Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Bartek!
Jakby to był odtwarzacz DVD, to by Ci się dostało! icon_mrgreen.gif
Ale ponieważ to "tylko" CD - to spoko icon_cool.gif

Chwilowo się nie odzywam, bo jestem pod wrażeniem Waszych ustawień/rozstawień sprzętu/rodziny. icon_eek.gif
Ciekawe, kiedy i mnie uda się trafić do ERY ... icon_redface.gif icon_arrow.gif icon_evil.gif icon_question.gif icon_razz.gif

A dzisiaj przynajmniej miałem niezłe wyjście z pracy - chwilowa przerwa w opadach deszczu wręcz wymogła punktualne jej opuszczenie!
A ponieważ moja Szanowna Pani po obiedzie wpadła na pomysł "sklepu, tzn. nowej sukienki", to jeszcze załapałem się na SATURNa (plus dla podziemnych parkingów i sklepów RTV w centrach handlowych). I tu pytanie: czy ktoś z Was pamięta taką dziewczynkę jak MARTIKA (wł. Marta Marrero) i jej "Toy Soldiers" z 1988 (step by step...)? Jako ciekawostkę podam, że na płycie jest m.in. japońska wersja (dumnie powiedziane - bo część "zasuwa" po angielsku) właśnie "Toy Soldiers". icon_cool.gif
Pozdrawiam
PS. Ciekawi mnie reakcja na "tylko"... icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz
Co do asortymentu w MMarkt i Saturnie....rewelacji nie ma, jak zapewne sam wiesz!
Sporo zależy od kierownictwa sklepu (i zapewne również szefostwa w regionie) oraz od wielkości sklepu.
Mam stosunkowo blisko 3 sklepy (na 5 w Wwie) Saturna, a trochę dalej (tak po 5 km ...) 3 sklepy MMarkt (na 4 w Wwie) dopiero teraz zobaczyłem że w normalnej odległości (korki jakie są - każdy widzi...) jest tyle samo jednych i drugich.

Co do asortymentu – parę lat temu w MMarkt było lepiej niż teraz. Sporo urosła powierzchnia artykułów komputeropodobnych, trochę mniej fotopodobnych. W obu przypadkach kosztem sprzętu audio (w TV i DVD jest bez zmian lub też ciut urosły).
Z „porządniejszego” sprzętu – kolumny kończą się cenowo na JBLach serii L, czasami coś z Cantona czy Heco. Jamo, Mission czy Tannoy praktycznie nie występuje (ew. najsłabsze modele - a i to po 1 ), trochę lepiej jest z Wharfedale (taaa – 2 modele zamiast jednego). W każdym razie najdroższe parki są poniżej 5 tysięcy (zazwyczaj poniżej 4 tysięcy).
W wyprzedażach zdarzają się czasami jakieś wyższe modele amplitunerów wielokanałowych (Pioneer VSX 4, Denon serii 3800, stare Integry ONKYO czy górne Yamahy, SONY kończą się na serii QS).
No ale na Allegro można je wyrwać taniej, a stan w ramach wyprzedaży często nie jest zbyt dobry icon_confused.gif

W kablach bieda wszędzie – może trochę IC powyżej stówki (gł. Profigold), w Euro zazwyczaj trochę większy wybór pod względem marek (zdarzają się np. ciut lepsze Philipsy).

Co do obsługi – praktycznie w każdym sklepie obu sieci można znaleźć ludzi, którzy się dobrze orientują w RTV (trzeba tylko chcieć ich znaleźć). Oczywiście więcej jest osób mniej dokształconych w tej dziedzinie ....
Gorzej jest z EURO – i dlatego rzadziej tam wpadam, również mniej jest tam sprzętu, chociaż pojawiają się trochę wyższe modele.
Odnośnie cen płyt CD i DVD – w obu sieciach jest ciut taniej niż w EMPIKach, ale i bałagan ciut większy.

