Skocz do zawartości

Yamaha czy Marantz


Barry

Recommended Posts

Natomiast zastanawia mnie Twoj wpis co do "bebechow" NA. Wszystkie tu podzespoły maja DACi na których się w ogóle nieznam. Czy uważasz właśnie że ten w NA jest najlepszy?
[/quote]

NA6005 ma taki sam DAc jak wzmacniacz i odtwarzacz CD, ale ma ogromną pojemność kondensatorów (25 000 uF, to chyba więcej niż masz we wzmacniaczu!) i chyba jeszcze jakieś dodatkowe układy do obróbki wstępnej sygnału cyfrowego (ale tu mogę się mylić). Wystarczy popatrzyć na zdjęcia wnętrza CD i NA by zobaczyć różnicę. Inna sprawa, czy to się przekłada na lepszą jakość dźwięku, ale poeksperymentować warto. Poniżej rozbudowana sekcja zasilania NA6005

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cytat

Cytat

W sumie kiedy dysponujemy tanim, czy też niezbyt wyrafinowanym odtwarzaczem CD ( ba dvd) potraktujmy go tylko jako napęd.



zaciekawiłeś mnie tym "nawiasem" icon_wink.gif zatem czemu CD6006 został wyposażony w czytnik DVD-ROM a nie CD-ROM?


Chodziło mi o coś innego, wiadomo że wiele odtwarzaczy CD, tak niedrogich, jak i topowych ma tzw. napędy komputerowe, czy dvd.
Tak więc ocena odtwarzacza CD przez pryzmat jego rodzaju napędu: cdrom, dvd, czy klasycznego budowanego tylko dla CD, nie ma już chyba sensu.
Chodziło mi o fakt używania "typowego odtwarzacza dvd" jako odtwarzacza płyt CD. Bo o ile bezpośrednie podpięcie odtwarzacza "filmowego" przez jego wyjście RCA do wzmacniacza nie zawsze jest dobre jakościowo ( tor analogowy w odtwarzaczu filmowym jest potraktowany często po macoszemu), to już podpięcie tegoż dvd po kablu optycznym, coaxilanym do dobrego DACa może zmienić jakość in plus .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spięte będzie w okolicach czwartku. Napiszę w wielkim skrócie że gra TO całkiem przyzwoicie - inaczej nie zdecydowałbym sie na wydanie tylu złotówek. Jak już pisałem wcześniej, napewno podzielę sie z Wami wrażeniami oraz spostrzezeniami z pierwszych odsłuchów własnego już zestawu. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Niechcąc zakładać nowego wątku mam szybkie pytanko: jak rozumiem sygnał audio na wyjściu cyfrowym zarówno optycznym jak i Coaxialnym NIE jest w żaden sposób konwertowany przez DAC tego urządzenia? jeśli tak... to na odcinku 0,5m lepiej spiąć urządzenia optykiem czy Coaxialem właśnie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyjścia są cyfrowe, to jasne, że nie został przekonwertowany.
Jak będziesz łączył tanimi kablami, to raczej bez znaczenia. Chyba można optycznym.
Ale dobrej klasy kabel coaxialny powinien dać lepszy dźwięk niż optyczny. Ale to musiałby być dość drogi kabel.
Oczywiście należy sprawdzić połączenie analogowe ze źródła.
Bo zależy w którym urządzeniu jest lepszy DAC i ten powinien dać lepszy dźwięk.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Niechcąc zakładać nowego wątku mam szybkie pytanko: jak rozumiem sygnał audio na wyjściu cyfrowym zarówno optycznym jak i Coaxialnym NIE jest w żaden sposób konwertowany przez DAC tego urządzenia? jeśli tak... to na odcinku 0,5m lepiej spiąć urządzenia optykiem czy Coaxialem właśnie?



Czasem wyjścia mają różne parametry, Optyczne może mieć ograniczenie przepustowości do 96 kHz. Ważne, jeśli zamierzasz słuchać plików 192 kHz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Oczywiście należy sprawdzić połączenie analogowe ze źródła.
Bo zależy w którym urządzeniu jest lepszy DAC i ten powinien dać lepszy dźwięk.



Napomnę iż temat aktualnie tyczy się zestawu Marantz PM 6006 + CD 6006 + NA 6005... według jednego z wpisów Kraft-a w tym wątku, prawdopodobnie najlepiej w roli DAC w tym zestawieniu sprawdzi się odtwarzacz sieciowy choć ja tego nie słyszę niestety.

Cytat

Czasem wyjścia mają różne parametry, Optyczne może mieć ograniczenie przepustowości do 96 kHz. Ważne, jeśli zamierzasz słuchać plików 192 kHz.



korzystając z Twojego pomysłu (a jednak!) połączyć w ten sposób chcę CD z odtwarzaczem sieciowym więc z kHz będzie ok. Wcześniej myślałem że takowe rozwiązanie będzie uciążliwe jednakże jak wspomniałem wzmacniacz jest "schowany" wiec ciężko / nieporęcznie było by mi zarządzać źródłem za jego pomocą, a zatem rolę tą przejął odtwarzacz sieciowy i jest bardzo ok. Odtwarzacz sieciowy ze wzmacniaczem połączony jest już po analogu.

Celowo nie wypisuje nazw kabli jakie testowałem i jakie aktualnie użytkuje gdyż tym będę chciał się z Wami podzielić w osobnym wpisie dot. wrażeń i przemyśleń z odsłuchu oraz konfiguracji mojego zestawu. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...