Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Przed chwilą oberwało mi się za siedzenie przy kompie.Dostałem zezwolenie na słuchanie muzyki, a koleżanka małżonka obiecała wycofać się z pomieszczenia odsłuchowego Może i jest w tym trochę prawdy że gdy możemy to nie chcemy ,a chcemy gdy nie możemy.Ta światła myśl dotyczy nie tylko słuchania muzyki icon_biggrin.gif

No ciekawe co za napęd planuje Tomek. Nie będę zgadywał ,za dużo jest możliwości wyboru.

Roman chyba się domyślasz że zmieniarka specjalnie się nie podoba.Temu kogo imienia nie należy wymawiać. icon_lol.gif

Marek czy wiesz że ostatnio słucham i słucham płyty Rodrigo .... i coraz bardziej mi się podoba.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audionet,

Czy masz na mysli "Rodrigo y Gabriela" ?

A ja dzis sluchalem sobie Gryphon Calisto 2200 + JMlab Electra 926 + pelne okablowanie Velum i Krell Kav280CD.
Zestaw mojego znajomego. Pieknie to gralo ! icon_smile.gif

Gdyby ktos chcial kupic, znajomy "handlarz" ma taki jeszcze jeden na sprzedaz (gryphon) okolo 13kzl uzywany icon_smile.gif
Piekna spawarka ! i naprawde warta tej ceny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!
Dopiszę się...
Jeżeli chodziło o "Rodrigo y Gabriela" to jestem zdumiony, że płyta ta nie porwała Cię, Januszu, od razu. Mnie porwała!
Tomku!
Gdyby ktos chciał kupić Gryphona za okolo 13 kzł., to na miejscu tego kogoś zastanowiłbym się nad sprzedawanym z hukiem przez Elberotha Passem X -350!
Cena podobna, a wzmacniacz równie ciekawy!
Będę przenikliwym niczym Sherlock Holmes - nim trochę wody upłynie w Odrze Twój znajomy (po odsłuchach) wyrzuci Krella i będzie rozglądać się za przetwornikiem Thety icon_wink.gif
Pozdrawiam ciepło!
PS. RoRo!
Jest prawie północ! Miałeś być grzeczny, a Ciebie widać było przed chwilą na forum! Ty się chłopie popraw i nie denerwuj Pana Ciemności vel Tego, którego Imienia Nie Należy Wymawiać alias Lorda V. icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Roman chyba się domyślasz że zmieniarka specjalnie się nie podoba.Temu kogo imienia nie należy wymawiać. icon_lol.gif

Janusz
Nie będzie ta, to będzie inna icon_cool.gif
...zmieniarka icon_mrgreen.gif
A tak na poważnie - jeżeli masz już dość (lub Twoja Szanowna Pani) CXa, to może zainteresujesz się jednak CE? 5CD zazwyczaj wystarcza, a są niższe (10-15cm) i o mniejszej głębokości (35-40cm). No i wydaje mi się, że również zdecydowanie ładniejsze (a do tego zazwyczaj mniej katowane) i często sprzedawane w komplecie z oryginalnym pilotem.

Przyznaję się bez picia (pawie mi wstyd...), że nie wiedzieć czemu mam ochotę zdradzić (ale tylko częściowo) firmę na "S" i od pół roku szukam Denona z MP3 i HDCD (mam model 370 - ciut starszy, bez MP3). Teoretycznie jak już coś muszę odsłuchać w MP3 to używam odtwarzacza DVD albo nagrywarki, ale co mi tam - trzeba co jakiś czas coś zmienić w stosie pod KD icon_rolleyes.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Będę przenikliwym niczym Sherlock Holmes - nim trochę wody upłynie w Odrze Twój znajomy (po odsłuchach) wyrzuci Krella i będzie rozglądać się za przetwornikiem Thety icon_wink.gif



icon_smile.gif Kto wie ?
Theta to powazny przetwornik. Uklad wewnatrz jest naprawde rozbudowany. Popatrzcie sami na zdjecie. Po lewej stronie 3 procesory (jak w komputerze icon_smile.gif ). Po prawej w sekcji analogowej uklad zbalansowany. Oprate to jest na 4 duzych kosciach PCM63P. Kazda z nich ma w sobie chyba jeszcze 2 wewnatrz. Na zdjeciu widzimy tylko gorna czesc Thety. Na dole znajduje sie cale zasilanie, ktore jest rownie rozbudowane.

