Skocz do zawartości

DAC – przetworniki dla zaawansowanych, w cenie powyżej 2 tysięcy zł


RoRo

Recommended Posts

23 godziny temu, AudioTube napisał:

Czy jedzie z nami jakiś normalny, niezależny konstruktor z krwi i kości, który mógłby mi/nam wyjaśnić jak to możliwe, że jednak „brzmienie” przetwornika może się różnić?

Nie jestem konstruktorem, ani nawet w elektronikę się nie bawię.

Nie znam się, ale się wypowiem  😉

Pytanie co masz na myśli jako przetwornik? Czy całość razem z obudową, zasilaniem itp., czy samą kość na której bazuje?

Jeśli całość, to różne produkty różnią się tym co mają w środku. 

Jeśli samą kość, to znowu różne elementy dodatkowe poza kością DAC wpływają na wyjściową całość brzmienia.

Całość może się bardzo różnić mimo zastosowanej kości DAC i spodziewanego w związku z tym brzmienia.

Recenzenci chwalili Auralica za to, że gra zupełnie inaczej niż można się było spodziewać po zaimplementowanej kości DAC.

IIWI w którymś filmie poddał w wątpliwość po teście jakiegoś drogiego DACa, gdzie myślał że nie da się wyskoczyć już spektakularnie wyżej, czy jest sens płacić sporo wiecej za Lampizatora. Okazało się jednak, że Lampizator podniósł ten poziom zdecydowanie wyżej, i że warto za niego dopłacić jak ma się takie środki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2024 o 18:35, Robert eN napisał:

i dobrze. większość gra podobnie. mniej ważne jaka kość a co z resztą: zasilanie, opampy, jakość komponentów. projekt. reszta toru audio. gust...

Kurcze za mało się znam :( opampy?!?!
Jakość komponentów... Nie wiem, co tam kładą, bo numerki mi nic nie mówią.
Np nie wiem czy te DacMagici, czy
CXN-y v2 / 100, czy MF v90 są na dobrych komponentach.
Jeden mówi, że DAC  za 2-3 K to shit, że rozmowa się zaczyna od 6K, ) , a streamerty, z DAC, to od 15K, (tak mnie skwitowano w jednym z poznańskich @Top Hi-Fi & Video Design, więc przynajmniej  już wiem, że tam nie mam co zachodzić - facet aż mnie zakrzyczał  😛 ). Się poczułem, jakbym wszedł do salonu Lamborghini w podartych ciuchach....
Kurcze, rozumiem, że sprzęt za kilkanaście tysi z samej zasady musi być lepszy od tego za 2-3K, ale czy, to znaczy, że ten za 2-3 K, to "shit z gównianych komponentów"?
Dla, mnie te kilka tys, to jednak wydatek, a nie "papierki po cukierkach"....
To szczerze, jak jest z tymi urządzeniami CA cnxv.2, czy CA cnx100, czy odpowiednikami  DacMagic 100 / 200, tudzież ten MF v90...
Shit, bo shit, czy "shit", bo są lepsze 4x, 40x drożej? ;)



Druga sprawa, czy to zasilanie liniowe ma rzeczywiście tak fundamentalne znaczenie? Czy, to niuans siedzący bardziej w psychice?
Bo, jeśli rzeczywiście to zasilanie liniowe jest tak istotne, to urządzenia zasilane impulsowo mam sobie odpuścić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Eltanianin napisał:

Druga sprawa, czy to zasilanie liniowe ma rzeczywiście tak fundamentalne znaczenie? Czy, to niuans siedzący bardziej w psychice?
Bo, jeśli rzeczywiście to zasilanie liniowe jest tak istotne, to urządzenia zasilane impulsowo mam sobie odpuścić?

Zasilanie liniowe ma pewien wpływ - np na zegar, który znajduje się w samym przetworniku, dzięki czemu dźwięk będzie nieco bardziej gładki, stabilny. Różnic dużych nie ma, ale jest to nieduża, a czasem zauważalna inwestycja. Przy tańszych przetwornikach zasilacz o ile jest zewnętrzny jest to tani chińczyk za pare złotych. Jeśli chcesz kupić przetwonik z zewnętrznym zasilaczem to zawsze można go podmienić na coś nieco lepszego. Ja dokupiłem do Wiim Pro Plusa coś takiego https://www.q21.pl/ifi-audio-ipower-x.html i po kilku odsłuchach tej samej płyty jest nieco różnicy, ale przepaść to nie jest. A finalnie i tak słucham po optyku przez DACa w Audiolabie bo mi bardziej pasuje jego charakter.