W Warszawie jest w miarę porównywalnie i zazwyczaj wpadam tam, gdzie mam bliżej - czytaj: Saturn (jeszce dwa lata temu tylko MMarkt i czasami Euro). AVANS czy ElectroWorld dla mnie praktycznie nie istnieje - byłem parę razy w ramach odwiedzin przez żonę sklepów w okolicy (centra handlowe nieźle nadmuchane...) i starczy...
No i zdarzyło mi się parę razy pod koniec miesiąca w jednym czy drugim Saturnie trafić na totalne puchy na płytkach z CD (jako odnośnik – zazwyczaj Queen jest min. 10 różnych płyt, a była jedna...) i wtedy w ramach lekkiego niezadowolenia szybko opuszczałem te sklep. A nawet drzwiami trzasnąć nie można w przypływie desperacji - albo obrotowe, albo same się zamykają i otwierają icon_evil.gif
W każdym razie ja głównie wydaję pieniądze na płyty CD i DVD, czasami w ramach zabawy zdarza mi się skubnąć jakieś monitorki czy centralny, albo DVD czy nagrywarkę.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo!
No... powiem Ci, że mnie zatkało i przez dwa dni i dwie noce analizowałem Twoje słowa, w szczególności nieprzypadkowo użyte wyrażenie "tylko"...
Niedospany, zmęczony i ponury napiszę, że... zagadki nie udało mi się rozwiązać icon_redface.gif icon_sad.gif
Musisz napisać więcej, bom zdaje się... nierozumnym! Choć zrozumiałem, że zdjęcie raczej... do luftu... icon_evil.gif A tak się starałem! I nawet ciasteczka na stole w misie leżące się odbiły... icon_rolleyes.gif
A "Martikę" pamiętamy, pamiętamy...
Ja ostatnio katuję rodzinkę czteropłytowym wydawnictwem z udziałem Davida Brubecka... A żeby było śmiesznie, to płytę nabyłem w... "Makro" icon_biggrin.gif
Tomku!
Poza Twoim byłym Krellem i Accu DP - 500 nie było mi dane słuchać w przyzwoitych warunkach hi-endowych odtwarzaczy.
No z tych dwóch to ... nie mam złudzeń... Accu zagrał wybitnie!!! Jak dla mnie - objawienie!!!
Mam nadzieję (po Twoim poście), że za mniejsze pieniądze można choćby w przybliżeniu uzyskać taką jakość! Oby Ci się udało! Kibicuję Ci szalenie! Może wtedy udałoby się pójść Twoją drogą!
W każdym razie - nasz wspólny kolega - Jacek "Zukzukzuk" wybrał się w podróż po odtwarzacz Audio Aero Capitole, z którego chce, bez udziału preampu, zasilać Metaxasa Solitaire!
Będzie okazja posłuchania kolejnej zacnej hi-endowej maszyny!
Pozdrawiam
Bartek
PS.
Hybyrd! Jesteś nam w dalszym ciągu winien opisu perypetii z kav 280 cd! Czyż nie uważasz podobnie???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buhahaha!!!!!!!!!! icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif
Januszu!
Właśnie przed chwilą sam to zauważyłem zamienię icon_razz.gif
Chciałem właśnie napisać, że jest kolejna osoba, która ma podobne wrażenia i podobny gust, jak ja, ale mnie uprzedziłeś...
To ja dopiszę również - zamienię Krella Kav 280 cd na Accuphase DP -500 icon_wink.gif
Co prawda Krella też nie mam, ale... zdobędę! Warto! icon_wink.gif
W każdym razie... jak mi się znudzi moja obecna profesja to zajmę się marketingiem... icon_lol.gif
Bartek
PS. Panowie! Gdzie jest Sokołów Podlaski??? Bo zastanawiam się, czy kolega z dobrym gustem (ten, który chce dokonać zamiany) nie chciałby spróbować zamienić swego Krella na zestaw brzmiący tą samą manierą - dzielony - jakby nie było hi-endowy transport Audiomeci plus zewnętrzny przetwornik??? Pięknie wyglądający koaksjal zupełnie gratis!!!
Jakby co, to proszę o kontakt... icon_rolleyes.gif
PPS. A w ogóle to mnie tak zainspirowaliście, że powalczę ze swoim lenistwem i spróbuję przetestować różnice w brzmieniu DACa zasilanego przez Onkyo oraz DACa z Audiomecą!
Piszcie!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Niestety w sklepach wielkich sieci nawet w Warszawce nie posłuchamy.Choć tam choć są sklepy dystrybutorów zacnie zaopatrzone.Nie to co u nas na prowincji. icon_redface.gif

