Skocz do zawartości

infinity rs 3000


jaro7777

Recommended Posts

Cytat

Fajne kolumny, Gratuluję. Wyglądają na super stan, widziałem je już wcześniej. Mam nadzieję, że będziesz zadowolony z zakupu. Napisz koniecznie jak już je dostaniesz.
Pozdrawiam.




Doszły, są...
Podpiąłem do wyjścia B, grają super fajnie. Różnica w stosunku do podpietych sonny ss LA 300 ED jest ogromna.
Wydaje mi się że i ampli daje radę.
Kolumny są w bardzo dobrym stanie. Dżwięk jest czysty ale nie sztuczny.
Nie mam jeszcze standów, ale rozejrzę się i za nimi.
Dzięki raz jeszcze za pomoc...
pozdrowionka i słucham dalej...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super icon_smile.gif !!!
Cieszę się, że jesteś zadowolony z zakupu. O ile pamiętam to te Infinitki były w super stanie, a zatem mogą cieszyć nie tylko ucho.
Co do standów, to możesz zamówić fajne tutaj :
http://allegro.pl/podstawki-stojaki-standy...3669418068.html
[ STANDY DO KOLUMN ]
Wydaje mi się, że facet wie co robi.
Miłego słuchania !
Pozdrawiam icon_wink.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dzięki... ten dżwięk jest już miły dla ucha, nie drażni, nie męczy...
Jest w miarę pełny i dokładny. Nie trzeba głśnego słuchania.
Zieluwid, korzystając z okazji...jaka jest zasada doboru standów?
Powinny być ciężkie , masywne?
Mam kłopot z żoną icon_mrgreen.gif . Wg niej mogą być tylko ze szklaną podstawką i "ładne"...inaczej mam spadać na bambus , a głosniki mogę sobie postawić na tarasie icon_twisted.gif
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ja odpowiem? Szkoda, żę czytasz tylko własny wątek. Pisałem niedawno o standach.
Standy oczywiście powinny być stabilne i masywne (są wyjątki, ale to specjalne konstrukcje).
Najlepiej by materiałem na nie było żeliwo, stal lub kamień (marmur, granit itp...) można łączyć z drewnem, ale to wyższa szkoła jazdy. Szkło, płyty meblowe, plastik się nie nadają.
Standy powinny tłumić (czy odprowadzać do podłoża) rezonanse a nie je przenosić albo wzbudzać dodatkowe (vide szkło).
Dobrze by miały możliwość zasypania ich od wewnątrz piachem (koniecznie suchy, najlepiej wyprażony) albo śrutem ołowianym (lepsza, ale droższa opcja).
Podstawy powinny być takiej wysokości, by kolumny na nich stojące miały głośnik wysoko-tonowy na wysokości Twoich uszu gdy siedzisz i słuchasz. Niech ktoś zmierzy metrówką a będziesz wiedział jaka to wysokość.
Pomiedzy standy a kolumny polecam kulki ulepione z substancji Blu Tack (do kupienia w sklepach dla plastyków albo na Allegro). Mam, używam, polecam.
A co do żony, to są sposoby by ją przekonać. Co by było gdybyś Ty zaczął decydować o wystroju domu albo mówił w co ma się ubrać? icon_wink.gif Moja nie wtrąca się do tych spraw. Pozwoliłem jej np. wybrać kolor paneli akustycznych, bo że kupuję takie ustroje było oczywiste. icon_biggrin.gif Ale Twój cyrk... .

Są oczywiście ładne (co się komu podoba) standy. Ale kosztują tyle, że ja dziękuję.
Zresztą nawet niedrogie można przemalować, albo coś nakleić. Bez szkody dla funkcjonalności.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

... ten dżwięk jest już miły dla ucha, nie drażni, nie męczy...
Jest w miarę pełny i dokładny. Nie trzeba głśnego słuchania.
Mam kłopot z żoną icon_mrgreen.gif . Wg niej mogą być tylko ze szklaną podstawką i "ładne"...inaczej mam spadać na bambus , a głosniki mogę sobie postawić na tarasie icon_twisted.gif
pozdrawiam



