Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Kochani!

Tak się miło stało, że jesteśmy już razem dość długi czas!

Dlatego pozwólcie na małe wyznanie - staliście się częścią - ważną częścią mojego świata.

I wobec tego pozwólcie, że złożę Wam życzenia serdecznych i ciepłych Świąt Bożego Narodzenia!!!
A hobbystycznie - zadowolenia z tego co jest, uciechy z kolejnych - nawet małych - zmian, czasu na radość ze sluchania muzyki!!!
Dla Was wszystkich 
Bartek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
I cóż to wątek nam zdechł?
A może wszyscy czekają aż ktoś zacznie?
To może ja pochwalę się wynikami pewnego doświadzenia. Otóż nieco dla "jaj" w sobotę zestawiłem Infinity z .......... najmniejszym z fatmanów czyli iTube icon_eek.gif . Spodziewałem się masakry.
Ku olbrzymiemu zaskoczeniu lampka nocna zagrała ........ Oczywiście to kuriozalne, bądź co bądź zestawienie miało swoje liczne ograniczenia jednak zagrało.

W kawałkach o mniejszym tempie i nasyceniu dźwiękami - brzmienie "zestawu" było melodyjne i przyjemne.
Góra i średnica w wyważonych ilościach i na swoim miejscu. Bas był również ten niski - czasem za niski jak na możliwości słabowitego fatmana. W efekcie miejscami słabo kontrolowany i nieco rozlazły, czasem dominujący.
Tak czy siak Loreny McKennit, Ennyi czy Norah Jones dało się słuchać z przyjemnością.
Gdy w CD-ku wylądowało Judas Priest, czy Iron Maiden - tak dobrze już nie było. Za duże tempo ..... i rozdzielczość poleciała na pysk, muzycy schowali się za kolumny - zabierając ze sobą muzykę. Efekt końcowy - zgodnie z oczekiwaniem mocno nieciekawy. Cóż pundu panie zabrakło.

To tyle w ramach ciekawostek - co to ludzie nie wymyślą icon_wink.gif i jak to mówią na zaczyn na ten rok icon_smile.gif


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju
eksperyment potwierdził tylko to co jest w lampie najpiękniejsze.
Weź pod uwagę, że przykładowo 30W na kanał w lampie to jak powiedzmy 100W na kanał w tranzystorze. Oczywiście piszę to w olbrzymim uproszczeniu, bo dochodzą do tego jeszcze inne względy techniczne, które decydują jak i z czym dana lampa zagra.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaczorze!

Z uporem maniaka - Ty nie kombinuj, tylko znajdź "Infy" z wstęgą!

Dopiero szacowni Belfer i RoRo otworzą buzię ze zdumienia, a dolna ich szczęka powędruje jeszcze niżej  icon_mrgreen.gif

Prawda jest jedna i prosta niczym autostrada pomiędzy Wrocławiem, a Opolem icon_wink.gif  - głośniki ze stajni "nieskończoności" zagrają być może z byle czym. Ale żeby się przekonać, jak mogą zagrać, trzeba im PIECA!

Pozdro 4 all people!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bert
Jak się niejednokrotnie przekonałem nieskończoność nie ma w zwyczaju grać z byle czym .... (poczekaj, aż powiem żonie jak określiłeś JEJ Fatmana icon_wink.gif ) , nawet z moimi "malutkimi" Infami , bez wstęg poległy dość uznane konstrukcje.
Szczęśliwie mam i takie które dają im radę icon_cool.gif . A ja nic nie kombinuję - nie doczytałeś, że "test" z fatmanem to taki do końca poważny nie był.
Mimo iż uznaję Twoją rację obawiam się, że na wstęgi przyjdzie mi poczekać - primo, metrażu brak a one zdaje się sporo powietrza lubią, secundo dudków też jakby brakowało icon_sad.gif .

I tak zupełnie na marginesie - póki co ja tak do końca nie jestem pewien czy pragnę zmian. Wydaje mi się (z naciskiem na "wydaje") że znalazłem swoje brzmienie i zestaw gratów z lat 70-tych spełnił moje oczekiwania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Cytat

Cóż chyba mi na stare lata odbiło. icon_mrgreen.gif

Poza tym lampa nie żegnam się na zawsze. Wszak preamp będzie lampowy. Pewnie już nie długo zacznę poszukiwania takiego, który poradzi sobie właśnie z końcówką na tranzystorach. Jak na razie jestem na etapie przemyśleń i rozmów.





A u mnie chyba w drugą stronę "pełne ulampienie" icon_idea.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]Fono!

Pochwal się!!!

U mnie zagościł gościnnie preamp Proceed! I powiem szczerze - jeżeli ktoś szuka przedwzmacniacza absolutnie najwyższej klasy, na dodatek ze świetnym - uczącym się - pilotem i nie oczekuje ingerencji w dźwięk - szczerze polecam!

Ps. Proceder zamiand Proceeda??? Zdarza się!!!  A na dodatek nie potrafię wyedytować niepotrzebnego obrazka  icon_redface.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niekoniecznie "gościnnie" preamp - po prostu pre się rozmnożyły icon_mrgreen.gif
Poza AVMem i Rotelem wyszło coś pośrodku, czyli Tandberg...
Gra lepiej niż procesor KD Rotela, w miarę porównywalnie z AVMem - a do tego ma wreszcie możliwość współpracy z pilotem icon_razz.gif no i wygląd jak trzeba...
A że podobnie jak w AVMie jest też przedwzmacniacz gramofonowy to pewnie troche postoi.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fono Master
Napisz co masz na myśli pisząc "pełne ulampienie".

Bartku
człowiek jest istotą zmienną. Długo zastanawiałem się w jakim kierunku będę podążał i to chyba było zbawienne. Przez czysty przypadek na alledrogo pojawił się wzmacniacz, który przed dwoma laty zmącił mój spokój. Jednak z uwagi na dosyć skomplikowany i długotrwały proces pozyskania wzmacniacza odpuściłem. Rzeczoną aukcję również "przespałem". Ale chyba mam trochę szczęścia, okazało się że w zasięgu jest drugi egzemplarz.

W ten oto sposób znowu w domu gra lampa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do preampów: widać dwie tendencje w regulacjach wzmocnienia: albo bardzo dokładną (kilkadziesiąt kroków - dochodzi do 100 chociażby w Rotelu) albo dużymi krokami (kilkanaście pozycji...) i wtedy jest problem z cichym graniem i odpowiednim ustawieniem (myślę o nocnym graniu).
Teoretycznie daje się wytrzymać, bo prostu jest ciut za głośno albo ciut za cicho, ale człowiek (czyli ja) tak się rozbestwił, że trudno mu dogodzić.

Przy cichym graniu na tranzystorze po prostu wrzucam sygnał na małe kolumny zamiast na podłogówki, natomiast lampa ostatnio raczej nie gra u mnie nocą... icon_rolleyes.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo!

Tandberg??? Co to za cudo??? Gdzie zdjątka i opis?  icon_mrgreen.gif

Co do regulacji wzmocnienia - idealnymi przykładami są pre Metaxasa i Proceeda - w "Mietku" - regulacja całkiem zgrubna - w szczególności przy małych sygnałach - Proceed - 100 kroków i leniuszek do tego. W sumie mniam!

A uciekł z wieży takiej jak na zdjęciu!

A mi uciekł Proceedowski DAC zwany DAP  icon_confused.gif

Belfrze!

No nie bądź taki tajemniczy!

 

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Belfrze .O jakim wzmacniaczu mówisz?Jaka to lampa odsunęła w cień nowego Baltlaba.

