Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do TONSIL ALTUS 300


humbak31

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 9 months later...

Minęło trochę czasu. Nie wiele go miałem na poszukiwania zestawu, kolumn czy samego wzmacniacza, który sprosta moim wymaganiom. Znalazłem jednak częściowo odpowiedź. Dużo osób słuchających Jazzu twierdzi, że Altusy są do niczego ale również duża część twierdzi że grają dobrze ale jak grają głośno. Nie słucham Jazzu ale po dużej części zgadzam się z tą opinią. Lekarstwem na beznadziejny dźwięk na niskiej głośności jest procesor dźwiękowy (czy jak go tam zwali) DBFB - Dynamic Bass Feed Back od firmy Sony z mini wież i co nie których wzmacniaczy oraz amplitunerów z połowy i końca lat 90-tych. Nie mogę znaleźć zasady działania tego "systemu" ale jako, że miałem okazję dłuuugo słuchać na takim sprzęcie muzyki myślę, że polega to na podbiciu niskich tonów w pewnym zakresie głośności używając niczego innego jak krzywej. Im głośniej - tym mniej podbicia. Spowoduje to efekt przyjaznego dla ucha dźwięku przy niskiej i średniej głośności oraz za razem brak zniekształceń dźwięku przy wysokiej głośności. Zapewne takie "Sonacze" są pomijane w każdej sytuacji przez znawców bo to przecież sprzęt stworzony dla przeciętnego Kowalskiego. Chętnie porównałbym dźwięk na innych zestawach z moim niby nic nie wartym wzmacniaczem do kolumn z "wysokiej półki" i odwrotnie. Ta niby mini wieża ma trafo ważące około 3.5 kg więc nie jest to byle zabawka. 

Sprzedaż Altusów w tym momencie odpada bo grają wystarczająco jak na moje wymagania i nie widzę potrzeby pozbywania się ich. Poszukuję teraz wzmacniacza lub amplitunera, który by miał parametry co najmniej takie jak mini wieża Sony RX 88 czy podobne modele o mocy 100W RMS na kanał czego powstydzi się niejeden aktualnie sprzedawany wzmacniacz na czasie. Jedynym powodem zmiany wzmacniacza to wygląd samej wieży. Ma to być coś na wzór amplitunera. W wolnych chwilach sprawdzam co za modele wychodziły w tamtych latach ale nie zawsze jest na tyle dokładny opis (czy ma opcję DBFB) a jak już coś znajdę to moc nie przekracza 40W na kanał...Za pewne istnieją alternatywy DBFB od innych producentów, których nie miałem okazji sprawdzić a być może spiszą sie równie dobrze lub lepiej. Jeżeli ktoś miał okazję słuchać na takim wzmaku lub zna podobny to zapraszam do dyskusji w tym temacie. 

Pozdrawiam

Edytowano przez p28v6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...