Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Bartek
Tak łatwo się nie wywiniesz
Kiedy będą kolejne informacje na temat ENERRa?
Kiedy przewidujesz odbiór naprawonej "wstążeczki"?
No to znowu będzie się działo...
Pozdrawiam
PS. Zdaje się, że zaczynamy nowy temat: kondycjonery i listwy sieciowe. Już czuję się zagrożony icon_mrgreen.gif
Janusz - nie śpij, bo na Ciebie chyba też zaraz przyjdzie pora ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tja...
Włożyłem kij w mrowisko? Czy też podrażniłem wszystkie żmijki w tym żmijowym trzęsawisku? icon_mrgreen.gif
Odnośnie ENERRa... to niektórzy koledzy zapewne usłyszą więcej na własne uszy... już niedługo icon_wink.gif (z czego cieszę się niepomiernie!!!)
Oficjalnie dokładnych terminów nie znam - ale przypuszczam, że na Audioshow będzie czego posłuchać!!! Gorąco polecam i to wcale nie z powodu lokalnego patriotyzmu!
Wstążka... Pan Grzegorz Rogala trochę mnie wstrzymał z wyjazdem na Śląsk, ponieważ przed oddaniem głośnika ponownie chciałby go przejrzeć! I chwała Mu wielka za to! Mój sprytny plan obejmuje, poniekąd przymusową, wycieczkę do Tychów w czwartek w przyszłym tygodniu! Na kolejny weekend musi koniecznie wszystko już grać!
Kondycjonery, listwy sieciowe... icon_wink.gif
Ty to, Romanie, jakiś szósty zmysł posiadasz... Intuicja kobieca, czy inny czort???
Zagościła dziś u mnie listwa kolejnego polskiego specjalisty - listwa z manufaktury Sonus Oliva. Niestety to nie ENERR, ale po pierwsze - nie narzekam, a po drugie - może w przyszłości... icon_lol.gif
Na dodatek mnóstwo nowych płyt u mnie! Ale to jest wątek sprzętowy, więc pozwólcie mi "nabić" trochę postów w dziale "muzyka" icon_cool.gif
I powiem Wam szczerze - tak świetna to "muza", że podczas słuchanie i w jej odbiorze nie przeszkadza mi niesprawna jedna z kolumn!
Pozdrawiam
Bartek
PS. chyba trzeba brać się Panowie do roboty! Po przerwie i wakacyjnym lenistwie - do broni... znaczy do pióra... tfu... klawiatury!
PPS. Tomaszu - Hybyrdzie! Nie czas już, byś wreszcie podzielił się z nami swoją "małą tajemnicą"???
PPPS. Jedynie Marek może spać spokojnie! Kondycjoner już ma... icon_wink.gif
PPPPS. Na Janusza jeszcze nie pora! Audionet, niczym wampir, zaczyna buszować po północy...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek
Bardzo mi się podoba Twój terminarz icon_cool.gif
Z "kobiecą intuicją" u mnie nie trafiłeś na szczęście... icon_cool.gif icon_cool.gif
Z "czortem" mam nadzieję, też nie...
Marek nie może spać spokojnie, bo mieszkam w tym samym mieście, co On icon_mrgreen.gif
A ja mam nadzieję, że wreszcie będziemy mieli "pisany" miesiąc we wrześniu (czyli porządnie odsłuchany krótko mówiąc)
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie śpię .Niestety dziś żona postanowiła "popracować"przy komputerze.To było straszne ,z nudów zacząłem słuchać muzykę icon_biggrin.gif Chyba następnym priorytetem będzie zakup laptopa dla żony. icon_mrgreen.gif Z kablami Enerr spotkałem się już w Szczecinie.Wyglądają ładnie a co do dźwięku tonie mam zdania ,ich właściciel nie bawi się w porównywanie sprzętu i kabli choć cały czas wymienia sprzęt na lepszy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz
Nie jest źle - ceny laptopów ładnie spadają. Nową "firmówkę" na XP kupisz w kraju poniżej 1500zł (1200-1300zł w ramach wyprzedaży w Saturno/MMarktach).

