Skocz do zawartości

DAC – przetworniki dla zaawansowanych, w cenie powyżej 2 tysięcy zł


RoRo

Recommended Posts

18 godzin temu, Artur Brol napisał:

Przełączałem tam i z powrotem- różnica? XLR jest jakby głośniejszy.

Nie lepszy, tylko głośniejszy. Czy może powinienem napisać, że ma więcej energii.

Jednak jakość brzmienia, nie uslyszalem by cokolwiek, poprzez XLR grało lepiej.

Zatem nie mam więcej pytań.

Zastanawia mnie  po co celujesz w takie urządzenia, słuchawki I rozwiązania, skoro nie potrafisz odróżnić jednego od drugiego.

Tak się składa, że ja mam 1x 6,3mm, 1x zbalansowane XLR4 i 1x dual mono 2x XLR 3, analogicznie do kolejności gra z tych wyjść słuchawkowych od najgorzej z 6,3mm po najlepiej z dual mono, obojętnie, czy zapnę Audeze,  czy Hifimany. 

Przede wszystkim scena, separacja, przestrzeń, głębia,  stereofonia, rozdzielczość, dynamika...

Nie jest to kwestia głośności,  bo dla każdego wyj. głośność wyrównywałem do poz 70dB za pomocą mikrofonu, żeby była jasność

.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie roznice slychac/sa. Dla mnie nie ma.

Nie mowie ze tego z XLR sie nie slucha lepiej, ale to tylko moim zdaniem efekt tej jakby wiekszej energii - ja to tak odbieram.

 

Przede wszystkim scena, separacja, przestrzeń, głębia,  stereofonia, rozdzielczość, dynamika...

 

Na to to nie tylko ma wplyw z jakiego gniazdka sygnal wychodzi, ale pewnie tez zrodlo, wzmacniacz, sluchawki... To wszystko, co napisales, a ja powyzej cytuje,  slyszalem z HE1000 via Elise od Feliks audio - wyjscie 6.3.

 

Poza tym, gdyby te zbalansowane wyjscie takie super bylo, wszyscy by je uzywali, a jak widac nawet niektore firmy sobie tym nie zaprzataja glowy a i tak ich produkty sa chwalone i kupowane, pomimo wysokich cen.

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Artur Brol napisał:

Na to to nie tylko ma wplyw z jakiego gniazdka sygnal wychodzi, ale pewnie tez zrodlo, wzmacniacz, sluchawki..

Owszem również, ale mówimy tylko o jednej zmiennej w obrębie tego samego setu - źródło, kable, wzmacniacz słuchawkowy i słuchawki, a zmienną jest tylko wyjście słuchawkowe, zatem pomijam to co napisałeś. 

6 godzin temu, Artur Brol napisał:

Poza tym, gdyby te zbalansowane wyjscie takie super bylo, wszyscy by je uzywali, a jak widac nawet niektore firmy sobie tym nie zaprzataja glowy a i tak ich produkty sa chwalone i kupowane, pomimo wysokich cen.

Otóż w tych naprawdę dobrych zawsze znajdziesz zbalansowane wyjścia obok wyj.6,3 mm, poza tym ma to sens, kiedy takie urządzenie ma też zbalansowane wejścia, ktore również wykorzystasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DiBatonio Troche sie rozejrzalem.

 

Woo Audio WA2, WA23 Luna nie sa zbalansowane.

Feliks audio Euforia Evo, Elise, i Euforia Anniversary , tez nie sa zbalansowane.

Powyzsze wzmacniacze nie sa tanimi klockami. Szczegolnie te od Woo Audio. i rzeczywiscie niektore z nich wyjscia XLR posiadaja.

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Artur Brol napisał:

Troche sie rozejrzalem.

 

Woo Audio WA2, WA23 Luna nie sa zbalansowane.

Trochę za mało się rozejrzałeś. 

Burson ma jakiś wzmak, Violectric HPA 222 dość popularny ma wyj.zbalansowane kilka innych tej markj też.

WOO AUDIO WA22 2ND GEN też jest zbalansowany, Kinki Studio ma, Bryston ma, Aune ma, iFi Audio ma, AudioGD ma, Moon rownież ma, Exposure, Sennheiser, MUSICAL FIDELITY i jeszcze kilka marek by się znalazło. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Artur Brol napisał:

WA23 Luna nie sa zbalansowane

Nie wiem jak patrzyłeś i jak "czytałeś", ale ten wzmacniacz akurat jest zbalansowany i ma wyj.sluchawkowe zbalansowane.

https://mp3store.pl/wzmacniacze-dac/wzmacniacze-sluchawkowe/woo-audio/2022390875082162416/2022103200000/woo-audio-wa23-luna-wzmacniacz-sluchawkowy-plus-pre-demo-stan-ideal

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, DiBatonio napisał:

Trochę za mało się rozejrzałeś. 

Burson ma jakiś wzmak, Violectric HPA 222 dość popularny ma wyj.zbalansowane kilka innych tej markj też.

