Gambeat

Uczestnik
 • Zawartość

  97
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Gambeat

 • Ranga
  (Nie)stały bywalec
 1. Spokojnych, pełnych zadumy, spędzonych w ciepłej atmosferze, rodzinnych i jakich tylko jeszcze chcecie Świąt Wielkiej Nocy życzę Wam wszystkim, Drodzy Forumowicze!
 2. Dziękuję Koledzy za odpowiedzi. Cieszę się, że pokazaliście swoje punkty widzenia, nie ukrywam, że to właśnie od doświadczonych w temacie ludzi chciałem uzyskać opinie, czy moda na taki sprzęt jest "modą na jakość", czy też po prostu "modą na modę". Co do cen, to kłania się tu analogia z płytami winylowymi, które aktualnie też przeżywają złote czasy powrotu na salony. Nieciekawą tendencją jest dążenie handlarzy do zbicia jak największej kasy wciskaniem taniego syfu, zarówno tandetnych, żle zrealizowanych, mizernej jakości winyli, jak i sprzętu vintage z odzysku, czy też ze szrotu. Jest jednak ciekawy efekt uboczny tego niecnego procederu - w moim pojęciu to rosnąca świadomość społeczna i wiedza na temat tego, co ludzie kupują. Mniej więcej tak, jak z samochodami - niegdyś handlarze używek byli wręcz bogami rynku wciskając co tylko się dało. Teraz klienci wybierają bardziej świadomie, sprawdzając historię pojazdu, stany liczników za granicą, powłoki lakieru itp. Albo chodzą z zaprzyjaźnionym mechanikiem kupować auto. Tematem nieco filozoficznym jest kwestia nostalgii do sprzętu sprzed lat, a konkretnie czy jest to sentyment do dawnej jakości, czy też do czasów, kiedy byliśmy młodsi. Moim zdaniem - z dużą przewagą pierwszego. Mam nadzieję, że i inni forumowicze dodzadzą swoje 3 grosze. Dziękuję Kolegom Belfer54 i Audiowit za merytoryczne wypowiedzi.
 3. http://www.today.pl/7Smkc Czy dawniej i nostalgia była lepsza? Chcę poznać Wasze zdanie na temat sprzętu dawniej i dziś.
 4. Bardzo mi się spodobała ta nowa wersja Forum. Jest aż tak nowa, że mam wrażenie, iż to zupełnie inne forum :-)