Skocz do zawartości

Co wymienić wzmacniacz czy kolumny?


pan_kg

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów.

Chciałbym poczuć tę moc i usłyszeć coś więcej na swoim sprzęcie audio.

Aktualnie posiadam ampituner KD Harman/Kordon AVR 142 i kolumny JBL e80, źródło odtwarzacz DVD. Jakoś zestaw ten gra nijako. Myślę o zainwestowaniu w sprzęt ok. 1000-1500 zł. Wiem że to nie dużo, więc wystarczy mi tylko na nowe-używane kolumny albo wzmacniacz (też używany). Na początku chce wymienić tylko jeden element zestawu. Wiem, że obydwa elementy mojego obecnego zestawu są nienajlepsze. I takie pytanie czy w pierwszej kolejności zmieniać wzmacniacz czy kolumny? Czy wymiana w tej cenie (prawdopodobnie w granicach do. 1000 zł za wzmacniacz, 1500 za kolumny) poprawi znacząco wrażenia odsłuchowe. Dodam że słucham rocka w każdym wydaniu, elektroniki, acid jazzu itp. Pomieszczenie ok. 25 m kw.

Może podacie jakieś konkretne propozycje „uniwersalnych brzmieniowo” wzmacniaczy i kolumn, które zagrają lepiej z moim amplitunerem lub kolumnami?

Pozdrawiam Grzesiek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Grzesiek.

Mialem hk avr435 i zestaw jbl z e80. Pozbylem się całości z dvd22 i cd970. I za to kupilem wzmacniacz stereo. Do tej pory nie żałuję decyzji.

Ale do rzeczy. Za malo nam napisałeś. Sprawdz jak pisze się pierwsze posty. Gdzieś powinna być taka zakładka. Sluży to temu żebyśmy precyzyjniej wiedzieli czego potrzebujesz. To dla Twojego dobra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. Poza tym zastanów się jaki dźwięk chcesz uzyskać (jasny, ostry, twardy, suchy, konturowy, czy ciemny, łagodny, miękki, soczysty, z dobrą średnicą, itp. Możesz opisać własnymi określeniami.

I rzeczywiście kłaniają się pierwsze posty. Przydałby się też jakiś rysunek pokoju z naniesionym umeblowaniem, położeniem kolumn i miejsca odsłuchowego, z wymiarami. 

Co do akustyki i ustawiania kolumn, to poczytaj to, jeśli nie znasz:

http://www.rms.pl/akustyka/akustyka-pomieszczen  http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php

A jak napisali poprawnie swoje pierwsze posty koleżanka i koledzy, co w nich zawarli, możesz poczytać tu. Warto.

http://forum.audio.com.pl/Jaki-wybrac-sprz...DL4-t40922.html
http://forum.audio.com.pl/Zmiana-kolumn--t44099.html
http://forum.audio.com.pl/Pierwszy-zestaw-...oju-t44466.html
 

Im więcej poczytasz i szczegółowo odpowiesz, tym lepiej, solidniej można Ci będzie pomóc. A jak posłuchasz co niektórych, którzy tu przybędą z gotową wizją a nie znają Twoich wymagań, preferencji, warunków, to Twoja sprawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner do wymiany. Kup wzmacniacz używany który w tej kwocie będzie aż nad wyraz do tuh kolumn i zostanie ci na przyszłość.

A kokumny odrzyja i zagrają dużo lepiej. 

Tu polecam harmana hk680, Yamaha ax900 któryś z wyższych modeli Sony es, tu lepiej pomógł by kolega NOTE. 

Kwestia akustyki także do sprawdzenia, ale na pewno będzie dużo lepiej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki S4Home za odpowiedź - czyli lepiej wymienić pierwsze wzmacniacz a później kolumny.

Widzę, że te zaproponowane przez Ciebie wzmacniacze mają już swoje lata. Możesz (możecie) zaproponować coś troszkę młodszego i równie dobrego (z uniwersalnym dźwiękiem bo nie potrafię powiedzieć co bardziej lubię: bas, średnicę czy delikatne górne dźwięki) co zagra w miarę dobrze z tymi jbl e80? Może jakiś amplituner stereo z dobrym wmacniaczem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz amplituner a nie wzmacniacz a to poważny uszczerbek na odsłuchu stereo. 

No to inaczej. A skąd jesteś? Możesz do nas podjechać? Czemu pytam?! Nie mam sprzętu używanego, ale chętnie puścił bym ci "lepszy" "gorszy" wzmak czy amplituner i dzięki temu będziesz mógł poznać jaki dźwięk ci się podoba. Taka koleżeńska przysługa. 

Bo nowsze ok. Tylko jaki dźwięk , wiesz o co chodzi. ja patrzyłem pod kątem co pasuje do JBL. A jaki budżet?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nadal nic nie wiemy o preferencjach brzmieniowych. Ja nie potrafię doradzić.

Podpowiem tylko, że E80 mają zdecydowany charakter brzmienia i wybór wzmacniacza do nich jest mocno zdeterminowany...może właśnie o to coś czego brakuje właścicielowi ;)

A Wy caly czas w tym samym sosie podajecie.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie kg, ciężko powiedzieć. 

980 nowsza także udana. Chodź jednak model 680 konstrukcyjnie jest lepszy. 

E80 to kolumny grające sporo wyższym basem. Z dość cofnietymi sopranami, co dziwne zatem dobrze się zrgrywaja z harmanem który także ich nie eksponuje. 

Mam wrażenie że sopran przy jaśniejszych wzmacniaczach staje się jakby zniekształcony. Nie wiem może ma problemy z graniem pewnych częstotliwości. Ciężko powiedzieć. 

Na pewno przyda im się kontrola basu która i harman i yamaha ma. 

Myślę że z odsluchem może być ciężko. Nowe serie studio to inne granie. 

Jeśli dorwiesz 680 w dobrej cenie poniżej tysiaka to jest to bezpieczniejszy wybór bo zawsze go sprzedaż. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...