A ja ostatnio całą energię poświęcam na walkę z naszą kochaną neostradą .Jak mi prawie dwa tygodnie temu przez pomyłkę wyłączyli sygnał ,tak do dziś walczę z osławionym systemem .I tylko słyszę system nie przyjął ,system nie zrobił,system nie anulował itp.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku,
ten preamp to model Tandberg 4038,
poniżej link do opisu i parę fotek
http://www.canuckaudiomart.com/details/828...ca4038_preamp_/

oooops - opisu brak. icon_eek.gif
no to parę informacji...
zdublowane wyjście na końcówkę mocy (czyli można podpiąć 4 monobloki albo 2 końcówki stereo)
6 wejść w tym preamp gramofonowy:
2 pętle magnetofonowe
tuner+AUX+CD
wejście gramofonowe MM

a do tego jeszcze wyjście na słuchawki i bardzo gustowna klapa zakrywająca panel sterujący.
Że o drewnianych boczkach nie wspomnę.
Wygląda moim zdaniem świetnie, a gra w miarę przywoicie (jak na tę cenę jest bardzo dobrze, ale jak wiadomo nie ma startu do konstrukcji za 2 tysiaki czy więcej ...). W każdym razie jak dorwę w rozsądnej cenie AVMa 3 ze zdalnym sterowaniem to wyleci, bo już trochę za dużo tego...

Moje fotki będą jutro (chyba że tłusty czwartek ciekawie się rozwinie - to wtedy w piątek).

Pozdrawiam
PS. Szkoda tej wieży, wygląda baaardzo apetycznie icon_cry.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że u Kolegów spore zmiany. Mnie jakos nie spieszno do wymiany sprzetu. Z klockow jestem na tyle zadowolony,
ze zmiany tylko w kabelkach postepuja. Rozbudowa topowego okablowania Tara Labs. Nieadawno zagoscily u mnie sieciowki
The ONE. O dzwieku nie ma co pisac, to trzeba po prostu uslyszec. Caly set Tara wspaniale sie dopelnia.
Niesamowity realizm ! Zamieszczam fotki, moze kogos zainteresuja.

p.s. juz mysle o glosnikowcach The One (obecnie mam The2), reszta okablowania to pelne The One. Niesamowicie wciagajaca
zabawa icon_twisted.gif , szkoda ze tak kosztowna ! icon_sad.gif icon_evil.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku!

Piękne węże - gratulacje! Wyglądem nie ustępują Velumowi  icon_wink.gif !


Jak sobie radzisz z amerykańskimi wtyczkami?

Odnośnie wymiany sprzętowej - wspominałeś niegdyś coś na temat zmiany DACa? Zarzuciłeś pomysł?

A tak na marginesie - kolega Masterofdeath, który wraz z Zukzukzukiem odwiedził p. Marka i jego Nautiliusy (jak dodtąd moje "The Best Ever") powiedział: "Najlepiej grający system słyszałem u Hybryda"!!! No, no...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe ta opinie wydal przed przyjazdem do mnie (w poprzedni weekend, zaraz po odsluchu u Was) co mnie troszke zaskoczylo.
Wtedy gralo znacznie slabiej. Podczas tamtego odsluchu system gral na Velumach i to nie w pelni referencyjnych.
Po odsluchu na Tara Labs troche sie zdziwil icon_twisted.gif Szkoda, ze nie mialem wtedy sieciowek Tary, niestety przyszly dopiero
w tygodniu.

Co do samego DAC, chyba jednak pozostane przy Theta. To DAC o niesamowitym potencjale, o czym kolejny raz moglem sie
przekonac odsluchujac ponownie modyfikowana Thete-piatke. Nadal szukam odpowiednich kondow do modyfikacji.
Najtrudniej dostac BlackGate Std 1000u

Co do Tary, wygladem nie ustepuja Velumowi - to jesli chodzi o grubosc. Jesli mamy na mysli jakosc i starannosc wykonania,
to Tara przy Velumie jak bizuteria ! Co do porownan dzwiekowych Velum ref vs Tara z serii The One, nie ma o czym pisac.
To zupelnie inna klasa. Co ciekawe The One to seria topowa, ale nie top-topowa icon_smile.gif Az strach pomyslec co te kable potrafia z jeszcze
wyzszej polki. Jednak ceny powalaja, 70 kzl za IC !? icon_evil.gif W necie mozna znalezc sporo zachytow na temat najwyzszej serii Omega/Zero.
Nie dziwie sie, to juz slychac na The One ! A te niestety tez sa cholernie drogie. Dla zainteresowanych wkleje raz jeszcze link do cennika:
http://www.audiosystem.com.pl/cennik/18/Tara%20Labs

