Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Witam

Drodzy Panowie, u mnie sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie. Po dyskusji zostałem zmuszony do przekupstwa. icon_cool.gif

Małżonka (szanowna zresztą) połknęła bakcyla lampy i nie zgodziła się na stan bezlampowy.
Jako, że z waszym zdaniem się liczę, przyjmuję z pokorą zdanie Romka, że fatman to dobra lampka na początek. I w ramach obłaskawiania żony fatman ZOSTAJE i tyle, bez dyskusji. Ale, początek będzie krótki ............ icon_smile.gif Bartku przyjmuję z wdzięcznością Twoją propozycję i z chęcią z niej skorzystam "na głucho" - wasze rekomendacje są dla mnie wystarczające.
Wot taka rozdzielność sprzętowa, coś dla oka i dla ucha. icon_smile.gif
Bartek
Szczegóły na meilu ........
Pozdrawiam
Andrzej

PS. Ciekawe gdzie ja to wszystko postawię icon_question.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany - Koledzy - za duże streszczenie się zrobiło! icon_eek.gif
Po pierwsze: Andrzej, co rozumiesz przez "lampę na początek"? Chcesz kupić małego grubaska i poczekać, aż trafisz coś porządniejszego? Ja myślałem o iTube w kontekście malutkiego pokoju - Ty masz 12m^2?
Poza tym - ten Fatman jest już wygrzany, czy to nówka?

Co oznacza na dziś niechęć do "stanu bezlampowego" Twojej Pani?
Cytat

PS. Ciekawe gdzie ja to wszystko postawię


To wszystko, czyli co??? Chcesz wylądować na razie na 3 wzmacniaczach/amplitunerach z lampą włącznie - a co dalej?

Pozdrawiam

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


PS. Na 2 zdjęciach mamy Infinitkę Bartka, na kolejnym widać monobloki OMAKa (wyglądają z przodu identycznie nasze dwukanałowe końcówki mocy).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu się dzieje?Roman nadal tajemniczy ,Andrzej złapał jakąś brzydką chorobę icon_biggrin.gif A ja dziś cały dzień walczyłem z kompem przesiadłem się na nowy dysk twardy.Mój zabytek poszedł do muzeum.Wszystko teraz śmiga.Muzyki nie posłuchałem najpierw sprzątanie przed wizytą teściowej ,potem ,wizyta i sprzątanie po wizycie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To ja się teraz wytłumaczę, albo przynajmniej postaram.

Może nie po kolei, ale mam nadzieję z sensem.

Małżonka stwierdzili, że jak to tak, jest lampka przez weekend a potem nie ma i ona się nie zgadza i w ogóle. Lampka ma zostać i już icon_smile.gif
Na moje sugestie, że pojawiły się nowe, znacznie korzystniejsze i lepsze możliwości i że fatmana to pożyczyłem ze sklepu tylko po to aby spróbować - bez specjalnego zamiaru kupowania (przynajmniej tego modelu) spojrzała takim wzrokiem, ............ że zamilkłem.
Wskutek targów, stanęło na tym, że i owszem, mogę sobie nabyć "Omaka" ale pod warunkiem, że najmniejszy z fatmanów zostanie w domu na stałe (no bo co to za lampa ten Omak, jak lampek nie widać? - to jeden z argumentów). No to "co ja się będę kopał z koniem" - sobie pomyślałem i się zgodziłem. Tak obłaskawiona Szanowna małżonka stwierdziła - "to sobie kup, jak tak bardzo chcesz".
Suma sumaru będą dwie lampy dla żony, nocna - jak to zgrabnie ująłeś - fatman i dla mnie, smok - Omak.

A ile się wygrzewał fatman? Zakładając, że do odsłuchów w sklepie, poszedł nowy to ten konkretny wygrał już ze 30 godzin.

No i wyjaśnienie do pytania, "gdzie ja To postawię"

Owo "To" to na razie (sic!) dwa tranzystory - RX + DVD (nie do ruszenia), DSP + gramofon + CD i lampa - Fatman do którego małżonka zarządała odrębnego CD-ka. W perspektywie pojawi się Omak który zastąpi zestaw DSP. No i do Omaka minimum potrzebny będzie pre + pre gramofonowy + gramofon + CD (a to raczej więcej miejsca zajmie niż obecne DSP - które ma zastąpić). Pomijam , już taki drobiazg jak kolumny (2 zestawy i nie wygląda aby miało być mniej).
Jak wynika, z powyższego już istniejący problem "gdzie ja to postawię", zamiast maleć - narasta.

Uff. jaśniej już chyba nie potrafię

Co do mocy/głośności fatmana - się tu z Tobą nie zgodzę, w zupełności wystarcza na te 12 m (vide opis głośności parę postów wyżej)

Pozdrawiam
Andrzej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, niedlugo zalozysz salon audio icon_razz.gif

Co do wygrzewania lamp; jest to proces dlugotrwaly i bolesny (szczegolnie przy wymianie - znamy "stary dzwiek"). Brat byl zmuszony jakis czas temu wymienic kwarte lamp mocy. Niestety czas wygrzewania nowych lamp to okolo 1-2 miesiace grania, w zaleznosci od tego jak czesto i dlugo sluchamy.
Mysle, ze Twoj wzmacniacz bedzie potrzebowal co najmniej miesiaca zanim uksztaltuje sie w nim dzwiek. Na pocieszenie dodam, ze zmiany podczas wygrzewania, zawsze ida na korzysc, jesli chodzi o jakosc dzwieku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej
Te 3 systemy to mają być w jednym pokoju?
Fatman na razie stoi na 12m, a gdzie przejdzie jak się pojawi OMAK?

Cytat

No i do Omaka minimum potrzebny będzie pre + pre gramofonowy + gramofon + CD


Czy chcesz też kupić drugi gramofon?
Ja raczej poprzestałbym na tym Thorensie który już masz i w razie czego podpiąłbym go pod inny wzmacniacz.

Co do CDków – ile możesz wydać, chcesz nowy czy używany?
Kupujesz CDka pod Fatmana, czy pod OMAKa?
Poza tym możesz sam sprawdzić, jak grają nasze odtwarzacze – będziesz miał kolejny punkt odniesienia (a właściwie to ładnych parę punktów).

Co do wygrzewania, to chyba powyżej 100 godzin już nie zauważysz różnicy...

Pozdrawiam - niestety urywam się na parę dni icon_cry.gif Przynajmniej trochę sobie poczytam, jak już wrócę! icon_cool.gif
PS. Fatman iTube ma 2 czy 3 wejścia? Na gramofon chyba nie ma... icon_wink.gif
Pytałeś się w AF o ich sugestie odnośnie kabli?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Romek
Tak wszystkie 3 systemy będą w 1 pokoju i siłą rzeczy fatman stoi tam gdzie reszta icon_smile.gif

Saloon, to jednocześnie, sala telewizyjna, sypialnia i sala odsłuchowa (niestety)
Co do gramofonu - nie , nie dokupuję nic nowego zostaje tylko i wyłącznie Thorens póki co podpiety do Fatmana via Yamaha DSP. Docelowo będzie podpięty wyłącznie pod Omaka.

Planuję zakup 2 CD-ków, adekwatnych do wzmacniaczy, do Omaka coś naprawdę fajnego, do Fatmana coś mniej ambitnego (w obu wypadkach używki z dobrych rąk są jak najbardziej brane pod uwagę) no i nie muszą zostać nabyte, ani natychmiast, ani na raz, jakiś czas można opędzać się jednym. Z punktów odniesienia z przyjemnością skorzystam.
Fatman Itube ma 2 wejścia (wejścia Phono brak).

Zestaw Yamahy (DSP+ CD-ek) planuję upłynnić w całości
Co do kabli panowie z AF polecili mi kable DMM solid core (te w szerokiej taśmie) z bewiringiem (tak to się pisze?) no te z 2 banankami z jednej i 4 banankami z drugiej strony. Wypożyczyli mi je z fatmanem i też zostały icon_wink.gif

Serdecznie pozdrawiam
Andrzej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej!
Jeżeli chodzi o CDki, to nie będzie problemu z przesłuchaniem paru (ale nie pary, bo jest tego "ciut" więcej) używanych z zakresu 200-1000zł (obecnie, bo nowe kosztowały 2 razy tyle). No a ATOLLa i Soniaczka ES już u Marka słuchałeś. icon_cool.gif
Jak Ci już zz Markiem pisaliśmy - możesz na spokojnie rozglądać się za Yamą 596. Różnica cenowa w stosunku do Twojej 396 niezbyt duża, a granie już zupełnie inne. A poza tym możesz ją jednocześnie podpiąć analogowo do "grubaska", a cyfrowo do DSP/

Jaki masz aktualnie pomysł na kolumny - zostajesz na samych Totemach i będziesz przełączał kable?

Co do kabli - widzę, że wraz z Markiem dobrze zasugerowaliśmy nowe Resony icon_rolleyes.gif Cena dość rozsądna, sprzedający jeszcze bardziej, no i możliwość przetestowania w domu też swoje zrobiła...
A dzięki temu kiedyś pewnie się nadarzy porównać je ze zwykłymi Resonami (klasyczna para kabli, dość szeroko rozstawiona).

Pozdrawiam
PS. Jeżeli Twoje JAMO 180 (tylko pliiiis nie pisz tej szacownej firmy przez 2 "m" bo być może coś Ci zrobię, a i tak wytrzymałem długo icon_mrgreen.gif ) nadal służą jako podstawki pod Totemy, to może przynajmniej połóż po szanownej płytce (myślę o tych kilkukilogramowych) na kolumnie, tym samym dociążając je nieco.
Co do kabli, to piszemy "bi-wiring". Poczytaj w wolnej chwili na ten temat w FAQ naszego miesięcznika, to tylko kilka minut
http://www.audio.com.pl/index.php?page=faq&katId=3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej
co do odtwarzaczy proponuję zastanowić się nad:
wspomniana już przez Romana Yamaha, ROTEL RCD-02, ROTEL RCD-971, ROTEL RCD-975, ARCAM DIVA CD72, ARCAM DIVA CD73T, AKAI CD-57, ONKYO DX-7511, ew. coś ze stajni Sony z serii ES, może jakiś Pioneer. Wszystkie wymienione pojawiają się w ogłoszeniach. Zwróć też uwagę na dostępność lasera i jego cenę. Przypominam adres strony z wykazem DAC i laserów:
http://www.vasiltech.nm.ru/files/cd-player...C-Transport.htm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Panowie głos rozsądku zaczyna powoli zwyciężać.

W pierwszej kolejności (co wcale nie oznacza, że zaraz, w końcu póki co mam Yamahę) przymierzę się do CD-ka dla Fatmana. I to będzie koniec ewolucji tego systemu.

Założenia pozamerytoryczne są takie, że ma być czarny icon_lol.gif

Dobrze by było aby miał dwa komplety wyjść analogowych, choć nie na koniecznie.
Na bardzo dużym stopniu ogólności dla Fatmana myślałem bardzo wstępnie o jakimś Sony,

Zupełnie niezależnie toczył się będzie los systemu "Omak"
Chciałbym również wszystkich uspokoić, iż absolutnie projekt "Omak" jest projektem długofalowym. Liczę się (a nawet ją zakładam) z sytuacją w której rzeczony potwór, będzie uśpiony przez czas jakiś (nawet dość długi) z braku mniej lub bardziej niezbędnych elementów systemu. Więc absolutnie nie ma potrzeby wykonywania jakichkolwiek nerwowych ruchów.
Ścieżkę budowania systemu "Omak" widzę w ten sposób. Jako pierwszy dokupiony zostanie preamp. W zależności od modelu następny będzie, lub nie preamp gramofonowy - co pozwoli odpalić Omaka w roli systemu dla gramofonu. Następnie dłuższa chwila oddechu i zakup dobrego okablowania (głośnikowego i interkonektów). Znowóż dłuższa chwila oddechu i CD. Co dalej (DAC itp. - nie wiem, ale na pewno coś się znajdzie) icon_wink.gif

Pozdrawiam
Andrzej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Andrzeju .Jako posiadacz Sonego z serii ES (oczywiście w pięknym złotym kolorze icon_biggrin.gif )Mogę ci polecić to źródło ,na moje ucho nie ma różnicy w dźwięku przez wyjście regulowane jak i przez stałe.Takich CD jest sporo na Allegro i można trafić zadbany egzemplarz za przyzwoita kasę.Ważne jest oczywiście jak pisał Belfer aby sprawdzić dostępność lasera.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju!
To ja jeszcze jedną radę podrzucę!
O ile nabędziesz odtwarzacz cd z dwoma wyjściami - znaczna część odtwarzaczy posiada takie udogodnienie - jedno z wyjść jest regulowane - drugie stałe - jednym cdkiem możesz "opękać" oba systemy.
A teraz będzie autoironicznie...
Jak wszyscy wiemy, gdy facet kupuje sobie duuuuuuuuże auto, zazwyczaj ma mu to zrekompensować małą dłogość... no, sami wiecie czego icon_mrgreen.gif
A co się myśli o facecie, który buduje system na kilogramy???
Znaczy się - trzy razy 30 kg końcówek mocy, dwa razy kolejne 40 kilogramów kolumn, do tego lekki - 3-4 kilogramowy przedwzmacniacz i, jakby tego było mało, odtwarzacz dzielony - parę kilo akrylu i bagatelka - coś koło pół kilo daca...
Ergo - przytargałem od Łukasza jego (moje???) Omakowe monobloki! W komplecie wypożyczone sieciówki Enerra i interkonekt tajemniczego Veluma.
No i całe popołudnie oraz wieczór spędziłem na zabawie w audio icon_wink.gif
Na początku okazało się, że Veluma trzeba będzie rozebrać - jedne z IC nie "styka".
To teraz trzeba byłoby porównać końcówkę z monoblokami. Różnice - mocniejsze są monobloki 60 W przy 8 Ohm ca. 50 W, pracują w czystej klasie A, są wydajniejsze prądowo - potrafią napędzić dziwadła schodzące do 1 Ohma (wtedy 200 W).
To na papierze!
A w rzeczywistości???
Hmm... Mam trochę mieszane uczucia...
Ewidentnie bardziej przeźroczyste - więcej wybrzmień i znacznie więcej mikroinformacji, góra pasma - fenomenalna, bezpośrednia - takich wybrzmień talerzy tudzież innych instrumentów perkusyjnych jako żywo nie słyszałem, to samo na średnicy - po prostu pełen "odjazd". Do tego stereofonia, lokalizacja, przestrzeń - pełna szkolna "szóstka" i pochwała dyrektora szkoły. No, ale zbliżyliśmy się do kwestii basu. I tu niestety małe rozczarowanie - bas jest lżejszy i niestety bardziej miękki icon_cry.gif
Strasznie mnie to zmartwiło, gdyż właśnie w tym rejonie spodziewałem się postępu w postaci skrócenia wybrzmień. A tu - proszę - "ZONK" icon_cry.gif
Trochę pożąglowałem kabelkami, ale postęp niewielki. Może jutro wezmę się za "rozbieranie" i klejenie Veluma i to coś da? Inne recepty - krystalicznie czysty i szybki przetwornik? Nowy preamp?
Nie dalej niż wczoraj (zostało to powtórzone dzisiaj), wbrew swojej naturze, okazałem się szalenie silny i odmówiłem nabycia przedwmacniacza Metaxasa. Zdaje się, że będę się musiał z Łukaszem "przeprosić" i przynajmniej wypróbować ten przedwzmacniacz zanim znajdzie nowego nabywcę icon_wink.gif
A na weekend spróbuję się pobawić w biamping - koncówka zasila dół, monobloki - środek i górę. Ciekawym co z tego wyjdzie!
I byłbym zapomniał. Mam w zimie "z głowy" ogrzewanie domu! Te monoblokowate smoki grzeją niemiłosiernie! Końcówka mocy przy nich to "pikuś"
Pozdrawiam - pisał to ten, który prawdopodobnie w RP posiada najlepszy stosunek lampowych wattów do powierzchni odsłuchowej ( 170 W przy 8 i 500 W przy 2 Ohm) icon_lol.gif
PS. nie potrzebuje nikt chromowanego a przy tym tranzystorowego przedwzmacniacza niemieckiej firym AVM? icon_wink.gif icon_wink.gif icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek, Łukasz posiada stara łaczowke Velum. Jeszcze z przed serii BlueS. Sugeruje sprobowania nowych produktow firmy Velum. Zupelnie inny poziom brzmienia, rowniez tych podstawowych modeli.
Jesli nie uda sie naprawic kabla - przyslij do Wroc, przekaze producentowi.



Stało sie, nadeszla nowa era brzmienia icon_smile.gif icon_twisted.gif icon_mrgreen.gif

Zrodlo + DAC skompletowane !

W najblizszych dniach recenzja i wyjasnienie calej zagadki...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszu!
Szczere gratulacje!!! Cieszę się wraz z Tobą!
To teraz możesz śmiało - jeszcze przed wklejeniem zdjęć i opublikowaniu recenzji - napisać nam cóż to za tajemniczy transport u Ciebie zagościł!!!
I napisz koniecznie, czy przestawiłeś zworę w Thecie, czy dalej "jedziesz" na transformatorze?
A z tym kabelkiem, to wiesz, Tomku, że to niezła myśl...
Powodem milczenia Veluma jest prawdopodobnie albo ukruszenie się lutu, albo ułamanie przewodu!
To "coś" jest przy wtyczce RCA i by się dobrać do tego miejsca musiałbym kroić niezwykle gustowną koszulkę z napisem "Velum" icon_wink.gif
Jak znajdę czas - pokroję i pobawię się lutownicą! Jak nie dam rady - będę Cię prosić o pomoc!
Pozdrowienia
Bartek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę,
Dziś wylicytowałem przedwzmacniacz Rotel RC-970BX MK II, tym samym mam już dwa (a nawet trzy z gramofonem) elementy przyszłego systemu Omak.

Przy okazji chciałbym tu podziękować Bartkowi który nie tylko podpowiedział co - ale zupełnie szczerze mówiąc, wspomniany przedwzmacniacz pod nos podsunął.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju!
Raz jeszcze gratulacje! Na początek będzie jak znalazł! A potem...
A potem będziesz rozglądać się za czarnym AVMem icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif
Ale dość żartów! Nie dalej niż dziś rozmawialiśmy o jednorodności stylistycznej budowanego zestawu... I co??? Ano nic - z obrzydliwą premedytacją podsyłam Ci linak do ogłoszenia sprzętu, który... stylistycznie nie będzie jednorodny z Rotelem icon_twisted.gif
Voila Sony QS z DACiem Stelmacha i to samo ze zdjęciem Sony QS
Jak pamiętasz kolega Hybyrd jest wielkim miłośnikiem modowanych Sonyaków i gdybyś miał pytanie - wal do niego, jak w dym!
Uważam, że oferta, o ile aktualna warta rozważenia!
A teraz opowiem WAm o moich przygodach z przedwzmacniaczem Metaxas Marquise.
Przywiozłem go do siebie do domu - wypakowałem - odłączyłem AVMa, podłączyłem starannie Markiza - klawicz "Play" i... Co u diaska??? Gra wyłacznie jeden kanał!!! "Ale kanał" pomyślałem...
Telefon do Łukasza - w słuchawce głos wskazujący, iż postępować powinienem delikatnie - jak z kobietą - "poruszaj... interkonektami przy wyjściu z preampu... "No i ruszałem, ruszałem, ruszałem... Czasem podczas poruszania grały oba kanały! Ale tylko chwilę! Nawet pozwoliłem sobie odkręcić górną pokrywę... Niby wszystko OK, ale najprawdopodobniej lut przy wyjściu RCA nie styka. To również tłumaczy milczenie kabelka Veluma - Łukasz też ruszał, ruszał... no i kabelek też wyruszał icon_wink.gif
W każdym razie to, co usłyszałem przekonało mnie, że zmiany w brzmieniu idą w bardzo dobrym kierunku! A finał (decyzja o pozstawieniu go w systemie lub oddaniu do prawowitego waściciela) będzie, jak Markiz wróci z podróży na Śląsk, dokąd jedzie jutro ze mną na przegląd i naprawę. Zawożę go zupełnie przy okazji, gdyż na dzień jutrzejszy mam umówione spotkanie z mym dobroczyńcą - Panem Grzegorzem Rogala, od którego zabieram w pełni sprawnego EMIMa!
Dodam, że Markiz z Omakami prezentuje się naprawdę obłędnie!!! I cofam wypowiedziane słowa - Markiz posiada przedwzmacniacz gramofonowy, którego jakości, z oczywistych względów, nie sprawdzałem!
Pozdrawiam Wszyskich
Bartek
PS. Januszu - Audionecie miły! Ty żyjesz, czy też jesienne sztormy zabrały Cię w głąb fal Bałtyku??? A moze to tylko jesienny spleen???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze żyję mam nadzieję że nikogo to nie martwi icon_mrgreen.gif Ale coś ostatnio jestem leniwy wolę czytać wasze posty niż się udzielać na forum icon_redface.gif A zresztą teraz się zrobiła moda na tajemniczość. To i ja będę tajemniczy i nikomu nie zdradzę że w moim zestawie nie ma żadnych zmian.Po prostu słucham sobie muzyczki .Wyszukuję smaczki na starych płytach.I cieszę się że u kolegów pojawiają się nowe klocki. Cieszę się Bartek że udało się naprawić Twój głośnik. Jednak nasi fachowcy potrafią zdziałać cuda.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie dalej niż dziś rozmawialiśmy o jednorodności stylistycznej budowanego zestawu... I co??? Ano nic - z obrzydliwą premedytacją podsyłam Ci linak do ogłoszenia sprzętu, który... stylistycznie nie będzie jednorodny z Rotelem