A co do muzyki - Marek poczęstował mnie dzisiaj koncertem Roda Stewarta w Royal Albert Hall i cały czas nie mogę wyjść z podziwu, jak ładnie ten koncert mu wyszedl - oraz jego gościom i publiczności... Myślę oczywiście o R.S., chociaż do Marka też to pasuje icon_wink.gif Dźwięk szedł przez Baltlaba na Sttafy - i to jak!
Pozdrawiam
PS. Niestety żegnam Was i idę spać przed północą (nie boję się Wampira ze Szczecina, tylko własnej żony...) przez najbliższe 10 dni muszę być grzeczny bo coś kombinuję icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo!
Ja również mam nadzieję na "pisany miesiąc"!
I bądź naprawdę grzeczny, bo chciałbym byśmy mieli o czym pisać!!! icon_mrgreen.gif
A co do Marka! Gdzieś już wyczytałem na forum, że u niego jakieś zmiany i kolejne Totemy! Gratuluję!
Ale, ale... Marku! Czy Ty, zresztą jak i Hybyrd, nie jesteś nam "dłużny" jakiejś opowieści??? A Adam? Znaczy się Adamy??? icon_eek.gif
Grzeczny być za bardzo nie muszę, ale jutro kolejny dzień w robocie... Idę "zapuścić" kolejną nową płytkę!
Pozdrawiam. Dobrej nocy i do jutra!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bert,

No dobrze, cos powiem icon_smile.gif Przyszedl juz DAC, a jest nim Theta DSPro Generation Va (wersja zbalansowana). Ponoc Theta w 2000 roku kosztowala okolo 20kzl. Zakupiony jest takze kabel cyfrowy i jest nim najnowszy referencyjny wypust Velum.

Dodam, ze DAC ten jest na tyle wyjatkowy, ze gdy podlaczymy go z dobrym zrodelkiem, poplynie dzwiek naprawde wysokiej klasy. I tak moj znajomy laczac Theta Va z Mark Levinsonem No37, uzyskal dzwiek na tyle dobry, iz trudno bylo znalezc konkurenta. Lepszy okazal sie dopiero DCS za 50kzl.

Ja natomiast mam w planach tak zestawic tego DACa, by za ulamek ceny Mark Levinsona No37 uzyskac dzwiek co najmniej na taki poziomie, a nawet lepszy ! icon_twisted.gif
Poczekajcie jeszcze troszke, a na pewno wszystko dokladnie opisze.

Poki co DAC rozgrzewa sie wraz z Sony CDP 555esd. Czy to polaczenie jest lepsze od Krella Kav280CD ? Powiem hmm ... icon_mrgreen.gif i niech to na razie wystarczy.

Ps. Wiem, okrutny jestem icon_twisted.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku!
Zastosowanie transformatora nie wpływa na dźwięk przetwornika? Miałeś okazję to sprawdzić z egzemplarzem przystosowanym do napięcia 230 V???
A teraz żartem - co z sieciówką do transformatora???
Ty Tomku zdaje się, że już w "Polszcze"??? Jakbym gdzieś był w pobliżu Wrocławia będę próbował uzyskać od Ciebie zaproszenie na odsłuch mitycznego systemu!
Serdeczne pozdrowienia!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoc transformator nie wplywa na dzwiek. Nie ma tam wlasciwie nic poza trafem toroidalnym. Sieciowki standardowe - Velum icon_wink.gif
Zamowilem sobie autotransformator ze zwyklymi europejskimi wtykami.

Z tym "mitycznym system" prosze nie przesadzaj. To nic szczegolnego, takie poprawne HiFi.
Obecnie jestem troche podlamany. Myslalem, ze w Żaganiu mam slaby pokoj odluchowy i tak rzeczywiscie bylo.
Poswiecilem temu pokojowi troszke czasu, z pozytywnym rezultatem. Problem w tym, ze wraz z powrotem do Wroclawia troche sie podlamalem icon_sad.gif
Maly pokoj (szczegolnie na szerokosc), strasznie degraduje dzwiek. Wczesniej moze tego tak nie zuwazalem, wiadomo przyzwyczajenie. Chociaz mialem pelna swiadomosc tego, iz pomieszczenie jest slabe ! i zdecydowanie za male. Mimo to, gdy przekonalem sie doswiadczalenie, ehh po prostu witki opadaja icon_sad.gif Zal kisic taki sprzet, w tak malym pokoju. No, ale coz mi pozostaje ? Przeboleje jakos i postaram sie za jakis czas znalezc wieksze mieszkanie.
Straszne jest to nasze "hobby", ciagle problemy i wyrzeczenia icon_confused.gif