Janusz
Chodzi Ci o to, że nie posłuchamy porządniejszego sprzętu czy płyt CD? Bo nie mogę się połapać icon_sad.gif

Wszystkiego najlepszego z okazji Twojego wejścia w drugie tysiąc postów! icon_razz.gif

Bartek!
Warszawę masz po drodze z Zielonej do Sokołowa (nawet nie wiedziałem, że to jeszcze woj. mazowieckie...)
Chyba nawet nie przekroczysz 600km ... w jedną stronę icon_eek.gif A przy okazji bliżej już na Ukrainę, jakbyś chciał coś do OMAKa (lub kupić sobie bliźniaka) to możesz kombinować!

A ponieważ oczekiwana reakcja na "tylko" nie nastąpiła, więc niniejszym wyjaśniam:
DVD - zazwyczaj oglądamy filmy na ekranie TV i nie patrzymy na odtwarzacz (miałeś rację - z lekka objechałem Cię za nieostry obraz, tzn. ostry jest - ale na liściu).
CD - zazwyczaj słuchamy, a wtedy możemy popatrzeć na różne ładne widoki w pokoju odsłuchowym, zwracając szczególna uwagę na sprzęt grający - tym większą, im lepszy jest ten sprzęt (Audiomeca łapię się na "szczególnie większą uwagę")

No i na koniec "tylko" i "Twój odtwarzacz CD" jako niezbyt pasująca do siebie para icon_mrgreen.gif
Ale starałeś się, więc nie będę Cię już dalej osądzał ... Ciasteczek też nie wypominam, bo niedawno ktoś na Forum (chyba AS) je wychwalał.
No i pewnie ręce Ci drżały i koncentrowałeś się na dźwięku CDka a nie na jego wyglądzie!

Pozdrawiam - koniec wyjaśnień i peanów, idę spać! Czego i Wam życzę icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku!
Do obiecanego 10 sierpnia już tylko 4 dni zostały... No dobra - plus piąty na aklimatyzację icon_cool.gif
Więc w swoim i Kolegów imieniu czekamy z niecierpliwością na informacje o Twoim nowym sprzęcie!

Janusz
Co do sprzętu - z odtwarzaczy CD najwyższym modelem jest DENON 1500, Yamaha S2000 chyba mi kiedyś mignęła przed oczami. O lampach można tylko pomarzyć...
Zaś reszta sprzętu stereo już niższych lotów. Z KD chyba najlepszy był Denon 3808 i z nim już mógłbym się zaprzyjaźnić icon_cool.gif

