Skocz do zawartości

Płyty jakie powinny pojawić się w audiofilskiej kolekcji


Recommended Posts

Pewnie, że to kwestia gustu, ale zawsze wśród tych płyt będzie można znaleźć coś dla siebie.

Bardziej chodzi mi tu o te płyty, które są w jakiś sposób istotne ze względu na swoje walory instrumentalne, wokalne za niezwykłą stereofonię itp. Nie ma to być coś w stylu moja ulubiona płyta.

Np. dla kogoś Doda może być ulubioną wokalistką itp. ale do kolekcji audiofila się nie mieści.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że gusta gustami, ale polecić coś innego nigdy nie zaszkodzi.

Sugerując się płytą, którą zaproponowałeś, przypuszczam, że chodzi Ci o muzykę bardzo dynamiczną, wręcz "wybuchową", przy której zarówno Tobie jak i Twoim znajomym opadnie szczena przy odsłuchu. Musisz tylko pamiętać, że po dłuższym słuchaniu takich płyt trzeba regularnie dokręcać śrubki w meblach, futrynach itp. ... icon_lol.gif

No to jedziemy:

1. YIM HOK-MAN 'Master Of Chinese Percussion'
2. KODO
3. The OZONE PERCUSSION GROUP 'La Bamba'
4. TERJE ISUNGSET 'Iceman Is'
5. płyta testowa STAKKATO 2 wydana przez niemieckie Audio
6. ROGER WATERS 'Amused To Death'
7. MINO CINELU 'Mino Cinelu'
8. PETER GIGER & FAMILY OF PERCUSSION 'A Drum Is A Woman' (coś a la The Best of)
9. ... no i inne płyty Ericha Kunzela wydane przez Telarc


Teraz mniej wybuchowo, ale również pięknie...

10. DIRE STRAITS 'Brothers In Arms' (generalnie polecam wszystko, co stworzył Mark Knopfler)
11. JANUSZ MACKIEWICZ TRIO 'Frogsville'
12. SCOTT HENDERSON, STEVE SMITH, VICTOR WOOTEN 'Vital Techtones VTT2'
13. KARI BREMNES

tu polecam wszystkie jej albumy, na których śpiewa po NORWESKU. Anglojęzyczne są takie sobie. Najnowsze płyty to: 'Fantastisk Allerede', 'Ly' i 'Over En By'.

Kari nagrywa dla Kirkelig Kulturverksted, a to oznacza ponadprzeciętną przestrzenność (możesz wstać i dać wykonawcy "w twarz")

14. CHARLIE HADEN & PAT METHENY 'Beyond The Missouri Sky'
15. PAT METHENY 'Orchestrion'
16. The DEREK TRUCKS BAND 'Songlines'
17. HUGH MASEKELA 'Hope'
18. JOHN MOULDER & KEN HALL 'Spirit Talk'
19. MARILYN MAZUR 'All The Birds'
20. MONTY ALEXANDER 'Stir It Up'
21. MANU KATCHE 'Neighbourhood', 'Playground' i 'Third Round'
22. MYRIAM ALTER 'If' i 'There'
23. ROBERTA GAMBARINI 'Easy To Love'; nie zawsze mam dzień, żeby jej posłuchać, ale żywię pełen szacun dla jej umiejętności wokalnych
24. PEDER af UGGLAS 'Autumn Shuffle'
25. WOLFGANG HAFFNER 'Shapes' ; bardzo udany mariaż elektroniki i instrumentów akustycznych


a jeśli nie gardzisz elektroniką, to polecam

26. CEU 'Ceu'
27. NUBLA 'Voayeur'
28. KRAFTWERK 'Electric Cafe'
29. YELLO 'Flag', 'Rubberbandman'i 'Touch'
30. BOOZOO BAJOU 'Dust My Broom'
31. MAKYO 'Vismaya'
32. HARDFLOOR 'Two Guys Three Boxes'
33. EMMANUEL TOP 'Asteroid'


To oczywiście bardzo skromny i subiektywny wybór, jak Ci będzie mało, dorzucę...