Wracajac do zaproszenia, mimo slabych warunkow, z przyjemnoscia ugoszcze ! Jak to sie mowi czym chata bogata icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku!
Skromny nie bądź! "Dorobiłeś się" naprawdę godnego zestawu, o czym wiemy od dawna, którego możemy Ci z pewnością pozazdrościć!
A o kwestie transformatora i jego wpływ na dźwięk systemu nie pytałem przypadkowo, bo świta mi, że gdzieś wyczytałem, że, po pierwsze, niektóre z urządzeń Thety mają możliwośc przełączania napięcia zasilającego, a po drugie, iż wpływ transformatora na dźwięk niestety pomijalny nie jest (zastrzegam, że stwierdzenie to dotyczyło wzmacniaczy).
Pomieszczenie - problemem - fakt. Cholewa, rzadko się składa, byśmy dysponowali pomieszczeniem perfekcyjnym. A to - za duże, a to - za małe, a to - zbyt wytłumione lub odwrotnie, a to łaczy funkcje innych pomieszczeń...
Ale pamiętam, że Łukasz wypowiadał się w superlatywach o dźwięku Twojego pokoju, a w szczególności był pod wrażeniem tego, że w tak małym pokoju problem z zakresem basowym nie istniał. Tak więc, pewnie tragicznie nie jest! icon_wink.gif
A co do spotkań - ja tuszę, że wreszczie, jadąc w strony rodzinne, znajdziesz czas i ochotę, by zajrzeć do naszego "gniazdka"!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, ze Lucmaster sluchal mojego pokoju w Żaganiu, a tam pokoj ma powierzchnie okolo 17m2. Tutaj we Wroclawiu mam niespelna 12m2.
Problem pokoju we Wroclawiu dotyczy glownie szerokosci (tylko 3m). Wszystko sie cisnie jak w waskim gardle, a przez to dzwiek idzie troche na twarz.
Oczywiscie tragicznie nie jest, zalezy jak na to patrzec. Czlowiek to takie zwierze, ze jak przyzwyczai sie do czegos dobrego, to pozniej raczej nie ma odwrotu icon_smile.gif

O wplyw transformatora na Thete zapytam znajomych (maja III i V), pewnie beda cos wiedziec.
Z gory zaznaczam, ze elektronika to dla mnie czarna magia. Ale w tym przypadku chodzi tylko o obnizenie napiecia sieciowego i mysle, ze jakis drastycznych ubytkow jakosci w tym przypadku nie ma. Nie wiem, moze sie myle ? icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W głowie się kręci od tych ciągłych zmian. Ja już nie mogę się połapać co, kto, kiedy i gdzie. icon_rolleyes.gif
Ostatnie moje "zajęcia", których końca nie widać icon_mrgreen.gif nie sprzyjają swobodnemu udzielaniu się na forum. Stąd też moje skąpe wypowiedzi.
Bartku
o Adam-ach już kiedyś pisałem. Totem Staff podłączone do Baltlaba mają się dobrze. Baltlab chyba też, chociaż biedaczek musi weryfikować kolejne kolumny, które mu zapodałem. Jak uporam się z pewnymi sprawami jeszcze coś na ten temat napiszę.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku!
To, że pisałeś/pisaliście o Adamach to pamiętam doskonale! Zdziwiło mnie, że ni stąd, ni z owąd wyskoczyły Totemy Staff!
Stąd moje zaskoczenie i skonfudowanie!
A pytanie o Adamy było typu - czy Totemy zastąpiły, czy tylko uzupełniły kolumny Adam!
Zresztą - mam nadzieję, że będziemy mogli sobie w swobodnej atmosferze o tym dłużej pogwarzyć!
Tomku!
Obyś się nie mylił, co do wpływu transformatora na dźwięk!
Tu "Chłopcy" z Warszawy potrafiliby powiedzieć więcej na temat teoretycznego wpływu transformatora 230 V/110 V na dźwięk, bo przecież to oni są bardziej "techniczni" niż my.
Jak zapytasz znajomych o to samo, to koniecznie nam o tym napisz. W końcu temat ten to jeden wielki poradnik na temat audio, więc może i inni skorzystają z doświadczeń!
RoRo!
Jesteś grzeczny??? No, bo... wiesz... icon_mrgreen.gif
Januszu!
Wczoraj pisałem o kobiecej intuicji Romana. Ale zdaje się, że nie tylko on takową posiada... icon_wink.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafo moze miec wplyw na dzwiek jesli jest za slabe w stosunku do urzadzenia. W przypadku mocnego autotrafo problemu nie ma !
Wlasnie rozkrecilismy moj egzemplarz Theta i okazalo sie, ze mam transformatory wewnatrz na 110-230V, kwesta zwarcia jednego polaczenia (nawet jest to oznaczone na plytce) i mialbym wersje 230V. Poki co nie bede sobie zaprzatal tym glowy.

A jak brzmi Theta ? Nie ma o czym mowic, to trzeba po prostu posluchac !!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audionet,

Uwierzcie mi, ze autotrafo nie ma zadnego wplywu icon_smile.gif Inaczej jest z trafo.

