Skocz do zawartości

Wzmacniacz nowy czy stary??


Mario76

Recommended Posts

Witam. Składam zestaw stereo i potrzebuję paru rad. Posiadam cd,deck,tuner firmy Revox i zamierzam kupić wzmacniacz Revox B750, i tu jest moje pytanie czy warto kupić stary czy może już lepiej zainwestować w nowy wzmak lub używany ale młodszy. Przy okazji chciałbym się doradzić w sprawie kolumn. Myślę nad Melodika BL40 Mll a może macie jakąś inną alternatywę. Stereo będzie w pomieszczeniu 4,6na6, dłuższa ściana przeznaczona na ustawienie kolumn. Oczekuję dźwięku delikatnego z widocznym dołem. Słucham każdego rodzaju muzyki w zależności od nastroju.Budżet to jakieś 4K na wzmak+kolumny. Można liczyć na jakieś podpowiedzi, pomoc ?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Wzmacniacz stary, czy nowy? Oto jest pytanie. icon_biggrin.gif
Jeśli lubisz Revoxa, to weź ten, który zaplanowałeś. Ale musisz się liczyć z tym, że trzeba go będzie dać do przeglądu.
Pewnie zakonserwować, może wymienić kondensatory, czy zużyty potencjometr. A może wystarczy tylko wyregulować prądy podkładu?
Za nowy dobrze grający wzmacniacz dasz na pewno dużo więcej, jeśli ma zagrać tak jak Revox. I to też nie jest pewne, że wszystko w nim będzie ok.
Jeśli Ci elektronika Revoxa gra nieco jasno, ostro czy twardo, to na pewno zmiękczysz dźwięk takimi kolumnami jak Melodika.
Ale czy na pewno mają być to kolumny tej marki? Ani one najlepsze, ani najciekawsze w swojej klasie cenowej.
Lecz sądzę, że można lepiej.
Przydałby się jednak budżet jakim dysponujesz na kolumny. To znaczy zdecyduj czy bierzesz Revoxa (i za ile). A wówczas będziemy wiedzieli ile zostaje na kolumny.
Masz jakieś przyzwoite kable (interkonekty, głośnikowe)? Jakie? Jeśli nie, to jakieś 10 - 15 % budżetu warto by na jakieś dobre przeznaczyć.
By nie degradować dźwięku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za uwagę. Revox będzie kosztować 1,6K ,sprawdzony ,przygotowany na kilka lat. Co się tyczy kolumn ,nie koniecznie muszą to być Melodika. Jeżeli są ciekawsze i lepiej brzmiące jestem otwarty na propozycje, budżet jest elastyczny jeżeli dokładają parę setek można nabyć kolumny,które będą o wiele lepiej grały to jestem za(tylko żeby nie przesadzić icon_smile.gif).
Kabelki to już inny wydatek, osobny fundusz. Nie mam żadnych i za bardzo nie wiem czym to połączyć. Jak wiecie czym to najlepiej będzie współpracowało to słucham.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi żeby to wszystko się zgrało i dobrze zagrało. Nie trzeba mi tyle hałasu żeby okna wypadały z ram))) .Od tego mam Klipschy w KD. Nie znam się zbytnio na markach a tym bardziej jak to brzm. A przecież dochodzi do tego wzmacniacz. Jeżeli sądzisz że połączenie z Revoxem kolumn Castle Acoustic będzie dobrze grało to zaryzykować i kupić te kolumny. Chociaż wolałbym nagłośnienie nowe. A co do wzmaka może wymienić tylko że wtedy cały zestaw będzie z innych bajek. Nadal Wielka niewiadoma co lepiej.
Jaki model Castle Acoustic proponujesz?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch ma grać delikatnie? Przecież to dość toporny dźwięk, mocny, ofensywny. Masz inny model, to wiesz jak grają. Te może trochę lepiej, ale nie aż tak, jak piszesz, że chciałbyś. A może coś źle zrozumiałem?

Castle, nie wiem jaki model uda Ci się kupić? Może Avon?
Ale zastanowiłbym się też nad Dali 450. Góra dobra, nieagresywna, plastyczna średnica i spore, mocne niskie tony.
Revox powinien sobie z nimi poradzić.
Może jeszcze jakieś Tannoy M4 lub M5?

