Skocz do zawartości

Sprzet potrzebny


toyka33

Recommended Posts

Moim zdaniem wzmacniacz lepszy od tamtego nada.
Jednak moc podobna.
Lepsze były by do niego Magnat Quantum 675 (taki zestaw oferował ten z Jowisza)
Do Zeusów niezbędna była by końcówka estradowa (jeśli chcesz naprawdę głośno) do niego np. taka jak ci pisałem.
Ma wyjście pre-out do której można ja podłączyć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 424
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Moby...dlaczego tak nie lubisz NAD`A ? icon_smile.gif to zacny sprzęcik i od lat jakoś się trzyma pewnego poziomu i tu wybrałbym bez namysłu NAD niż tego Danonka icon_smile.gif ale umówmy się, to nasze typy i nasze zdania, kolega powinien zasuwać do salonu i posłuchać obu sprzęcików ale ja obstawiam, że z tych dwóch, wybierze NAD i żebym nie był taki gołosłowny, 100 zł na NAD icon_smile.gif. Mam nadzieję, że moderacja nie odbierze tego jako łamanie regulaminu i jest na poziomie i potrafi czytać ze zrozumieniem icon_smile.gif. Powiem tak : z przesłuchu kilku klocków m.in. NAIM i5, Yamaszka jakaś, Pioneer A-70 wybrałem bezapelacyjnie NAD C375BEE i nie żałuję, model który wybrał kolega jest równie zacnym sprzętem.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Moby...dlaczego tak nie lubisz NAD`A ? icon_smile.gif to zacny sprzęcik i od lat jakoś się trzyma pewnego poziomu i tu wybrałbym bez namysłu NAD niż tego Danonka icon_smile.gif ale umówmy się, to nasze typy i nasze zdania, kolega powinien zasuwać do salonu i posłuchać obu sprzęcików ale ja obstawiam, że z tych dwóch, wybierze NAD i żebym nie był taki gołosłowny, 100 zł na NAD icon_smile.gif. Mam nadzieję, że moderacja nie odbierze tego jako łamanie regulaminu i jest na poziomie i potrafi czytać ze zrozumieniem icon_smile.gif. Powiem tak : z przesłuchu kilku klocków m.in. NAIM i5, Yamaszka jakaś, Pioneer A-70 wybrałem bezapelacyjnie NAD C375BEE i nie żałuję, model który wybrał kolega jest równie zacnym sprzętem.
Pozdrawiam.



Napisałem że moim zdaniem icon_smile.gif i tego jestem pewny że ja wybrał bym tego Denona.
Napisałem że on jest dobry do inego typu kolumn niż Zeusy.
Faktycznie nie jestem fanem wzmacniaczy NAD . Potrafią zagrać przyjemnie z kolumnami mało wyrafinowanymi.
Wręcz wskazane sa dla nich kolumny o silnych podbarwieniach typu papierowego.
Najlepiej wypadają w porównaniach gdy podłącza się do nich bardzo tanie i kiepskie kolumny.
Świetnie przykrywają ich wady.
Sposób w jaki są konstruowane sprawia że moce przy rożnych impedancjach obciążenia są bliskie siebie.
Trudno tu mówić o dużej wydajności prądowej.
W połączeniu z Zeusami przy niezbyt głośnym słuchaniu faktycznie wielu może wybrać właśnie NADa
Wiem też dobrze jak muszą się starać ich sprzedawcy żeby dobrze wypadły w odsłuchach w salonie.
Podłączając do takiego wzmacniacza bardzo drogie i dobre kolumny można uznać że są popsute.
Z kolumnami Dali NAD może zagrać satysfakcjonująco, i nie uważam że są złe.
Jednak osobiście wybrał bym do nich coś innego.
Zapewne kolumny również inne wziął bym pod uwagę w pierwszej kolejności.
NADy od dawna są znane z tego że mocno interpretują dźwięk.
Małe ma znaczenie źródło które jest do nich podpięte.
Zaletą może okazać się też to że nasze nagrania brzmią dość podobnie i nie zaskoczą nas kiepską realizacją.
Wtedy wadą może się wydawać to, że na naprawdę dobrym sprzęcie to jak brzmią nagrania zależy głównie od ich faktycznej jakości i odbiór ich zmienia się wraz ze zmiana płyty.


