Skocz do zawartości

Denon AVR-X4100W i Klipsch RF-82II


tommy7070

Recommended Posts

Przepraszam że swoim pytaniem sprawiłem tyle kłopotu, sądziłem że jeżeli napiszę w tytule o jaki zestaw mi chodzi to ktoś zwyczajnie odpowie czy to dobry wybór czy może zły.
Jak zapewne wiesz jest to sprzęt w przedziale cenowym około 10 tys złotych więc raczej w cenie roweru a nie autobusu.
Wchodząc na to forum chciałem prostej porady bez czytania wszystkich postów ,gdyż zwyczajnie nie mam na to czasu...sorry.
Więc jeszcze raz przepraszam za kłopot. Edytowano przez RoRo
Używaj przycisku "ODPOWIEDZ" -wtedy nie cytujesz wypowiedzi poprzednika
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc chciałbym na początek sprawić sobie amplituner wraz z dwoma głośnikami tj. myślałem o tym sprzęcie który umieściłem w tytule.
Z czasem dokupię więcej głośników abym mógł w pełni wykorzystać amplituner kina domowego
Ustawię to w pomieszczeniu około 48 m2 i głównie będzie służył do odsłuchu muzyki (jazz, klasyczna i inne,) ale nie chcę go ograniczyć tylko i wyłącznie do tego.
Jeżeli będziesz tak miły to poradź czy ten zestaw zagra dobrze czy też szukać czegoś innego i nie upieram się że musi kosztować 10 tys. Tańszy również biore pod uwagęicon_smile.gif Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metraż się zgadza, kolega ma klipsche 82( bodaj bez tej II) na nawet większej powierzchni i ze słabszym amlitunerem kd( wielka efektywność kolumn). Dalej jest inaczej amplituner kd służy mu do filmõw i koncertõw, klipsche w takim repertuarze filmowo, metalowym się dobrze sprawdzają. Choć do samej muzyki ma wzmacniacz stereo i kolumny nieco przyjemniej grające, jakiś starszy model niezbyt drogich podłogowych Dali.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej brałem pod uwagę amplituner Marantza SR5009 oraz wspomniane wcześniej Klipsch'e ale ktoś mi odradził że Marantz ma dużo męczących wysokich tonów i z tymi głośnikami nie brzmi dobrze.Może odpuścić sobie te głośniki a w ich miejsce zakupić coś mniej "ostrego"...co polecasz?
Chciałbym posłuchać swojego ulubionego Cohena, tak jakby siedział obok mnie i śpiewał tylko dla mnie:) Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cohen na klipsach śpiewajæcy dla Ciebie, no właśnie... już prędzej ,, Ona tańczy dla mnie,, tzn. dla Ciebie icon_wink.gif już nawet ta muzyka poważna, orkiestra, ale takie klimaty Cohenowe będã stracone. Oczywiście taki metraż determinuje spore kolumny, jednak wybrałbym coś cieplej grającego i nasyconego w dole i średnicy i nie tnącego żyletkami po uszach i nachalnego.
Poczytaj coś o oczywiście tylko niektõrych modelach kolumn mieszczących się w budżecie , Dali, Monitor Audio, Elac, Canton, Focal, Audio Academy http://audio.com.pl/testy/zespoly-glosnikowe/2/1
Czy te rozbudowane maksymalnie funkcje sieciowe w przedstawionych drogich amplitunerach kd to konieczność ?, tańsze też je mają i efekty robią w filmach( o ktørych milczysz), a za różnicę w cenie kupiłbyś wzmacnacz stereo uruchminy jednym palcem, a używany to już dobry i wyrafinowny.
Wydaje mi się jak w ciągu dnia słuchasz muzyki, a film, taki z efektami w weekend, to lepiej skupić się na solidnym stereo i dwu kolumnach, a amplituner kd jakiś tańszy z blurayem i z czasem dodatkowe 3 kolumny efektowe do kompletu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
masz dosyć duże pomieszczenie, tak więc jeśli mamy je prawidłowo nagłosnić, musimy szukać dużych, mocnych kolumn.
Z drugiej strony jeśli system kupujesz pod kątem odsłuchu muzyki, może lepszym rozwiązaniem bedzie skupienie się na dobrym systemie dwukanałowym. W podobnym przedziale cenowym kupisz po prostu system stereofoniczny o dobrą klasę lepszy.
Tak więc przemyśl sprawę, z mojej strony przygotowałem następujące rozwiązania.

Opcja oparta na amplitunerze wielokanałowym - możemy pozostać przy amplitunerze Denon AVR-X4100W. Do powyższego amplitunera zastosowałbym świetne, polskie kolumny Audio Academy Hyperion IV. Takie połączenie zapewni Ci pełny, dynamiczny dźwięk, powinieneś być z takiej opcji w pełni usatysfakcjonowany. Alternatywą mogą być kolumny Kef Q700, które charakteryzują się wyśmienitą sceną, przestrzenią (technologia Uni-Q). Klipsch zagra potęznie, dynamicznie, jednak są to kolumny raczej do kina domowego lub muzyki mocniejszej, rockowej, rozrywkowej.
Opcję stereofoniczną natomiast zbudowałbym na hybrydzie lampowej Vincent SV-227 oraz kolumnach tych samych co w konfiguracji z Denon czyli Audio Academy lub Kef. W konfiguracji dwukanałowej dołozyłbym jeszcze do odsłuchu kolumny Dali Ikon 6 MK2.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, jeśli tylko masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania różnych konfiguracji i rozwiązań. W przypadku pytań służę pomocą.

Cytat

Witam wszystkich rzeczy znawców:)
Proszę o pomoc w doborze głośników i amplitunera, w chwili obecnej jestem nastawiony na w/w zestaw ale może ktoś z Was zaproponuje inne-lepsze rozwiązanie.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mam zamiar zakupić w/w sprzęt w salonie RTVmax w Łodzi, gdyż maja najlepsze ceny:)...jeszcze raz dziękuję



Jestem wraz ze znajomymi czasami klientami obydwu sklepów, więc napiszę może tak, kto zna, wie o co chodzi. Urządzając przyjęcie za 20tys zł poszedłbym do dobrej restauracji, mimo że dostałbym to samo do zjedzenia za 19 tys zł w knajpce obok, jednak pobawić się nie było by gdzie, dodatkowe zachcianki raczej niemożliwe, a na reklamowany deser można nieraz czekać. Chociaż codzienny znany mi lunch może faktycznie lepiej taniej ? Bardzo się jednak cieszę, że są obydwa te salony, przez to że różne, dobrze funkcjonują obok siebie i są wszystkim potrzebne.
Chociaż swoją drogą tommy7070, ciekawa forma "nacisku" na sklep:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...