Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Redakcja AUDIO

Kołysanki, czyli przy jakiej muzyce zasypiamy...

Recommended Posts

Mój kolega na przykład preferuje wielką moc decybeli i ryki długowłosych wokalistów okraszone agresywnym waleniem w bębny i szarpaniem strun gitarowych. To jak bomba atomowa spuszczona na sam środek sypialni. Jeśli o mnie chodzi ani za dnia, ani w nocy icon_smile.gif Zasypiam najczęściej w ciszy, a to tylko dlatego, że... zasypiam od razu, jak przyłożę głowę do poduszki. Tło muzyczne zatem raczej mi niepotrzebne. Kiedyś słuchałam radia jazz. A Wy? Przy jakich dźwiękach zasypia Wam się najlepiej?

Przy muzyce nawet cichej nie potrafię zasnąć ,najlepsze jest słuchowisko w Radio /chyba tylko w Polsce spotykane/ oraz niezawodny TV.
Program przyrodniczy z głosem Pani Czubówny icon_cool.gif

Przestałem słuchać muzyki do poduszki (choć swojego czasu prawie że nie potrafiłem zasnąć bez muzyki).
Jednym z banalnych powodów był rozkład wieży w sypialni... icon_smile.gif

Tytuły z hipno-listy:

1. Brian Eno - Discreet Music, Music for Films, Thursday Afternoon
2. Miles Davis - Kind of Blue
3. gitara klasyczna - np. suity lutniowe Bacha
4. żona bardzo lubiła zasypiać do chorałów gregoriańskich

Czyli przewidywalnie - miękko i ambientalnie.

U mnie tak różnie różnie, natomiast mam taką zasade słuchania lekkich kawałków delikatnych melodyjnych spokojnych, chillout lub spokojne rytmy.. nie mogę natomiast słuchać muzyki absorbującej ...icon_smile.gif bo zaraz spanie mi przechodzi a chęć podkręcenia gałki volume jest natychmiastowa.. icon_smile.gif

No cóż, dźwięki do poduszki odeszły na zawsze, istniały tylko w czasach kawalerskich. Moja Kochana Żonka (bez ironii) niestety tak jak ola_be - zasypia tylko w ciszy. A zasypiam czasami jak baranek, gdy jestem zmęczony i zapuszcze sobie coś ulubionego w pokoju gościnnym (tam mamy sprzęcik). Pamiętam czasy słuchawek, potrafiłem zasypiać z nimi na uszach, słuchając przeróżnej muzyki. Skończyło się to bezpowrotnie, ku mojemu zdrowiu i uciesze laryngologa icon_wink.gif. A miało to miejsce przy wspaniałej muzyce filmowej z ,,ALIEN3" Elliot-a Goldenthal-a. Zasnąłem dość szybko, natomiast obudziłem się prawie z zawałem, gdzieś pomiędzy ,,WRECKAGE AND RAPE" a ,,THE FIRST ATTACK"............

Ja ostatnio najmilej zasypiam przy "TRYPTYKU PETERSBURSKIM" Józefa Skrzeka i Roksany Vikaluk icon_smile.gif
Czasem ich zastępują Indianie z różnych zakątków Ameryk obu.

Muzyka przy spaniu rządzi icon_smile.gif Najlepiej spokojny wokal połączony z cichą gitarą icon_smile.gif Mi do poduchy przygrywa Eddie Vedder i jego płyta do filmu ,,Into the Wild", lub Piotr Rogucki ze swoimi solowymi dokonaniami icon_smile.gif

Cytat

Jesli chodzi o mnie, to zdecydowanie do poduszki najlepiej mi się słucha muzyki klasycznej icon_smile.gif

niedobrze, się dzieje w narodzie... nikt nie napisał, że najlepsza muzyką na świecie do snu i poduszki są westchnienia własnej dziewczyny tudzież żony;)

Sepultura icon_mrgreen.gif .
A na poważnie, kiedy byłem kawalerem, notorycznie spałem ze słuchawkami na uszach. Najlepszy był moment przebudzenia, muzyka witała mnie pierwsza, różna (oprócz Sepultury) icon_smile.gif.
Obecnie, czasem zdarza się noc przy włączonym odbiorniku radiowym.
Po westchnieniach Żony zasypiam najsmaczniej icon_mrgreen.gif .

Przy muzyce nie zasnę, ale co ciekawe przy filme i owszem icon_biggrin.gif Włączam jak nie mogę zasnąąc jakiś denny polski serial i śpię jak dziecko icon_biggrin.gif

Ja przy muzyce nie zasypiam. Bo wolę jak ona nie gra. Zazwyczaj jak jest jakaś muzyka, mojego typu - techno, electro, dubstep to nie mam ochoty spać icon_wink.gif chcę wtedy się bawić i wtedy chcę cały czas atakować parkiet. Bo ja jak Tede jestem król parkietu, pozdro joł.

A ja zasypiam..Mam taką jedną piosenkę icon_smile.gif u mnie ona się nazywa rotary na jednej z dzikich plaż. Wtedy przy niej śpię jak dziecko i wtedy przy niej dosłownie jakoś tak zasypiam i śpię jak zabity zzzZZZ icon_smile.gif to tak rzecz według mnie normalna, że do swojego ulubionego hitu można szybko zasnąć

Zdecydowanie lubię zasypiać przy głosie Beth Gibbons. Hm, no kobieta ma w swoim śpiewie coś dla mnie niezwykłego i kiedy myślę o tej niezwykłości jest mi tak błogo i słodko, że zasypiam... Do tego dochodzą oczywiście porozciągane, leniwe dźwięki elektrofonów.
Bardzo blisko muzyki: ktoś miał do czynienia z jutuberskimi kanałami ASMR??

Ja zasypiam nieodmiennie przy jakiejkolwiek płycie Vangelis, najlepiej z gościnnym występem Johna:-) ile razy próbowałam posłuchać tych płyt do końca... nie ma szans... przy mniej więcej trzecim, czwartym utworze padam jak mucha... nie ma lepszego usypiacza:-)

Nie mam problemów z zasypianiem, dlatego jest mi bez różnicy jaka to będzie muzyka. Nie potrzebuję niczego konkretnego. Może to być muzyka klasyczna, jak i polski rok lat 80. Najważniejsze, żeby nie było zbyt głośno. A "westchnienia żony" to hit, którego można słuchać do końca życia. W końcu królowa jest tylko jedna icon_biggrin.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować