płytę co też się czasami przydaje icon_wink.gif



Oj, przydaje się, przydaje... Szczególnie wtedy, kiedy Ty zbierasz oryginalne wydawnictwa, a Twoi znajomi czerpią z Twoich zasobów pełnymi garściami, zasilając jednocześnie swoje tryliony gigabajtów icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

...Gorzej z płytami analogowymi. Ponieważ po raz kolejny w życiu zbieram płyty analogowe wkradł się w moją kolekcję lekki bałagan.

Belfer54
No to ja też mam dodatkową robotę - parę dni temu zabrałem z mieszkania moich rodziców moje stare płyty. I teraz muszę dołożyć jeden arkusz w Excelu z płytami analogowymi, a do tego jeszcze go wypełnić icon_lol.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam wasze wypowiedzi dochodzę do wnioski, że po raz kolejny w życiu zacznę katalogować płyty. Och kiedy ja to robiłem, chyba ze 100 lat temu.
Może to dobry moment. NIe sądzę abym po raz kolejny wyrzucił, oddał , sprzedał płyty analogowe. RoRo wie dlaczego icon_biggrin.gif
A zatem trzeba się wziąć do roboty.

Natomiast jeśli chodzi o pożyczanie płyt to podobnie jak Fono Master przestałem je w pewnym momencie pożyczać z wielu powodów, pewnie sie domyślacie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płyt nie mam skatalogowanych.Te co często słucham zawsze są obok kompaktu.Pozostałe posortowane według wykonawców.Często szukając konkretnej płyty ,odkrywam coś ciekawego(skleroza) i właśnie tego słucham.W czasach kaset miałem je opisane w specjalnym zeszycie.Teraz szkoda mi czasu na katalogowanie płyt.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Płyt na półkach nie kataloguje...za wiele ich nie mam icon_redface.gif Zapisuje tylko te które komuś pożyczam - choć od nie dawna nie pożyczam - Do odwołania..
Natomiast mp3 miałem skatalogowane całkiem fajnym programem - Broken Cross Disk Manager - bardzo prosty w obsłudze i taki trochę intuicyjny..z czystym sercem każdemu go polecam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...