Ale o gustach się nie dyskutuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączone 2 wzmacniacze takie jak Denon PMA720AE + wzmacniacz estradowy daje możliwość zrobienia bi-ampingu.
Ten słabszy będzie napędzał głośniki wysokotonowe. Estradowy o większej mocy niskotonowe.
Powoduje to że można grać z przesterowaniem na basie i nie obciążać głośników wysokotonowych.
Żarówki w zabezpieczeniu będą się zapalać przy większej głośności.
Do tego wysokie tony beda pochodzić z lepszej jakości, słabszego wzmacniacza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Nad 356 oczywiście nie słabszy od tej Yamahy, pewnie nawet przyjemniej gra, jednak gdzie zmierza ta dyskusja ??? Nady, Denony co jeszcze Xindaki, potem McIntosh, Accuphase, Burmestery na tańce przy Zeusach, jakieś 100, 150 postów icon_mrgreen.gif wcześniej ktoś proponował jakąś niedrogą mocną estradową końcówkę mocy, czy wzmacniacz estradowy jakich sporo na allegro .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mów Jacku że ten nad356 jest równie mocny co yamaha rs700
może w ocenie subiektywnej icon_smile.gif
On ma mniejszą moc i waży również sporo mniej.
Kiedy miałby grać na granicy przesterowania ( nawet z softclipingiem) zmięknie jego bas.

A fakt faktem że do głośnej potańcówki dobrze jest podłączyć Zeusy do mocniejszej końcówki estradowej.
Szczególnie głośniki basowe.

Do tego ten temat zaczyna przypominać jakąś południowo-amerykańską telenowele icon_mrgreen.gif
końca nie widać icon_eek.gif

mamy już 381 odcinek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Moby...dlaczego tak nie lubisz NAD`A ? icon_smile.gif to zacny sprzęcik i od lat jakoś się trzyma pewnego poziomu i tu wybrałbym bez namysłu NAD niż tego Danonka icon_smile.gif ...




Bo kolega MobyDick pisze tu z ramienia dystrybutora firmy Denon i dlatego nie lubi NADa icon_lol.gif



No tak, to teraz sytuacja jest klarowna, znowu branża wciska swoje maskotki świąteczne icon_smile.gif i zapewne jak zawsze w atrakcyjnej cenie icon_smile.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem z takiego ramienia icon_mrgreen.gif

Nawet nigdy nie miałem w swoim posiadaniu nic od Denona icon_smile.gif

Za to w kręgu znajomych , (a wśród nich jeden ma NADa 3020i) nie rozumiemy czemu tak je ludzie cenią.
Ten 3020i dobrze się sprawdził zastępując plastikową tanią wierzę , podłączony do jednodrożnych kolumienek z jej zestawu,
do słuchania audiobooków.
A miałem do czynienia z różnymi modelami z rożnego przedziału cenowego.
Dźwięk jest zawsze mało rozdzielczy.
Kiepskie oddanie barwy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nawet nigdy nie mialem w swoim posiadaniu nic od Denona icon_smile.gif



Ja też nie miałem ale nie ujmujmy tu nic firmie bo to równie zacna firma tyle, że jak wiemy, każdy z nas ma swoje typy, jest fanem jakiejś marki i musimy to uszanować z racji...posiadanej kultury osobistej icon_smile.gif. Ja na razie jestem na etapie szukania swego dźwięku ale z cała pewnością pozostane do końca fanem Pioneera i Dali icon_smile.gif. Co do NAD to kupiłem jako eksperyment i wyrobienia sobie zdania na ten temat, na wiosne jedziemy dalej...pora na Vincenta icon_smile.gif ale w żadnym wypadku nie mogę narzekać na model C375BEE to fakt ale nie jestem fanem tej firmy icon_smile.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I również nie mówię że są jakieś tragicznie złe.
Maja swój specyficzny klimat.
Z czasem on lekko ustępuje.
Rozumiem dlaczego niektórzy je wybierają.

Osobiście wole elektronikę która mogę podłączyć do kolumn bardzo analitycznych.
W których usłyszę jej wady.
Jestem w stanie to zaakceptować.
Wole to niż maskowanie niedociągnięć jakaś kluchą.

Nie jestem fanem Denona
raczej nie przepadam za Nadem

Sadzę że przejście na Vincenta bedzie dużym krokiem w dobrym kierunku icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

I również nie mówię że są jakieś tragicznie złe.
Maja swój specyficzny klimat.
Z czasem on lekko ustępuje.
Rozumiem dlaczego niektórzy je wybierają.

