Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 700 zł


MAreve

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 579
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Witam, przemyślałem i nie mogę go powiesić ze względu na to , że gdy będę leżał zasłoni mi TV, więc niestety zostaje mi miejsce pod biurkiem.
Nabywam coraz więcej płyt (chyba wpadam w nałóg)icon_biggrin.gif.
Niepokoi mnie jedna rzecz, z dnia na dzień mam coraz większe wrażenie jak głośniki by słabiej grały , może po prostu się przyzwyczaiłem ?
Wydaje mi się również, że słyszę coraz mniej szczegółów którymi byłem zachwycony na początku, dźwięk staje się coraz bardziej prosty i metaliczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny o wyższej skuteczności też nieraz pokazują szumy przy większym wzmocnieniu gdy nic nie gra. Ale jak pisał Pacio94, to pewnie zależy od konstrukcji wzmacniacza. W sumie jak nie są głośniejsze niż muzyka nic nie szkodzi.
Ale można też sprawdzić kable. Niektóre gorszej jakości lub nieekranowane (głównie interkonekty) mogą łapać zakłócenia jak antena.
To samo z siecią. Nieraz pomaga filtr sieciowy. Trudno wyczuć, trzeba by sprawdzić. czy to są zakłócenia z sieci można sprawdzić późną nocą, bo wówczas jest mało odbiorców, którzy wprowadzają zakłócenia.
Wracając do kabli, trzeba sprawdzić czy się nie poplątały, rozdzielić je. Nie powinny się stykać (w miarę możliwości).
Jeśli już, to lepiej "na krzyż" niż miałyby biegnąć równolegle do siebie. A najgorsze są wszelkie "organizatory", gdzie wiązka kabli biegnie na dłuższym odcinku jeden koło drugiego, stykają się.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sprzęt i kabelki mogą szumieć, jak dam u siebie głośność na maksa przy włączonym cd,( ale bez płyty) jest cisza. Kiedyś podłączyłem laptopa (słuchałem coś ze spotify) to szumiało w przerwach nagrań już na połowie możliwości wzmacniacza. Ten fakt, jak również inne powody, utwierdził mnie to w przekonaniu że wolę do słuchania muzyki odtwarzacz cd, niż laptopa icon_smile.gif .
Oczywiście mogą być to kabelki ekranowane, zwykła listwa przepięciowa z filtrami(EMI/RFI) też pomaga, ale bardziej stawiam na niestety techniczny parametr S/N stosunek sygnału do szumu tak w odtwarzaczu cd jak i wzmacniaczu.
Jak napisał jakiś poeta redaktor powyżej powiedzmy 105dB rozpościera się ocean ciszy w tle i jest głębia muzyki. Coś w tym jest stare cd technicsa z S/N 96dB nie grało tak jak obecne cd pioneera z 108dB.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh nie wiem co napisać , niby jest dobrze, ale czegoś mi brakuje.
Użytkownik z forum poprosił mnie o sprawdzenie jego muzyki na moim sprzęcie , nagrałem płytkę z jego kawałkami (hip-hop).
I tu się zaskoczyłem bo z hip-hopem radzi sobie bardzo dobrze:)

Ostatnio lubię słuchać Whitney Houston, Shakiry, itp i tu niestety brakuje mi czegoś co powoduje, że te piosenki nabierają swojego klimatu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...