Skocz do zawartości

Jaki zestaw do pomieszczenia 80m2?


DamianRyn

Recommended Posts

Witam
Podłączyłem do Thieli swoje Onkyo. Chciałbym opisać swoje wrażenia i zaniepokojenie. Może pomożecie?!
Po wyłączeniu wszystkich korekcji Onkyo wogóle nie gra. Dźwięk jest nijaki (lepiej już było na dużo starszym Technicsie mojego brata). Jednak nie to jest moim zmartwieniem gdyż tak samo było na moich Dali Zensor 7. Po włączeniu korekcji (Niskie tony +4 w 8 stopniowej skali, wysokie tony +2 w 8 stopniowej skali) i utworu Perfect "Objazdowe nieme kino", gdzie niskie tony potrafią zejść bardzo nisko (do dnia dzisiejszego nie wiedziałem nawet, że aż tak nisko icon_smile.gif) i ustawieniu skali na około 50% przy bardzo nisko schodzących częstotliwościach oraz jednoczesnym mocnym i szybkim uderzeniu niskich tonów z membrany pasywnej wydobywa się trzask icon_sad.gif Tak jakby membrana uderzała o obudowę kolumny. Nie wiem czy to jest wogóle możliwe? Na ampli mojego brata tego nie było. Choć nie kręciliśmy go tak mocno i nie włączaliśmy korekcji. W lewej kolumnie trzask dużo mocniejszy jak w prawej icon_sad.gif Czy możliwe jest, że membrana pasywna jest uszkodzona? Oglądałem ją latarką i nic nie widziałem. Czy może jest to wina słabego Onkyo? Brat i tata mówili mi, że przy odsłuchu przed kupnem podkręcili ASRa na 47% i nic nie trzeszczało, a wydaje mi się, że 47% w Emitterze jest dużo mocniejsze niż 50% w moim Onkyo! Czy macie jakiś sposób na to żeby sprawdzić czy to wina wzmaka czy może jednak membrana jest uszkodzona?!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 212
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Witam
Dokonałem sprawdzeń swoich Thieli i uff.... Powyłączałem wszystkie systemy w swoim Onkyo (została tylko korekcja niskich i wysokich tonów) i już nic nie strzela icon_smile.gif Nawet przy chwilowym podjechaniu pod 60% icon_smile.gif Radość niemal taka jak przy zakupie kolumn.
Wróciłem już do siebie do mieszkania rozstawiłem i podłączyłem swój sprzęt. Ogólnie muszę stwierdzić, że wszystko zagrało lepiej z Technicsem mojego brata, który parametrami wykazuje się być o połowę gorszy. Mój Onkyo lepiej gra na basie, ale Technics gra czyściej i bardziej wyraziście. Dużo lepiej też buduję scenę. Od czasu gdy podłączyłem Onkyo nie usłyszałem już takich dźwięków i takiej sceny jak z Technicsa. Wyrobiłem sobie bynajmniej zdanie na temat tego jak chciałbym ażeby grał mój przyszły tymczasowy i docelowy wzmacniacz. Fakt, że źródło też było inne (przy Technicsie- Technics, a przy Onkyo- najpierw Technics a później moje Sony. Muszę stwierdzić, że ta ostatnia konfiguracja brzmi najgorzej).
Chciałbym móc cieszyć się tak jak Iggi, ale niestety nie osiągalny pułap na dzień dzisiejszy icon_sad.gif Iggi gratuluję wspaniałego zakupu icon_smile.gif
Teraz Panowie prośba do Was. Czy moglibyście polecić jakąś integrę do 3000zł, która mocowo poradzi sobie z moimi Thielami i zagra mniej więcej tak jak to opisałem?!
Najbardziej zależy mi na jak najmocniej rozbudowanej scenie i żeby wzmacniacz zagrał dość jasno i skrajami. Niech nie zabraknie mu niskich tonów icon_smile.gif Choć same Thiele dostarczają ich już w dość dużej dawce.
Znalazłem kilka propozycji lecz jestem otwarty na wszelkie sugestie icon_smile.gif Jak nie mieć do Was zaufania skoro pomogliście mi i Iggiemu w znalezieniu takich sprzętów icon_wink.gif
http://allegro.pl/cayin-230c-hi-end-integr...12.html#thumb/8 - cayin 230C
http://allegro.pl/wzmacniacz-stereo-arcam-...6584002691.html - Arcam A32
https://www.olx.pl/oferta/vincent-sv-226-wz...html#aac6cc7937 - Vincent SV-226
https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-hybryd...html#aac6cc7937 - Vincent SV-236
https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-arcam-...html#6a85c613f8 - Arcam A38
lub
http://allegro.pl/advance-acoustic-maa-406...6585031144.html + http://allegro.pl/przedwzmacniacz-advance-...6596072033.html (aa maa406 v2 + aa mpp 202)
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile końcówka Advance Acoustics MAA-406 jest niezła (ale bywa taniej, szukałbym do max. 2 tysięcy), to preamp MPP-2-2 jest słaby icon_sad.gif