Osobiście wole elektronikę która mogę podłączyć do kolumn bardzo analitycznych.
W których usłyszę jej wady.
Jestem w stanie to zaakceptować.
Wole to niż maskowanie niedociągnięć jakaś kluchą.

Nie jestem fanem Denona
raczej nie przepadam za Nadem

Sadzę że przejście na Vincenta bedzie dużym krokiem w dobrym kierunku icon_smile.gif



Nigdy nie maskuje niedociągnięć danej firmy bo to tak jak bym sam siebie kręcił i oszukiwał a to już pierwszy krok do ...piekła icon_smile.gif.
Wiadomym jest, że pewne typy będą do ostatnich swych dni szukali tego jedynego, idealnego dźwięku i pewnie do tego typu świrków należymy obaj i to trzeba powiedzieć sobie szczerze icon_smile.gif. Vincent to będzie kolejny test i przystanek do dalszych poszukiwać icon_smile.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak uważam że jeśli się zrozumie o co chodzi w audio, można przestać szukać.
Można znaleźć.
Nie szuka się wtedy efekciarstwa (szczególnie dość łatwego do odkrycia)
Trzeba sobie zdać sprawę z tego, że co fajnie gra od pierwszych sekund na dłuższa metę może męczyć.
Można dążyć do lepszego dźwięku jeśli stać nas na coś co jest droższe i idzie z tym lepsza jego reprodukcja.
Trudno jednak oczekiwać zawsze pełnej uniwersalności.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja jednak uważam że jeśli się zrozumie o co chodzi w audio, można przestać szukać.
Można znaleźć.
Nie szuka się wtedy efekciarstwa (szczególnie dość łatwego do odkrycia)
Trzeba sobie zdać sprawę z tego, że co fajnie gra od pierwszych sekund na dłuższa metę może męczyć.
Można dążyć do lepszego dźwięku jeśli stać nas na coś co jest droższe i idzie z tym lepsza jego reprodukcja.



Powiedz tak z ręką na sercu : przestałeś szukać ? icon_smile.gif
Taka prośba do Ciebie bo jestem świerzynka na tym forum i szukam sobie jakiegoś sensownego miejsca, próbowałem na audiostereo ale większego gówna nie widziałem jeszcze w sieci od 15 lat mojej kariery i bardzo mi to nie daje spokoju... : czy to forum ma coś wspólnego z tym gówn.... ? , podobna szata, ludziki z branży te same i pewnie wielu innych userów ukrytych pod innym nickiem uciekających z tamtego "czegoś", nie chciałbym trafić z deszczu pod rynnę icon_smile.gif.
Chyba czas ażeby zakończyć tą polemikę bo robimy jawnie za troli teraz a nie trawię takich ludzi więc tym bardziej nie chciałbym się zaliczać do tej "elity" icon_smile.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To forum jest chyba bardziej kameralne icon_smile.gif
Wszędzie dochodzi do jakichś spięć.
Sam jestem tu niedawno.
Na audiostereo w przeszłości czasem zaglądałem tylko czytając.
Coś tam chyba kiedyś też napisałem.

Ten wątek jest trochę jakby od czapy icon_mrgreen.gif

co niektórych audiofilów może zgorszyć icon_biggrin.gif

przypomina Wenezuelską telenowele.

Rozprawiamy co by tu zrobic żeby było głosno icon_smile.gif
albo jeszcze lepiej mega głośno icon_mrgreen.gif

na tapecie jest dobór wzmacniacza do Tonsil Zeus icon_smile.gif
na sylwestra

Była Yamaha r-s700 ale nie chiała grać zbyt głośno
(preferowała cichuteńkie granie i
dla tego wraca do sprzedawcy)

A jeśli chodzi o pytanie czy przestałem szukać icon_smile.gif
To chyba nigdy za bardzo tego nie robiłem,
albo robiłem na swój sposób.
Od bardzo dawna eksperymentuje z rożnymi czasem bardzo dziwacznymi zestawieniami głosników,
które czesto trudno nazwać parą kolumn icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ale on chce nowy icon_smile.gif

a tu tak do końca nie wiadomo co w nim siedzi

rafal735r Jakie jest Twoje zdanie na temat NADów ?
Z moich obserwacji wynika że, chwalą je ludzie którzy chcieli by Ci udowodnić to że Twój sprzęt jest niezbyt wyrafinowany icon_smile.gif