Sony nie jest docelowym zrodlem dla Theta. Na razie funkcje ta jednak pelni. Jak gra ? no jakos gra icon_smile.gif
Niestety nie mam juz krella 280 CD, a jak wiadomo pamiec sluchowa nie jest wieczna. Z tego co slysze, charakter dzwieku jest troche inny.
Dzwiek spokojniejszy (ale nie spowolniony !), na pewno jest wiecej barw i chyba masy dzwieku. Krell jest jednak troszke "suchotnikiem", oczywiscie w ocieplonych systemach moze byc to pozadane. Moj system do takich nie nalezy. Mozna by pisac wiecej, jednak uwazam, ze bez bezposredniego porownania nie ma sensu.

Gdy Theta uzyska dobre zrodelko zaczyna grac ! Juz wkrotce otrzyma godnego partnera !



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo, brawo!
Marek rozwiał moje wątpliwości,a przy okazji okazało się, że w prosty sposób można pozbyć się dodatkowego urządzenia...
Tomku!
Wygrałem neseser??? icon_mrgreen.gif No, w najgorszym wypadku zadowolę się piwem na wrocławskim rynku...
Dziś, jak widzę, nurt forumowej rzeki nieco zwolnił.
Roman jest grzeczny, Marek - lapidarny aż do bólu, a Ty Januszu??? icon_biggrin.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bert,

Wygrales ? a co niby zgadles jakie bedzie docelowe zrodlo dla Theta ? No to jakie ? icon_wink.gif
Z tym zrodlem docelowym jest male opoznienie. Ale mam nadzieje, ze sprawa rozwiaze sie w przeciagu najblizszych 2 tygodni (max)
Mimo to na piwo jak zawsze zapraszam ! Zapowiedz sie tylko wczesniej bym nabyl odpowiednia ilosc trunkow. icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

O u Romana zagości nowy klocek dla tak szczytnego celu warto nawet słuchać żony.To może i ja będę grzeczny i wyniosę tą szafkę która stoi w korytarzu.Miała na niej stanąć zmieniarka ale nawet ja icon_lol.gif stwierdziłem że jest szpetna.

Janusz
Zacząłem się zastanawiać, czy szpetna jest szafka - czy zmieniarka...
Na podstawie rozbioru logicznego zdania nic mi nie wyszło, więc przyjmuję jednak szafkę - m.in. z uwagi na firmę zmieniarki icon_cool.gif

No i zrobiło nam się rozważanie prawie akademickie: trafo - autotrafo - bez zmian - jednak gorzej ...
Na pewno kiepskie lub "średnie" trafo ma negatywny wpływ, zresztą pojawiać się może nawet mniej lub bardziej delikatne brzęczenie.
Co do "wysokich" trafo - nie sprawdzałem, uciekłem z tego tematu i unikam Hameryki. Tym niemniej jeśli wydamy 2k czy 5k złotych na takiego "oceanowca" to i można poszukać niezłego zasilania za pareset złotych zamiast za 50 czy 100zł.
Czyli temat otwarty ... musimy doprecyzować ceny, pojęcie "autotransformator" i "transformator" i czekać cierpliwie na ciut konkretniejsze odsłuchy -tzn. "konkretniejszy" sprzęt.

Bartek
Dla przypomnienia dodam, że Staffy "wykopały" podstawkowce tej samej firmy. Mimo szczupłej sylwetki to jednak parę litrów więcej w obudowie, parę Hz niżej i parę kilo drożej icon_cool.gif no i lepsze głośniki.

Pozdrawiam
PS. Faktycznie jestem grzeczny: 5 minut na Forum i o 23 do łózka to prawie jak choroba icon_mrgreen.gif
Na szczęście "prawie" robi wielką różnicę i jeszcze tylko tydzien z hakiem...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku!
Neseser w charakterze nagrody miał być za podpowiedź, ze istnieje możliwość ominięcia dodatkowego trafa... icon_wink.gif
Ale w takim wypadku, to... ja przyjadę z tym neseserem pełnym audiofilskich polepszczy dźwięku... W płynie oczywiście... Żadnego tam audiovoodoo w postaci cegiełek lub magicznych płytek icon_biggrin.gif
A co do tego czegoś w charakterze transportu - przyznaję - pojęcia nie mam!
Na spotkanie umówimy się na spokojnie. Nie przypuszczam żeby to miało nastąpić przed zgromadzeniem przez Ciebie całego - pełnego systemu!
Mogę zaproponować, że oprócz nesesera zabiorę również Audiomecę - porównamy źródełka cyfrowego sygnału!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...