Fajnie słyszeć że ładnie grają, miałem na nie wtedy ochotę na allegro, bo skrzynie baardzo mi się spodobały jakis taki retro klimat mają- może coś się jeszcze takiego trafi ,albo tannoy m2 ?
Jeśli żonie nie pasują czarne mroczne standy poszukaj w sieci czy sklepach lakieru/farby strukturalnej, kiedyś widziałem w jakimś programie typu "domo tv" jak malowali twarde powierzchnie na taki a'la kamień, perłę i inne marmurki, oczywiście kwestia gustu, ale efekt ciekawy .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, co do tematu standów to czytałem oczywiście. Nawet oglądałem płyty granitowe na allegro.
Kolumny Infinity mają ok 54 cm wysokości, tak jak sugerujecie w pozycji siedzącej opowiednik wysokości głosnika wysokotonowego to ok 90 cm-1m. Zatem standy powinny mieć max 50-60 cm.
Faktycznie można je kolorystycznie zgrać z otoczeniem.
Dzięki za rady.

Co do kolumn, są ładnie utrzymane. Warto było kupić.
pozdrowionka
jaro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Witaj!
Dawno nie zaglądałem na to forum icon_redface.gif
Ale jak piszą o klasycznych Infinity, to przecież muszę coś skrobnąć.
Miałem te "maluchy" (sorry, ale to były moje najmniejsze Infinity jak dotąd). Bardzo fajny dźwięk! Grały ze wzmacniaczem co się zowie, ale też z Aiwą za 50 złotych ze szrotu...
GRATULACJE!!!

Co do stendów. Nie upierałbym się nad powszechnie przyjętym sposobem wyznaczania wysokości (wysokotonowy na wysokości uszu +- 5 cm).

Rzuć okiem na stronę:
http://www.infinity-classics.de/models/Ref...erence-x000.htm

W przypadku RS 3000 akurat nie ma fotek z podstawkami. Ale popatrz na zdjęcia RS 5000, które są raptem o 8 cm wyższe. Podstawki czy drewniane "taborety" używane do tego modelu, jak widać ze zdjęć mają ok. 10-25, góra 30 cm wysokości... Prz czym, kolumny te są/mogą być odchylone do tyłu (co prawda u mnie stały pionowo na tych stendach, na których stoją na zdjęciu RS 5000, ale uważam, ze nieco za wysoko).
Także można różne warianty wziąć pod uwagę. Zależy jaka równowaga tonalna komu pasuje (akurat w wypadku monitorów). Jak chcesz nieco więcej basu - daj kolumny ciut niżej. Z podłógówkami już tak się nie da:(

Kombinuj, aby Tobie najlepiej GRAŁO!!!
Powodzenia!

Pozdrawiam!

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, kolega Zukzukzuk jak zwykle rzeczowo i na temat.
Jasne, że nikt się nie upiera przy takiej właśnie wysokości standów i równowaga tonalna czy jej nierównowaga każdemu pasuje inna. Ale od czegoś trzeba zacząć.
Najlepsze byłyby standy regulowane, lecz one zazwyczaj są drogie.
Rozmawialiśmy właśnie z Zieluwidem na Twój temat a Ty akurat się pojawiłeś. Jakieś psie cucie cy co? icon_wink.gif
Chętnie będziemy Cię tu widzieć częściej nie tylko w temacie Infinity icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witaj!
Dawno nie zaglądałem na to forum icon_redface.gif
Ale jak piszą o klasycznych Infinity, to przecież muszę coś skrobnąć.
Miałem te "maluchy" (sorry, ale to były moje najmniejsze Infinity jak dotąd). Bardzo fajny dźwięk! Grały ze wzmacniaczem co się zowie, ale też z Aiwą za 50 złotych ze szrotu...
GRATULACJE!!!

Co do stendów. Nie upierałbym się nad powszechnie przyjętym sposobem wyznaczania wysokości (wysokotonowy na wysokości uszu +- 5 cm).

Rzuć okiem na stronę:
http://www.infinity-classics.de/models/Ref...erence-x000.htm

W przypadku RS 3000 akurat nie ma fotek z podstawkami. Ale popatrz na zdjęcia RS 5000, które są raptem o 8 cm wyższe. Podstawki czy drewniane "taborety" używane do tego modelu, jak widać ze zdjęć mają ok. 10-25, góra 30 cm wysokości... Prz czym, kolumny te są/mogą być odchylone do tyłu (co prawda u mnie stały pionowo na tych stendach, na których stoją na zdjęciu RS 5000, ale uważam, ze nieco za wysoko).
Także można różne warianty wziąć pod uwagę. Zależy jaka równowaga tonalna komu pasuje (akurat w wypadku monitorów). Jak chcesz nieco więcej basu - daj kolumny ciut niżej. Z podłógówkami już tak się nie da:(

Kombinuj, aby Tobie najlepiej GRAŁO!!!
Powodzenia!