A z moich obserwacji wynika ze to sciema i zaden szał. Mialem np C356BEE czy jaokos tak i to nic ciekawego. Wokół tych całych Nadów, CA powstała pewnego rodzaju śmieszna audiofilska otoczka. Ze wzgledu na dziwna nazwe sporo ludzi uwaza je za swego rodzaju audiofilskie klocki co jest calkowicie mylne, bo to te same graciostwo co Denony, Marantze itd, a nawet w wielu aspektach gorsze.
Kolumny Magnata tez wedlug wielu nie sa wyrafinowane, bo sluchali jedynie tanich modeli, a do tego sa w MM, a to tez takie nie audiofilskie. Za to zaden nie sluchal flagowych konstrukcji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zastanowić to prawdziwy wzmacniacz audiofilski powinien:
Być minimalistyczny
Mieć nadmiarowy zasilacz
Podwajać moc ze spadkiem dwukrotnym impedancji ( to świadczy o dobrej wydajności prądowej)
Mieć wysokiej jakości obudowę
W środku powinno być mało ale bardzo wysokiej jakości komponentów
Powinien (co najważniejsze) być kawałkiem drutu ze wzmocnieniem ( idealnie przezroczysty)

Z tego wynika że NAD jest tego antytezą
Jako chyba pierwsza firma brytyjska przeniosła produkcję do Chin
W dawnych czasach była firmą która miała dość mocno odmienne brzmienie w stosunku do produktów z Japoonii
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Ale on chce nowy icon_smile.gif

a tu tak do końca nie wiadomo co w nim siedzi

rafal735r Jakie jest Twoje zdanie na temat NADów ?
Z moich obserwacji wynika że, chwalą je ludzie którzy chcieli by Ci udowodnić to że Twój sprzęt jest niezbyt wyrafinowany icon_smile.gif


A z moich obserwacji wynika ze to sciema i zaden szał. Mialem np C356BEE czy jaokos tak i to nic ciekawego. Wokół tych całych Nadów, CA powstała pewnego rodzaju śmieszna audiofilska otoczka. Ze wzgledu na dziwna nazwe sporo ludzi uwaza je za swego rodzaju audiofilskie klocki co jest calkowicie mylne, bo to te same graciostwo co Denony, Marantze itd, a nawet w wielu aspektach gorsze.
Kolumny Magnata tez wedlug wielu nie sa wyrafinowane, bo sluchali jedynie tanich modeli, a do tego sa w MM, a to tez takie nie audiofilskie. Za to zaden nie sluchal flagowych konstrukcji.



Widzę, że stanowczo nie lubisz NAD, innych też więc proszę Rafale napisz jakie są Twoje typy bo po sygnaturze wnioskuję, że jednak czujesz sentyment do Denona a to też sprzęcik który dupy nie urywa icon_smile.gif. Wszyscy wiedzą, że NAD to nie audiofilski sprzęt i pewnie nigdy nim nie będzie, nie wiem skąd masz takie informacje o otoczkach, mitach i innych. Większość z nas kupuje to co mu w danej chwili odpowiada, to na co go stać więc tak trochę nie ładnie wszystkie te zacne klocki mieszać z błotem bo możesz komuś przykrość sprawić tym bardziej, że nie masz za wiele lepszych icon_smile.gif. Osobiście szanuję każdy klocek ale wcale nie muszę być pasjonatem omawianych modeli i nie jestem ale szanuje je jak i ich użytkowników. O Magnatach się nie wypowiem a racji wcześniejszych sformułowań icon_smile.gif.
Pozdrawiam

P.S. Nie jest to żaden atak ale taka mała dygresja, że na forum są różni użytkownicy, nie każdy ma Mckintosha, Krell, MBL czy Accuphase bo takich pewnie jest max 5%.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W dawnych czasach była firmą która miała dość mocno odmienne brzmienie w stosunku do produktów z Japoonii



