Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 700 zł


MAreve

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 579
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Kolejny powód dla którego bezpiecznie jest kupować chociażby na allegro i dopłacić parę zł a nie na tablicach.
Kurde przykra sprawa że sprzedał Ci walnięty sprzęt. Teraz pewnie będzie wciskał kit że jak wysyłał
to wszystko działało (jeśli tak to trzeba będzie walczyć) Na Tablicy nie ma raczej/chyba systemu ochrony kupujących.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji Celdur. Jeżeli sprzedawca z allegro wyśle Ci zepsuty sprzęt to też może się wykręcić sianem. Jedyne co jest lepsze na allegro to możliwość wystawienia negata. Program Ochrony Kupujących Allegro przewiduje reklamację w przypadku nieotrzymania przez kupującego towaru albo gdy towar znacznie różni się od opisu ale niestety jeżeli sprzedającemu na allegro nie udowodni się, że wysłał niesprawny sprzęt to żaden Program Ochrony Kupujących nie pomoże i kasy nikt Ci nie zwróci.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celdur powodów może być kilka. Oczywiście może to być nieuczciwy sprzedający. Ale może wzmacniacz był zimny, a Kolega go włączył bezpośrednio po przyniesieniu do domu i uległ uszkodzeniu. Może to wina bezpiecznika. A może błędnego podłączenia. Daj szansę, niech MAreve napisze coś na ten temat, żeby była jasność w temacie.
Swoją drogą, Tablica.pl też mnie nie przekonuje. Nie kupowałem nigdy z tej strony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No źle. Trza było zapytać jak nie wiesz. Przy kolumnach dobrze połączyłeś, O ile oczywiście zdjąłeś te blaszane zworki?
Ale wzmacniacz zwarłeś. Kanał lewy z prawym. Jeśli zadziałało zabezpieczenie albo tylko spaliło bezpiecznik, to masz szczęście.
A jak nie, to usmażyłeś końcówki mocy.
Wszystkie kable z lewej strony do idą zacisków które są pionowo tylko z lewej strony. Z prawej tak samo. Nie mogą się krzyżować jak teraz. Wyłącz wzmacniacz z sieci, podłącz prawidłowo, daj tu rysunek i spróbujesz jeszcze raz. Może nic się nie stało i odpali?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno zawyrokować. Będziemy po kolei się zastanawiać.
I zrób na wszelki wypadek zbliżenie terminala z zaciskami głośnikowymi. Tu nie powinno być kłopotów, ale strzezonego...niech zerknę dla wszelkiej pewności. Bo te zdjęcia kolumn, co wklejałeś linki, to są duże objętościowo, ale rozdzielczość dupna.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, jak napisałeś to :
Cytat

Do A podłączyłem jeden głośnik do B drugi.



Normalnie zobaczyłem to, co teraz pokazałeś na zdjęciu. Spiąłeś ze sobą kanały. Poszedł wzmacniacz, a raczej końcówki mocy najprędzej. Przykro mi, czeka Cię naprawa. Cholera, że nie zapytałeś wcześniej. Dobrze, że to nie wzmacniacz za 1500 zł, ale i tak szkoda.

Tak jest w tym jeden pozytywny aspekt. Może to trochę zatka gęby wszystkim, którzy ciągle psioczą, że u nas sami oszuści. Trochę więcej wiary w ludzi icon_idea.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zworki zdejmujesz po to, żeby można podłączyć osobno sekcję wysoko i średniotonową i niskotonową (Głośnik wysokotonowy i średniotonowy to górna sekcja zacisków, a niskotonowa dolna sekcja zacisków).
Z założonymi zworkami łączysz pojedynczym kablem.
Powinno to wyglądać tak (przy zdjętych) :

DSC01446.jpg



Rozumiesz już na czym polegał błąd w podłączeniu u Ciebie ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Może to trochę zatka gęby wszystkim, którzy ciągle psioczą, że u nas sami oszuści. Trochę więcej wiary w ludzi icon_idea.gif.


"Sami oszuści" to może nie, ale sam przyznasz, że tłumaczenie sprzedającego, że odtwarzacz CD wysłał ale z niewiadomych powodów przesyłka wróciła do nadawcy jest co najmniej dziwne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Obydwie kolumny podpinasz do sekcji np. A.
2. W sekcji A masz 4 zaciski, 2 czarne (minusy) i 2 czerwone (plusy).
3. Czarne na górze, czerwone na dole, pary.
4. Czarny i czerwony L, to lewa strona, czarny i czerwony P, to prawa strona.
5. Do L w sekcji A podłączasz jedną parę zacisków w kolumnie np. sekcja Low (niskotonowa), do P w sekcji A podłączasz jedną parę zacisków w drugiej kolumnie sekcja Low (niskotonowa).

To samo robisz z sekcją B, tylko podłączasz w kolumnach sekcję High (wysokotonowa)





Majtek2013 nie miałem Ciebie na myśli, ostatnio spotykam się z takimi reakcjami, jak napisałem i trochę mnie to wkurza. Ty akurat zamiast tylko narzekać, rzeczowo przedstawiłeś możliwość wyboru zakupów na Ebay.
Ogólnie chciałem zwrócić uwagę zaistniałą sytuacją, na najczęstszy sposób myślenia, mentalność i pochopne oceny ludzi.

Pozdro !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wrócę do domu to włączę wzmacniacz , może zdarzy się cud i odpali .
Jeśli nie to będę próbował go naprawić , mam nadzieję , że głośniki nie dostały .

Niby wzmacniacz nie drogi , ale jestem tak zły jak kosztowałby 5000zł , nieraz wydawałem 5 razy tyle niż ten wzmacniacz na naprawę np auta i nigdy nie byłem tak zły.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprawdzić, jasne. Ale zapach palonego plastiku, burzy nadzieję, że wzmacniacz ruszy (przynajmniej u mnie).

Co do ceny naprawy ciężko powiedzieć. Najlepiej byłoby oddać do jakiegoś zaufanego elektronika. Jeżeli pójdziesz do serwisu, to też może być drożej.
Nie załamuj się, myślisz, że ja nigdy nie zjarałem wzmaka ? Przynajmniej będziesz wiedział jak fachowo dokonać podłączenia kolumn icon_biggrin.gif. Naprawisz i będzie grało.
Gorzej z kolumnami. Szkoda, ze nie masz jak ich sprawdzić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy wzmacniacz ma bezpiecznik. Czasami jest dostępny z tyłu obudowy. Tu jak widzę trzeba rozkręcić panel górny i zobaczyć a najlepiej zmierzyć, czy bezpiecznik ma przejście.
Ale póki co trzeba wyjąć wtyczkę z gniazdka (może coś trzymać), prawidłowo podłączyć kolumny i znów spróbować załączyć wzmacniacz.
Dopiero jak się nie włączy sprawdzisz bezpiecznik.
A kolumny od biedy można sprawdzić chyba na tym kinie domowym co masz. Są tam przecież wyjścia na głośniki?
Czy to jest coś takiego, co masz?

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...