Dzis przed odsluchem u znajomego, goscilem u siebie producenta kabli Velum. Ponoc nie jest u mnie tak zle z akustyka i nawet dzwiek nie byle jaki icon_wink.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dzis przed odsluchem u znajomego, goscilem u siebie producenta kabli Velum. Ponoc nie jest u mnie tak zle z akustyka i nawet dzwiek nie byle jaki icon_wink.gif


Tomku!
Jakoś nie jestem zdziwiony tą "niebylejakością" akustyki w Twoim starannie poprawianym pokoju icon_cool.gif
Świetna fotka i "nadzienie" przetwornika!

Bartek
Moja Pani imprezuje, więc jako kochający mąż czekam cierpliwie, aż wróci... Chyba będzie mi to uznane "na plus", a poza tym - przez przypadek - mogę sobie posłuchać paru płytek i poszaleć na Forum icon_mrgreen.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku!
A nie dysponujesz jakimś fajnym zdjęciem Thety w ubraniu?
I uściślij jak się mylę - kości Burr-Brown PCM 63 były produkowane z różnymi jakościami i różniły się dlatego symbolem literowym. Czy prawdą jest, iż najwyższa gradacja tych przetworników nosiłą oznaczenie literowe "K"?
Pisałeś, iż Theta jest na wyjściu zbalansowana. Czy jest możliwe i czy zamierzasz dokonać upgrade'u wzmacniacza w taki sposób, by wykorzystać potencjał XLRów?
Ha, ha! My gościliśmy u prducenta kabli ENERR, Ty gościłeś mitycznego Veluma! Ciekawym jak wyglądałoby spotkanie obu Panów!
RoRo, Belfrze!
Przeczytałem z zadowoleniem, że mieliście okazję "rozdziewiczyć" naszego forumowego kolegę Kaczora i wprowadzić go tym samym w świat dźwięku wysokiej jakości!
Super! A dlaczego brakło opisów i zdjęć???
Roman!
Bądź grzeczny! Ja już, w oczekiwaniu na godzinę "0" ogarnąłem domostwo i zmieniłem pościel... icon_mrgreen.gif
Marku!
Mimo że temat został poczęty 9.01.2008 r. i jeszcze okrągły rok nie minął na Twoim koncie w tym temacie równe 365 postów! icon_biggrin.gif
Pozdrawiam
Bartek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku,
w osobie Kaczora czyli Andrzeja poznaliśmy z Romanem fajnego faceta i miłośnika dobrej muzyki. Kolejna bratnia dusza i chyba po wczorajszym dniu potencjalny wyznawca lampy. icon_biggrin.gif
Odsłuchów jako takich w zasadzie nie było. Posłuchaliśmy trochę muzyki na obu systemach, wymieniliśmy poglądy na tematy różne, niekoniecznie związane z audio.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tomku!
A nie dysponujesz jakimś fajnym zdjęciem Thety w ubraniu?
I uściślij jak się mylę - kości Burr-Brown PCM 63 były produkowane z różnymi jakościami i różniły się dlatego symbolem literowym. Czy prawdą jest, iż najwyższa gradacja tych przetworników nosiłą oznaczenie literowe "K"?
Pisałeś, iż Theta jest na wyjściu zbalansowana. Czy jest możliwe i czy zamierzasz dokonać upgrade'u wzmacniacza w taki sposób, by wykorzystać potencjał XLRów?
Bartek



Szczerze, to nie mam pojecia jak to sie ma z oznaczeniami PCM63. U mnie jest P i tyle wiem icon_smile.gif Moze podpytam sie znajomych. Malo interesuje mnie elektronika, wiec w temat raczej sam sie nie zaglebiam. Natomiast jesli ktos mi cos wytlumaczy z checia "chlone" elektro-wiedze icon_wink.gif

