Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Januszu!
Mam nadzieję, że jeszcze poszerzysz swą wypowiedź!
A gdybyś zechciał jeszcze napisać przy okazji - jak wyglądało pomieszczenie odsłuchowe i czy miałeś wrażenie uczestniczenia w spektaklu muzycznym dziejącym się "na żywo"???
Czy i jakie były ewentualne mankamenty tegoż zestawienia?
Jakie płyty polecasz nabyć po wczorajszym odsłuchu? icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi płytami to mnie zagiąłeś icon_twisted.gif
Może z wrażenia nie popatrzyłem na tytuły.
Pomieszczenie odsłuchowe do strych ze spadami i z oknami dachowymi .Sprzęt stał wzdłuż pomieszczenia .kolega twierdził że pomieszczenie jest za małe jak na tak duże kolumny.Według mnie było ok.
Tak to był prawie koncert na żywo .a nawet lepiej bo wiesz jaki sprzęt i warunki akustyczne są na naszych koncertach.Na pewno niezależnie od głośności słychać było że kolumna nie ma ograniczeń mocowych.Skuteczność musiała być też niezła ,jeśli nie przeszkadzało jej podłączenie 18 wat Ancienta .Dźwięk nie wykazywał jakiś znamion kompresji która mogłaby wyniknąć ze zbyt małej mocy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda Januszu, że nie zrobiłeś zdjęć! Popraw się następnym razem!

A jak duże było pomieszczenie odsłuchowe? Czy było w jakikolwiek sposób zaadaptowane akustycznie? 

Rozumiem, że w dźwięku zestawu do niczego doczepić się nawet na siłę nie możesz? Znaczy się... znalazłeś swego Graala  icon_wink.gif

Tomku!

Czy możesz cokowlwiek napisać na temat DACa Theta DS Pro basic?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pisałem wcześniej pomieszczenie było zaadoptowane akustycznie .Na całym suficie były elementy pochłaniające dźwięk.Za kolumnami elementy z gąbki ,gdzieś w tyle pokoju okrągła pułapka basowa.Ile to mogło mieć metrów .Trudno powiedzieć 25-30 spytam się kolegi z którym tam byłem właśnie do mnie zadzwonił że nawet nie doszliśmy do połowy testów. U niego.Ale wczoraj nie miało już sensu dłużej słuchać .Skończyliśmy ,przy czwartym piwie, o przepraszam chciałem powiedzieć ze podczas słuchania ....W każdym razie była to już druga w nocy posiedzieliśmy jeszcze do czwartej ale przy luźnej rozmowie.Bo tak naprawdę spotkaliśmy się aby posłuchać monobloki Ancienta kontra integra Ancienta kontra Steingray Manleya.Czyli pozostała do opisania druga część odsłuchów już u niego .Ale to już chyba po powrocie .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Bartek mnie zaskoczyl icon_eek.gif

http://www.audiostereo.pl/ogloszenia.html?id=30841

Zrozumialbym, wymiana zrodla (tutaj mocno kuleje), wymiana glosnikow - tak, tak tu tez mozna by dopatrywac sie problemow. Przynajmniej takie mam zdanie po tym co uslyszalem na odsluchu. Ale zeby slynne Omaki ?

Gdy sluchalem u Bartka, najmocniejsza strona systemu wydaly mi sie wlasnie monobloki. Hmm... icon_idea.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego ty szukasz po ogłoszeniach??? icon_wink.gif   icon_mrgreen.gif
Hi, hi! Wiedziałem, że się będę tłumaczył.
Sprawa jest prosta... sonduję rynek...
A tak na serio, to chyba nie tak do końca... Te moje szafy, nie przymierzając, grały już kilka razy z Jackowym Metaxasem. I, cokolwiek by nie mówić o Omakach, które są naprawde doskonałe (z Metaxasowym pre - nawet jeszcze lepsze) one mają problemy z kontrolą dołu pasma Infinity R 90. I, jakkolwiek to było dziwne, pojedyńczy Omak, który jest teraz u Kaczora, radził sobie chyba lepiej z nimi, niż A klasowe monobloki...
Stąd może mały pomysł, o którym wspomniałeś niżej icon_twisted.gif .
Napiszę wprost - bez odsłuchu się absolutnie nie obędzie!!! A nuż np. Krell KSA-150 zagra lepiej??? Bo nie zamierzam zabijać Zukzukzuka by stac sie posiadaczem jego Solitaira  icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku!
Pożegnanie z lampą... zdarzenie przyszłe i niepewne... icon_mrgreen.gif
Jeżeli w ogóle nastąpi to z pewnościa będzie płacz i zgrzytanie zębów, bo "pokochałem" Omaki szalenie... icon_wink.gif  Decyzja, jakby nie było, szalenie trudna ale spowodowana jednak delikatnym niedopasowaniem A klasowych monobloków do szaf. I z rozrzewnieniem wspominam pojedyńczego Omaka...
I będę żałować bardzo, że nie bedę mógł ich zachować dla potomności!
Ale na pewno nie wyzbędę się tego, co lampa ma najlepsze! Dlatego też zerkam nieśmiało na... takie dziwacta...


