Skocz do zawartości

Jakie kolumny do SONY TA-FB 940 QS


grzegorz39

Recommended Posts

Bardzo ciekawy postulat kolego, jesteś nowy ale już wiesz kto i kim jest RoRo moderator, proponujesz zmianę nazwy tematu, bardzo ciekawie zaczynasz karierę icon_smile.gif.
Zaproponuj coś sensownego koledze, podziel się swoją wiedzą w tym temacie i najlepiej linka do tego co proponujesz, wtedy myślę będzie sensowniejszy start Twój na forum icon_smile.gif. Co do budżetu to masz post wyżej więc nie bardzo wiem o co kaman icon_smile.gif.
Fajnie by było ażeby większa ilość ludzi zainteresowała się tematem ale jak widzisz...jak na prawie każdym forum, każdy o swoim nosie myśli czyli o swoich problemach, natomiast znikoma grupka ludzi stara się pomóc i doradzić, kolega nie potrzebuje postulatów a konkretnej pomocy ale może się mylę icon_smile.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Proszę bardzo, oto moja propozycja: oprócz tańszego Marantza PM7200 mógłbym zaproponować wzmacniacz Grundig Fine Arts V3 (często da się go kupić na kleinanzeigen.ebay.de za cenę do 75 euro) + do tego kolumny Grundig BX2000 (myślę, że rozsądna cena to do 100 euro) - akurat są dostępne:
LINK.

Zestaw dobrze grający, wzorowany na tym zestawie, a kolega Grzegorz39, nie wyda na niego wielkiej kasy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bravo Gibson! Teraz jesteś gość i witaj na forum icon_smile.gif.
Mała prośba...zostaw już w spokoju moderatorów i pisz tak jak my, co mają kupić, jakie są Twoje wrażenia z odsłuchów, co uważasz za dobre a co za kompletną kupę i będziesz na forum bardzo fajnie postrzegany icon_smile.gif, każdym forum nie tylko tym icon_smile.gif. Jak ktoś zaczyna od postulatów i moderatorów, to ja już bez magicznej kuli mogę mu przepowiedzieć przyszłość na forum icon_smile.gif.
Pozdrawiam Gibson i posłuchaj mojej rady proszę icon_smile.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą czytając na każdej ze stron http://forum.audio.com.pl/index.php?showfo...er=all&st=0 miniumum jednen taki temat o tytule " zestaw stereo za 1200-2500 zł" sporo można się dowiedzieć, oczywiście tak na start dla osoby średnio zorientowanej, jeśli dodatkowo poczytasz o proponowanych tam sprzętach w necie, czy dziale testy ( tak, tak, te nowe są juz często używane i są spooro tańsze ) , masz już jako takie pojęcie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz...nie ma się co irytować, trafiłeś na okres przedświąteczny i każdy myśli o karpiu, Mikołaju i nowym klocku pod choinkę icon_smile.gif więc na forum wpadają na 10 minut w przerwach. Spędź spokojnie Święta i wróć już po całym tym zamieszaniu choinkowym i zapewne znajdziemy dobry wzmacniacz i głośniczki do niego.
Życzę Ci zdrowych, spokojnych i mile spędzonych Świąt Grzegorzu i czekam po Świętach icon_smile.gif.

Pozdrawiam,
Andrzej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ktoś zgubił w oznaczeniu "R" a pytanie do znawców SONY raczej, trudno będzie odpowiedzieć nie będąc fanem tej firmy icon_smile.gif.

Na koniec co ja bym dzisiaj wybrał na Twoim miejscu.... :

Integre :
http://allegro.pl/onkyo-integra-a-8850-pot...4921627540.html

http://allegro.pl/onkyo-integra-a-8850-gwa...4922176289.html

Głosniczki:
http://allegro.pl/polk-audio-rta-15tl-jedy...4910349412.html

Podkreślam!! Jakbym JA miał dzisiaj kupić, to,to bym dzisiaj kupił.

Jakbym to zrobił ? Kupuje szybko Onkyo i zasuwam z nim do koleszki bo mieszka blisko Ciebie, gra i cieszy mnie dźwięk, płacę i jestem happy icon_smile.gif, nie szukam dalej głośniczów ale mam już zajebisty wzmacniacz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Myślę, że ktoś zgubił w oznaczeniu "R" a pytanie do znawców SONY raczej, trudno będzie odpowiedzieć nie będąc fanem tej firmy icon_smile.gif.


Rowno rok temu mialem te chwalebne na lamach for TA-F707ES i do dzis zastanawiam sie za co oni krzycza takie kwoty. Nie uslyszalem nic w tym modelu co by mnie porwalo. A co dopiero nizsze modele...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ok. Mam jeszcze tylko pytanie. Czy Sony TA-F 930 QS to to samo co Sony TA-FB 930 R ? Tak z czystej ciekawości-to inne modele,czy ktoś pominął literki..?



