Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Moi drodzy!

Z okazji Świąt Wielkanocnych oraz roku chopinowskiego życzę Wam Wszystkim... najlepszych mazurków!!!  icon_biggrin.gif

I znajdźcie czas na rodzinę, spacer i muzykę! Wesołych Świąt!

Jacku!

Odpowiadając na Twoje pytanie - trąbkom najbliżej do dźwięku tych wielkich bagiennych Zollerów!

To ta sama szkoła!

Tubki grają niczym Zollery podpięte do Metaxasa, ale z barwą i przestrzenią Omaków.

B&W u p. Marka grają bardziej żylaście, twardo, dosadnie. No i z potężniejszym dołem! 

Tego jeszcze Avantgardy nie potrafią!  icon_wink.gif

Czy to dało jakieś mgliste wyobrażenie o dźwięku tub?

Cytat

No widzę że tuby ładnie rozruszały nasz wątek




A nie mówiłem, że tuby mają wysoką skuteczność? Skutecznie zachęciły do dyskusji i spolaryzowały oponentów!  icon_mrgreen.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Czyli potwierdzasz moje przeczucia:) Nic nowego -przestrzeń stadion, milion wyraźnych szczegółów, atakujący, wielki, otwarty, czysty i szybki dźwięk (szczególnie przy Mietku:)
Przeca pisałem, że SŁUCHAŁEM już tub pod Warszawą (jak odbierałem R90). Przypomniałem sobie:)


Nic mnie (póki co) nie martwi:)
Wgłębiłem się w co nieco pomniejszane i ironizowane przez Was wpisy o R90 na audioreview i chociaż mój angielski jest bardziej niż mierny, z pomocą tłumacza - z nadzieją spoglądam w przyszłośćicon_smile.gif

Tylko kilka przytoczę:

"Teraz mam Jeff Rowland monos 501 (500 przy 8 Ohm / 1000 na 4 omy) świat zupełnie zmienił, można powiedzieć, że pierwszy raz słyszę, że je prawidłowo."

"W krótkim czasie, wypożyczone B & W, Thiels i Dynaaudios zostały przesłane z powrotem do pakowania dealerów.
A były to:
B&W Nautilus 801, Martin Logan CLS, Dynaaudio Contour 3.3, Thiel CS 3.2, Vandersteen Model 5"
........................................
Tu do końca nie mogę rozgryźć: (może kto pomoże?)

"I recently added an SCD-1 to my system and had it originally hooked up to the Avantgardes and to the Cary. I also tried it with the R90s and the ML amps and have kept it in that system ever since: There was just no comparison."

Czyżby o trąbkach i R90 mowa???
W jednym rzędzie???

System:
(2) Mark Levinson ML-33H monoblocks
Mark Levinson No. ML-380S pre-amp
Electrocompanient ECD-1 CDP
Meridian 508.24 CDP
Sony SCD-1 SACD
Goertz MI3 Divinity speaker cable (bi-wire)

Porównywałem:
Avantgarde Duo/Dynaaudio Contour/Magnepan MMG 3.6/Infinity Kappa 9/Infinity IRS Sigmas/Thiel 7.2
................................................................................
...........................

W każdym razie nie wygląda, żeby to były przypadkowe wpisy, przypadkowych ludzi. Jest tego sporo... A nasze doświadczenie przy wymienionych systemach i kolumienkach - blednie:)
Może będę kiedyś musiał odwołać te 200%... hehe.

Póki co - postaram się zaczaić się na takowe monosy...
http://www.audio-markt.de/_markt/uploaded/1738462800_g.jpg

A póki co, cudnie gra i śpiewa Barbr... Chociaż system jest na 1/4 gwizdka:(

P.S.
Ma ktoś pożyczyć parę kzł do jesieni?
Spłata gwarantowana!!!
Za rok postaram się odwdzięczyć...

Pozdrawiam na Święta!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie od jutrzejszego wieczora niebieskie "surmy" zagrają z lampką. Na 100 % nie wiem, co to będzie, ale prawdopodobnie jakiś wzmak Prima Luny. Żałuję, że niestety nie będzie to Leben, ale do zaprzyjaźnionego sklepu wzmacniacz Lebena ma dotrzeć dopiero w przyszłym tygodniu icon_sad.gif . Ale, jak mawiają starożytni, co się odwlecze...