Zaskoczeni???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku
Audiomatus to coś co mnie kiedyś również zainteresowało. Wylądowałem jednak w końcu na Baltlabie i nie wiem, czy żałować, czy nie. Niestety tych pierwszych nie miałem okazji niestety posłuchać a może szkoda.
Nie przejmuj się mną też targają ciągle jakieś dziwne zachcianki, myśli i wątpliwości. Audiofil już jest tak skonstruowany. icon_mrgreen.gif
Jedyne co mnie w tej chwili hamuje to finanse icon_evil.gif Nie ukrywam również, że chciałbym popróbować również czegoś innego i nie wiem, czy Baltlab powinien czuć się u mnie bezpieczny nie mówiąc już o monoblokach Phast.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiomatusy korcą mnie mocno, a recenzja powoduje, że ma ciekawość sięga zenitu. Nabywając te śmieszne pudełka raz na zawsze pozbyłbym się problemu z napedzeniem głośników basowych icon_mrgreen.gif  Zastanawiam mnie tylko, jaki bedzie bilans strat do zysków??? Niczego nie uprzedzając - zobaczymy...
Tomku, Romanie, Januszu, Andrzeju!
Czy mieliście gdzieś okazję posłuchać wzmacniaczy pracujacych w klasie D? Jakie jest Wasze zdanie na temat mojego pomysłu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skontaktowałem się z przemiłym panem Andrzejem Matusiakiem - producentem Audiomatusów. Oferuje sprzedaż na próbę z opcją zwrotu do 10 dni.

Hmmm... Zobaczymy...  icon_cool.gif

I tak na marginesie - jeżeli prawdą jest to, co napisał redaktor Pacuła o mocniejszych monoblokach, to w kontekście opinii Elberotha dotyczącej "mniejszego" zestawu wydaje się być czymś, co spełniałoby moje obecne wymagania...

W załączeniu opinia Elberotha

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tja...

Pierwszego śmiałka...  icon_cool.gif

No, skoro Hybyrd mógł zakasować wszyskich swoim cyfrowym wynalazkiem, to może trzeba iść dalej???  icon_wink.gif

PS. Marku! Skoro interesował Cię Audiomatus, to może znalazłbyś u siebie w mieście takowy i go posłuchał, przed podjęciem przeze mnie dalszych decyzji??? Byłby to dla mnie szalenie mocny argument!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Koledzy,
nie dzwonię, nie piszę ... icon_wink.gif
po prostu dogrzewam się chorobowo - wg lekarza do końca tygodnia wrócę do świata żywych (lub do normalności). A co za tym ograniczone możliwości ruchowe i testowe... icon_rolleyes.gif

Bartek - niezłe tempo zmian, a do tego czyżby wreszcie "dobre bo polskie" (Audiomatus)?
A swoją drogą to co teraz Łukasz zamierza zamiast Manley'a? Był z niego zadowolony w porównaniu do tercetu Omaków?
Aha - ja się na Stingray'a nie przesiadam... Chociaż przy odsłuchach zostawił niezłe wrażenie jako lampa z dużym wykopem (co nie znaczy, że poradzi sobie z każdymi kolumnami).

Pozdrawiam
PS. Doświadczeń z piecykami klasy D nie mam żadnych, natomiast jak znam siebie w ciągu roku pewnie dorwę się do taniej cyfrowej klasy D... czyli krótko S-Master Pro Soniego. icon_lol.gif No ale to w kategorii uzupełniającego systemu - i w dodatku nie będzie to najnowszy lub najniższy model (pewnie 3 lub 5 z trzema zerami, bo jak to zwykle w sprzęcie nowsze są brzydsze i często gorsze od starszych...).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim urzekł mnie kabel Audio Note KSL-SPz ,piękna barwa ,spójność dźwięku ,To pierwszy z drogich kabli który bezapelacyjnie mi się podobał.Nawet nie będę sprawdzał ceny aby się nie denerwować.Drugie ,widoczny na zdjęciu kabel sieciowy,Przy wzmacniaczu wątpliwości czy jest lepiej ,przy kompakcie sporo lepiej.Tak jak kiedyś przy podłączeniu topowego Veluma.
Kilka prób zrobiliśmy zasilając jedną kolumnę Magnepan 1,6 ,a to dwoma kablami a to dwoma wzmacniaczami.Przy dwóch wzmacniaczach a właściwie końcówkach mocy Ancienta Silver Six ogólna poprawa dźwięku zyskał dodatkowo na konturze wypełnieniu,ale była to różnica słyszalna nie na wszystkich nagraniach.Moje wnioski
Dwa kable -nie widzę sensu.
Dwa wzmacniacze- lepiej ale każdy musi sam sprawdzić czy warto.
Porównanie dźwięku Stingraya i integry Ancient Audio.Wygrał ten pierwszy ,ale teraz zastanawiam się czy tak do końca?Dźwięk z Ancienta na pewno bardziej bogaty w szczegóły (do testu użyliśmy kolumn HGP Vola ,Magnepan jest zbyt trudnym obciążeniem dla 300 b ) ,z lepszą średnicą ,z lepszymi żeńskimi wokalami Za to Manley wygrywa zdecydowanym zarysowaniem konturu dźwięku zdecydowanie lepszym basem ,grał w pozycji trioda ,Dwa razy większa moc ,pewnie dlatego.
Ale myślę że amerykańska integra ma bardziej relaksujące brzmienie.