WOO AUDIO WA22 2ND GEN też jest zbalansowany, Kinki Studio ma, Bryston ma, Aune ma, iFi Audio ma, AudioGD ma, Moon rownież ma, Exposure, Sennheiser, MUSICAL FIDELITY i jeszcze kilka marek by się znalazło. 

Ja tylko wymienilem kilka ktore sa znane, dobrze oceniane, drogie i to pomimo faktu ze sa nie zbalansowane.

Tak dla przykladu.

To ze inne firmy produkuja zbalansowane to ja wiem.

5 godzin temu, DiBatonio napisał:

Nie wiem jak patrzyłeś i jak "czytałeś", ale ten wzmacniacz akurat jest zbalansowany i ma wyj.sluchawkowe zbalansowane.

https://mp3store.pl/wzmacniacze-dac/wzmacniacze-sluchawkowe/woo-audio/2022390875082162416/2022103200000/woo-audio-wa23-luna-wzmacniacz-sluchawkowy-plus-pre-demo-stan-ideal

 

Zerknij na strone Woo Audio

Ta Luna nie jest w sekcji ze zbalansowanymi wzmacniaczami.

W tej sekcji jest tylko WA22 i WA23.

 

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Artur Brol napisał:

Ja tylko wymienilem kilka ktore sa znane, dobrze oceniane,

Ja też 🙂

6 godzin temu, Artur Brol napisał:

Zerknij na strone Woo Audio

Ta Luna nie jest w sekcji ze zbalansowanymi wzmacniaczami.

Zerknij w link, który podałem i specyfikację . Spójrz też na zdjęcie frontu, jest wyjście zbalansowane XLR 4pin.

 

 

Screenshot_20240523_132331_Chrome.jpg

Screenshot_20240523_132257_Chrome.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyjscia sa. Jednak chyba producent wie lepiej.

Na You tube tez ogladalem filmik i potwierdzil ze to nie jest zbalansowana konstrukcja.

Nie wiem dlaczegomontuja wyjscia zbalansowane, skoro konstrukcja zbalansowana nie jest.

Ich sprawa.

Swoja droga, fajne te zabawki maja.

 

Screenshot 2024-05-23 133844.jpg

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klienci najwyraźniej chętniej wybierają sprzęty, które mają wejścia, wyjścia zbalansowane. Więc producenci je montują, bo koszt niewielki, a dla tych niezorientowanych dodaje to prestiżu.

Inna kwestia, że część klientów nie jest w stanie odróżnić brzmienia pełnego balansu, od tych udawanych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Artur Brol napisał:

Nie wiem dlaczegomontuja wyjscia zbalansowane, skoro konstrukcja zbalansowana nie jest.

 

1 godzinę temu, michaudio napisał:

Inna kwestia, że część klientów nie jest w stanie odróżnić brzmienia pełnego balansu, od tych udawanych.

Najpierw trzeba ogarnąć co to takiego to słuchawkowe wyjście zbalansowane, nie mylić z wyjściem zbalansowanym sygnałowym na integre, czy inną końcówkę, ogarnąć to jak również co to symetryzator, desymetryzator itd.

Bo tak, to będziecie się zastanawiać do końca życia i jeden dzień dłużej.

Pisałem już w innym wątku, że samo słuchawkowe wyjście XLR 4pin zbalansowane z technicznego i tym samym dźwiękowego punktu widzenia jest lepsze od niesymetrycznego jack 6,3mm i skąd może brać się lepsza separacja, poukładana scena, przestrzeń itd.

Wiecie chociaż dlaczego ?

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ja tam niższości wyjścia 6.3 nie zauważyłem na Feliks Audio Elise.

Głosy, wysokie pasmo i niskie, wypełnienie, detaliczności i przestrzenność poprzez Hifiman HE1000V2 - wszystko było bardzo dobrze zaprezentowane.

Tak, że zacząłem robić plany co do zakupu wzmacniacza słuchawkowego od WBAmplification, z wyjsciem 6.3.

Co ciekawe, konstruktor powiedział,  że jeśli zamontuje wejścia XLR z tyłu, a ja dostarczę sygnał zbalansowany, to nawet przez ten 6.3 będę mógł słuchać muzyki podanej sygnałem zbalansowanym. Bez montowania wyjścia XLR,. Będzie też Przełącznik z tyłu, wejście RCA/ wejście XLR.

W ten sposób można porównać jakość dźwięku z RCA i XLR.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artur Brol napisał:

Co ciekawe, konstruktor powiedział,  że jeśli zamontuje wejścia XLR z tyłu, a ja dostarczę sygnał zbalansowany, to nawet przez ten 6.3 będę mógł słuchać muzyki podanej sygnałem zbalansowanym.

Nie do końca, bo słuchawki też musiałyby mieć kabel zbalansowany, czyli 4żyłowy i przechodzimy do zasady takiego kabla, czy wtyku XLR 4pin.