Z Twoich propozycji sugerowałbym chyba Vincenta 236, choć tak naprawdę wymóg grania skrajami pasma jest dość dziwny!

Natomiast zdecydowanie polecam -o czym wcześniej pisałem, mail do sprzedawcy Thieli o wzmacniacz AVMa z pytaniem czy go nie sprzedaje (i w jakiej cenie), a jeszcze bardziej zakup takich monobloków AVMa. Powinny się świetnie "dogadywać" z Twoimi kolumnami (tym bardziej że słuchałeś ich już ze słabszym mocowo wzmacniaczem). Moc mają taką, że ruszą nie tylko takie Thiele, ale nawet drzwi od stodoły :-)http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/45/238929.php
W dodatku są czarne, a za nieduże pieniądze kupisz do nich przedwzmacniacz V1 (z bardzo dobrym pre gramofonowym). Albo poszukasz nowszego modelu (ale już z pilotem i za dużo większą kasę), pojawiają się oferty na V1 na Allegro. Materiałów o firmie masz trochę (wystarczy poszukać), wybór w Niemczech też jest niezły (w Polsce masz taką ofertę bardzo rzadko.No i za takie pieniądze raczej nie kupisz równie klasowego porównywalnego sprzętu...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślisz o Cambridge to lepiej zastanów się nad Struss 140. Z tych 2 propozycji Struss będzie lepszy. Ale na Twoim miejscu szukalbym raczej ciemnego, ciepłego wzmaka dlatego, że Thiele należą raczej do jasnych kolumn...

Jest za 2900 restek chelenger. On ma dosć mocny ale miękki bas. Ewentualnie xindak 6950 Ale myślę, że wszystkie wymienione są za słabe mocowo...no może ten xindak...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CA 840A jest jednym z lepiej grających wzmacniaczy tej firmy. Ma go mój znajomy. Kupił do napędzenia Monitor Audio RS 6.
Grało nieźle, choć za jasno jak dla mnie. Ale cały czas miałem wrażenie, że mimo sporej mocy wzmacniacza nie do końca dawał sobie radę z metalowymi membranami RS 6. Nie, że by były jakieś zniekształcenia, ale po prostu odczuwałem to jako spadek dynamiki. Jakby kolumny wysysały życie ze wzmacniacza. A co dopiero w połączeniu z takimi kolumnami jak Twoje.