Pozdrawiam

Ps. coś pewnie "sfocę" przy tej okazji!  icon_razz.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy!

Lampiak (hmm... ciekawe jaki??? Może Ayon???) przyjedzie wraz z właścicielem salonu audio z Zielonej Góry. 

Jackowi chodziło o Janusza - właściciela - powinienem napisć "jeszcze obecnego właściciela"  icon_wink.gif   icon_mrgreen.gif - tub!

Odpowiadając na pytanie - nie mam pojęcia, ale jutro spytam! Phasty plus preamp Jag to Twoje niegdysiejsze klocki, Jacku??? Czy też się mylę?




Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Koledzy!

Lampiak (hmm... ciekawe jaki??? Może Ayon???) przyjedzie wraz z właścicielem salonu audio z Zielonej Góry. 

Jackowi chodziło o Janusza - właściciela - powinienem napisć "jeszcze obecnego właściciela"  icon_wink.gif   icon_mrgreen.gif - tub!

Odpowiadając na pytanie - nie mam pojęcia, ale jutro spytam! Phasty plus preamp Jag to Twoje niegdysiejsze klocki, Jacku??? Czy też się mylę?



Dokładnie:)
Żal, że chłop dał się przekabacić jakimś współczesnym Ayonem (nie byłbym taki pewien - nie odniosłem wrażenia, że się "pozbywa" tub - choć to Janusz...).
Szkoda, że nie mieliście okazji posłuchać jak te niewielkie monobloczki ślicznie grały i PCHAŁY wielkie (90 kg i 150 cm) - IRS Sigma? Ech...
Jeśli ktoś ma "normalne" podłogowce lub monitory - za te pieniądze? Okazja!!!

P.S.
"Houek" też je miałicon_smile.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek - dzięki za i nfo!
Faktycznie "Janusz" czasami się przewijał w charakterze dostawcy sprzętu, ale nie skojarzyłem...
A o jakie PhaSTy chodziło? Coś na triodach? Fotki monobloków i preampa widzę, ale nie kojarzę modelu ...

A jak już jesteśmy przy konstrukcjach trochę odbiegających od klasycznych kolumn - to czy mieliście jakieś bliższe spotkania trzeciego stopnia np. z elektrostatami? Do tej pory to mój kontakt z nimi to tak ze 2 krótkie odsłuchy w warunkach salonowo- domowych plus AudioShow, ale zazwyczaj z raczej mało mi znanymi modelami sprzętu...
No i przede wszystkim nie miałem możliwości porównania takiej konfiguracji z inną, tzn. z klasycznymi skrzyniami. icon_cry.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe...
Kiedyś, na początku, żona straszyła - jak przywleczesz mi coś jeszcze - to wywalę przez okno! Więc przywoziłem takie wielkie i ciężkie! I tylko śmiałem się pod nosem:) Z czasem przywykła...

To Phast Pentode (pod niemiecką nazwą). 40 Wat, ale ZNAKOMICIE steruje nawet sporymi. No i DŹWIĘK! Preamp robiony przez JAG Electronics z Łodzi (nie pamiętam na jakiej lampie...). Pasuje:)

Słuchałem elektrostatów M.Logana bardzo dawno w Poznaniu na Garbarach. Dźwięk o ile pamiętam? - jak z panela (czy ze ściany). Tego się nie spotyka w "normalnych" kolumnach. Przestrzeń detal i szczegół (powściągliwy - nie tubowy...)! Tu podobnie grają... Infinity:) Dźwięk jakby ze ściany...

Bartek słusznie zauważył, że R90 to smoth-jazzowe kolumny.

"Większość ludzi (śmiem twierdzić, że ponad 90%) czuje się bardziej zadowolona, gdy muzyka jest prezentowana bardziej do przodu. Kolumny RENAISSANCE są jak najbardziej tego przeciwnością: ich scena dźwiękowa rozpoczyna się dokładnie tam gdzie głośniki zostały ustawione i sięga daleko za głośnik.
...ludzie wyrabiają sobie opinię na temat sprzętu według pierwszego odniesionego wrażenia i oni lubią być zasypywani przez 1000 szczegółów jednocześnie, jaśniej brzmiący głośnik zawsze będzie miażdżył ludzi i wywoływał na nich duże wrażenie."
Tak więc osoby sprzedające zawsze porównywały je, a potem wskazywały (nieznającemu się klientowi), że "inne" głośniki mają:
- Więcej wysokich
- Więcej basu
- Muzyka jest podana bardziej "na twarz"".
Smutnie to może zabrzmieć, ale ja jestem zdania, ze RENAISSANCE ze swoim powściągliwym sposobem prezentacji muzyki nie mają szans na dzisiejszym rynku, ale tylko pośród prawdziwych wielbicieli muzyki - a iluż ludzi można dzisiaj nazwać wielbicielami muzyki? Śmiem twierdzić: niewielu!

Czyli jestem WIELBICIELEM muzyki???icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, Zuk'u, Zuku...

Gdybym Cię nie znał i gdybym nie wiedział, iż prowokujesz musiałbym na Twoje twierdzenia, iż "Przestrzeń detal i szczegół (powściągliwy - nie tubowy...)" stwierdzić, że świat widziany Twoimi oczami jest płaski, jak przed Magellanem, albo, że Twój światopogląd jest paski niczym stolnica.  icon_mrgreen.gif

Ale, że znam Cię gagatku trochę, napiszę jedno - jak tak uważasz, to znaczy, że nigdy nie słuchałeś Avantgarde Acoustic (Ten nie zna życia, kto nie służył w Kriegsmarine icon_twisted.gif ) Ale to musi się koniecznie zmienić, więc odpalaj auto i przybywaj po to choćby, by swoje wyobrażenie o graniu tub skonfrontować z rzeczywistością.

W sobotę swe przybycie zapowiedział Lutek z kolegą Piotrem_lass oraz rodzina Robixów wraz ze wzmacniaczem Audio Note! Szykuje się takie małe Audio Show...  icon_wink.gif

Tylko zabierz swego "hamerykańskiego pieca" - Parasounda!




Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



To nie prowokacja, acz tylko cytaty człeka, który napisał:

" pracowałem latami w sklepie sprzedającym sprzęt High End. Więc miałem naprawdę wiele okazji do posłuchania różnego sprzętu, a ponieważ byłem ciekawy, sprawdzałem również wszystko nowe co pojawiało się we wszystkich punktach sprzedaży High End jakie znałem."...
Słowa te (i inne relacje), wyciągnięte z niebytu przeszłości - w kontekście "sporu" - stały się wg WAS prowokacjąicon_smile.gif

To, co pisałem powyżej o elektrostatach jest moim prawdziwym odczuciem (łagodność!). Bo tuby, o ile pamiętam, omalże "rzucają" się na słuchacza. Graja "ofensywnie" - "zobacz jak ja pięknie gram"! Ile detali, szczegółu, przestrzeni... To pamiętam...

Dzięki za zaproszenie. Czytałem na forum AS. Dosyć Was tam będzie. Dzień zejdzie. I to mało.
Czekam relacji!
Wiesz sam, że nie mogęicon_sad.gif
W każdym razie - czy to będzie jeszcze u Ciebie, czy Janusza - prędzej czy później - skorzystam!


Pozdrawiam!

P.S.
Przeca pisałem WYRAŹNIE, że słuchałem DUB i to zdaje się lepsiejszych. No - może poza basem - był pasywny. WRAŻENIE!!!
Ale wcale nie miałem ochoty mieć takiego dźwięku w domu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko...