Oczywiście, że tak dlatego są tzn. muzykowanie Japońskie, muzykowanie Angielskie, Norweskie, Niemieckie , Amerykańskie, to są właśnie szkoły które każdy z nas wybiera a następnie preferuje jakąś tam icon_smile.gif. NAD to po prostu sprzęcik który gra jak wiele innych, niczym nie porywa, nie olśniewa ale gra sobie i tyle.
Nie szukam w klocku za 5.000 cudów bo chodzę po ziemi, jak kupie MBL będę szukał to o czym piszecie icon_smile.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak się zastanowić to prawdziwy wzmacniacz audiofilski powinien:
Być minimalistyczny
Mieć nadmiarowy zasilacz
Podwajać moc ze spadkiem dwukrotnym impedancji ( to świadczy o dobrej wydajności prądowej)
Mieć wysokiej jakości obudowę
W środku powinno być mało ale bardzo wysokiej jakości komponentów
Powinien (co najważniejsze) być kawałkiem drutu ze wzmocnieniem ( idealnie przezroczysty)

Z tego wynika że NAD jest tego antytezą
Jako chyba pierwsza firma brytyjska przeniosła produkcję do Chin
W dawnych czasach była firmą która miała dość mocno odmienne brzmienie w stosunku do produktów z Japoonii




Nie wiem co powinien miec dobry wzmacniacz, ale 3dni temu zakupilem okazyjnie to:




Mysle ze w tej cenie NADy i inne CA robia na rzadko w gacie na sam widok.

Cytat

Widzę, że stanowczo nie lubisz NAD, innych też więc proszę Rafale napisz jakie są Twoje typy bo po sygnaturze wnioskuję, że jednak czujesz sentyment do Denona a to też sprzęcik który dupy nie urywa icon_smile.gif. Wszyscy wiedzą, że NAD to nie audiofilski sprzęt i pewnie nigdy nim nie będzie, nie wiem skąd masz takie informacje o otoczkach, mitach i innych. Większość z nas kupuje to co mu w danej chwili odpowiada, to na co go stać więc tak trochę nie ładnie wszystkie te zacne klocki mieszać z błotem bo możesz komuś przykrość sprawić tym bardziej, że nie masz za wiele lepszych icon_smile.gif. Osobiście szanuję każdy klocek ale wcale nie muszę być pasjonatem omawianych modeli i nie jestem ale szanuje je jak i ich użytkowników. O Magnatach się nie wypowiem a racji wcześniejszych sformułowań icon_smile.gif.
Pozdrawiam


Nie lubie Nadów, bo wygladaj do d..., potki po 2 latach juz nie domagaja, przepala sie te idiotyczne niebieskie diody na potege... To ta super jakość? Nigdzie nie napisalem ze mam cos lepszego, ale przynajmniej sie nie rozpada. I to po 25 latach! O DACu na 4 x PCM-56P nie wspomne, ktory brzmi swietnie.

Cytat

Cytat

W dawnych czasach była firmą która miała dość mocno odmienne brzmienie w stosunku do produktów z Japoonii



Oczywiście, że tak dlatego są tzn. muzykowanie Japońskie, muzykowanie Angielskie, Norweskie, Niemieckie , Amerykańskie, to są właśnie szkoły które każdy z nas wybiera a następnie preferuje jakąś tam icon_smile.gif


Odstaw te zabobony icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale, jeszcze raz podkreślę, nie jestem fanem NAD, kupiłem C375BEE ażeby przez 3-4 miesiące wyrobić sobie jakąś opinię o tym sprzęcie ale nadal nie uważam,że to gówno icon_smile.gif tak samo jak inne wymienione klocki, po prostu grają za tyle, ile w nie włożyliśmy icon_smile.gif, nie wymagajmy od nich cudów i nadal uważam, że nie mam nic do NAD, gra mi całkiem fajnie z Dali Ikon 7 mk2 ale oczywiście dupy nie urywa i na wiosnę jedziemy dalej i odnawiamy sprzęcik czyli zachowujemy się standardowo, gonimy króliczka icon_smile.gif.
Fakt, faktem, NAD do dupy bardzo podobny i jakość wykonania dużo gorsza choćby od takiego Pioneera A-50 za dużo mniejsze pieniąszki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mialem teraz zmieniac kolumny na cos w przedziale 5-6tys i po glowie chodza mi Ikony, ale bedzie to tylko krok w bok dlatego daje sobie chyba z tym spokoj. Potem czytalem ze strasznie zajazgotać potrafią więc wogole odpuszcze. Nie chce mi sie juz poprostu, ostatnio slucham muzyki, a nie sprzetu czego i wam życzę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...