Skocz do zawartości

Denon DRA-F109 + DCD-F109


borys

Recommended Posts

Witam

Mam pytanie do użytkowników tego Denona, z jakimi innymi monitorami używają go.
Szukam czegoś sprawdzonego z przetwornikiem średnio?nisko tonowym o średnicy około 15cm.

Jak w tym Denku reguluje się tony niskie i wysokie, czy są to jakieś oddzielne przyciski na pilocie czy trzeba gdzieś tam w menu grzebać, mógłbym prosić aby ktoś mi to opisał.

Czy w przypadku odcięcia zasilania stacje radiowe pozostają w pamięci?

Przepraszam za takie pytania ale muszę mieć pewność czy dam rade to obsłużyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Witaj,
zestaw Denon serii 109 to bardzo dobre urządzenie, które jest ograniczane przez dołączane do zestawu kolumny. Na pewno zastosowanie innych kolumn jest świetnym ruchem.

Biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia odsłuchowego oraz preferencje muzyczne, na pewno bardzo dobrym rozwiązaniem będą monitorki Paradigm Mini Monitor v7 (http://q21.pl/paradigm-mini-monitor-v-7.html). To kolumny o bardzo dynamicznym, otwartym brzmieniu, najlepiej sprawdzą się w muzyce rockowej, mocniejszych gatunkach muzycznych, gdzie wyeksponowanie skrajów pasma jest pożądane.
Drugą możliwością jest zestaw Monitor Audio Bronze 2 (http://q21.pl/monitor-audio-bronze-2.html). To trochę równiejsze brzmienie z większym naciskiem na szczegółowość, analityczność i przestrzeń. Bezpośrednią konkurencją są monitory Dali Zensor 3 (http://q21.pl/dali-zensor-3.html). To równe, trochę ocieplone brzmienie z dobrym wypełnieniem i dociążeniem, świetnie sprawują się z elektroniką Denon. Na koniec propozycja kolumn, stawiających przede wszystkim na świetny środek pasma, przestrzeń, spokój, spójność - Tannoy Mercury 7.2 (http://q21.pl/tannoy-mercury-7-2.html).

Oczywiście amplituner zachowuje w pamięci zaprogramowanie stacji w przypadku braku zasilania.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o pamięć stacji radiowych bo np. w Pionner P1 chwilowy brak prądu i stacje radiowe giną z pamięci.

Całkiem mi się spodobały te paradigm v7 tylko gdzie jest w nich basrefleks? wolałbym go mieć z przodu bo komoda na której mają stać ma głębokość 40cm i mam ograniczone manewrowanie w przypadku z kolumną z tylnym basrefleksem.
Myśle że przy takich monitorach nie ma potszeby potpinania aktywnego subwoofera.

Polecisz mi jakiś salon audio w wawce gdzie profesjonalnie i bezpłatnie posłucham sobie tego sprzętu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując:

tannoy mercury 7.2
paradigm mini monitor v7
dali zensor 3
m/a bronze 2

Jeszcze wcześniej ktoś mi polecał castle knight 2 co o tym sądzicie?

Myśle że wystarczy tych propozycji, coś trzeba będzie z tego wybrać.
Z tych wszystkich przedni br. ma chyba tylko bronze 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobec tego zapytam, czy musi to być zestaw typu mini, czy mogą być pełnowymiarowe segmenty?
Można nieraz za niezłe pieniądze kupić zestaw: wzmacniacz (lub amplituner) plus tuner i odtwarzacz CD. Oczywiście używane.
Czy bierzesz pod uwagę zestaw używany? Może zagrać sporo lepiej niż taki mini.
A obsługa często dużo prostsza i tuner na pewno nie gubi stacji po wyłączeniu zasilania.
Można również złożyć taki z osobnych elementów tego samego producenta.

Myślisz o kolumnach podstawkowych a masz je na czym postawić? Gdzie, na czym będą stały? Najlepsze byłyby standy, które wyniosą kolumny na taką wysokość, by głośniki wysokotonowe znalazły się na wysokości Twoich uszu, gdy siedzisz i słuchasz. Standy mają też za zadanie odsprzęgnąć kolumny od podłoża, wygasić/odprowadzić drgania.
Oczywiście pewne oddalenie kolumn od ścian tylnej i bocznych. Lepiej zagrają.
Większych kolumn podłogowych chyba nie ma sensu pchać do tak niewielkiego pokoju? Tannoy Mercury 7.2 mogą być, są mniej wrażliwe na mniejszą odległość od ścian, ale wiadomo. Zbyt blisko też nie mogą stać. No i czy mały Denon, jeśli przy nim będziesz obstawał porządnie wysteruje takie kolumny?

Zazwyczaj polecam też kolumny używane, bo wiadomo, za takie same pieniądze będziesz miał dużo lepsze. Lepszą jakość dźwięku.
Ale rozumiem, że możesz się obawiać bez odsłuchu. Chyba, że kupisz blisko swojego miejsca zamieszkania, jadąc wcześniej na odsłuch?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie musi to być wersja kompaktowa.
Sprzęt ma stać na solidnej komodzie.
Zakładając że przeciętne monitory mają głębokość ok. 30cm to do ściany zostaje 10cm, powinno wystarczyć dla monitora z tylnym br.

Wolałbym nówki, które da się ewentualnie przesłuchać w sklepie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha,

Czyli systemu nie kupiłeś?

To nie kupuj całego kompletu z głośnikami bo szkoda kasy. Możesz nabyć samą elektronikę.
Denon F109 daje taką możliwość. Myślałem żę chcesz wziać cały komplet a pozniej wymieniać kolumny
Wybierz się do jakiego kolwiek salonu, odsłuch co jest a później powiesz nam co sie podobało a co nie. Możemy sypac modelami ale co z tego.

