Skocz do zawartości

Recommended Posts

Co niektórzy pamiętają, że posiadałem zestaw do komputera Creative T20 - który sprezentowałem osobie mi rodzinnej - i długi okres czasu przy komputerze nie grało nic - tylko ogólnie grał system yamahy + B&W + sub w DIY (niestety stoją za bardzo z boku pokoju więc słuchanie tylko prawym uchem doprowadza do szału..wieczorem to już w ogóle był problem.

Więc zdecydowałem się na hmmm to co w temacie..

Zamówienie złożone dziś, lada moment paczka zawita do domu - napiszę co nie co po czasie..

Standardowo zdecydowałem się na zestaw 2.0
wiadomo dlaczego icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, nie słuchałem, nie będę się wymądrzał icon_mrgreen.gif

Tak dla ścisłości tylko powiem, że ja sobie odpalam test basu z AudioCheck (20-200Hz) sprawdzam od jakiej częstotliwości jest słyszalny/odczuwalny, minimalnie poniżej granicznej podbijam, a sam dół wycinam (nie licząc DALI, bo tam słychać od samego dołu).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!
używam w sypialni czasem przy pracy na ipadle --- bose companion5 to bardzo dobre kolumienki grające w 2.1 poza tym oglądając film z kompa można użyć i działają jak zestaw 5.1 i to naprawdę dziala hehe 2.1 jak 5.1 icon_smile.gif o parametry i wyższość nad nie spieram sie ale co dają focale przy monitorze hm ciut lepiej od creative a co da companion hm.... tyle samo + surround przy ogladaniu tv w łożu hehe więc polecam bose companion5
ps. pełna integra z MAC-ami ale to dla zboczeńców takich jak ja icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!
Ano nie słyszałem tych focali i pewno nie usłyszę ale wierzę na słowo że grają ładnie ot tak wtrąciłem swoją opinię na temat companion5 przy okazji wątku z głośniczkami do kompa swoją drogą czy słuchałeś może tych bose?? to naprawdę potrafi zagrać choć to kolumienki do komputera icon_smile.gif
PS: wyślę na PR specjalnie dla ciebie fotkę moich zabawek
pozdrawiam
ps2: była mowa w tym wątku o korekcji basu i softwerze do tego ciężko znaleźć coś do komputerów maca ostatnio testuje oprogramowanie ,,amarra,, które to naprawdę potrafi zaskoczyć choć najbardziej ceną heh polecam zaznajomić się z tym tak z czystej ciekawości link: http://www.sonicstudio.com/amarra/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem tylko Bose C. 3 - dlatego szukałem dalej - fajnie grają na pierwsze wrażenie - po chwili dla mnie osobiście czar prysł. Jestem przyzwyczajony do dość dokładanego grania z racji posiadania B&W, a tu z mocne wyolbrzymionym basem i trochę mi się góra nie podobała. Owszem do filmów to zupełnie inna para kaloszy - tu pewnie tak !

Inna sprawa - szukałem czegoś na biurko i nie chciałem zestawu 2.1. tylko dobre 2.0 i się udało icon_smile.gif zależało mi bardzo na sopranie a o ten w głośnikach multimedialnych trudno icon_smile.gif i tak "podstawowy zestaw do grania przy biurku" wyszedł bagatela 3tyśicon_smile.gif))))
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Testy trwają :
aktualnie do testów używam płyt zripowanych do FLAC :
Chris Botti & Friends - Night Sessions: Live In Concert
Diana Krall - The Look of Love
Sara K. - Play On Words
Eagles - Hotel California
+ płyty testowe wypuszczane przez takie marki jak : Marantz, Focal, B&W, Bang & Olufsen, High-End Audiophile Test Demo SACD - Seventh Edition

i takie tam icon_smile.gif

jak na razie nie żałuje ani jedno grosza wydanego icon_smile.gif
cześć płyt zripowanych bardzo dobrze [96000 Hz / 24bit / 2701 kbps ]

DAC to wspomniany Nuforce icon HDP
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...