Skocz do zawartości

Gambeat

Uczestnik
 • Zawartość

  97
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Legionowo

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Spokojnych, pełnych zadumy, spędzonych w ciepłej atmosferze, rodzinnych i jakich tylko jeszcze chcecie Świąt Wielkiej Nocy życzę Wam wszystkim, Drodzy Forumowicze!
 2. Dziękuję Koledzy za odpowiedzi. Cieszę się, że pokazaliście swoje punkty widzenia, nie ukrywam, że to właśnie od doświadczonych w temacie ludzi chciałem uzyskać opinie, czy moda na taki sprzęt jest "modą na jakość", czy też po prostu "modą na modę". Co do cen, to kłania się tu analogia z płytami winylowymi, które aktualnie też przeżywają złote czasy powrotu na salony. Nieciekawą tendencją jest dążenie handlarzy do zbicia jak największej kasy wciskaniem taniego syfu, zarówno tandetnych, żle zrealizowanych, mizernej jakości winyli, jak i sprzętu vintage z odzysku, czy też ze szrotu. Jest jednak ciekawy efekt uboczny tego niecnego procederu - w moim pojęciu to rosnąca świadomość społeczna i wiedza na temat tego, co ludzie kupują. Mniej więcej tak, jak z samochodami - niegdyś handlarze używek byli wręcz bogami rynku wciskając co tylko się dało. Teraz klienci wybierają bardziej świadomie, sprawdzając historię pojazdu, stany liczników za granicą, powłoki lakieru itp. Albo chodzą z zaprzyjaźnionym mechanikiem kupować auto. Tematem nieco filozoficznym jest kwestia nostalgii do sprzętu sprzed lat, a konkretnie czy jest to sentyment do dawnej jakości, czy też do czasów, kiedy byliśmy młodsi. Moim zdaniem - z dużą przewagą pierwszego. Mam nadzieję, że i inni forumowicze dodzadzą swoje 3 grosze. Dziękuję Kolegom Belfer54 i Audiowit za merytoryczne wypowiedzi.
 3. http://www.today.pl/7Smkc Czy dawniej i nostalgia była lepsza? Chcę poznać Wasze zdanie na temat sprzętu dawniej i dziś.
 4. Bardzo mi się spodobała ta nowa wersja Forum. Jest aż tak nowa, że mam wrażenie, iż to zupełnie inne forum :-)
 5. Gambeat

  Nowe stereo

  I za to należy Ci się szacunek. Doradzasz jak umiesz, na pierwszym miejscu stawiając dobro użytkownika, miast nachalności w promocji własnej. Brawo!
 6. 1. Porozmawiaj z obsługą salonu i negocjuj cenę, jak radzi przedmówca. 2. Zamów przez internet, wtedy masz 14 dni na odstąpienie, odsłuchasz u siebie w domu.
 7. Dobrze przedmówcy prawią, co sam nausznie sprawdziłem. Z kolumnami pojeździłem - opis w wątku http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=45289&hl= co przyniosło wymierny efekt. A także inne rzeczy zrobiłem, również opisane, które i Tobie, Kolego Autorze przydać się mogą. @Angel - materiały o akustyce wysyłasz zacne, publicznie o tym wspomnieć wypada
 8. Nie odmawiaj sobie pisaniny, Kolego wpszoniak, bo miło się Twoje wpisy czyta. Nie tylko dbaniem o kulturę to forum stoi - przede wszystkim samą Użytkowników kulturą. A może piszecie wszyscy w krawatach? Boć przecie "Klient w krawacie jest mniej awanturujący się".
 9. Miłośnikom organów Hammonda i jazzu jednocześnie polecam Niacynę https://www.youtube.com/watch?v=QwPQuT0JxRM Kolego dariuspro - zacne utwory, pogratulować zdolności.
 10. A przeczytaj mojego posta wyżej jeszcze raz i tym razem dokładniej Kolega S4Home już zresztą odpowiedział, z tych dwóch postów powinieneś już mieć kompletną odpowiedź.
 11. To niezupełnie tak. Niskie tony rozchodzą się w inny sposób, niż średnie i wysokie, co znaczy, że subwoofer możesz postawić w praktycznie dowolnym miejscu pokoju. Nie musi on spełniać założeń wymaganych np. od kolumn stereo, które ustawia się w trójkącie równobocznym (razem z miejscem odsłuchowym) w odpowiedniej odległości od siebie i ścian - aby odbiór, stereofonia, przestrzeń i scena były jak najlepsze. Nie można natomiast subwoofera ustawiać w rogu pomieszczenia, ani zbyt blisko ścian stroną, gdzie znajduje się otwór bass refleks, ani tym bardziej chować gdzieś np. do szafki, bo spowoduje to dudnienie basu i zniekształcenia dźwięku - w najlepszym przypadku. Korzystając z przywileju o wiele większych możliwości wpasowywania suba w pejzaż miejsca odsłuchowego, kierowałbym się tutaj zdroworozsądkową zasadą zostawiania wszelkim kolumnom odrobiny "oddechu". Podług mnie, żaden ze sprzętów nie zagra dobrze ściśnięty, stłoczony, przegrzany lub rozstawiony wbrew podstawowym zasadom akustyki. Przesyłam lekko spóźnione gratulacje z okazji zakupu nowego sprzętu. Zaledwie o półtora miesiąca
 12. Mam nadzieję, że będą jeszcze ciemniejsze tła do wyboru jak teraz, zamierzam pisać po nocy
 13. Dokument na TVP Kultura Portrety: Killing Me Softly - Historia Roberty Flack - dziś poniedziałek, 23 stycznia 18:45 I jutro, a właściwie pojutrze na tym samym programie, o zabójczej dla mnie porze: Suwałki Blues Festiwal środa, 25 stycznia 3:20
 14. I dlatego sprzęt podoba się dwa razy. Raz kiedy wybierasz, porównujesz, odsłuchujesz i kupujesz. A drugi raz, kiedy już jest naprawdę Twój - po zadomowieniu się, wygrzaniu i zrobieniu drugiego dobrego wrażenia. Pamiętaj, że jak już będziesz bardzo blisko zakupu, np. zostaną Ci dwa/trzy modele, to nowe egzemplarze możesz po prostu wypożyczyć. Sklepy to oferują (nie wszystkie). Przy używanym nie masz zwykle tego komfortu, za to jak poszukasz z gwarancją (choćby rozruchową), to zdążysz na spokojnie sobie sprawdzić u siebie.
×
×
 • Utwórz nowe...