I tak najpierw włączasz regulacje a pozniej pojawia się opcja sterowania basami i sopranami.

Przesłuchaj szczególnie tego Tannoya.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między innymi temu spodobał mi się F109 bo można kupić go bez fabrycznych kolumn.

W odróżnieniu od Pioneera P1,
wiem musze wybrać się na odsłuch bo tak na sucho to nie da rady.

Z wcześniejszych doświadczeń to najbardziej kręciły mnie dźwięki z papierowych przetworników niskotonowych, temu moim liderem jest zensor 3, tannoy 7.2, knight 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uważasz, że monitorom z tylnym b-r (czy innym kolumnom) wystarczy z tyłu 10 cm wolnego miejsca, to jesteś w błędzie.
Skąd takie przeświadczenie, informacje? icon_rolleyes.gif
Kolumn Tannoy M 7.2 chyba nie chcesz ustawić na komodzie? Innych zresztą też.

Tak, dobra rada. Słuchaj w opcji na zero, bez podbicia niskimi czy wysokimi tonami albo funkcją loudness.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy stawia tak jak mu warunki pozwalają, myślisz że wszyscy odrazu kupują standy, w takim razie czemu w tych monitorach jest opcja wieszania na ścianie, przeciesz wówczas odległość od ściany będzie mniejsza niż moje 10cm.

Moim zdaniem moja komoda wystarczy, muzyki słucham na mniejszych głośnościach z tytułu czułego słuchu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa widzę, że wiesz lepiej, więc nie potrzeba Ci mojej pomocy. No to sprawdzisz sobie swoim czułym słuchem.
Tannoy M 7.2 też chcesz wieszać na ścianie? Ja piszę tylko jak być powinno a Ty możesz nawet obrócić te kolumny głośnikami do ściany icon_wink.gif

W niektórych monitorach, szczególnie mniejszych jest rzeczywiście taka opcja. Ale jeśli mają one służyć jako kolumny efektowe w kinie domowym,
nie wymaga się wówczas ani szczególnego wyrafinowania ani takiej rozpiętości w odtwarzaniu pasma jak w stereo. Najniższe pasmo i tak przenosi subwoofer.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko zapytałem z jakimi monitorami najlepiej używać tego Denona.
Wiadomo że ostateczny wybór podejmuje się po odsłuchu.

Tylko najpierw trzeba wytypować kilka propozycji, być w miare przygotowanemu.
Nie zamierzam nic wieszać na ścianie.


Temu mi się wydaje że kolumny z przednim br. będą dla mnie dogodniejsze.
Odległość od ściany nie będzie miała aż takiego znaczenia, polukałem troche na forach i właśnie na komody polecają bardziej monitorki z przednim br.
Głównie polecano BX2

Jakie jeszcze polecicie monitorki z przednim BR.


A może zastosować taką konfiguracje 2+1
jakieś mniejsze monitorki z tytułu stania na tej komodzie i do tego jakiś sub na podłoge.
co o tym sądzicie? Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam. Trudno prawidłowo to zestroić a subwoofer musi być dobrej klasy z płynną regulacją odcięcia pasma. Inaczej będziesz miał dźwięk jak z marnego kina domowego.

Możesz kupić Monitor Audio BX 2. Są to naprawdę dobre kolumny. A jeśli będzie Ci jednak brakowało niskich tonów, wówczas się zastanowisz. Choć może nie nad subem ale nad kolumnami podłogowymi?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ty o tym sądzisz, żeby BX2 postawić na tej komodzie.

Czy ten Denon napędzi te BX2


A co sądzisz o zensor 1.
niskotonowiec jest prawie taki sam, zensor- 5 1/4 cala, BX@ - 5 1/2 cala.
no tylko br. w różnych miejscach. Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zdecydowanie BX 2. Nie tylko ze względu na przedni basrefleks ale przede wszystkim, że są lepsze, bardziej uniwersalne.
Denon powinien dać radę dobrze ja napędzić. Mają 8 omową impedancję i dość wysoką 90 dB skuteczność. A pokój 15 metrowy nie wymaga aż tak mocnego nagłośnienia.

Możesz kolumny postawić na komodzie, ale maksymalnie je rozstaw i odstaw jak najdalej się da od ściany tylnej.
Podlep kolumny kulkami z Blu Tack (do kupienia na Allegro albo w sklepach dla plastyków, papierniczych).
Jednak dość wąski rozstaw kolumn wymusi równie niewielką odległość odsłuchu. Powinna być zachowana zasada trójkąta równobocznego.
Oczywiście o ile ma to w miarę poprawnie grać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4home chodziło chyba o to, że nie warto dopłacać za bronze2, względem bx2. Ja uważam że za około 1tys -1100zł bx2 są dobrym wyborem, ale już wyższa o 400, 450 cena za bronze 2 jest przesadzona, to raczej dopłata za nowość. Dodatkowo nowsze bronze mają nieco skromnejszy bas.
Co do dali zensor 3 to świetne monitory, nieco większa membrana głośnika, ale przede wszystkim pełniejszy jest bas, a góra mimo że ciut mniej wyeksponwana i nie metaliczna, jest nadal świetna. W cenie do 2 tys zensor 3 to świetna propozycja, a wytargować można na 1600zł, więc cena bronze2. Jednak zensor3 są dla mnie lepsze, a jak ktoś nie za swojego gustu i wzmacniacza są bezpieczniejszym wyborem.
W kategoriach ceny do 1000zł teź magnat quantum 673 są też świetne, dynamika, bas, robią wrażenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...