Ja bym czekał na jak najlepszy model Vincenta. Mają odpowiedni rys brzmieniowy i dadzą radę. W granicach rozsądku oczywiście.
Jeszcze popatrzę co można by aktualnie kupić. Jakby coś było warto dam tu linki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam, szukam, szukam i ... znalazłem coś takiego:
https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-onkyo-...html#489c681f17
- Onkyo Integra 9755. Mocowo wygląda nawet przyzwoicie, ma dużo pozytywnych opinii na necie tylko ten pobór mocy 125w? Napisali gdzieś, że w cyfrówkach tak jest i jest to możliwe, że przy tak małym poborze ma tak gigantyczną moc?! Czy to możliwe?
Brzmieniowo opisany jest nawet dość ciekawie.
Dzięki za wszystkie propozycje icon_smile.gif Każdą rozważę i dokładnie się jej przyjrzę.
Jest jeden Vincent 236 na ebayu w rozsądnych pieniądzach. Jak nic nie znajdziemy na miejscu to rodzinka podziała icon_wink.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie jest to możliwe. Nawet w klasie D producent jest zobowiązany podać max pobor mocy. Np w audiomatusie as 500 jest podane 1500W. Damian nie oszukuj się. Musi być mocny, cieply wzmacniacz. Inaczej Thiele nie mają sensu. Nie zapominaj o ryzyku spalenia wysokich przy zbyt słabym wzmacniaczu. Nie musisz dawać na maxa głośności żeby to się stało. Jeśli wzmak będzie za jasny to będzie Cię drażnił bo wysokie tony będą męczyły. Ten xindak narazie w tej cenie wydaje się najrozsądniejszy. A i tak wydaje mi się za slaby mocą i klasą. Thiele kochają prąd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Wiele się dzisiaj wydarzyło. Po długich i nieudanych do tej pory poszukiwaniach tymczasowego wyjścia dla mnie postanowiłem, że zainteresuję się na poważnie wzmacniaczami lampowymi. Znalazłem kilka kontaktów na necie i obdzwoniłem kilka osób. Trafiłem w końcu na kogoś kto zajmuje się budową lampowców od długich lat i przedstawiłem mu swój problem.
Rozmowa rozwijała się pomyślnie do czasu kiedy Pan dowiedział się jaki dokładnie model Thieli posiadam oraz jaką one posiadają impedancję. Od razu stwierdził, że nie poleciłby żadnego lampowca do tych kolumn i żebym nie dał się nikomu naciągnąć na produkcję które będą kosztowały gigantyczne pieniądze. Po prostu nie jest to konstrukcja robiona pod lampy i będzie bardzo trudno zbudować lampę, która napędzi i zagra dobrze z moimi Thielami. Załamanym głosem podziękowałem Panu za rozmowę i w momencie gdy już chciałem się rozłączyć Pan zaproponował mi kilka rozwiązań, które na tymczasowy okres porządnie napędzą moje kolumny i jak to on ujął: "pozwolą na niezłą zabawę z Thielami".
1. Kupić jedną lub dwie końcówki mocy (tanie) jak np nad 2200 lub 2155 i do tego dobry pre.
2. Kupić jedną lub dwie końcówki mocy takie które mogłyby zagrać bez pre i zrobić z nich pasywkę- już za lepszą cenę.
3. Kupić jedną lub dwie końcówki mocy takie które mogłyby zagrać bez pre i dokupić źródło z regulacją wyjścia i na źródle ustawiać głośność odsłuchów.
Zwłaszcza polecał te nad-y. Mówił, że grają świetnie bez pre i można z nich zrobić niezłą pasywkę.
Co Wy o tym wszystkim myślicie?
Widziałem, że te Nad-y kosztują niewiele i można wyhaczyć 2 sztuki i zrobić z nich monobloki. A widziałem, że w mono mają bardzo pokaźną moc icon_smile.gif Nawet jak będą w niezbyt dobrym stanie to można dać do elektronika na przegląd, a i obudowy można odnowić i jeszcze kasa na pre zostanie icon_smile.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo możesz odczekać pół roku, rok, 2 lata i kupić wzmacniacz z prawdziwego zdarzenia!

Słuchaj, nikt nie proponował Ci lampy, o ile dobrze pamiętam. Kupisz 2 monobloki Nad za 2000? Nie sądzę. Poza tym domyślam się, że nie są to złe końcówki ale pomyśl co z nimi zrobisz jak będziesz chciał wymienić wzmocnienie? Sprzedasz ze stratą. Damian, spokojnie. Propozycje Pana nie są żadną rewolucją.

Nie czytasz naszych postów? Dlaczego nie odniosłeś się do propozycji Roro? Proponowałem ci taniego 100W Xindaka. Wystarczy rozważyć te propozycje. http://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniac...reo/800-xa6950v Xindak bardzo przyzwoicie reaguje na spadki impedancji. Od biedy wystarczy. Narazie....Płacisz 3000zł i masz integrę bez martwienia się o pre.
Są jeszcze rotele 980bx z funkcją przełączenia w tryb mono ale nikt ich nie proponował bo grają skrajami pasma. Wysokie by Cię zabiły i wszelką florę i faunę w okolicy.
A dlaczego nie zapytałeś się od razu o AVM3 jak byłeś u Niemca? Nawet jak teraz nie miałeś kasy to trzeba było się z nim dogadać i kupić je za pół roku. Nawet jak kosztował 5kzł to była bardzo dobra cena...a myślę, że kupiłbyś je taniej w pakiecie z paczkami.

