Skocz do zawartości

Yamaha RX-V779 czy Denon AVR-X3100W


robigame

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Akurat tu nie masz racji: udzielamy informacji na temat amplitunerów kd Yamahy (innych niż kupiony RX-V799).
W końcu innym użytkownikom Forum - którzy to przeczytają w przyszłości (nawiązując do tekstu Kociniaka z pewnej bardzo znanej i dobrej komedii) może się to przydać.
Więc nie jest to OT! icon_lol.gif

Pozdrawiam
PS. Dobranoc!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W tej cenie też bym go wybrał.
A jak różnica dźwięku w stosunku do starszego modelu na Kodach ?
Ciekaw jestem bo te kolumny wydają się być większym problemem jeśli chodzi o jakość dźwięku.


Myślę,że porównywać 779 do rx-v550 nie ma co.Dzieli je naprawdę ogromna przepaść,w końcu to 11 lat.Dźwięk jest z 779 naprawdę bardzo dobry.Jest tu w końcu bas (w starej musiałem podkręcić na maksa a suba podkręcić na ponad połowę i było takie dudnienie,w nowej bas na zero a sub poniżej połowy,to samo było z tonami wysokimi.Wokal jest bardzo wyraziście słyszalny,taki naturalny (a jeszcze nie podłączyłem centralnego i surrandów).Moc.To dopiero teraz gra.Im głośniej tym lepiej,zapas mocy zostaje.Odtwarzanie plików mp3 bajka,bez enchancera naprawdę ładnie gra a po włączeniu to się nie chce wierzyć,że to mp3.No i teraz najlepsze yapo volume.Słuchanie w nocy bajka.Wszystko słychać bardzo dobrze,naturalnie.Wczoraj słuchałem samej muzyki około 5 godzin,przy starej yamaszce dłuższe słuchanie mnie męczyło, czegoś zawsze mi brakowało.Myślę,że po zmianie kabli (teraz mam jakieś zwykle sznurki to jeszcze lepiej zagra)Bardzo mnie zdziwiło,że sub przestał dudnić(sw1000)zaczął wydawać z siebie naprawdę dobry bas, jakby dostał nowe życie.Koda po tylu latach zaczęła dopiero grać.Kiedy zmienić kable głośnikowe i na jakie?Teraz czy po wygraniu amplitunera?Zalecili mi wygrzanie 150h.Dawno nie byłem tak zadowolony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ważne co piszesz , bo wiele osób jest przekonanych że nowe możliwości elektroniki w które się wyposaża takie amplitunery są niewiele warte i że kiedyś to się robiło dobre sprzęty a teraz to się tylko na wszystkim robi oszczędności. Z drugie strony jest to również model wyższy i to co było w amplitunerach 12 lat temu dodatkowo poza samym wzmacniaczem było znacznie prostsze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To ważne co piszesz , bo wiele osób jest przekonanych że nowe możliwości elektroniki w które się wyposaża takie amplitunery są niewiele warte i że kiedyś to się robiło dobre sprzęty a teraz to się tylko na wszystkim robi oszczędności. Z drugie strony jest to również model wyższy i to co było w amplitunerach 12 lat temu dodatkowo poza samym wzmacniaczem było znacznie prostsze.


Na pewno elektronika poszła bardzo do przodu.Pod każdym względem słychać różnicę.Zobaczymy jak będzie po kalibracji mikrofonem.To jak z tymi kabelki zmieniać czy nie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że są zaśniedziałe (utlenione) i należy je oczyścić by prawidłowo przenosiły sygnał.
Możesz to zrobić mechaniczne -oskrobać nalot np. scyzorykiem tak, by znowu były błyszczące.