Myślę, że powinieneś zapoznać się też z tym tematem: LINK

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Zachęcam do sprawdzenia nowego projektu GrubSona i BRK, płyta jest już dostępna w przedsprzedaży icon_wink.gif
A oto track lista:
01.”Śniadanie” [gośc. Jotoskleja aka ginekoJot]
02. A Kto To?!?
03. Co słychać
04. Kiedy Byłem Cz. 2
05. System
06. Szansa
07.Imię
08. Niech się dzieje...
09. Parchy
10. Zacieszacz [gośc. Bu]
11. Szybki “Obiad”
12. ”Siesta”
13. Można?! Da się?!
14. Złap za intro
15. Złap za...
16. Pozytywka
17. “Podwieczorek”
18. Racja
19. Pasja[gośc. Jarecki]
20.Ostatni raz
21. Kalorie [gośc. Jarecki aka Mr FastFood]
22. “Kolacja”
23. Przygody Grubego Brzucha [gośc. Jotoskleja]

Wszystkich zainteresowanych zachęcam do zapoznania się ze szczegółami pod adresem: http://www.maxflo.pl/2012/04/27/gruby-brzu...przedsprzedazy/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 4 months later...
Mam propozycję dla wszystkich niepoprawnych basolubów icon_cool.gif , eksplorujących granice możliwości swoich głośników niskotonowych. Biosphere i ekscentryczny album "Autour de la lune" (Wokół Księżyca). Muzyka z gatunku dark ambient, przy czym jest to ambient taki najbardziej mroczny z mrocznych. Muszę jednak przyznać, że w odróżnieniu od albumu "Dropsonde" wcale nie dołuje. Pozycja zawiera muzyczny podkład ze słuchowiska radiowego i praktycznie w ogóle nie ma tu tradycyjnie pojmowanej melodii, są tylko piski, szumy i przepotężny, miażdżący, bardzo nisko schodzący BAS. Niskich tonów naprawdę nikomu nie zabraknie, a takiej zabawy z owymi frekwencjami nie słyszałem od czasu wybitnych ambientowych płyt Thaemlitza z pierwszej połowy lat 90-tych. Album jest oczywiście totalnie odjechany, zwariowany, większość znajomych, którym to puszczałem, używała sporo charakterystycznych polskich słów i ich tu nie przytoczę... Muzyka ma jednak w sobie coś, co nie pozwala przerwać odsłuchu - pod warunkiem, że słucha się całej płyty, od a do z, wtedy wszystko układa się w logiczną, spójną całość. Zresztą gdzieś w necie czytałem, iż bardzo głośne słuchanie tego wyzwala odczucia jak po zażyciu LSD. Dragów nie biorę, więc nie mam porównania, słuchałem na tyle głośno, na ile pozwolił mój sprzęt i cóż, czułem się jakoś... inaczej icon_lol.gif icon_rolleyes.gif

Są ma się rozumieć płyty, na których jest więcej i głębiej basu, szczególnie płyty z tzw. basem ekstremalnym, ale takiego klimatu jak na Autoure nie ma nigdzie.

Nie wiem, czy jest sens wklejać linki do youtube'a, bo będzie może 5% jakości oryginału, ale co tam...

http://www.youtube.com/watch?v=cjTomg07iUM

http://www.youtube.com/watch?v=7aSo4yAmX6A


A żeby zwolennicy dźwięków z przeciwnego końca pasma nie czuli się zaniedbani, wklejam linki do innej płyty z rodzaju "trzeba mieć". Oryginału jeszcze nie mam (DROGO!), ale muzyka potrafi w fotelu sponiewierać icon_mrgreen.gif

