Skocz do zawartości

Kolumny do DenonvAVR-X1200W,


gucio

Recommended Posts

Witam:) Szukam odpowiednich głośników do kina domowego jak i do odsłuchu muzyki. Posiadam denona AVR-X1200W głośniki kina Vojager 200 o mocy 250 W , łącznie z satelitami ,głośnikiem centralnym i dodatkowymi głośnikami sufitowymi StX oraz subwoofer aktywny voice Kraft 7510 niestety dźwięk zostawia wiele do życzenia, zdecydowanie za dużo głuchego basu Pomieszczenie 35 m2 ,.. Kwota którą chciałbym wydać to około 2000 zł do 3000 tys. i zastanawiałem się czy może starczyło by zmienić same kolumny przednie i subwoofer ?Muzykę słucham praktycznie każdą ,) Zastanawiałem się nad Monitor Audio MR6 lub TANNOY MERCURY V4i lub też Melodika5.1 a także dali zensor 5 i szczerze powiem że czytając rożne posty to się pogubiłem:( Bardzo bym prosił o podpowiedz lub sugestie z jakimi głośnikami muzycznie zagra ten amplituner najczyściej i najlepiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zwrócić uwagę na fakt że masz bardzo duży salon, a amplituner kinowy ma ograniczoną wydajność prądową.
Musisz więc szukać kolumn dużych, ale co ważniejsze o dobrej efektywności powyżej 90dB aby nie obciążały amplitunera.
Na nalepki impedancji w sumie niestety nie ma co patrzeć bo w rzeczywistości większość kolumn ma spadki między 4-6 ohm. A 8 ohmowe kolumny to białe kruki.
Co do kolumn to mocy nie mają żadnej , jak Voyager ma 250W jak to kolumna pasywna ?... tyle się o tym pisze, ale jak widać za mało.
waty na kolumnie to wytrzymałość, a jak głośno gra kolumna to jej efektywność i wzmacniacz .
Co do głuchego basu to owszem te kolumny i amplituner nie są referencyjne, ale czy pokój masz dobrze urządzony, jest wytłumiony ??? Bo w w dużo mniejszym można mieć pogłos, a U Ciebie w 35m o to jeszcze łatwiej .

Mając amplituner za prawie 2 tys masz trochę mało kasy na kolumny, biorąc pod uwagę że chcesz by jeszcze muzyka ładnie grała. Bo za 2 tys to można fronty same kupić w tej cenie ale zestaw 5.0 to trudna sprawa.

Cytat

Zastanawiałem się nad Monitor Audio MR6 lub TANNOY MERCURY V4i lub też Melodika5.1 a także dali zensor 5 i szczerze powiem że czytając rożne posty to się pogubiłem:( Bardzo bym prosił o podpowiedz lub sugestie z jakimi głośnikami muzycznie zagra ten amplituner najczyściej i najlepiej.


Gabarytowo to MR6... Tannoy już średnio, tylko to zupełnie inne brzmienie od MA. Dali zensor 5 to malutkie plumkacze do 15m, a nie do 35 i do kina domowego... Melodika, a jaka ? Czym się kierowałeś dając swoją listę kolumn ?
Prosisz o sugestie, ale czym forumowicze mają się sugerować, jak nie napisałeś jakie brzmienie lubisz ? Przecież słuchasz już muzyki i rozpoznajesz dźwięki i barwę ? Do stylu Denona dałbym coś precyzyjnego, z dobrą efektywnością typu Magnat quantum 677 (łatwo je posłuchać w sklepach) , coś z Klipscha- bo w kinie jest niezły, ale może chcesz iść dalej w miękkość, ciepełko to wtedy coś innego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz icon_smile.gif Myślałem o Melodika BL311 ale samych frontach .Sam pokój to jakieś 25 m a pozostałe to kuchnia z jadalnią połączone z salonem.Co do listy to kierowałem się opiniami na różnych forach . Chciałbym kupić kolumny które zagrają zdecydowanie czyściej niż te co posiadam a przede wszystkim będą miały więcej tonów średnich i wysokich tak jak napisałeś iść w kierunku miękkości ciepełka ale też z czystym basem icon_smile.gif Miałbym do wydania niestety nie więcej niż 3000 zł , ale myślałem o samych frontach i głośniku centralnym , bo przede wszyskim najważniejsze aby poprawić dźwięk słuchanej muzyki , a pozostałe satelity w odtwarzaniu filmów całkiem dobrze sobie radzą.Nie twierdze że z czasem ich nie zmienię , no ale jeszcze nie teraz.Tak że jeżeli były by jakieś sugestie to bardzo prosiłbym o podpowiedz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3 tys front i centralny to już lepiej. Piszesz, że ma być wyraźna góra, dół miękki, cieplejszy . Monitor Audio MR6 jakoś się w to wpisują, za 3tys kupisz nowe fronty i centralkę i jeszcze zostanie parę zł.
Możesz poszukać modelu wyższej klasy BX6, on schodzi już z rynku, więc może coś wynegocjujesz. Pasowałyby też Wharfedale diamond 240, bywają nawet w elektromarketach, więc możesz je sam łatwo odsłuchać. Może też, ale to już używane, Dali zensor 7 ?
To tak z głowy z tych co pasują brzmieniem do twych planów i mieszczą się w budżecie.
Po taniości to miękko i ciepło w basie z niezłą średnicą grają też magnat supreme 1002, lub 2002, ale czy nie za bardzo będzie misiowato, według mnie za bardzo, to już jest mocno budżetowa klasa kolumn.
Choć dobrze jakbyś posłuchał innych marek i modeli, bo to co według mnie jest twarde w brzmieniu dla Ciebie będzie miękkie, wszak każdy ma swoją skalę icon_cool.gif .
Wspomniane przez Ciebie Tannoy V4 grają ciekawie, ale są dość twarde, ( nowsze modele tych niedrogich modeli Tannoy grają nieco cieplej np. mercury) Niemniej jak masz okazję posłuchaj sobie tannoy V4, tak jak możesz posłuchać Magnat quantum 677, bo może Ci podpasują brzmieniem są twardsze i precyzyjne, klasę lepsze od modelu supreme, a cenowo i rozmiarowo w sam raz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za pomoc icon_smile.gif Dobrze że jest możliwość z konsultowania tematu z ludźmi którzy posiadają wiedzę i się nią dzielą. Zobaczę jakie z wymienionych głośników mogę w pobliżu odsłuchać , i na pewno któreś z nich nabędę (od tych co posiadam to uszy więdną) icon_smile.gif Co do bi-amping-u to narazie się wstrzymam, niestety podniosło by to jeszcze bardziej koszty:( , ale dzięki za podpowiedz , przyznam że pierwszy raz o tym słyszałem:) .Tak że jeszcze raz dziękuję za poświęcony czas i pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...