A jeżeli chodzi o płyty CD - zawsze coś tam się spotka. Oczywiście zazwyczaj jest lepiej ilościowo niż jakościowo, ale spokojnie można sensownie wydać ładnych parę stów icon_cool.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to i pomysł miałbym przy okazji przyzwoite DVD.Na razie mam dwa typowo chińskie.Jeden jest lepszy drugi nowocześniejszy i jakoś się uzupełniają .Chyba trzeba opuścić miłe towarzystwo i jeszcze posłuchać muzyki.Nie ma żony ,ale jej pies(też dziewczyna )patrzy na mnie zawsze z takim oburzeniem że jej zakłócam sen.Że nie wiem czy się odważę. icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!
Niestety nie mam dobrych wiadomości...
Wczoraj zawitał u mnie w domu Hugh Grant i niestety z nim przegrałem... Małżonka moja wybrała jego i zajęła pokój w taki sposób, iż nie miałem jak przetestować działania transportów icon_cry.gif
Zastanawiam się dlaczego tak się stało? Czyżbym był od niego mniej przystojny i mniej interesujący? Pozostawiam kwestię otwartą...
Ale żeby to on sam zawitał! Gdzieżby! Zawiatał ze zgrają innych ludzi i dlatego w moim domu odbyły się "Cztery wesela", a na dodatek "pogrzeb" icon_wink.gif
Taki nie przymierzając kolega Zukzukzuk ma znacznie lepiej, gdyż u niego, zamiast jakiegoś anglosaskiego dupka, zamieszkał całkiem fajny nowy kumpel z Francji - Audio Aero Capitole
Dobra!
Januszu!
Przesyłka do Ciebie już doszła? Możesz się nam już pochwalić nowymi wrażeniami?
Pamiętasz, że czekamy (ja, jako sprawca nieszczęść chyba najbardziej)
Pozdrawiam
Bartek
PS. RoRo! Mam nadzieję, że się nie obraziłeś za wyrażenie - rozmiar "Numer mniejszy od King - Konga"? icon_redface.gif
A co do zdjęcia to o 2. w nocy walczyłem z Audiomecą, światłem i ustawieniami aparatu przez pół godziny, by "jakoś" wyszła... Efekt, sami widzieliście. Przypuszczam, że cyfrowym głuptakiem za 200 złotych nic lepszego po prostu się nie da! Eksperymentowałem z trybem ręcznym, ale w tym trybie można wybrać bardzo niewiele parametrów! Zdjęcia z lampą wychodzą tragicznie! A kwiatek, to orchidea! OK! Następnym razem skoncentruje się na roślince. Może wtedy przypadkowo ostro wyjdzie transport?
Marku!
Będziesz mieć wreszcie jakiś urlop? Co słychać u Twojego kolegi "Ucznia54"??? Ostatnio chyba się na forum nie pojawia? Może jakaś mała akcja motywująca z Twojej strony by się w tym przypadku przydała?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC mam nadzieję że wyszedł dziś do mnie .Jak dzwoniłem ostatnio to facet czekał na wspaniałą firmę GLS.Mam nadzieję że ostatecznie dojechali.Szkoda że nie DHL ostatnio wszystko przez tą firmę dochodziło na czas.
Bartek skąd ja to znam .U mnie niestety to piekielne pudło też stoi w pokoju ze sprzętem.Oj przydałby się własny pokój odsłuchowy .Koleżanka małżonka nic przeciw nie ma.Więc tylko jak zdobędę kasę to nawet mi pomoże.(Tak w tajemnicy nie zdobędę!!)

Wiecie dlaczego ?Bo mnie kocha?? icon_biggrin.gif Chyba nie ? icon_cry.gif Bo chce tam przenieść kuchnię .Do kuchni łazienkę itd.... icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek
U mnie ostatnio bez problemu udaje się wyekspediować z pokoju wielofunkcyjnego (napakowanego sprzętem, bo o pokoju tym nie da się o nim powiedzieć "odsłuchowy") koleżankę małżonkę do drugiego miejsca telewizorowatego (czytaj: sypialnia). Więc przynajmniej w tym temacie nie ma problemu i mogę sobie puścić jakąś płytkę na kolumny! icon_cool.gif
Co do KingKonga - spoko, jak będę wkurzony za niepochlebne porównania to poproszę namiary na tę małpę i wtedy będzie łubudubu ... icon_cool.gif (w końcu z napakowanym pluszakiem chyba mam jakąś szansę?).
Jeżeli chodzi o fotki o 2 w nocy to masz moje rozgrzeszenie - było od razu naświetlić całą sytuację (szczególnie, że u Dyzmy fotki wyszły Ci prawidłowe...).
Jak coś - to w takich warunkach spróbuj doświetlić sprzęt np. latarką i przyblokować ostrość wciśniętym do połowy spustem - aparat powinien prawidłowo ją ustawić (nawet "głuptak").

Janusz
Jak będziesz organizował pokój odsłuchowy to załatw od razu dwa - dla mnie też icon_mrgreen.gif
A dzisiejszej nocy "odważysz się" walczyć z Twoim psem na kolumny i płyty CD? icon_lol.gif

Pozdrawiam
PS. Marka "wcięło", macie od Niego pozdrowienia! Trochę urlopu, trochę innych spraw - w każdym razie "dzieci, proszę nie drażnić rekina!"
Chwilowo żadnych zmian sprzętowych nie planuje - ja również.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz
Piętrowo powiadasz? Piętrowo to mi narastają problemy... icon_cry.gif
No to lipa z tym pomieszczeniem. Myślę nad kolejnym rozwiązaniem ...