Nowe kolumny, to będzie sporo słabsze granie w tym budżecie. Może posłuchaj gdzieś kolumn Pylon Audio.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi Klipsch myślałem że jak jest to inny model to inaczej grają. Odpadają. Zo znaczy że lepiej szukać kolumn używanych Tak jak proponujesz np. Castle. Jaki budżet trzeba przeznaczyć żeby mieć w miarę dobre kolumny (do mojego zestawu)?
Mi po głowie chodzą Melodika BL40 MKII i Tannoy Merkury 7,4. Czy dźwiękowo są gorsze od Castle czy Tannoy M5? Które widzisz do mojego zestawu?
Pylon Audio Sapphire 25 były by odpowiednie tylko czy wzmak podoła?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Byłem na pierwszym odsłuchu. A pierwszy ogień poszły Sonus Faber fajne przyjemne brzmienie Ale to nie mój dźwięk.
Audiovector q3 brakuje dołu góra detaliczna to nie to.
Kef q500 od pierwszych tonów wiedziałem że to to co lubię. Dół wyczuwalny, głęboki dźwięk przestronny góra bez zbytnich "świstów". Inny wymiar muzyki.
Wszystko to nic kiedy na koniec poszły Tannoy Revolution 8. Ten dźwięk porywa. Głęboki bas soczysty pełny, góra rewelacyjna nie przesadzona, środek w pełnym zakresie. To jest ten rodzaj dźwięku który najbardziej mi podchodzi.
Połączone to było z Marantz pm 7005 i cd 6006.
Na poniedziałek jestem umówiony na odsłuch Tannoy z Onkyo 9070 i cd Onkyo c7070.
Na zakończenie odsłuchu podłączony został wzmak 19watowy z kolumnami już nie pamiętam nazwy. Zamurowało mnie dźwięk pełny czysty rewelacyjny. Coś wspaniałego ale cena jeszcze lepsza całość 30000 euro. Bez komentarza.
W poniedziałek sprzedawca postara się o wzmaki Nad s300, Krell s300i oraz Denon 2020. Który polecacie do Tannoy Revolution 8? Do tego jeszcze Marantz pm 7005 lub Onkyo 9070 ale te dwa to o wiele niższa półka .
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Kolumny wybrałem będą to Tannoy Revolution 8. A co do wzmaka to myślałem nad Onkyo 9070. Przy odsłuchu dane mi było zapoznać się z wzmacniaczem lampowym. I na dzień dzisiejszy rozglądam się za takim który by podpasował do Tannoy. Może jakieś podpowiedzi? Podoba mi się coś takiego Fezz Audio Silver Luna jak to oceniacie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabe wykonanie i dość wolny wzmak. Cayin MT35S rozkłada go na łopatki.
A jeśli zdecydował byś się na nieco droższą konstrukcję to model A55TP gra na poziomie wzmacniaczy tranzystorowych za 10k.
Pamiętaj że w przypadku wzmacniaczy lampowych nie tracą one na cenie tak jak tranzystory.

My mamy podpięte XT8F właśnie pod A55TP.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home, beż żadnych podtekstów pytam.
Który wzmacniacz jest wolny i słabo wykonany? Fezz Audio? Czy Onkyo?
Mam nadzieję, że piszesz to na podstawie odsłuchów?

Mario76, jeśli zależy Ci na muzyce, na dobrym dźwięku a nie szukasz tylko maksymalnej nawalanki, to rzeczywiście powinieneś szukać
dobrej klasy w miarę swoich możliwości, wzmacniacza. Możliwe, że lampowy zaspokoi Twoje oczekiwania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest różnica wzmacniaczach tranzystorowy A lampowy? Ja osobiście nie słuchałem lampy , na Onkyo 9070 słuchałem paru kolumn i spodobała mi się kombinacja z Tannoy Revolution xt8f. Dlatego chciałbym dowiedzieć się czegoś na temat lampowych wzmacniaczy i ewentualnej przewadze nad tranzystorem. Jeżeli ktoś ma taką wiedzę niech się podzieli.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

S4Home, beż żadnych podtekstów pytam.
Który wzmacniacz jest wolny i słabo wykonany? Fezz Audio? Czy Onkyo?
Mam nadzieję, że piszesz to na podstawie odsłuchów?

Mario76, jeśli zależy Ci na muzyce, na dobrym dźwięku a nie szukasz tylko maksymalnej nawalanki, to rzeczywiście powinieneś szukać
dobrej klasy w miarę swoich możliwości, wzmacniacza. Możliwe, że lampowy zaspokoi Twoje oczekiwania.


