Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Ha,ha!

Pudło!!!  icon_biggrin.gif

Co prawda, kolega Jacek, który nie tak dawno był u Ciebie składał mi propozycję sprzedaży Metaxasa, ale propozycję tę odrzuciłem!

Co do Ciebie, drogi Tomaszu, to uważam, że prawidłowa odpowiedź to odpowiedź nr 6 - DAC.

Jakiś czasa temu sygnalizowałeś, że można z DACa wyciągnąć coś więcej niżli z Thety, więc... odpowiedź sam by się nasuwała.

Rónież drogą eliminacji do tego spostrzeżenia możnaby byo dojść!

Kolumny, wzmak, ustroje masz hi-endowe i wychuchane, set kabli ostatnio przyszedł, preampu nie potrzebujesz, używasz Sboxa, więc nie odtwarzacz, płyty też raczej nie...

No, chyba że cyfróweczkę z Tary, co by podchodziło pod nr 3  icon_mrgreen.gif

Cokolwiek to będzie - będzie znakomite! Już składam gratulacje!



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o quiz Bartka, to obstawiam preamp i DACa (tzn. jedno z nich, ale nie wiem które - raczej preamp).

W przypadku Tomka kabel zasilający raczej sam przyjedzie, ICek podobnie - a może nadszedł czas na sprawdzenie innych kolumn?
Nie żeby Twoje aktualne były złe. ale ponieważ życzymy Ci wszystkiego najlepszego w poszukiwaniach, to może moje zdjęcia z AS2009 na specjalne życzenie coś sugerowały icon_razz.gif
Więc żeby nie iść na łatwiznę i nie korzystać z odpowiedzi Bartka stawiam na numer 7.

Pozdrawiam
PS. Kiedy będą poprawne odpowiedzi - mam nadzieję że już w sobotę, jak tylko podłączysz (a własciwie: podłączycie icon_razz.gif )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łobuzy!

Czytacie ze mnie, jak z otwartej księgi...

Pochwalić się obrazkowo mogę już dziś, natomiast o dźwięku napiszę jutro - gdy tylko maszynę podłączę do systemu i posłucham nieco we własnym systemie!

Tak więc... tadam - nabyłem takie coś! 

Pochodzi to to z rynku pro, ale zbiera fenomenalne opinie wśród (uwaga) audiofilów. No i żeby to zagrało u mnie potrzebuję przejściówek XLR-Cinch.

Właściwie to zgadł zarówno Kaczor, jak i RoRo, po Lavry jest po trosze wszystkim - DACiem, preampem i pre słuchawkowym. Założenie jest takie, że w moim systemie zastąpi lub uzupełni NOS-DACa! Ale co będzie - zobaczymy!

Ps. I żeby nie było - wszyscyście winni! Kaczor, bo narzekał na NOS-DACa, Hybryd, bo obnosił się z Thetą, RoRo i Belfer, bo ciągle coś kombinują i Fono Master, który zachwalał i szczuł to Yamahą CD 2000, to Ayonem. icon_cool.gif icon_lol.gif icon_mrgreen.gif icon_twisted.gif

Co do nagród - będą - obiecuję!!!  icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy seria Utopia I miała inne okleiny. Nigdzie w necie nie widziałem tych kolumn w innych barwach.
Kolumny będą identycznie wyglądać jak te na fotce którą zamieściłeś wcześniej.
Nie chcę póki co rozmawiać o szczegółach. Jak dojdzie do transakcji i kolumny będą u mnie w domu,
wtedy na pewno dam upust swojej radości i zawalę forum fotami/postami na temat Mezzo Utopii.

Póki co wolę się nie ekscytować, nie chciałbym zapeszać. A co będzie jak nie dojdzie do transakcji ?.
Chyba się pochlastam icon_sad.gif Dlatego trzymajcie kciuki ! Oj stresa to ja mam ... icon_eek.gif

Co do Utopii. RoRo już wcześniej sugerował kolumny ze stajni Focal Jm Lab. Pewnie myślał, że będą to Alto Utopia II (80kzl nowe),
lub Scala Utopia III (110kzl nowe). Niestety te kolumny jeszcze długo pozostaną poza moimi możliwościami finansowymi.
Nie mniej jednak w światku audio, powszechnie wiadomo, że Mezzo to zacne kolumny. Było nie było to protoplasta Alto i Scala Utopii.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do Utopii. RoRo już wcześniej sugerował kolumny ze stajni Focal Jm Lab. Pewnie myślał, że będą to Alto Utopia II (80kzl nowe),
lub Scala Utopia III (110kzl nowe). Niestety te kolumny jeszcze długo pozostaną poza moimi możliwościami finansowymi.
Nie mniej jednak w światku audio, powszechnie wiadomo, że Mezzo to zacne kolumny. Było nie było to protoplasta Alto i Scala Utopii.