A z niezłych i niedrogich kabli to oprócz Melodiki są jeszcze np. Alphard DaVinci

Pozdrawiam
PS. Jak odpowiadasz na post- to nie ma sensu go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek to możesz wyczyścić z osadu te końcówki posiadanych już kabli.
Poza tym - widziałem w ogłoszeniach używane 2x 3.20m Melodiki 4mm^2 w Poznaniuza 170zł
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/41/203191.php
już z konfekcją (wtyki bananowe).
Może tak wyjdzie taniej?
Nie wiem gdzie mieszkasz- podaj tę informacje w swoim avatarze.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, tak jak pisze MobyDick długość kabli powinna być taka sama, aby miały takie same parametry. Jednak jeśli jeden z nich będzie minimalnie dłuższy i tak nie usłyszysz różnicy w dźwięku. Jest na tym forum i na innych forach audio, od lat mnóstwo wypowiedzi na ten temat.
Przede wszystkim kable powinny mieć właściwą długość, nie mogą być zbyt długie, nie powinny się kłębić gdzieś za kolumnami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ale napisałem ci kolego wcześniej, że takich długich nie potrzebuję.Chyba,że to jest zalecana minimalna długość.

W przypadku kabli głośnikowych nie ma czegoś takiego jak "zalecana długość minimalna".

Więc spokojnie możesz kupić taką długość jak pisałeś (czyli 2x 1.5 metra).
Dzięki temu nie wydajesz więcej niż trzeba i nie musisz się zastanawiać co zrobić z zapasem kabla.
Zakładam, że pomierzyłeś to dokładnie i będziesz miał kilka centymetrów zapasu.

Kabel do jednej kolumny (ta, gdzie będziesz miał metr rezerwy) po prostu ułóż w bezładzie np. za sprzętem (nie należy zwijać kabla - mogą się robić zakłócenia o których pisał MobyDick).
Jak już wiesz kable głośnikowe powinny być takiej samej długości (ewentualnie różnica paru procent).

No i nie spodziewaj się rewolucyjnych zmian w systemie - to będą drobne zmiany, ale warte zrobienia.
To tak podsumowując ostatnie wpisy i Twoje wątpliwości. icon_wink.gif

Pozdrawiam
PS. Natomiast dla kabli zasilających jest przyjęte, że powinny mieć co najmniej 1 metr, a najlepiej nie mniej niż 1.5-2metry.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Witam ponownie.Mam Yamaszkę RX-V779 gra to z Kodą AV 702 i z subem sw 1000.Potrzebuję zmienić kolumny przednie na coś lepszego.Słucham muzyki z radia internetowego i mp3(dance,pop,club,rap) 70% i oglądam filmy z NC+ i pendrive + gry video PS4 30%.Pokój 20 m2,prostokąt z wnęką.Na ścianie wisi plazma 50 cali Samsunga,pod nim komoda.Z lewej jak i z prawej strony komody stoją głośniki.Kolumna prawa jak i lewa od pleców do ściany ma 20 cm,zaś boki między komodą a ścianą to tylko 7 cm.Siedzę sobie w fotelu na wprost z odległości 5 metrów.Generalnie podoba mi się słuchanie i oglądanie z w/w zestawu.Ale po zmianie komody (kolor venge)za nic te głośniki nie pasują.Bo są w kolorze srebrnym.Dlatego zdecydowałem się je wymienić.Budżet to 2 tysiące za parę.Znalazłem takie zestawy mieszczące się moim budżecie.

Magnat Quantum 677 kolor Mocca(mają z tyłu bas reflex,nie wiem czy się sprawdzą w moim pokoju)
http://allegro.pl/magnat-quantum-677-audio...5771765055.html
STX FS-250n(polski produkt)???
http://allegro.pl/kolumny-stx-fs-250n-kolo...5658554277.html
Koda Taga TAV-606F SE mam teraz kodę
http://allegro.pl/kolumna-taga-harmony-tav...5599105180.html
Paradigm Monitor 9v7 poza budżetem ale bardzo mi się podobają
http://allegro.pl/paradigm-monitor-9v7-rat...5749832817.html
To są moje takie wstępne typy.Żadnych z nich nie słuchałem.Proszę o opinie na temat w/w kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat quantum 675, 677 i paradigm zagra masywniej i dynamiczniej, stx fs 250 gra bardziej równo , spokojniej. Jak chcesz trochę dynamiki, dokładnej góry to też w cenie koło 2 tys Melodika bl 40, Monitor audio bx5. Wybór Taga606 to byłby raczej krok w bok. Za 2 tys jest spory wybór kolumn używanych, ale często bardzo świeżych i lepszych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...