Dzisiaj wraz z Łukaszem i Andrzejem z salonu Audiozakupy przybyła do mojego domu nowa konstrukcja lampowa Prima Luny o nazwie Prologue Classic Integrated Amplifier oraz odtwarzacz Ayon CD-7!
Oba urządzenia wizualnie absolutnie pierwsza klasa!
Wzmacniacz jest o tyle ciekawy, że umożliwia pracę na lampach EL 34 lub zamiennie - po pstryknięciu przełącznikiem (i włożeniu oczywiście w podstawki odpowiednich lamp) - na lamapach KT 88!
Egzemplarz, który zawitał u mnie pracuje na EL 84.
O dźwięku na razie nie mogę wiele napisać, gdyż wzmacniacz praktycznie został wyjęty wprost z kartonu i grał - prawdopodobnie w związku z tym - absolutnie jaskrawo i plastikowo.
Odtwarzacz Ayona należy do tych ulubionych - jest top loaderem i ma świetny - czytelny i nie jaskrawy wyświetlacz oraz solidnego pilota.
Mogę śmiało napisać po króciutkich odsłuchach, że cedek ma spory potencjał. Więcej napiszę, gdy na spokojnie go posłucham dłużej. Jako że mój preamp "kisi" Zuk'u, a Ayon nie ma regulacji głośności - Lucmaster obiecał na sobotę wypożyczyć swego AVMa. Wtedy spokojnie porównamy jego możliwości z low-endowym Lavry'm icon_wink.gif
Czy dźwięk "surm" się podobał - pewnie opiszą sami słuchacze na łamach AS. 
Najważniejsze jest to, że z gośćmi mamy już zaplanowane dla odmiany spotkanie przy dźwięku Infinity! A może wyjdzie spotkanie przy muzyce, grillu i piwku???
Pozwólcie mi, że zdjęcia porobię i wkleję w dniu jutrzejszym!
Bywajcie!


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

... nowa konstrukcja lampowa Prima Luny o nazwie Prologue Classic Integrated Amplifier ...
Wzmacniacz jest o tyle ciekawy, że umożliwia pracę na lampach EL 34 lub zamiennie - po pstryknięciu przełącznikiem (i włożeniu oczywiście w podstawki odpowiednich lamp) - na lamapach KT 88!
Egzemplarz, który zawitał u mnie pracuje na EL 84.

Bartek,
Ciekawe rozwiązanie - warto pogratulować pomysłu!
I tak się składa, że niektórzy producenci "skąpią" na automatycznym biasie do ustawiania lamp, a inni dokładają drugie gniazda pod inne lampy dając tym samym prostą możliwość porównania...

Cytat

Jako że mój preamp "kisi" Zuk'u, a Ayon nie ma regulacji głośności - Lucmaster obiecał na sobotę wypożyczyć swego AVMa.

To Łukasz nie sprzedał swojej "dwójki" i nadal ją "męczy", czy może już przeszedł na "trójkę"?
A jak się ma gra nowszych preampów AVMa do starej, poczciwej i dobrze nam znanej icon_wink.gif "jedynki".
Czymś szczególnym się wyróżnia poza ceną i hm... icon_mrgreen.gif pilotem ?
Swoją drogą - czyżbyś wraz ze znanymi monoblokami na literę O pozbył się również swojego ozłoconego AVMa?

Jacek
Te PhaSTy na pentodach to jest wcześniejsza wersja wykończonych w drewnie monobloków (również na pentodach), które przez rok cieszyły uczy założyciela niniejszego wątku, czyli Belfra?
Czy porównywałeś jak monobloki grają z oryginalnym, przeznaczonym dla nich preampem - czy od razu dorwałeś swój pre i obyło sie bez porównań???

Pozdrawiam i życzę udanych odsłuchów
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zukzukzuk tub na pewno warto posłuchać.Co do parawanów moja opinia jest negatywna.Po pierwszym zachłyśnięciu stereofonią dźwięk przestawał mi się podobać. Może kiedyś uda mi się posłuchać Sigm tak pięknie o nich piszesz.




Tak.
Panele to dość specyficzny dźwięk. Aczkolwiek nie słuchałem go zbyt długo (kilkanaście minut), żeby się zrazić...

A o Sigmach akurat NIC nie pisałem (???). IRS Sigma to następca R90 (te mniejsze z czwórki oraz ze zdjęć dla BABCI:).
Z tym, że blisko 2 razy cięższa z 12 calami na basie. Wielka skrzynia (choć pozostałe głośniki praktycznie jak w R90), wielki dźwięk - na 50-70 metrów. Porównywałem niegdyś potencjał z VA Bethoven (bez oceny brzmienia jako całości). To wyglądało podobnie jak polskie autostrady do niemieckich...