Ps.Zdjęcia specjalnie dla Bartka,bo znowu mi się oberwie za ich brak icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przede wszystkim urzekł mnie kabel Audio Note KSL-SPz ,piękna barwa ,spójność dźwięku ,To pierwszy z drogich kabli który bezapelacyjnie mi się podobał.



Chyba miales na mysli kabel Kondo icon_smile.gif
To specyficzne kable. Sa to ponoc kable do zastosowan "technicznych", jako okablowanie profesjonalnych sal kinowych. Prawdopodobnie dlatego maja taki skromny oplot icon_smile.gif Nie wiem czy to prawda (kabli Kondo nie sluchalem), ale znajomy mowil mi ze te kable maja pewne wlasne cechy. Min wygladzenie na skrajach pasm, tego akurat potrzeba w kinach.

Zauwazylem, ze wiele osob laczy Kondo najczesciej z klockami Audio Note, jakis Vintage (Tannoy), a do tego pakuja sie wlasnie w triody single ended (czesto 300b).
Sadzac po takich zestawieniach, gra to na pewno przyjemnie, gladko, mowi sie o wspanialych slodkich vocalach. Na pewno taka prezentacja moze sie podobac. Ale czy jest zgodna z prawda ?

Bartek
Nie mow, ze narobilismy Wam, az takiego zamieszania w glowie !
Hmm, ciekawe w jaki sposob "pojedziecie" po naszym sprzecie icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku!
Cholera jasna! Zarówno z Twojej strony, jak i Mateusza zostały wyartykułowane obawy, że się "przejedziemy" po Waszym sprzęcie.
Szalenie to frustrujące, jak i lekko denerwujące, bo wydawało mi sie, że - niezależnie czego słuchaliśmy - raczej w naszych skromnych opiniach dominował zachwyt wyrażający się milionem "achów" i "echów" icon_wink.gif
Co więcej wydawało mi się, źe widać, iż raczej nie jesteśmy zwolennikami jakiejś jednej i do tego specyficznej "szkoły dźwięku", którą na siłę promujemy... Cokolwiek gościło w naszych progach, lub cokolwiek mieliśmy okazję posłuchać, a były to różne szkoły - od "słodkich" Dynaudio, do dynamicznych i "suchszych" kolumn Audio Note poprzez tuziny innych konstrukcji od Tannoyów Dual Concentric i Infinity Epsilon - znajdywało uznanie w naszych opiniach...
Dlatego tym bardziej dziwi mnie "ostrożne" icon_mrgreen.gif  nastawienie do mających nastapic odsłuchów na pewno swietnie brzmiących JmLabów???
Obawy zupełnie płonne - ja na miejscu Twoim i Annawroc  spodziwałbym się opinii w stylu "absolutnie doskonały", "fenomenalny", "dźwięk życia"!!!
Pamiętam jedną opinię złą - dotyczyła ona prototypów monitorów na Accutonach, które naprawdę brzmiały źle, i jedną wyważoną dotyczącą Dali Grand Coupe - którym zarzuciliśmy (w naszej konfiguracji sprzetowej) mała ospałość...
RoRo!
Tyś rzeczywiście nie w formie... icon_wink.gif  - patrz na mój wpis z wczoraj z godziny 19.55 icon_mrgreen.gif
Januszu!
Masz u mnie małe piwo za zdjęcia!!! jest poprawa - jest nagroda!!! Ale brakuje zdjęć kolumn... icon_neutral.gif Jakby były - byłoby piwo DUŻE!
Kaczor!
"Odbiór - Ziemia do Kaczora! Odezwij się..."
Januszu!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze my z Mateuszem wolimy byc ostrozni. Zdajemy sobie sprawe z tego, ze nie kazdemu moze sie podobac taka prezentacja dzwieku.
Na pewno znacznie odbiega ona od Waszych systemow.
Oczywiscie trzeba sie spotkac ! Chcialbym jednak by do spotkania doszlo po modyfikacji Thety. Po tym co uslyszalem (wstepny mod Thety), nie daje mi to spokoju i mam pewien niedosyt icon_smile.gif icon_twisted.gif !!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...