A że pies się poddał to nic dziwnego – w końcu najlepszy przyjaciel (przyjaciółka – pisałeś, że to ona) człowieka...
Zawsze lubiłem psy... chyba ze wzajemnością - Marek może to potwierdzić icon_lol.gif
A w razie czego to może jakieś słuchawki dla suni, jeśli ma inne upodobania muzyczne od Ciebie?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!
Romanie!
Dziękuję za radę. Nie wiem, czy mi się uda "przyblokować ostrość" bo zdjęcia robiłem z kilkusekundowym czasem naświetlania, co spowodowało, że korzystałem z funkcji samowyzwalacza (żeby nie poruszyć aparatu). Niemniej może dziś popróbuję się poprawić!
Wczoraj z odsłuchów kontrolowanych też wyszły nici - po baaardzo długim dniu pracy byłem wykończony, niemniej zupełnie dla przyjemności wróciełm m.in. do dawno słuchanej płyty Cassandry Wilson "New Moon Daughter". I muszę Wam się przyznać, że ponownie zachwyciłem się muzyką, aranżacją i realizacją!
Zresztą na Infinity brzmi ona po prostu kapitalnie - zmaterializowała się, stanęła i zaśpiewała... Chyba się zakochałem... Ponownie... icon_wink.gif
A tak na marginesie...
Infinity (poza innymi zaletami) są ewidentnie dużo bardziej przezroczyste...
Wczoraj, jak zwykle, po 10 minutowej rozgrzewce sprzętu w transporcie nacisnąłem klawisz "play". I jakoś tak strasznie byle jak zagrało. Zupełnie bez góry, bez dynamiki! Właściwie w ogóle bez... Wrażenie takie, jakbym w uszy wpakował watę. Dużo waty...
Dopiero po kolejnym kwadransie wszytsko wróciło na miejsce. A całość możliwośći sprzęt pokazał dopiero po dobrych trzech kwadransach grania.
Zanczy... się rozgrzał...
Konkluzja - oj, będę płacić za prąd niemało... icon_wink.gif
Pozdrowienia
Bartek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek
Przy długich czasach naświetlania proponuję zrobić fotkę na krótkiej ogniskowej przy dużej rozdzielczości i dopiero potem mocno przyciąć fotkę. Będzie większa głębia ostrości. A ponieważ masz w planach kolejne fotozabawy (w oczekiwaniu na rozgrzanie lampy) więc warto próbować. icon_cool.gif
A przy dłuższych ogniskowych (tzn. zbliżeniu) doświetlenie przez chwilę też pomoże z ostrością (ze złapaniem ostrości). A swoja drogą - co to za aparat?
Pozdrawiam
PS. Z tym rozgrzewaniem: czasami mam wrażenie, że albo lampa dłużej się rozgrzewa niż zwykle albo ja. I faktycznie dopiero po drugiej płycie daje się normalnie słuchać.
I dlatego jak juz korzystam z lampy, to czasami u mnie Rotel przez pierwsze pół godziny pełni funkcję wzmacniacza, a dopiero później wyłączam podpięte pod niego kolumny i staje się preampem icon_cool.gif
Sam więc widzisz, czemu nie śpieszy mi się z nabyciem preampa!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Januszu!
Dla mnie samego było to zaskoczenie, gdyż na Thielach nie zaobserwowałem takiego zjawiska!
Może prąd był inny? icon_wink.gif Moze lampki już mi się kończą (oby nie!!!) ? A może to wstęgowce Infinity (góra i środek) wymagają dłuższego czasu nagrzewania lampek???
Spróbuję dziś ponowić eksperyment!
O której jesteś umówiony z kurierem? icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mi się nie chce dziś pracować!
Dlatego dla przypomnienia i nie tylko trochę statystyki!
W dniu 20 marca 2007 r. pisałem, że "nasz wątek" ma 7.000 osłon.
Dwa tygodnie później było tych odsłon blisko 10.000!
Na dzień dzisiejszy jest ponad 53.000!!!
Panowie!
Do roboty!
Ludzkość czeka na Wasze wpisy, testy, porównania, przemyślenia! icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...