Theta jest zbalansowana, ale czy moj wzmacniacz moglby przejsc mod do wersji zbalansowanej nie mam pojecia. Powod jak wyzej icon_wink.gif

Zdjec zewnetrznych swojej Thety nie robilem. Zdjecie wnetrza to moj egzemplarz. Ponizej zdjecie z wyszukiwarki googla. Moj egzemplarz jest identyczny.

http://www.zenn.com.sg/Theta_DSPro_Gen_V.JPG
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku!
To gwoli informacji!
Z tego, co kojarzę, litera "K" na przetworniku świadczy o najwyższym stopniu selekcji!
A ze zdjęć widać, że, w szczególności jak na przetwornik, to Twoje Theta to prawdziwie olbrzymie bydlę!!! A w środku to komputer, a nie przetwornik! Będę musiał poczytać - ech, ten mój kulawy angielski...
Im więcej wiem, tym większą ochotę mam posłuchać! icon_lol.gif
Jakbyś dysponował aktualnymi zdjęciami systemu - obejrzymy sobie je z wielką radością!
Pozdrawiam
Bartek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Odsłuchów jako takich w zasadzie nie było. Posłuchaliśmy trochę muzyki na obu systemach, wymieniliśmy poglądy na tematy różne, niekoniecznie związane z audio.

Marek
No chyba nie było tak źle - spokojnie co najmniej półtorej godziny spędziliśmy praworządnie na słuchaniu, więc jednak odsłuchy były. icon_lol.gif
Repartuar był "Kaczorowy", ale Tobie bliższy niż mnie...
Po prostu nie było typowych porównań, tylko sprawdzenie kilku opcji - bo Totem Mite grały po ADAMach pod lampowymi PhaSTami. A Baltalab na rozgrzewkę zagrał ze Staffamii i ProJectem. Potem już produkował się CeDek Sony z DACem i lampami. icon_cool.gif

Na szczęście w tematach dotyczących audio dochodziliśmy do podobnych wniosków icon_cool.gif

Bartek
Dzięki za Twoją aktywność - ja teraz pracuję nad rozciągnięciem czasu (czyli piątkiem wieczór + sobota zamiast wersji skróconej...)

Pozdrawiam
PS. A co do zdjęć - jak nie ma opisu, to i nie daję zdjęć. icon_lol.gif Zresztą zrobiłem raptem 2 czy 3 i nie chciałem od razu przestraszyć Kaczora - jak otrzymam pisemną icon_mrgreen.gif zgodę od zainteresowanych to niezwłocznie wrzucę fotki.
PSS. Wczoraj moja Pani imprezowała do 1 w nocy - więc dzisiaj ja wyrównuję średnią małżeńską... Nadal się nie wychylam za bardzo - dzisiaj (tzn. już wczoraj) byłem za kierowcę, choć okazja i odpowiednie napoje były pod ręką. Ot i życie!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz!
Też mam taką nadzieję ...
A wtedy: drin-drin-drin i spotkanie gotowe icon_wink.gif

A co do muzyki - co prawda skończyły się już tydzień temu koncerty w Starej Pomarańczarni, ale jeszcze przez miesiąc w niedziele o 12 i 16 będą ok. 40minutowe koncerty Chopina pod jego pomnikiem. Tak więc Łazienki cały czas grają! icon_cool.gif
Jako ciekawostka - 28 września na fortepianie będzie grała odtwórczyni roli Nell w "Pustyni i w puszczy", czyli Monika Rosca (oczywiście myślę o pierwszym filmie, a nie o produkcji z tego wieku).

Pozdrawiam
PS. Bartek - cały czas pracuję nad swoją ukochaną Małżowinką, i chyba nieźle to rokuje icon_cool.gif Co prawda Chopina niezbyt trawi, ale ma taryfę ulgową i jeden koncert tygodniowo wystarczył...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zastanawiałem się, czy jako, póki co, prawie - lampowcowi i nieopierzonemu melomanowi "wypada" mi się wpisywać wątku, wyjadaczy, ale skoro było i o mnie icon_eek.gif , to chyba mogę?

