janek-86

Zakup pierwszego zestawu audio

34 post贸w w tym temacie

Niestety w C370 nie ma pre gramofonowego, tak wi臋c i 艣rubki pod uziemienie gramofonu nie ma 馃檪

Tak jak pisa艂 Chili, konieczne jest podpi臋cie osobnego przedwzmacniacza gramofonowego, kt贸ry wystarczaj膮co mocno podniesie napi臋cie z wk艂adki, a do tego zrobi to z uwzgl臋dnieniem krzywej RIAA.

Udost臋pnij ten post

Udost臋pnij na innych stronach

Tak w艂a艣nie my艣la艂em, 偶e bez przedwzmacniacza gramofon nie zagra jak si臋 nale偶y ale dobrze te偶, 偶e przekona艂em si臋 o tym na w艂asnej sk贸rze;) Oczywi艣cie jestem na etapie kompletowania zestawu i przedwzmacniacz oczywi艣cie te偶 jest w planach. Obecnie bardziej skupiam si臋 na doborze kolumn podstawkowych.

A czy w przedwzmacniaczu b臋dzie ju偶 specjalna 艣rubka pod uziemienie?

Kolega Angel poleca艂 mi min. monitory NHT 1.3A. Jestem nimi zainteresowany ale oczywi艣cie w gr臋 wchodz膮 od razu standy. Sprzedawca ma do nich standy wykonane z drewna d臋bowego i granitu, 20 kg szt, zachwala 偶e postawione na nim standy graj膮 o wiele lepiej. Na ile jest to prawda a na ile chwyt sprytnego sprzedawcy?:D Oczywi艣cie najlepiej jak sprawdzi艂bym to sam ale ciekaw jestem Waszych opinii. No i cena 800z艂... troch臋 du偶o, nie kalkulowa艂em takiej kwoty na standy ale je艣li by艂oby warto czemu nie.

Udost臋pnij ten post

Tak przedwzmacniacz raczej b臋dzie mia艂 GND :)聽i przypinamy聽uziemienie do elementu z kt贸rym bezpo艣rednio 艂膮czy si臋 kable sygna艂owe gramofonu.

Pami臋taj, 偶e ma to znaczenie przy ewentualnym buczeniu bo spi臋cie mas urz膮dze艅 ma za zadanie wyr贸wnanie ich potencja艂u. Wiele gramofon贸w dzia艂a bez tego.

Udost臋pnij ten post

14 godzin temu, janek-86 napisa艂:

Na ile jest to prawda a na ile chwyt sprytnego sprzedawcy?:D

Masz zdj臋cia tych stand贸w? To jakie艣 firmowe rozwi膮zania czy DIY? Standy musisz przede wszystkim dopasowa膰 do wysoko艣ci swoich uszu i g艂o艣nika wysokotonowego w czasie ods艂uchu, wi臋c we藕 tu pod uwag臋 r贸wnie偶 wysoko艣膰 fotel lub kanapy, z kt贸rej b臋dziesz s艂ucha膰 muzyki. By艂e艣 ju偶 na ods艂uchu tych NHT?

Udost臋pnij ten post

20 godzin temu, janek-86 napisa艂:

No i cena 800z艂... troch臋 du偶o, nie kalkulowa艂em takiej kwoty na standy ale je艣li by艂oby warto czemu nie.

@janek-86, 艂adne te standy, tylko sprzedawca poda艂 cen臋 800 z艂otych za sztuk臋. Prawdopodobnie聽pomyli艂 si臋 tworz膮c opis aukcji, ale jednak lepiej dopyta膰, bo 1600 z艂otych to ju偶 sporo, nawet za drewno d臋bowe i granit. Ze swojego do艣wiadczenia zasugeruj臋, 偶eby艣 przyjrza艂 si臋 wysoko艣ci podstawek, bo np. dla mnie z regu艂y na zdj臋ciach standy czy kolumny wygl膮daj膮 na wy偶sze ni偶 w rzeczywisto艣ci.Te o kt贸rych mowa maj膮 62 cm, czyli standardowo, ale jednak niewiele. We藕 miar臋 i zobacz ile to jest. Je偶eli jeste艣 wysoki i siedzisko Twojego fotela czy kanapy nie jest bardzo niskie to warto rozwa偶y膰 wy偶sze podstawki.聽

Udost臋pnij ten post

Dok艂adnie, cena mocno wyg贸rowana, cho膰 faktycznie standy wygl膮daj膮 nie藕le. My艣l臋 jednak, 偶e sprzedawca si臋 pomyli艂 w kwestii ceny.聽

Cytat z opisu:" Dzwi臋k jest bardziej pouk艂adany i analogowy." Z tym analogowym d藕wi臋kiem to chyba te偶 lekka przesada i pomy艂ka 馃檪

Udost臋pnij ten post

Rzeczywi艣cie, cena niby za 1szt. Podpytam jeszcze sprzedawce czy to aby nie pomy艂ka. Dwa standy za 800z艂 by艂oby do rozwa偶enia ale 1600 ju偶 odpada. M贸j wzmacniacz nawet tyle nie kosztowa艂 heh;) Tym bardziej 偶e na kable te偶 kilka st贸wek b臋d臋 musia艂 wyda膰.

Udost臋pnij ten post

Ja osobi艣cie nie kupi艂bym tych stand贸w. Cena z sufitu. W tej cenie mo偶na swobodnie kupi膰 standy np. Xawiana. Proponuj臋 zainteresowa膰 si臋 standami firmy VAP, tanie, solidne i dobrze wykonane. Mo偶na je zasypa膰 piaskiem, aby by艂y ci臋偶sze i stabilniejsze.

Udost臋pnij ten post

Utw贸rz konto lub zaloguj si臋, aby skomentowa膰

Musisz by膰 u偶ytkownikiem, aby doda膰 komentarz

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest 艂atwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Masz ju偶 konto? Zaloguj si臋.

Zaloguj si臋