Ja na to odpowiem icon_smile.gif

Od dawna SONY miało 2 serie audio:
standardową ( która zwykle słynęła z tandety wykonania)
i ES (extremality standard) ta była wykonana zawsze bardzo solidnie (często aż nadto)

W pewnym momencie wprowadzono serię QS
Miała być pomostem pomiędzy wcześniejszymi seriami.

Oznaczenie R oznaczało zwykle to że wzmacniacz miał zdalne sterowanie (remote control)

Jakieś 20 lat temu wiele nawet bardzo dobrych wzmacniaczy nie wyposażano w nie.

Cytat

Cytat

Myślę, że ktoś zgubił w oznaczeniu "R" a pytanie do znawców SONY raczej, trudno będzie odpowiedzieć nie będąc fanem tej firmy icon_smile.gif.


Rowno rok temu mialem te chwalebne na lamach for TA-F707ES i do dzis zastanawiam sie za co oni krzycza takie kwoty. Nie uslyszalem nic w tym modelu co by mnie porwalo. A co dopiero nizsze modele...


Wzmacniacze Sony często nie miały jakiegoś firmowego brzmienia.
Jedne były bardziej udane inne mniej.

Bywało że model nieco wyższy z tego samego okresu grał zupełnie inaczej niż o oczko niższy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wiem na temat tego jak może zagrać ten wzmacniacz. Wygląda obiecująco.

Kolumny wydają się być bardzo ciekawe. Nie jestem pewien jednak czy ich stan jest zgodny z oryginalnym.
Odnoszę wrażenie że przeszły generalny remont.
Nie jest wykluczone że zrobiono go w możliwie tani sposób.
Osobiście wolał bym w tej sytuacji nowe kolumny o mnie efektownej ilości głośników.
Albo przynajmniej coś troszkę nowszego ( używanego)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Ok. Mam jeszcze tylko pytanie. Czy Sony TA-F 930 QS to to samo co Sony TA-FB 930 R ? Tak z czystej ciekawości-to inne modele,czy ktoś pominął literki..?



Ja na to odpowiem icon_smile.gif

Od dawna SONY miało 2 serie audio:
standardową ( która zwykle słynęła z tandety wykonania)
i ES (extremality standard) ta była wykonana zawsze bardzo solidnie (często aż nadto)


Nic tam ekstremalnego nie bylo. Solidnie zbudowany, to fakt i tyle.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekstremalna była nazwa icon_biggrin.gif

do tego normalne były takie rzeczy w wzmacniaczach jak:
np. w spodnia cześć była monolitycznym odlewem do którego byly mocowane pozostałe elementy
radiatory były odlewane i dostosowane do konkretnego modelu
wszystkie wejścia były złocone ( wtedy wielu producentów ograniczało się do pozłocenia wejścia cd i czasem phono)
kondensatory dużych pojemności nie były mocowane bezpośrednio do płytki drukowanej , tylko do pokrytego czerwonym flokiem ceownika nad tą płytką,
wewnątrz kondensatory używano rożne różnych producentów do rożnych celów,
przednia ścianka 2 warstwy ( stal i aluminium)
transformatory toroidalne były często zamknięte w metalowych obudowach
tetrametry też często były takie jak urządzeń dopracowanych technicznie hi-end
itp

tuner z tej serii ważył ~2 razy więcej niż konkurencyjnych producentów

a firma była znana w Polsce głównie z produkcji telewizorów

spory koncern od dawna produkował słuchawki i udane kolumny
słuchawki studyjne łatwo im było promować mając sieć studiów nagraniowych icon_smile.gif
filmem tez zajmują się od dawna
maczali palce w powstaniu płyty CD
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wszystko OK Grzegorzu ale tu dokładnie policzyłeś ile piecyk i cd ? 2.270, masz takie budżet na ten cel ?

Piecyk : http://allegro.pl/denon-pma-1500-r-super-s...4918985097.html - 1.3.70 zł

CD: http://allegro.pl/denon-dcd1550ar-stan-jak...4912363181.html - 900 ZŁ

Ale czytając opinie Marantz ma je lepsze i lepiej się ludziki wypowiadają o Maranrtz, tak samo piecyk jak i cd.


Marantz ma wiecej opini, bo jest popularniejszy. Sam duzo go chwalilem, ale dzis jakby mnie nie bylo stac na pma-1500r to juz wolalbym pma-1055r i do tego dcd-1450ar jak ma byc taniej i dobrze. Cd playery marantza z tej serii co pm7200 nie sa zbyt dobre. Jak sie postarasz to sie zamkniesz w 1200zl za oba urzadzenia. Wersja jeszcze biedniejsza marantz pm-68/78 te same bebechy co mlodsze tylko brzydsze plus cd-67 w wersji mkII lub Ose.

http://allegro.pl/wzmacniacz-marantz-pm720...4922104762.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...