Tomku,
znając ceny i ostatnie zakupy kabli to nie podejrzewałem Cię o najdroższe i średnie modele JM Lab...
Ale podobnie jak Bartek życzę Ci, by kiedyś zagościły w Twym domu.

Czy dobrze pamiętam, że Mezzo to kolumny z początku naszego milenium?

Pozdrawiam
PS. Problemu z wyborem "kolumnowej" firmy nie było, natomiast co do modelu to obstawiałem starsze modele jak Alcor...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Mezzo byly produkowane jesli sie nie myle 1999-2003. Moj egzemplarz ma byc
jednym z ostatnich jakie zostaly wyprodukowane. W 1999 r. w USA kosztowaly $13 000.
W Europie zapewne około 50 kzl. Jak na tamte czasy to naprawde spore pieniadze.
Jm Lab sie ceni, ale jak znam dobrze serie Electra, wiem, ze nie sa to wyceny rzucane na wiatr !

Sztuka wazy 63 kg, jestem troche przerazony waga, ale mam nadzieje, ze
uda sie je przytargac. No nic wsiadam do auta i jade !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, Panowie!

Odebrałem Lavry'ego, który zaraz potem zupełnie niespodziewanie stanął w szranki z odtwarzaczem Audio Research CD 5 (ca. 25 kzł). Walczył dzielnie i nie oddawała pola, choć muszę szczerze przyznać, że chyba ARC pokazał większą gładkość, bez utraty czekokolwiek!

Plusem było to, że zdania były podzielone.

W domu - złoto Justyny Kowalczyk - przeszkodziło w dłużśzych odsłuchach! Natomiast preamp słuchawkowy jest naprawdę OK - wprost idealny charakterem dla moich Denonów!

Nie wiem, czy zatem nie będę pozbywać się preampu Darka Kuleszy!

Czekam na relację Tomka, choć nie liczę by do wtorku oderwał się od słuchania...  icon_mrgreen.gif



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie !

Przytargalem je ! 1700 km w obydwie strony. Zajelo to troche czasu. Stres byl, szczegolnie na naszych drogach.
Wiadomo jak teraz wygladaja. Naszczescie nie ma zadnych uszkodzen czy zadrapan. Stan - idealny !

A jak graja ? Pewnie jestescie ciekawi ? icon_twisted.gif Heh, co tu pisac icon_smile.gif Inna kasa, inne wrazenia.
Koszt w Europie (lata 99-03) to 12 k euro, USA 13 k$.

Wyglad - przepiekne wykonczenie, wspanialy lakier fortepianowy. Na zywo wygladaja znacznie lepiej,
niz na fotkach z sieci.

Jak gra ? - nie ma o czym pisac czy porownywac. W koncu to seria Utopia ...

Fotki beda pozniej. Zapewne cos jeszcze skrobne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie nie uda posluchac !? icon_twisted.gif
Juz od 3 h slucham i powiem tylko jedno - "banan z twarzy " nie schodzi icon_biggrin.gif

Porownywac dzwieku nie bede. Tak jak napisalem wyzej, to seria Utopia icon_cool.gif
Inna klasa, inny dzwiek. Co ja sie bede rozdrabnial ?, pisal tu jakies literackie wypociny ?,
talentu do tego to ja nie mam. icon_wink.gif Jak zawsze, zapraszam na odsluch icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek
Nie wymieniłem Omaka bo ........ co tu dużo pisać i owijać w bawełnę, od jakiegoś czasu, zbiera on regularnie cięgi od obu Yamah .....
Omak ma szansę jedynie jeśli Accu polegnie w starciu z Yamahą, a nie kryję ...... byłbym zaskoczony takim obrotem sprawy.

Hybryd - gratuluję nowych paczek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek - MasterOfdeath, co prawda nie korzysta z "naszego" forum, ale to jemu naleza sie podziekowania.
To On wskazal mi ogloszenie Mezzo. Szybka decyzja, sprzedaz Electr 926 (sprzedalem je w 3 h !) icon_smile.gif
Pozniej to juz reakcja lancuchowa, no i sa ! icon_wink.gif

Jak oceni Jacek obecny dzwiek ? To sie okaze icon_smile.gif Ma teraz niezly orzech do zgryzienia. Nie tak dawno
zakonczyl wycieczke, a juz musi myslec o kolejnej icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...