Skocz do zawartości

Yamaha RX-V779 czy Denon AVR-X3100W


robigame

Recommended Posts

A czy te magnaty i melodika jak będą stać blisko ściany bas nie będzie dudnił(mają bas refleks z tyłu).Kolego co znaczy że zagrają masywnej? A jak byś mógł scharakteryzować moje głośniki KodęAV 702.Łatwiej będzie mi podjąć decyzję.Zależy mi też na efekcie wizualnym,będzie ściągnięta osłona.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Mają 655, uwydatniony nieco zakres wyższego basu i niższej średnicy i taki efekt masywnego dźwięku. Zaś melodika 40 gra zadziorniej, szybciej, bas jest twardszy, jakby głębszy.
Kody 702 nie znam nie wiem czy jest zła, ale rewelacja chyba też nie, a może ?
Tylny basr nie zawsze dyskwalifikuje kolumnę, że musi stać dalej od ściany, niż ta z przednim, nie każda kolumna mocno dmucha. Zatykasz br i po problemie, dużo basu nie ubędzie, a może będzie lepsza kontrola bo nie będzie jakiś odbić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew temu co się często mówi, fakt że tunel BR jest z przodu jeszcze nie sprawia, że kolumny można postawić blisko ściany. Często właśnie kolumny do ustawienia dość blisko tylnej ściany mają tunele z tyłu. Przyjęło się również że dla zwiększenia basu ustawia się kolumny w rogach pokoju. Dla wieku kolumn takie ustawienie jest najgorszym wyborem. Bywają ( choć rzadko) kolumny które są specjalnie zbudowane do takiego ustawienia dla zwiększenia ich skuteczności.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienia.To mogę śmiało kupować kolumny z tylnym basreflex.A co proponujecie jakie głośniki wziąść pod uwagę?zależy mi aby ten bas był ,żebym nie musiał się za każdym razem wspomagać ślubem. Na pewno odpadają głośniki do słuchania spokojnej muzyki. (takiej nie słucham).Ta melodika wizualnie mi się nie podoba.Co polecacie w kwocie do 2 tysięcy za parę?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje.Tak jak napisałem wcześniej podobają mi się jeszcze Paradigm 9v7.MobyDick dwa zestawy biorę pod uwagę:Magnat Quantum 677 w kolorze mocca i Paradigm 9v7,który kosztuje 500 złotych więcej.Duża różnica będzie pomiędzy nimi.A czy te paradigm mają basreflex z tyłu czy z przodu.Warto dopłacić?Ciężko znaleźć mi porównanie w/w zestawów.Może niech się wypowiedzą użytkownicy w/w kolumn. Czekam na opinie za i przeciw.Jest szansa że posłucham paradigmów. W Gdańsku otworzyli sklep obok Cristalu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat Quantum mają wyloty tuneli BR z tyłu.
Model 677 w zasadzie nie jest lepszy od 675 tylko większy.
Paradigm 9v7 nie sa lepsze od Quantumów, tylko są droższe. Mają szczuplejsze i bardziej metaliczne brzmienie.
Jednak przy dużej bliskości tylnej ściany i pewnych preferencjach takie brzmienie może sprawdzić się lepiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie często spotyka się podwójne przyłącza głośnikowe. Do jednych przyłączy podłączone są głośniki basowe do drugich pozostałe. Czasem tylko głośnik wysokotonowy. Jeśli podłączymy obie sekcje do różnych końcówek mocy, zniekształcenia od mocno obciążonej końcówki mocy niskimi tonami, nie przenoszą się tak bardzo ( lub w ogóle ) na głośnik wysokotonowy. Często może to zapobiec zniszczeniu kopułki głośnika wysokotonowego . Właściwie to cewki przymocowanej do niej. Obecnie wiele amplitunerów KD ( przynajmniej te które mają 7 końcówek ) dają taką możliwość dla kanałów przednich. Można również podłączyć obie te sekcje do jednej końcówki osobnymi przewodami. To również powinno obniżyć zniekształcenia w przewodach. Jednak wpływ połączenia dwukablowego do jednej końcówki mocy jest mniejszy. Niektóre kable głośnikowe mają specjalną budowę do tego typu podłączeń. Mają wtedy przynajmniej 4 odizolowane od siebie wzajemnie przewodniki. Często głośniki wysokotonowe podłącza się cieńszymi przewodami.
Jeśli chodzi o Magnaty Quantum 677 i 675 to w większych z grubsza podzielono na 2 głośniki funkcję którą pełni w 675 głośnik górny. Dlatego obudowa jest wyższa bo potrzebuje osobnej komory dla głośnika pełniącego funkcję średniotonowego. Sytuacja ta zmienia wysokość głośnika wysokotonowego i nie jest bez wpływu na brzmienie. Przy słuchaniu z większej odległości lepiej powinny sprawdzić się te wyższe kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamętam w ostatnim czasie dwu forumowiczów którzy kupili quantumy, podpieli kabek głośnikowy do sekcji wysokotonowej.Ponieważ gdy były wpięte w nisko tonową to góra była wycofana! Wychodzi na to że ten typ tak ma i można poeksperymentować. Kup więc na początek kabel normalny dwużyłowy i poeksperymentuj z tym co piszę. Jak będziesz chciał opcje biwire , czy jakiś biamping to kupisz kolejny inny kabel, czasem używa się dwu różnych w takim połączeniu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Witam ponownie.Kupiłem magnaty 675.Porównywałem je z stx fs 250.Stx zdecydowanie wg,mnie nadaje się do słuchania spokojniejszej muzyki,bas mają nieco wycofany,grają sporo inaczej od magnatów.Po zmianie z Kody na Magnaty jest rewelacja.Teraz to dopiero gra.-100%zadowolenia.Zamierzam dalej składać w/w zestaw.Teraz przychodzi czas na zakup głośnika centralnego.Jaka jest różnica między c63 a c67.W cenie na pewno jest.Który wybrać.Wyglądają tak samo ale czy już grają tak samo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj
C67 to głośnik centralny uzupełniający nowe kolumny lini 67x , czyli 673,675,677. C63 uzupełniał starsze 653,655,657 wynikało by z tego że powinien nazywać się C65. Jednak tak nie jest. Różnią se przede wszystkim głośnikiem wysokotonowym . Nowsza seria ma kopułki wysokotonowe o większej średnicy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...