Jak rozkminiasz o co chodzi to wystarczy spojrzeć na schemat lub sposób prowadzenia żył kabla słuchawkowego.

Przy okazji Elise nie jest zbalansowany, Twój Singer owszem i dobrze jakby miał sygnał też doprowadzony sygnałowymi kablami XLR 3pin.

Spójrz na schemat wtyku zbalansowanego słuchawkowego i gniazda. Jest zasadnicza różnica w porównaniu do asymetrycznego jacka 6,3mm, gdzie jest wspólna masa dla obu kanałów w słuchawkach.

 

 

Male4PinXLR.JPG.6868ef442da5525547d9ba8e60796069.jpeg

HiFiMAN_Pin_Diagram.gif.6ef75af2884828d0cb54a8e44c702b89.gif

1 godzinę temu, Artur Brol napisał:

W ten sposób można porównać jakość dźwięku z RCA i XLR.

Kabla sygnałowego między urządzeniami tak, ale nie zbalansowanego wyjścia/kabla słuchawkowego. 

No i na pewno nie przelączanie w locie, było dość dyskusji o tym dlaczego w innych wątkach. 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja się z konstruktorem spierać nie będę.  Jeśli tak mówi to ja mu wierzę. Coś mi tam nie zagrało, jak to mi tłumaczył,  bo właśnie,  jak to, sygnał zbalansowany przez 6.3 wyjscie ale pomyślałem że on wie lepiej.

Wiem że Elise zbalansowany nie jest, w tym rzecz, że pomimo tego dźwięk tak się zaprezentował,  że stwierdziłem, że 6.3 też wystarczy.

Czy to byly Denony czy Hifiman.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DiBatonio Wlasnie ogladam wzmacniacze sluchawkowe lampowe, polskiej produkcji.

Jest taki Pier Audio MH 84.

Wyjscie 4.4 i XLR, oba to zbalansowane wyjscia sa. W takim przypadku powinny generowac ta sama moc. W specyfikacji pisze , ze dla wyjscia XLR np. przy 300oHm , wzmacniacz podaje 2 x 270 mWatt, dla tego samego oporu, poprzez wyjscie 4.4, juz tylko 130 mWatt. Nie rozumiem, przeciez oba to zbalansowane. Czy to 4.4 to jest " inny " rodzaj zbalansowanego wyjscia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Artur Brol napisał:

Wiesz, ja się z konstruktorem spierać nie będę.  Jeśli tak mówi to ja mu wierzę. Coś mi tam nie zagrało, jak to mi tłumaczył,  bo właśnie,  jak to, sygnał zbalansowany przez 6.3 wyjscie ale pomyślałem że on wie lepiej.

Wiem że Elise zbalansowany nie jest, w tym rzecz, że pomimo tego dźwięk tak się zaprezentował,  że stwierdziłem, że 6.3 też wystarczy.

Czy to byly Denony czy Hifiman.

Nadal nie rozumiesz tematu. Doczytaj o symetryzatorach i desymetryzatorach. Pewnie Piotrek wyczul, ze nie kumasz i uproscił tlumaczenie.

7 minut temu, Artur Brol napisał:

@DiBatonio Wlasnie ogladam wzmacniacze sluchawkowe lampowe, polskiej produkcji.

Jest taki Pier Audio MH 84.

Wyjscie 4.4 i XLR, oba to zbalansowane wyjscia sa. W takim przypadku powinny generowac ta sama moc. W specyfikacji pisze , ze dla wyjscia XLR np. przy 300oHm , wzmacniacz podaje 2 x 270 mWatt, dla tego samego oporu, poprzez wyjscie 4.4, juz tylko 130 mWatt. Nie rozumiem, przeciez oba to zbalansowane. Czy to 4.4 to jest " inny " rodzaj zbalansowanego wyjscia?

Pier audio to nie jest polska marka tylko francuska i wlasciwie nie francuska tylko chińska :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na przyszlosc, nie mam zamiaru sie szkolic w tym kierunku, dlatego polegam na tym co specjalisci, jak pan od WBA mi mowia. Wiem o tym ze nie kumam tematu, wiec nie trzeba mi tego przypominac. Chyba ze Twoim celem bylo tylko wypomnienie mi ze czegos nie kumam.😏

Czy uproscil? Nie wiem.

Powiedzial tylko ze moze dolozyc wejscia XLR , przelacznik - xlr lub rca - i nawet bede slyszal roznice poprzez wyjscie 6.3. Bo oryginalnie pytalem o wyjcie XLR.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo mysle ze otrzymam odpowiedz, jakby prosta nie byla, bym zrozumial. Ogolnie tez bedzie ok.

Jakbym mial zamiar sie wyszkoic w tym kierunku, to bym to zrobil a nie zadawal pytan tutaj.

A ty po co odpisujesz skoro twoj post ma na celu tylko przypomnienie mi ze czegos nie rozumiem, a nie przekazanie jakichkolwiek informacji? Czyli nic nie wnosi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...