I tak się zastanawiam dlaczego pytałeś o zbudowanie lampy do Thieli. Są lampy, które by napędziły Thiele ale to urządzenia hiendowe i każdy z nich kosztuje niezły kompaktowy samochód.

A jeszcze tak myślę, że gdybyś tak naprawdę chciał bezpiecznie wysterować tanio NARAZIE Thiele to sięgnołbyś po audiomatusa as500. Koledzy mnie zabiją ale to najbezpieczniejsze wyjście. Wyszło by Cię to w okolicach 4000zł razem z pre.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O lampach wspomnieliśmy jakiś czas temu i temat ucichł. Chciałem sprawdzić i tą wersję. Nie ma się co unosić, szukam najlepszego rozwiązania.
Propozycja RoRo jest do rozważenia ale w przypadku gdy nie znajdę innego rozwiązania.
Xindak też jest na tapecie.
AVM3 u Niemca? Pisałem, że miał on ASRa i nie chce sprzedać. Już go o to pytałem.
Audiomatusa As500 już też nie ma.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, a ja myślałem, że o AVM mowa. Lampy może ktoś proponował ale jeszcze jak o Cantonach była mowa. Do Thieli to już nie.....
Jeśli chodzi o audiomatusa to pojawia się. Sam mało go kiedyś nie kupiłem. Co miesiąc, dwa się objawia. Tylko pamiętaj, że tam musisz jeszcze pre dokupić i najlepiej lampowe. Z lampkami kolorowymi i ciepłymi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

O lampach wspomnieliśmy jakiś czas temu i temat ucichł. Chciałem sprawdzić i tą wersję. Nie ma się co unosić, szukam najlepszego rozwiązania.


A jak chcesz mocne lampy pod te Thiele – to napewno nie mogą być słabeusze (i zapomnij o niskiej cenie). W tej chwili najtańsze z dobrych i przede wszystkim mocnych lampowców będą monobloki OMAK za „szóstkę” z hakiem (a może i bez „haka” się uda) http://allegro.pl/monobloki-omak-jewel-thr...6594402558.html

Być może z w miarę niedrogich (pojęcie względne...) lampowców spodoba Ci się Manley Stingray. Niektórym bardzo leży ten wzmacniacz...
W każdym razie wejście w rozsądną "lampę" z Twoim aktualnym budżetem jest niemożliwe.

Cytat

Propozycja RoRo jest do rozważenia ale w przypadku gdy nie znajdę innego rozwiązania.
Xindak też jest na tapecie.
AVM3 u Niemca? Pisałem, że miał on ASRa i nie chce sprzedać. Już go o to pytałem.


To Iggi przy zakupie słuchał swoich Cantonów ze wzmacniaczem AVM A2. Więc pewna nieścisłość się wkradła – bo równocześnie zakupy dwóch osób zaprzątały mi głowę. icon_confused.gif
Tym niemniej pomysł z monoblokami AVM cały czas jest aktualny (a w dodatku niedrogi). Ale już nie będę Ciebie namawiał...
Jak wolisz np. Xindaka, to Twoja sprawa.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że obok wzmacniaczy AVM i Vincent, Xindak jest bardzo dobrą, podstawową propozycją.

Jeśli chodzi o MF M5 CR, to jak najbardziej. Ale gdzie masz do tego przedwzmacniacz? Za ile?
Rotel Michi, to najwyższa seria. Jeśli gra inaczej, miękko, płynnie, niekonturowo, to może być super. Ale nie wiem, nie znam.
I też potrzebuje przedwzmacniacza.
Miej świadomość, że często preamp kosztuje więcej niż dedykowana końcówka mocy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam już niezły mętlik w głowie icon_sad.gif
Myślałem, że propozycja RoRo, żeby kupić monobloki lub końcówkę i podłączyć na razie jako preamp moje Onkyo będzie lepszą propozycją jak zakup integry?!
Mógłbym na razie korzystać z końcówki i Onkyo a za 3 - 4 miesiące dozbieram kasę, sprzedam Onkyo i kupię jakiegoś w miarę dobrego preampa.
Czy nie zawracać sobie głowy takim rozwiązaniem i od razu zakupić integrę z któryś tu proponowanych?
Muszę się nakierować na któreś rozwiązanie bo inaczej nie wiem za czym się rozglądać i wszystko mi wykupują sprzed nosa. Które rozwiązanie będzie lepsze dla Thieli?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie naciskam...O Thielach też nie myślałem że wyrobisz się finansowo na porządny model.
Jest wiele fajnych modeli- a z MF masz np. integrę M6.