All Star Percussion Ensemble

KLIK

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profi
A mam icon_wink.gif coś podobnego nie identycznego
np twórczość (kiedyś już o nim wspominałem, młodego i utalentowanego gościa.. Olafur Arnalds (oryginalne pisownia to: Ólafur ) a jego to mam wsio co wydał. Niestety nic nie dostaniesz w PL wszystko kupowane zagranicą. Byłem też na jego koncercie icon_wink.gif zobacz może i jegoo twórczość przypadnie do gustu.. nie ma gitar ale sa smyczki i takie tam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta do słuchania przez nauszniki - Ultrasone Demo CD. Niedostępna w handlu, gdyż rozprowadzana jako dodatek do słuchawek tej firmy (nie wiem czy wszystkich czy tylko tych z wyższej półki). Dorwać ją można ewentualnie na jakiejś platformie aukcyjnej. Zatem pozostaje sieć.
Osoby nie przygotowane, nie znające binauralnej prezentacji muzyki mogą doznać szoku icon_eek.gif .
Tutaj mała próbka KLIK
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • 10 months later...
Explorations In Space And Time, album wydany przez Chesky Records (przykładowy LINK, gdzie jest świetny opis tej płyty). Mam już kilka płyt do odsłuchu słuchawkowego, ale ta je dosłownie znokautowała. Nie dość, że od A do Z zawiera uwielbianą przeze mnie muzykę perkusyjną, to jeszcze ogrom muzycznego planktonu i zniewalającą jakość zapisu. Moje uszy doznały dziś orgazmu icon_cool.gif .
Podam jeszcze linki do odsłuchu, ale sample nie oddadzą sonicznego bogactwa albumu, a kiepska ich jakość raczej do zakupu płyty nie zachęca (do wyboru TU lub TU).
Album jak najbardziej polecam polecam polecam polecam!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 3 months later...
Powiem Ci co jest na górnej półce w mojej kolekcji (numeracja czysto porządkowa):
1. Portishead, Dummy;
2. Massive Attack, Mezzanine;
3. Dead Can Dance, Within the Realm of a Dying Sun;
4. Klaus Schulze, The Crime od Suspense;
5. Michelle Mekarski, Keith Jarrett - Johann Sebastian Bach: Six Sonatas for Violin and Piano.

Właściwie tego rodzaju muzyka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 years later...

muzyczny_gosc. Ten Olafur Arnalds jak dla mnie bomba idealnie moje brzmienia. Juz szukam albumów az miło sluchać i się odpręzyć

Ja moge dodać od Siebie zespól AIR - oraz ich album Moon Safari ale nie tylko ten , Amused to Death - Roger Waters, Touch - Yello, wokalistke Diana Krall i jej albumy oraz My One and Only Thrill – Melody Gardot ze zjawiskowa muzyka oraz glosem. Moją osobistą ulubienica jest DIDO ale... to nie ten poziom ale uwielbiam jej twórczość. Trzymam z sentymentu jeszcze wszędzie polecany album Pink Floydów oraz Metalice ale tylko ze względu iż polecane są do udsłuchów. No i Milesa Davisa ale tego już odpalam rzadziej. Rewelacyjnie tez słucha mi się koncertu Robbie Williams royal albert hall gdzie wykonywał piosenki typu swing. No i ostatnio natrafiłem też na Fink - Berlin Sunrise

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dla fanów King Crimson, pozycja obowiązkowa.

https://www.discogs.com/King-Crimson-In-The-Court-Of-The-Crimson-King-An-Observation-By-King-Crimson/release/8326049

20180706_120600.jpg

 

Dziś doszło, wiec tylko pobieżnie przesłuchana z rozmowami muzyków z reżyserką.

Epitaph (Alternate Version) https://1drv.ms/u/s!AsRACOwrVoysikdAVYGHiEAbMPNE

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 2 months later...
  • 5 months later...

Dotarły do mnie trzy płyty z edycji Blue Note Tone Poet. Mówię Wam cud, miód, malina :)!

Są to wydania audiofilskie (niechby nie audiofil nie próbował zamawiać!), masterowane z oryginalnych analogowych taśm. Wydane na 180 g, opatulone w grubaśne koszulki i fachowe lakierowane okładki.

Słucham, słucham i nie mogę się nasłuchać, świetne, zamawiam kolejne.

https://store.bluenote.com/collections/tone-poets

 

P1100212.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...