 

19 minut temu, Eltanianin napisał:

(tak mnie skwitowano w jednym z poznańskich @Top Hi-Fi & Video Design, więc przynajmniej  już wiem, że tam nie mam co zachodzić - facet aż mnie zakrzyczał  😛 )

Mnie podobnie skwitowano, kiedy powiedziałem, że mam Wimm'a :D

 

20 minut temu, Eltanianin napisał:

urcze, rozumiem, że sprzęt za kilkanaście tysi z samej zasady musi być lepszy od tego za 2-3K, ale czy, to znaczy, że ten za 2-3 K, to "shit z gównianych komponentów"?

Shit to nie jest i spokojnie będzie grać :) Rzeczy zupełnie najtańszych nie należy kupować, a od pewnego poziomu wszystko będzie w miarę w porządku. A finalnie dużo większe znaczenie będzie miało wszystko co znajduje się "za DAC'iem".

Ja z droższych przetwoników chciałbym kiedyś spróbować produktów Chord'a - ale ze względu, na zupełnie inną budowę (tam nie ma typowych kości ESS, AKM etc), tylko zupełnie inny układ. Dynafrips też mógłby być zacny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2024 o 13:51, Eltanianin napisał:

 

No setka go zastapiła. Moim zdaniem warto negocjowac i wyrwac go w dobrej cenie. On jeszcze będzie miał długo wsparcie.

 

18 godzin temu, Chmarski napisał:

Pytanie co masz na myśli jako przetwornik? Czy całość razem z obudową, zasilaniem itp., czy samą kość na której bazuje?

Przetwornik to całosc moim zdaniem. Kopletny produkt. Ja to tak rozumiem i przy najmniej do tego sięodnosze uzywania tego określenia. Jak mówimy o kości DAC to mówimy kosći DAC :)

Tak mi się wydaje.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Eltanianin napisał:

Kurcze za mało się znam :( opampy?!?!
Jakość komponentów... Nie wiem, co tam kładą, bo numerki mi nic nie mówią.
Np nie wiem czy te DacMagici, czy
CXN-y v2 / 100, czy MF v90 są na dobrych komponentach.
Jeden mówi, że DAC  za 2-3 K to shit, że rozmowa się zaczyna od 6K, ) , a streamerty, z DAC, to od 15K, (tak mnie skwitowano w jednym z poznańskich @Top Hi-Fi & Video Design, więc przynajmniej  już wiem, że tam nie mam co zachodzić - facet aż mnie zakrzyczał  😛 ). Się poczułem, jakbym wszedł do salonu Lamborghini w podartych ciuchach....
Kurcze, rozumiem, że sprzęt za kilkanaście tysi z samej zasady musi być lepszy od tego za 2-3K, ale czy, to znaczy, że ten za 2-3 K, to "shit z gównianych komponentów"?
Dla, mnie te kilka tys, to jednak wydatek, a nie "papierki po cukierkach"....
To szczerze, jak jest z tymi urządzeniami CA cnxv.2, czy CA cnx100, czy odpowiednikami  DacMagic 100 / 200, tudzież ten MF v90...
Shit, bo shit, czy "shit", bo są lepsze 4x, 40x drożej? ;)



Druga sprawa, czy to zasilanie liniowe ma rzeczywiście tak fundamentalne znaczenie? Czy, to niuans siedzący bardziej w psychice?
Bo, jeśli rzeczywiście to zasilanie liniowe jest tak istotne, to urządzenia zasilane impulsowo mam sobie odpuścić?

Top Hi-fi .....taaaa....to się nie ma co przejmować bo to niepoważni ludzie są. Miałem trochę doczynienia. 

W razie czego mogę opisać w PW doświadczenia z Top HiFi.

Pozytywne zaskoczenie miałem od Q21.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...