Wierzcie mi, ze to jest bol z tymi kablami. Obecnie sciagnalem dwie sieciowki, jedna ma znajomy druga ja. Niestety po przesluchaniu
systemu z 2 sieciowkami The One, stwierdzilismy jednoznacznie - niestety trzeba kupic kolejne ! Niestety, bo cena ... Mimo to juz zamowilismy
kolejne. Ale wrazenia z odsluchu - bezcenne icon_smile.gif

Edit: Zapomnialem o pytaniu - wtyczki US. Najnormalniej w swiecie, pozadne przejsciowki zalatwiaja sprawe.
Za jakis czas planuje nowy domek, wiec tam beda juz odpowiednie gniazda w scianie.

EditII: Co do B&W, dziwi mnie troche ta opinia Mastera, bo to kolumny znacznie drozsze niz moje obecne electry
(znacznie wyzsza polka). Odpowiednikiem dla nich byłyby zapewne Alto Utopie.
Przypuszczam, ze skala dzwieku w B&W jest wieksza, ale z tego co wiem Master mial na mysli inne
aspekty dzwieku i ocenial system jako calosc. Nie mnie o tym dyskutowac, to jego opinia icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fono Master
Napisz co masz na myśli pisząc "pełne ulampienie".



Aktualnie posiadam pre Lebena podłączone do końcówki mocy Luxmana ,planowałem Luxmana zastapić końcówką mocy Lebena CS 660P
ale to niestety bardzo duża kasa ,za duża .Na rynku wtórnym prawie się nie pojawia a jak raz się pojawiła to akurat byłem za granicą.
Słuchałem zresztą póżniej tego zestawienia i trochę ostudziło to moje zapały ,może kolumny nie takie ,może akustyka ?
Koniec końców na razie "obstalowałem" wzmaka /integrę/ na 2A3 ,jest w trakcie wykonywania ,do odsłuchów będę go miał za
dwa miesiące,jak się na niego zdecyduję a wszystko na to wskazuje to opiszę swoje wrażenia.
W związku z tym pewnie będę zmieniał kolumny ,chociaż podejrzewam,że "pociągnie" moje Marcusy ale mam w planach co innego.
Niestety będę się rozstawał z pre Lebena icon_surprised.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fono Master
mam nadzieję, ze coś napisz jak wzmak do Ciebie dotrze. Może kilka słów kto go konstruuje, jeśli to nie tajemnica. Dwa miesiące to dużo i mało czasu, zależy jak na to spojrzeć.

Ja z kronikarskiego obowiązku podam tylko, że przed kilkoma dniami nabyłem od warszawskiego audiofila wzmacniacz Lorelei. O ile pamiętam jest to numer 21 wykonany przez p. Andrzeja Marków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi, hi!
Czy Lorelei jest piecem tranzystorowym??? icon_mrgreen.gif
W każdym razie - wielkie gratulacje!
A my (także ja) się znowu bawimy!
Wreszcie Zielona Góra przestała być audiopustynią - mamy zaprzyjaźniony salon!
W tzw. "międzyczasie" (mam świadomość niezbyt porprawnej formy) bawiłem się ślicznym i świetmoe grającym preampem (RoRo - ten - jako pierwszy - miał pilota)!
Wszystko do zobaczenia i poczytania na dwóch ostatnich stronach "Lubuskich odsłuchów".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Hmmm...

Coś kupiłem! przyjdzie w sobotę, więc dopiero wtedy się pochwalę! Tak naprawdę to pochwalę się, jak zagra i w zw. z powyższym jak mi nie będzie głupio!!!

Ale quiz może być już dziś!

Czy to:

1. wzmacniacz;

2. przedwzmacniacz;

3. interkonekty;

4 odtwarzacz;

5. kable głośnikowe;

6. DAC;

7. kolumny;

8. ustroje akustyczne;

9. kolekcję 1200 płyt;

Ankieta ważna dwa dni! Ktoś zgadnie - nagroda będzie!  icon_mrgreen.gif  

Pozdr.



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...