Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
muzyczny_gość

Focal XS Book + nu force icon hdp

Recommended Posts

Co niektórzy pamiętają, że posiadałem zestaw do komputera Creative T20 - który sprezentowałem osobie mi rodzinnej - i długi okres czasu przy komputerze nie grało nic - tylko ogólnie grał system yamahy + B&W + sub w DIY (niestety stoją za bardzo z boku pokoju więc słuchanie tylko prawym uchem doprowadza do szału..wieczorem to już w ogóle był problem.

Więc zdecydowałem się na hmmm to co w temacie..

Zamówienie złożone dziś, lada moment paczka zawita do domu - napiszę co nie co po czasie..

Standardowo zdecydowałem się na zestaw 2.0
wiadomo dlaczego icon_smile.gif

A owszem icon_cool.gif
Mianowicie, po pierwsze wtyczka, która umożliwia wczytywanie tzw. wtyczek VST link
Do tego sam EQ to EasyQ, może nie jest super wygodny przy ustawianiu z dokładnością do setnych części Hz, ale przy "rozsądnym" kalibrowaniu sprawdza się świetnie.

No właśnie widziałem, ale teraz nasuwa się pytanie - skoro mam zainstalowane wtyczki asio oraz wasapi - to korekcja będzie funkcjonować czy nie?
BTW: paczka niestety przed week endem nie dotarła - a szkoda bo od czwartku wziąłem wolne i miałem czas icon_smile.gif

Ja gram właśnie w ten sposób foobar2000 --> EasyQ --> ASIO4All --> karta dźwiękowa. Wszystko pięknie funkcjonuje, no może poza tym, że ASIO lubi postrzelać przy obciążaniu procesora...

No nie wiem, nie słuchałem, nie będę się wymądrzał icon_mrgreen.gif

Tak dla ścisłości tylko powiem, że ja sobie odpalam test basu z AudioCheck (20-200Hz) sprawdzam od jakiej częstotliwości jest słyszalny/odczuwalny, minimalnie poniżej granicznej podbijam, a sam dół wycinam (nie licząc DALI, bo tam słychać od samego dołu).

witam!!
używam w sypialni czasem przy pracy na ipadle --- bose companion5 to bardzo dobre kolumienki grające w 2.1 poza tym oglądając film z kompa można użyć i działają jak zestaw 5.1 i to naprawdę dziala hehe 2.1 jak 5.1 icon_smile.gif o parametry i wyższość nad nie spieram sie ale co dają focale przy monitorze hm ciut lepiej od creative a co da companion hm.... tyle samo + surround przy ogladaniu tv w łożu hehe więc polecam bose companion5
ps. pełna integra z MAC-ami ale to dla zboczeńców takich jak ja icon_smile.gif

patiaro
to co napisałeś faktycznie pokazuje, że nigdy tych focali nie słuchałeś. icon_smile.gif
Po za tym temat - nie był formą pytania - tylko informacji.
PS. pokarz w końcu ten Twój cały sprzęt - ciężko się u Ciebie doprosić.

witam!!
Ano nie słyszałem tych focali i pewno nie usłyszę ale wierzę na słowo że grają ładnie ot tak wtrąciłem swoją opinię na temat companion5 przy okazji wątku z głośniczkami do kompa swoją drogą czy słuchałeś może tych bose?? to naprawdę potrafi zagrać choć to kolumienki do komputera icon_smile.gif
PS: wyślę na PR specjalnie dla ciebie fotkę moich zabawek
pozdrawiam
ps2: była mowa w tym wątku o korekcji basu i softwerze do tego ciężko znaleźć coś do komputerów maca ostatnio testuje oprogramowanie ,,amarra,, które to naprawdę potrafi zaskoczyć choć najbardziej ceną heh polecam zaznajomić się z tym tak z czystej ciekawości link: http://www.sonicstudio.com/amarra/

Słuchałem tylko Bose C. 3 - dlatego szukałem dalej - fajnie grają na pierwsze wrażenie - po chwili dla mnie osobiście czar prysł. Jestem przyzwyczajony do dość dokładanego grania z racji posiadania B&W, a tu z mocne wyolbrzymionym basem i trochę mi się góra nie podobała. Owszem do filmów to zupełnie inna para kaloszy - tu pewnie tak !

Inna sprawa - szukałem czegoś na biurko i nie chciałem zestawu 2.1. tylko dobre 2.0 i się udało icon_smile.gif zależało mi bardzo na sopranie a o ten w głośnikach multimedialnych trudno icon_smile.gif i tak "podstawowy zestaw do grania przy biurku" wyszedł bagatela 3tyśicon_smile.gif))))

Testy trwają :
aktualnie do testów używam płyt zripowanych do FLAC :
Chris Botti & Friends - Night Sessions: Live In Concert
Diana Krall - The Look of Love
Sara K. - Play On Words
Eagles - Hotel California
+ płyty testowe wypuszczane przez takie marki jak : Marantz, Focal, B&W, Bang & Olufsen, High-End Audiophile Test Demo SACD - Seventh Edition

i takie tam icon_smile.gif

jak na razie nie żałuje ani jedno grosza wydanego icon_smile.gif
cześć płyt zripowanych bardzo dobrze [96000 Hz / 24bit / 2701 kbps ]

DAC to wspomniany Nuforce icon HDP

Dzięki za linka, ale nie, nie o to mi chodzi. Konkretnie interesują mnie właśnie te "Focal XS Book". Małe głośniczki biurkowe z bluetooth i żeby w miarę dały radę w muzyce, ale i również w filmach.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować