Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Marek się "wczasowywuje"
Ale zapewne się ucieszy, że wreszcie u Janusza DAC się prawidłowo odezwał!
Zdaje się, że mamy silna grupę APP icon_cool.gif
U mnie niestety tylko 2 oryginały, z dawnych czasów (kiedy nie było nie tylko Allegro, ale i internetu, Saturna czy MMarkt - młodzież słuchać i uczyć się!) zostały mi jeszcze 2 czy 3 ich płyty (wydania "bardziej wschodnie" - młodzież nie słuchać, nie garbić się i w ogóle cicho). Dobrze, że coraz częściej widać ich w sklepach, na półkach z CD! icon_cool.gif

Pozdrawiam
PS. Odnośnie "prawie admina" to już pisałem: trzeba dać znać Cz58y (tylko nie w tej chwili, a właściwie to dopiero około 20 sierpnia - nie tylko Przemek ma urlop) lub do wielkiego Zbiga (zbig_m)
PSS. Taka noc jak dziś zdarza się rzadko - ale co do ciut większej niż zwykle ilości OT w tym wątku to jeszcze pogadamy! icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że dziś nikogo nie widać na forum.Przed nocnym filmem udało mi się trochę pobawić z DAC-em .Postanowiłem ze będzie przez niego grała zmieniarka .W ten sposób kiedy będę jej używał nie będę miał gorszego dźwięku.Jeszcze pozostaje próba z Onkyo i z DVD.To byłby numer jak dźwięk byłby dobry.Najtańszy zestaw .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez cały dzisiejszy dzień mój profil zawierał iście diabelską liczbę postów - "666"
Czas to zmienieć!!!
Przemek!
Co do kina domowego na lampach - potrzebne Ci jedynie: dwa Omaki Jewel One i jeden Jewel Three (lub 3x Jewel One)!
Razem ok. 120 kilogramów lamp, traf i obudów! I nie jest prawdą, że zajęłoby to pół pokoju! Najwyżej... jedną czwartą icon_mrgreen.gif (No, chyba, że masz mały pokój... wtedy może dojść do 3/4 icon_wink.gif )
Ile??? Sam nie wiem - ca. 4-6 kzł.
Za wszystko możesz zapłacić kartą Visa! A mieć w domu taki dźwięk - BEZCENNE!!!
Januszu!
Ja tam Cię o...ać nie będę!
Bawisz się przez czas cały; a to z psem, a to z teściową, a to z muzykalnym pijakiem...
Napisz, do cholery, czy z tym DACiem jest lepiej, gorzej, czy nie masz zdania! Bo ja w domu tak samo jak Ty: a to kryję się w schronie, a to wychodzę na spacer, a to... icon_wink.gif
Odsłuchy w nieco większym gronie niż zwykle z dzisiejszego dnia przełożone na jutro.
Przygotowując się do jutrzejszego spotkania wtaszczyłem na pięterko dobre sto kilogramów "złomu"...
I wiecie, co???
Infinity R90 + nieźle wytłumiony i w miarę regularny pokój o powierzchni co najmniej 30 m2 = koniec gorączkowych JAKICHKOLWIEK dalszych sprzętowych poszukiwań!!!
Jest bosko!!!
Komentarza nie będzie!
Poczekam na ocenę komisji zewnętrznej... icon_biggrin.gif
Żałujcie, że nie przyjechaliście!!! icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśl że dźwięk jest bardzo podobny.Tak jak pisałem wcześniej w Sonym więcej masy bliżej słuchacza w DAC bardziej zwiewnie większa głębia .I tak do końca nie mogę się zdecydować co wole.Myślę że decyzja czy DAC będzie grał z trzema piątkami Sony czy ze zmieniarką zapadnie po porównaniu na słuchawkach.W przyszłym tygodniu dotrze Wzmacniacz Holdegron
http://holdegron.fm.interia.pl/
Zamówienie specjalne z dwoma wejściami i z przełącznikiem.Do tego Senki 600 i AKG 500 więc będzie można przeanalizować szczegółowo brzmienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!
Właśnie skończyliśmy spotkanie z muzyką. Tym razem, pomimo wielkiej ilości bardzo szlachetnego sprzętu, spotkanie raczej polegało na słuchaniu muzyki, niż na batalii pomiędzy "klockami" i wsłuchiwaniu się w ich umiejętności, porównywaniu, analizowaniu i ocenianiu.
Podstawą odsłuchów były moje kolumny (Infinity R90). Do nich podłączaliśmy - Omaka z preampem AVMa oraz Audiomecę i DACa. Następnie miejsce przedwzmacniacza AVM zajął preamp Metaxas Marquise.
Po upływie kolejnych płyt prądu do zestawu końcówka - pre zaczął dostarczać Krell KAV 280 cd, a po nim - odtwarzacz Audio Aero 24/192 Mk II.
Mijał czas i ilość przesłuchanych płyt, gdy w końcu Audio Aero zagrał bez przedwzmacniacza sterując Omakiem (Ten odtwarzacz ma możliwość regulacji siły wzmocnienia od 0 aż do 4V i z tego zadania wywiązuje się znakomicie).
Na sam koniec (co oznacza co najmniej 2-3 godziny) Audio Aero zagrał z końcówką mocy Metaxas Solitaire.
Wrażenia - doskonałe! Każde zestawienie miało swój urok... Ale to już opiszę kiedy indziej, gdyż wrażenia powinny się trochę "uleżeć" i dojrzeć, niczym dobre wino trzymane w ciemnej piwnicy...
Zdjęć też trochę porobiłem i z chęcią się z Wami nimi podzielę!
Pozdrawiam Was serdecznie!
Wasz audio korespondent - BB.
PS. wysyp sprzętu Audiomeca... Kolejny odtwarzacz do kupienia - tym razem Audiomeca Obsession Audiomeca
PPS. RoRo! Zwróć uwagę na temat koniecznie do przeczytania Avalony Symbol mają się pojawić u nas do testów za stosunkowo niedługi czas... Chyba nie muszę niczego dodawać??? icon_rolleyes.gif
PPPS. Januszu! Czy w związku z Twoimi odczuciami mogę spać spokojnie - nie bojąc się o swoje życie???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek
Dziękuję za info - mam wrażenie, że wg niedawnych informacji na "Jolce..." temat CSów miał się uaktywnić dopiero pod koniec roku icon_confused.gif
A jak już jesteśmy przy łódzkim Obsession Audiomeca, to jest tam jeszcze niewąski preamp Denona ...

Przemek
Ale speeda dostałeś!

Janusz
Wychodzi na to, że teraz gruntwnie testujesz swoje 2 najświeższe zakupy. No ale w przesłuchanie jednym ciągiem całej zawartości CXa to ja nie wierzę! icon_cool.gif

Pozdrawiam
PS. Tomek - minął przed chwilą 10 dzień sierpnia... czyli czekamy na wiadmości od Ciebie o nowych elementach w Twoim systemie!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestałem za tym wszystkim nadążać. Po powrocie z 6 dniowego odpoczynku - o ile można odpocząć przez tyle dni po całym roku pracy - wracam do kieratu. Dzieje się dużo na forum a ja niestety nie mam czasu na dłuższy tutaj pobyt a i zmęczenie, szczególnie psychiczne daje się we znaki.
Pozdrawiam wszystkich.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Niestety jeszcze nie przyszedl sprzet z USA icon_sad.gif z tego co widze (po numerze przewozowym) paczka utnkela 29 lipca gdzies w PL. Mozliwe, ze w urzedzie celnym.
Paczka zostala wyslana 23 lipca i najwolniejsza poczta (zwykla paczka) szla tylko 6 dni ! W PL jest to nie mozliwe do zrealizowania. Jak widac czekam od 29 kiedy trafi do mnie do domu. Ciekawe ile to potrwa ? icon_evil.gif

Co do krella kav280 CD.
To naprawde dobre CD. Zrownowazony, dynamiczny dzwiek. Bardzo dobre kreowanie planow, swietnie prowadzony bas z konturami jak trzeba.
Wszystko fajnie, tylko brakowalo mi poglebienia tych cech. Chce zeby bylo jeszcze lepiej pod kazdym wzgledem. Czy da sie lepiej wydajac takie same pieniadze ? Da sie i zamierzam to udowodnic icon_smile.gif Nie chce zapeszac, ale co tam icon_smile.gif bedzie co najamniej jak Accu DP500 jesli nie lepiej ! Nie sluchalem Accu wiec jestem ostrozny icon_smile.gif ale prawie pewny, ze bedzie lepiej, wnioskuje to po porownaniu zrodel nawet i drozszych od Accu.

Ale spokojnie, przyjdzie to z czasem. Trzeba posluchac, skonfigurowac zrodlo i okablowanie do konca.
Wlasnie producent Velum wykonal dla mnie referencyjny kabel cyfrowy (wg cennika 2500 zł RCA - 1m). Swietna laczowka cyfrowa, ponoc trudno szukac konkurencji. Do konca roku planuje przeskoczyc na cale okablowanie referencyjne Velum.

Poki co bede nadal "tajemniczy":) i nie powiem co to bedzie dokladnie. Zdradze tylko, ze sluchalem pewnego genialnego polaczenia DAC+zrodlo i chce wlasnie takie polaczenie sprawdzic u siebie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polaczenie DAC z "tym zrodlem" dla wielu "audiofilow" jest i chyba jeszcze dlugo bedzie nie do przyjecia. Po prostu kloci sie to z ich przekonaniami icon_wink.gif
Ale ja wiem co slysze i dlatego zamierzam sprobowac to u siebie. To "dziwne" polaczenie, dlatego tez jak na razie nie mowie o szczegolach dopoki nie poslucham tego u siebie. W zwiazku z tym, ze nie przyszla jeszcze paczka, musicie mi wybaczyc, ale oficjlane otwarcie, hehe juz bylo nie bylo mojej malej tajemnicy icon_twisted.gif przelozy sie troche w czasie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz - przekaż proszę dalej taką "okazję" (np. Twojemu Przedmówcy - bo sam chwilowo boję się prowokować Tomka). Mam nadzieję, że Redakcja nie przeklnie mnie za poniższe ogłoszenie icon_lol.gif

Dziń Dybry!
Jezdem dilerem Manty. Kupta ludziska łode mnie parę kilo łottfarzaczy DVD, dorzucem letkim gratisem kabel głośnikowy ExtraLargeFullAluminiumExŻywiec&TyskieBiałoCzerwoneSuperCienkiNiesymetrycznieSpłaszczony DuoZapachowyHEJ!
Dla stałych klientów super cena lekko zawyżona. Zresztą cena nie gra roli. Dźwięk jest nieporównywalnie lepszy od obrazu, bo niestety na VIDEO OUT mamy FullDark. Więc na podstawie tego porównania powiem, że to wprost endHiEndu - ino nie wiem który koniec...
Mogę na specjalne życzenie ściągnąć do kraju DACa za 10 tysięcy USD...
Więcej info nie będzie, by mi ktoś nie zwinął interesu (tylko proszę bez skojarzeń).


Bartek
Spokojnie, fotki fajnie wyszły. Poza tym trzeba pamiętać, że są lekko skompresowane - no i zazwyczaj nie ma zbyt dobrych warunków (ciemność widzę, ciemność...)
Właśnie zauważyłem, że Łukasz pozbywa się swoich malutkich Jamochłonów - chyba się do niego rano odezwę, miałbym nowe tyły... (Janusz - nie czytaj tego zdania !!!)

A swoją drogą - duet fortepianowy "M & V" słuchany cicho po północy tylko pobudza apetyt, a właściwie to nawet denerwuje icon_mad.gif
Ale ponieważ płytka (i piwo) dobiegła końca, to mogę iść spać z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku...

Pozdrawiam
PS. Wy się fajnie bawicie - nowe zabawki, rodziny na urlopach itp. A ja co - tylko praca i smutna minka. Jakoś tanie zakupy mi nie wychodzą, a na normalniejsze i droższe chwilowo szkoda kasy (no w końcu kiedyś się załapię na urlop - na razie tylko 2 tygodnie opóźnienia...).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hybyrd!
Bardziej kontrowersyjne niż Manta???
Proszę bardzo - Sony PSP, iPod, discman Eltra... icon_mrgreen.gif
Trafiłem??? icon_wink.gif
I jeszcze jedno przemyślenie z niedzielnego spotkania - Omak, niezależnie w jakiej pracował konfiguracji, okazał się kapitalnym wzmacniaczem!
Wysterowywał cholernie prądożerne Infinity z dużym spokojem, nigdy nie wpadał w kompresję, brzmiał fenomenalnie! Co prawda na samym dole hi-endowy mocarz z antypodów - Melaxas Solitaire, który pod względem mocowym i brzmieniowym absolutnie nie ustępuje końcówkom Gryphona, czy Marka Levinsona, potrafił więcej, ale biorąc pod uwagę przepaść cenową oraz fakt, że w środku ma on lampki, zagrał po prostu wyśmienicie. No i na dodatek ewidentnie lepiej czarował przestrzenią...
Panowie!
Lampki górą! icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Wroclawiu ponoc jest komis, nie pamietam adresu. Marekzawa mowil mi, ze mozna tam znalezc naprawde spory asortyment Vitage. Wspominal, ze takich kolumn jakie masz Ty jest tam kilka par ! Moze zadzwonic do tego komisu ? Jesli facet ma sporo glosnikow INfinity to cos poradzi. Moze ma jakies niekompletne egzemplarze ze sprawnym glosnikiem, ktory Ciebie interesuje ?

Napisz na PW do marekazawa (audiostereo), niech poda adres.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykra przygoda z tym głośnikiem.Niestety są to dość skomplikowane głośniki.Prawdopodobieństwo awarii jest o wiele większe niż w tradycyjnym głośniku.Tak dla ciekawości są zabezpieczone bezpiecznikami .Wiem że to nie bezpiecznik bo sprawdziłeś i inny głośnik chodzi.Moja przygoda z moimi głośnikami skończyła się szczęśliwie tylko na wymianie bezpiecznika.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy!
Powodzenia z wstęgami, lampami i nie tylko - wybywam na piwo, wracam za tydzień.
Niestety będzie mało audiofilsko: caraudio + laptop, a o ewentualnych śpiewach po paru złocistych wolę nie wspominać icon_cool.gif
Mam nadzieję, że Bartek będzie miał już sprawny głośnik, a Reszta będzie w nastrojach odsłuchowo-finansowo-zakupowych...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...