To, to jest okrutne ....... icon_lol.gif

Z pewnością jest to dobra propozycja, tym razem się, jednak oprę. Będzie to o tyle łatwiejsze, że środki na końcie w przegródce audio się skończyły icon_sad.gif
Aby jednak nie budować aury tajemniczości przed innymi, zdradzę się z baaaardzo wstępnymi zamierzeniami odnośnie CD-ka do Omaka. Są one wstępne jako, że oparte wyłącznie na przesłankach pozamerytorycznych. Otóż w trosce o wyględność zestawu, zgodnie z zaleceniami piękniejszej połowy - dobrze by było aby przynajmniej część elementów zestawu pochodziła od jednego producenta i najlepiej wykonana była w podobnej (jeśli nie identycznej stylistyce). Siłą rzeczy, w świetle wczorajszego nabytku, moje myśli zataczają coraz ciaśniejsze kręgi wokół CD-ków Rotela i to raczej modeli starszych: ROTEL RCD-971, ROTEL RCD-975 (były polecane przez belfra). Z tego co obejrzałem na zdjęciach ich zady, posiadają one jedynie po jednym komplecie wyjść analogowych - to spore utrudnienie. Jak mi się wydaje jedyny sposób aby opendzlować jednym CD-kiem dwa wzmacniacze to sygnał z CD-ka rozdzielić na przedwzmacniaczu - nieśmiertelną pętlą magnetofonową.
Tyle teoretyzowania - bo wstyd się przyznać w życiu nigdy żadnego CD - rotela nie słyszałem, ale coś mi podpowiada, że to się da załatwić icon_wink.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaczor
Nie mam w zasięgu CDka Rotela - pod tym względem nie licz na mnie icon_rolleyes.gif
A mógłbyś więcej informacji i jakieś fotki Twojego nowego Rotela zamieścić?

Właśnie wróciłem i czytam sobie, co się zmieniło...
a się zmieniło nieźle!
Ciekawe, na jakim preampie wyląduje w końcu Bartek? No i co ze starych pre będzie "do wyrwania"... icon_cool.gif

PS. Bartek, Janusz - w tym tygodniu nad Bałtykiem sztormów nie było, przynajmniej w okolicach półwyspu icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zawsze nas coś kusi ,tylko kasy jak zwykle za mało. icon_mrgreen.gif



A święta racja, święta racja

Romku póki co nie licz za bardzo, na opisy wrażeń słuchowych z tego pre. No bo system na dzień dzisiejszy mam mocno rozczłonkowany - każdy z 3 jego elementów będących, bądź prawie będących w moim posiadaniu znajduje się w innym województwie (nie stać mnie na tak długie IC i kable głośnikowe - choćby nawet z naszego ulubionego MM - aby to połączyć. icon_lol.gif )

Do listopada, nawet jak się pojawi to pre u mnie, to jedyny sprzęt do jakiego można by go podłączyć to chyba tylko twój OMAK icon_lol.gif

Póki co, z tego co zbieram nie da się jeszcze zbudować systemu - na razie jest to zbiór luźnych elemetów.