Pozdrawiam!




Dzięki za rady.
Póki co odchyliłem je lekko, i róznica jest zauważalna. Próbowałem, podkładając przedmioty, ustalić dobrą wysokość i wychodzi na to że 30 cm to odpowiednia wysokość. Rożnica dźwieku pomiędzy pochylonymi głośnikami a postawionymi na tej wysokości (co prawda na 4 albumach fotograficznych ) nie była zauważalna.Gośc z linka allegro od Zieluwida może wykonać dowolny rozmiar. Pomyślę , ale chyba zamówię 30 tki,

pozdrowionka

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No, kolega Zukzukzuk jak zwykle rzeczowo i na temat.
Jasne, że nikt się nie upiera przy takiej właśnie wysokości standów i równowaga tonalna czy jej nierównowaga każdemu pasuje inna. Ale od czegoś trzeba zacząć.
Najlepsze byłyby standy regulowane, lecz one zazwyczaj są drogie.
Rozmawialiśmy właśnie z Zieluwidem na Twój temat a Ty akurat się pojawiłeś. Jakieś psie cucie cy co? icon_wink.gif
Chętnie będziemy Cię tu widzieć częściej nie tylko w temacie Infinity icon_biggrin.gif




Witajcie!
Jak ze mnie znawca???

Coraz mniej pisze, bo zdaję sobie sprawę, że nie ma to większego sensu...
Obmierzło mi już czytanie jaki to jestem żałosny, prymitywny i chamski oraz że wciskam ludziom ciemnotę (w temacie klasycznych Infinity - na bratnim forum)... Rozumiem, że można mieć całkowicie odmienne zdanie. Można je powtarzać i dziesięć razy. Ale publicznie obrzucać się błotem i wyzwiskami?
Co gorsza - Klub z forum AS UMIERA:( Raz - dzięki moderatorom, którzy nie raczą zrobić tego, co trzeba. A dwa - ludzie, którzy NIGDY nie złożyli systemu z dobrze grającymi Infinity i NIGDY nie słuchali ich poprawnie zestawionych, myślą podobnie jak ów niewychowany delikwent i zakładają z góry, że jestem niereformowalny, prymitywny etc., bo ciągle popieram tą lub tamtą konfigurację. Szkoda wylewać żalów...
Tu, na tym forum jest co prawda OK, ale wiadomo, jak się człowiek sparzy, to robi się inny...

SŁUCHAM za to więcej! I ciągle z tą samą egzaltacją! Chyba nawet z większą! Pd czasu kiedy to R90 zaczęły GRAĆ!!! Chociaż zdaje sobie sprawę, że jeszcze kilka spraw jest do poprawki.

I do SŁUCHANIA - wzajemnych odwiedzin - gorąco namawiam!
Nie ma NIC lepszego:)

Pozdrawiam!

P.S.
W temacie klasycznych Infinity ciągle jestem chętny do pomocy i ciągle zapraszam POSŁUCHAĆ!



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja witam Cie z przyjemnością co prawda ostatnio mało piszę ale bywam tu co najmniej trzy razy dziennie bez logowania.Trole na forum potrafią skutecznie zniechęcić każdego .Na szczęście u Nas ich raczej nie ma.Nawet na elektrodzie dzieją się różne dziwne rzeczy .Oberwało mi się od moderatora po podaniu danych technicznych producenta .Okazało się że On wie lepiej jaka jest moc On się najlepiej zna. icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem "tamtejszym członkiem" icon_wink.gif jednak często wpisując jakieś zagadnienie w google, pojawiają się linki do tego forum. Włos wtedy jeży się na głowie, ja rozumiem że teraz młodzież ma mało godzin fizyki, historii, wfu itd. bo religia codziennie, ale starsze osoby też miały chyba wcześniej pod górkę. Opinie o sprzęcie/markach też mocno zawężone i stereotypowe, przkazywane z ojca na syna...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...