Marku, Romanie aż taki strachliwy to nie jestem i wcale się was nie boję icon_lol.gif , audiofil nie ugryzie.
Oczywiście, jeśli tylko jest taka wola pozostałych to proszę Romanie wrzuć zdjęcia (tylko powiedz gdzie).

Pozdrawiam wszystkich
Andrzej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękując za ciepłe lampowe przyjęcie

Cytat

Witam nowego wyznawcę lampy.Kiedyś nawet przez myśl mi nie przeszło że będę słuchał wzmacniacza lampowego.



Mnie też icon_smile.gif

Hmm, jakby tu zacząć może po prostu. Otóż jak wiecie przymierzam się do zakupu lampy - póki co nie wiadomo jeszcze do końca co to ma być bo i posłuchać zbyt wielu lampek okazji nie było. Słuchałem Markowego Phasta i podobał się icon_smile.gif , w najbliższej przyszłości mam nadzieję posłuchać Fatmana Itube 182.
Lecz wybiegając nieco w przyszłość widzę następującą kwestię. Wzmacniacz choćby najlepszy bez połączenia kablami z głośnikami nie zagra. No i należałoby jakoweś kabelki zakupić. I tu rodzi się problem bo jak mi się wydaje, dobieranie przewodów do lampy zanim się wygrzeje to cokolwiek poroniony pomysł, a grzać ją tak na sucho też bez sensu. Jedyne co wydaje się sensowne to wymiana na "docelowe" (cokolwiek by to znaczyło) kable w zestawie tranzystorowym. I tu niestety wiedzy i osłuchania brak, jedyne co wiem to to jak grają Cordiale o przekroju żyły 4mm. Jedyną zdroworozsądkową metodą wyjścia z opresji jest test nauszny (choć przydałyby się również uszy wytrenowane a nie tylko laika). No i tu mam propozycję a zarazem prośbę, czy może udałoby się zorganizować u mnie małe słuchanko mojej budżetówki, połączone z porównaniami różnych kabli głośnikowych? Niestety jako, że w swoich zasobach posiadam jedynie wspomniane Cordiale, aby było z czym porównywać ewentualnych chętnych muszę prosić, o ile to możliwe, również o przyniesienie jakowyś przewodów głośnikowych do testów (może macie jakoweś zapasowe przewody pobunkrowane w szafach? - bo o rozpinanie systemów śmiałości prosić nie mam) - obiecuję po testach, choćby z żalem, oddam.
Niniejszym zapraszam do siebie, w terminie do uzgodnienia - biorąc natomiast pod uwagę to że mieszkam pod a nie w Warszawie dojazd w obrębie Wa-wy w tę i z powrotem jestem w stanie zapewnić.

Pozdrawiam
Andrzej
PS. Przepraszam, że tym razem tak nie za bardzo lampowo icon_redface.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, gdyby bylo blizej icon_sad.gif

Dysponuje kablami Velum i to w roznych wersjach rowniez w reference. Moglbym zalatwiac wysylke kabli prosto od producenta - na test.
Problem jest jednak taki, ze Velum poki co jednak nie dla Ciebie, a to za sprawa ceny. Mysle, ze przy obecnej wartosci, Twojego systemu Velum nalezy sobie odpuscic. No moze poza podstawowa wersja IC, starszej wersji. IC Velum NFS-BlueS (uzywany), mozna dostac w granicach 800zl.

Czy warto inwestowac w dobre okablowanie ? Warto ! Nalezy jednak uwazac i w miare mozliwosci przesuwac sie skokami poziom i poziom wyzej (kazdy element systemu), tak by uniknac efektu "najslabszego ogniwa" (waskie gardlo), ktore znacznie ogranicza mozliwosci systemu. Przy ograniczonych srodkach nie jest to latwe, ba nie lada sztuka icon_smile.gif

Dlaczego proponuje Velum ? Bo jest to okablowanie na lata ! A o konkurencji mozna zapomniec. I powiem wiecej, nie masz co sie martwic dobieraniem kabli do systemu. Jesli system jest prawidlowo budowany, Velum zawsze sie sprawdzi. Sa to kable, ktore po prostu przekazuja muzyke, nie dodajac nic od siebie. Z doswiadczenia wiem, ze jesli wepniemy Velum w system i cos jest nie tak, to nie jest to wina kabli. Zazwyczaj to jakis element systemu zawodzi. Powiem szczerze, ze naprawde sie to sprawdzalo !