EDIT ----> Pojawił się nowy gracz wśród CD-ków.
Coby Panowie powiedzieli na Linna Genki? Warto podchodzić do tematu? Opinie w prasie i internecie skrajne i zbyt wiele z nich nie wynika. Jest z Wa-wy więc pewnie da się go posłuchać (co przy poważniejszych zamiarach względem niego z pewnością zrobię) - tylko, że póki co może napędzić jedynie fatmana (nie do końca wygrzanego) lub yamahę, no i do bani z takim odsłuchem icon_sad.gif
Fatman zmienia się nie do poznania i czort wie jaki będzie za te pi razy oko 50h , a Yamaha pewnie pójdzie najprawdopodobniej na sprzedaż (choć głównie dlatego, że nie mam jej gdzie postawić, a szkoda aby "gniła" w magazynie) - czyli odsłuch tak czy inaczej będzie cokolwiek zawieszony w próżni icon_sad.gif
Jako alternatywę rozważam Rotela RCD-975, lub jakieś Sony. Albo zagram vabank i ........... pójdę sprawdzonym tropem.
Mianowicie, coraz poważniej myślę o zakupie czegoś nowego ze stajni Atolla. Opinie Romka i Marka na temat zestawienia Omak/Rotel/Atoll 100 były niemalże entuzjastyczne. Grał ten zestaw bodajże z obenie moimi Mitte. Ryzyko jest takie, ze jakbym opchnął Yammę zanim uzbieram na Atolla to zostanę bez żadnego CD-ka icon_sad.gif i pozostanie mi ino muzyka z DVD. Chyba, że koledzy ulitują się i coś pożyczą.

Którą scieżką byście podążyli - wszelkie sugestie mile, bardzo mile widziane.

Pozdrawiam
Andrzej

PS. Zakup samochodu, w porównaniu do zakupu CD-ka to pikuś, Chyba jestem już bardzo chory na to nieuleczalne paskudztwo na A icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mianowicie, coraz poważniej myślę o zakupie czegoś nowego ze stajni Atolla. Opinie Romka i Marka na temat zestawienia Omak/Rotel/Atoll 100 były niemalże entuzjastyczne. Grał ten zestaw bodajże z obecnie moimi Mitte.

Andrzej
Atoll grał już z różnymi sprzętami, z kolumn oprócz Twoich Totemów i Sttafów zaliczył również ADAMy oraz kilka monitorów (JAMO, Evo - informacje na ten temat w bieżącym wątku, ale sporo wcześniej). Do tego zarówno lampy jak i Baltlab i Rotel.
Więc jeśli jesteś w stanie finansowym to oczywiście masz naszą pełną aprobatę! icon_cool.gif

Cytat

Ryzyko jest takie, ze jakbym opchnął Yammę zanim uzbieram na Atolla to zostanę bez żadnego CD-ka icon_sad.gif i pozostanie mi ino muzyka z DVD.
Chyba, że koledzy ulitują się i coś pożyczą.

Pożyczą, pożyczą ... nie tylko będą życzyć Ci powodzenia przy szukaniu wolnych zasobów finansowych, ale i mój sprzęcik jakowyś możesz sprawdzić nausznie w swoich domowych i małżeńskich warunkach icon_mrgreen.gif

Zresztą i Soniaczka pod kątem przyszłego tuningu (lub DACa) powinieneś wziąć pod uwagę (jak już wcześniej pisał o tym m.in. Janusz).
Zauważ, że kupujesz za 500 (no niech będzie i za 1000zł) CDka, a do tego DACa za drugie tyle i masz naprawdę niezły "mebelek". W dodatku możesz to rozłożyć w czasie: zacznij od DACa (nawet jakoś zagra to z DVD, o ile masz niezłe - chociaż to brzmi jak herezja icon_lol.gif ), wygrzejesz go pod Twoją Yamą i na spokojnie (ale to popularne sformułowanie w naszych rozmowach...) poszukasz CDka.
Zresztą za swoją CDX-396 dostaniesz pewnie max. 250zł, więc czy sprzedasz ją od razu czy za chwilę to chyba nie robi aż takiej różnicy?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...