Jakby co - stoją jakieś 5 km ode mnie. Można zobaczyć posłuchać i.... porównać z R90:)

odpowiadam na pytanie RoRo:
Nie wiem jakie Phasty miał Belfer? Moje byłe miały napis "Von Zweydorff" na tabliczce znamionowej (i są/były teraz na allegro). Kupiłem je bez pre i nie porównywałem "dorabianego" JAG-a z oryginałem (dałem za JAG jakieś 1400 zł x latek temu).

ZAPRASZAM!

I pozdrawiam serdecznie!

P.S.
Na post Bartka odpowiedziałem na forum AS.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sytuacja z basem w elektrostatach???
Słuchałem ich w warunkach domowych na piecyku Rotela 1070 i było nieźle, na AudioShow grały z lampą i także nie narzekałem. Ale w obu przypadkach bas nie był porażający - po prostu normalny, ale nie schodził zbyt nisko...

Dzięki za info o Twoich PhaSTach icon_rolleyes.gif
Belfer miał pentody wykończone drewnem, poza tym wygląd zbliżony...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek
Na stronie 10 bieżącego wątku - wpis nr 288 z 11.02.2008 roku są zdjęcia monobloków PaST w drewnie oraz dedykowanego do nich preampa.
Kolejne fotki - już zbliżenia - to wpis nr 308.
Więc "pudła" wraz z obudową zasilania wyglądają tak samo (poza metalicznym wykończeniem frontu), a tylko ten niemiecki znaczek o którym wspomniałeś wcześniej zamiast ukraińskiej nazwy PaST...

Natomiast przewija się informacja, że takie PaSTy jak Twoje grały trochę bardziej ostro...

Swoją drogą jak ten czas leci - u Marka PhaSTy pograły 2 lata, a ja myslałem że 1 rok icon_rolleyes.gif

Pozdrawiam
PS. A na stronie producenta nie widać już monobloków - więc trochę trwało, nim się dokopałem fotek...
http://phast.com.ua/enproduct.phtml
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parawany nie porażają basem .Pewnie jest go w sam raz w modelach wspomaganych na basie tradycyjnym głośnikiem.Szkoda że takiego nie słuchałem.Nasze próby zintegrowania zewnętrznego subwoofera niestety nie powiodły się .Było gorzej. icon_sad.gif

Może i te tuby tak mi się podobają bo na basie mamy tradycyjne głośniki.Do tego z membraną papierową dla mnie to plus, icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie na forum kilka dni a tu aż tyle się wydarzyło.

O Phast'ach już zapomniałem a nowy właściciel jakoś traktuje je po macoszemu. icon_mrgreen.gif

Tak czytam wypowiedzi na tym forum i na sąsiednim i zastanawiam się kiedy Wy macie na to czas. Czyżby na zachód od Warszawy czas wolniej płynął a ludzie żyli spokojniej, a może w moim rodzinnym mieście ktoś tak tym czasem zarządza, że .... ech szkoda gadać, bo zaraz napisze spiskową teorię dziejów.
To wszystko przez zazdrość, że wielu Kolegów może spokojnie zajmować się swoją pasją.

Na temat kolumn wymieniłem swego czasu parę słów z Jackiem na gadu-gadu. Doszedłem wówczas do wniosku, że nie warto pozbywać się ADAM'mów, choć korci mnie cały czas aby coś zmienić, szczególnie jak patrzę na ostatnie wypowiedzi w tym wątku.
Im dłużej słucham Lorelei, tak nawiasem mówiąc pogardzanej w wielu kręgach audiofilskich, dochodzę do wniosku, że zasługuje na jeszcze lepsze kolumny. Na jakie sam nie mam pomysłu w tym momencie.
Gdy dotarł jeszcze nowy partner w postaci odtwarzacza Docet Lector 05T sytuacja znacznie się skomplikowała.
A powracając do Lorelei, to sądzę, że gdyby p. Marków zapłacił paru redaktorom od tzw. recenzji audiofilskich, dał w prezencie jakąś lampkę to może nagle sytuacja by się zmieniła. Gdy pisze o tym przypominają mi się słowa Panów z AF opowiadających jak testowane były kolumny firmy Totem wypożyczone z ich salonu.
A tak przy okazji zapraszam Kolegów, może byście tak w wolnej chwili zawitali do Warszawy, aby posłuchać Lorelei. Janusz drogę już znasz, sądzę, że trafisz bez gps-a. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...