Gdybys zagoscil we Wroclawiu zapraszam do siebie ! Bedziesz mial okazje posluchac jak potrafi zabrzmiec naprawde dobra lampa. Nie jeden mit na temat lamp zostanie obalony icon_smile.gif
Bo "lampa" nie musi oznaczac, cieplo, malo dynamicznie. Wrecz przeciwnie !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej!
Nie ma problemu - chętnie Cię pomęczę kabelkami. Ale dopiero za 10 dni będę uchwytny ...
Na "dzień dobry" dwa przestestowane wspólnie z Markiem na lampach (też na Twoich już Totemach) Reson oraz Koda.
Jak zwykle dość tania icon_mrgreen.gif propozycja: pożyczę Ci na wygrzewanie któreś z tych kabli, a potem będziesz szukał właściwego rozwiązania.
Wydaje mi się, że będzie to sensowne.
No a jeśli zdecydujesz się na Fatmana w AudioForte, to pewnie nasi ulubieńcy już coś fajnego Ci zaproponują!
Pozdrawiam
PS. No dobra - nie będzie tak tanio! Poczęstujesz chyba kawą?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
W pierwszych słowach dziękując za odzew.

hybryd niestety masz rację - kable Vellum póki co, są faktycznie nie dla mnie z powodu ceny. Piękniejsza połowa nie przełknie IC za 800 zł (a jak sam piszesz to dobra cena za używkę), a i sam nie do końca jestem przekonany czy byłbym skłonny wydać aż tyle na przewody. Nie polemizuję jednak z Tobą na temat sensowności posiadania dobrych kabli - zgadzam się w pełnej rozciągłości.

Romek
To co proponujesz z mojego punktu widzenia to bardzo sensowne rozwiązanie, oj bardzo. Co do kawy a co szarpnę się nawet na dwie a nie jedną icon_mrgreen.gif
Będzie to pierwszy krok w edukacji kablowej (a tu bez nauczycieli ani rusz Marek, Romek nie wiem czy wiecie ale wpadliście po uszy), idąc na zakupy chciałbym wiedzieć czego tak naprawdę chcę icon_smile.gif

Co do samego zaś Fatmana, wypożyczę jednego na odsłuchy w domciu (być może w sobotę - ciekawe jak długo będę go mógł odsłuchiwać), nie będzie to jednak Fatman z AudioForte. Wywiało im wszystkie 128 -ki, i nie wiedzą kiedy się pojawią, lecz z pomocą nieocenionego Marka znalazło się źródło alternatywne.
Przy okazji hybryd masz jakieś zdanie na temat tego wzmacniacza. Wstępne opinie Romana i Marka już znam.

Są również dostępne 2 amplifony (używki) w Warszawie, ..... choć Hybryd zdecydowanie odradzał tę markę.

Niejako dla przypomnienia, może bym napisał o ogólnej koncepcji systemu/systemów. Otóż z założenia systemy będą dwa, rockowo-metalowy (i tu królować ma tranzystor), oraz drugi system lapowy - dla muzyki spokojnej/pościelowej (czyli tzw. smętów) icon_lol.gif . Jak widać nie poszukuję ani nie potrzebuję lampowca uniwersalnego (bo z założenia tranzystor zostaje). Co do zapotrzebowania na moc wzmacniacza raczej niewielka, Marku, Romanie potwierdźcie lub zaprzeczcie - poziom głośności podczas testu Totemów, to maksimum tego co zdarza mi się używać.
No i cena, raczej nie powinien kosztować więcej jak 4k zł

Pozdrawiam
Andrzej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...