Po prostu wiem ile są warte Thiele (dlatego spodobała mi się propozycja F1angel że pojawiły się tanie i że nie muszę namawiać) oraz AVM.
A jak masz wydać 3 tys na średniej klasy sprzęt to lepiej trochę dopłacić.

Xindak wysokiej klasy porównywalny... ale to już chyba seria jubileuszowa. A ile by to kosztowało-można sprawdzić. Jeśli uważasz, że modele serii 6xx0 lepiej się sprawdzą- to po prostu SPRAWDŹ icon_wink.gif

To nie jest NAIM, że sensowny jest jedynie cały zestaw tej firmy-warto eksperymentować z różnymi połączeniami. Więc może się zdarzyć, że spodoba Ci się zestaw oparty na cyfrowym Aufiomatusie. W systemach audio jest tak wiele zmiennych, jak akustyka i powierzchnia pokoju, kolumny ich rozstawienie, sprzęt i kable-no i w końcu preferencje brzmieniowe słuchacza i rodzaj muzyki. Dlatego np. zestaw za 50 tys. moze dla Ciebie zabrzmieć gorzej niż ten za 10tys.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Xindak 6950 09 z przetwornikiem DAC jest aktualny.
MF A5CR też jest aktualny.
Myślę, że wybiorę którąś z tych dwóch opcji. Albo kupuję Xindaka i już zaczynam zbierać na ASRa, albo kupuję MF podłączam pod niego swoje Onkyo, zbieram troszkę kasy, sprzedaje Onkyo i kupuję pre do MF i później zbieram na ASRa.
Którą z opcji byście wybrali jakbyście byli w mojej sytuacji?
Trochę bardziej skłaniam się ku MF bo wydaje mi się, że to będzie lepsze rozwiązanie i w razie czego wystarczy na dłużej?!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz możliwości wypożyczyć końcówki mocy (albo dobrego wzmacniacza z możliwością pracy jako końcówka) i podpięcia pod Onkyo, to będziesz wiedział czy Onkyo jako pre do czegoś się nadaje.

Zerknij jeszcze na wzmacniacze MF- może trafisz jakiś wyższy model.

W Toruniu masz Abrahamsena V2 za 3600. Też wart zastanowienia ...
http://allegro.pl/abrahamsen-v2-0-up-i6600904745.html

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abrahmsen może być za słaby i za ostry. W odróżnieniu od starszych electrocompanietow jest bardziej kliniczny co może nie służyć Thielom.

To może być lepsze do tego pre 1 i sprawa załatwiona
:http://allegro.pl/avm-evolution-m-3-czarne-monobloki-i6597920506.html

Powtórzę jeszcze raz do Thieli musi być bardzo mocne, ciepłe w brzmieniu zasialnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Sprawy wyglądają następująco :
MF A5cr nadal aktualny w bardzo atrakcyjnej cenie. stan ponoć idealny. Właściciel mówił tylko o tym, że słychać buczenie z transformatora. Nie słychać tego w głośnikach tylko z pod obudowy końcówki. Mówił też, że po podłączeniu u kolegi buczenia nie ma. Ponoć sprawa z prądem.
Xindak nadal aktualny w stanie sklepowym. Wyjdzie mnie jakieś 900zł drożej jak MF. I tu pojawił się problem. Jeżeli do Xindaka mam dopłacić 900zł to może lepiej kupić MF i już mam obłożone 900zł na pre. Sprzedaję Onkyo i mam całą kasę na zakup pre lub, jak zasugerował audiowit, na budowę pre lampowego. Co wy na to? Czy możne podana powyżej usterka eliminuje MF całkowicie?
Wszystko byłoby by w miarę proste gdyby przez przypadek nie wpadła propozycja kupienia Jungsona JA88d. Kasa podobna jak za Xindaka. Czy to sprzęt warty uwagi do moich Thieli ? Na necie ma sporo pozytywnych opinii.
Sorki za tak długie ciągnięcie tematu i zawracanie wam głów, ale jak ktoś się nie zna to musi na kimś polegać icon_wink.gif
W zamian oferuje wszelkie porady na tematy budowlane icon_wink.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...