f1angel jeżeli radzisz żebym poszukał lepszego wzmacniacza słuchałem Denona 2020 zagrał lepiej niż Onkyo 9070. Tylko czy większa suma jest adekwatna do dźwięku? Gdyby tego Denona porównać z http://www.haiku-audio.pl/williamson który waszym zdaniem ma lepszy dźwiek, naturalne barwy, gra spokojniej ,tworzy przestrzeń?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jakie jest różnica wzmacniaczach tranzystorowy A lampowy? Ja osobiście nie słuchałem lampy , na Onkyo 9070 słuchałem paru kolumn i spodobała mi się kombinacja z Tannoy Revolution xt8f. Dlatego chciałbym dowiedzieć się czegoś na temat lampowych wzmacniaczy i ewentualnej przewadze nad tranzystorem. Jeżeli ktoś ma taką wiedzę niech się podzieli.Temat rzeka...bardzo trudny i trzeba by pisać ostrożnie... chociaż na naszym forum nikt nie wyskakuje z tekstem wzmacniacz X jest najlepszy bo MÓJ icon_wink.gif i to brzmienie jest jedynie słuszne icon_wink.gif
Przewaga jednego rozwiązania nad drugim to jak słynne dywagacje wyższości jednych świąt nad innymi. Nie można mówić o przewadze , ale o zbiorze pewnych cech, dla jednych lepszych dla innych gorszych, dodatkowo te cechy nie występują zawsze w danym rozwiązaniu - typie wzmacniacza.
Moim skromnym zdaniem trzeba odłożyć na bok sporo stereotypów tak dotyczących lamp jak i tranzystorów, nie podchodzić na hurra.
Jednak z tego co miałem okazję posłuchać np na audio show, czy w sklepach wyciągnąłem np taki wniosek, że w ograniczonym budżecie łatwiej znaleźć dobry, pasujący wzmacniacz tranzystorowy, niż lampę.
Mówiąc wprost za kwotę np do 3500zł możesz przebierać we wzmacniaczach udanych tranzystorowych masz multum modeli i stylów brzmienia itd itp, natomiast wśród lamp jest skromnie i w tej kwocie bardzo przeciętnie- by nie powiedzieć jeszcze dosadniej.
W kwocie powyżej 4,5-7 tys robi się nieco większy wybór lamp jednak rośnie też dużo bardziej wybór kolejnych wzmacniaczy tranzystorowych, czy hybryd, więc sytuacja jak w niższym budżecie z tym że wzmacniacze lampowe grają już dużo lepiej nie mają tych "stereotypowych cech, wad tanich konstrukcji" , choć oczywiście cena nie zawsze jest sztywnym wyznacznikiem.
Według mnie jeśli tania lampa to jako element drugiego systemu audio, jak jako jedyny i główny element jednego systemu to niestety będzie drogo grubo powyżej 4 zer( chyba że szczęśliwie dopasujesz coś z widełek 3-5tys) .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie elektroniki widzę że istnieją trzy główne czynniki decydujące o danym wyborze. Preferencje odnośnie dźwięku, wizualny czynnik i ostatni chyba najważniejszy to grubość portfela. I tak naprawdę czy kupi się zestaw stereo za 1000zł czy 10000 zł to i tak będzie się nam podobał bo to był nasz wybór. Tylko czy do końca był to trafny wybór. Tak czytam i widać że ludzie czasami po pół roku coś zmieniają,ba nawet po miesiącu, bo coś tam nie jest z tym dźwiękiem tak jak powinno.
Posłucham paru lamp i zobaczę jak dźwięk ma się do tranzystora. Obecnie w stereo mam 10letnie JBL połączone z Onkyo też dekadowe i dźwięk mnie satysfakcjonuje. Dlatego myślę że wszystko co kosztuje prawie 10K będzie o niebo lepsze od tego co mam teraz. Trzeba jedynie dobrać odpowiednie dźwięki,tony barwę jednym słowem to co się preferuje. Dlatego odsłuch będzie dobrą drogą do złożenia nowego zestawu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario76 wyciągasz dobre wnioski. Oczywiście koniecznie wybierz się na odsłuchy. sprawdź choć kilka wzmacniaczy lampowych z różnych półek cenowych, o różnych konstrukcjach, jak grają.
I daj znać co postanowiłeś, podziel się swoimi spostrzeżeniami i przemyśleniami.

S4Home, przecież wzmacniacz Fezz Audio Prima Luna jest bardzo przyzwoicie zbudowany i prezentuje się prosto oraz elegancko.
Komponenty są co najmniej dobrej jakości a wykonanie, jak choćby powłoka lakiernicza na dobrym poziomie.
http://highfidelity.pl/@main-2639&lang=
Chyba się jednak czepiasz tego wzmacniacza. Zależy czego ktoś chce od dźwięku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie powinienem użyć słów "źle". Mowie żę Cayin w tej cenie wypada po prostu Premium.
Ale sam produkt w sobie FEZZ także jest dobry.
Także chyba tu chyba faktycznie użyłem nie odpowiedniego sformułowania. Dziękuję za sprostowanie icon_smile.gif
Mario76 zobaczysz że lampy z reguły są lepiej wykonane od tranzystorów. I poczujesz to podnosząc je.

I tak, niestety jest tak że często te produkty lądują później na portalach internetowych.
Odsłuch podstawa.
Niestety inna sprawa to odsłuch u kogoś czy w salonie a inna u Ciebie. Dlatego przy finalnym wyborze zadbaj może o możliwość "sprawdzenia" go jeszcze u siebie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

I tak naprawdę czy kupi się zestaw stereo za 1000zł czy 10000 zł to i tak będzie się nam podobał bo to był nasz wybór. Tylko czy do końca był to trafny wybór.

I dlatego sprzęt podoba się dwa razy. Raz kiedy wybierasz, porównujesz, odsłuchujesz i kupujesz. A drugi raz, kiedy już jest naprawdę Twój icon_wink.gif - po zadomowieniu się, wygrzaniu i zrobieniu drugiego dobrego wrażenia.

Pamiętaj, że jak już będziesz bardzo blisko zakupu, np. zostaną Ci dwa/trzy modele, to nowe egzemplarze możesz po prostu wypożyczyć. Sklepy to oferują (nie wszystkie). Przy używanym nie masz zwykle tego komfortu, za to jak poszukasz z gwarancją (choćby rozruchową), to zdążysz na spokojnie sobie sprawdzić u siebie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.
×
×
  • Utwórz nowe...