Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
foto-ceremony

Pioneer XC-HM86D czy Pioneer SX-S30DAB

Recommended Posts

posiadam zestaw kina domowego opartego na głośnikach b&w dm390 i Yamaha 657 stary sprzęt około 10 lat. Problem mój polega na tym że żona pracuje prawie cały dzień w domu i w tym czasie słucha czy słuchamy muzyki głównie radio ,co do jakości dźwięku w stereo nie będąc audiofilem jestem w pełni zadowolony ,chodzi tylko o to że ta yamaha przy takim spokojnym słuchaniu pożera około 90W . W planach mieliśmy zakup jakiegoś nowego amplitunera który posiada usb i usługi sieciowe bo fajnie było by posłuchać radyjek internetowych i dlatego doszliśmy do wniosku że stereo nam w zupełności wystarczy.

Wybór padł na  Pioneer XC-HM86D  lub dostawić klocka srebrnego Pioneer SX-S30DAB  oba mają wzmacniacze w klasie D są bardzo energooszczędne, i wszystkie bajery jakie sobie wymarzyliśmy i stąd moje pytanie do was zaawansowanych użytkowników i do Q21 bo jestem z łodzi więc pewnie do was do Pabianic podjadę po sprzęt czy będę mógł podpiąć te kolumny podłogowe b&w dm309 do tych ampli.

szkoda mi tych kolumn bo fajnie grają i wkomponowały mi się w mały pokoik w blokach 13m2 , tylko one mają napisane 8 ohm ,a tam w specyfikacjach wszędzie podawane jest 4 ohm i ilość wat,czy nie będą one zadłuże do tego sprzętu? 

Dzień dobry.

Obydwa urządzenia tj. Pioneer XC-HM86D oraz SX-S30DAB bez żadnego problemu prawidłowo będą współpracowały z kolumnami B&W DM309. Kolumny rzeczywiście w najbardziej newralgicznej częstotliwości schodzą nawet poniżej 4 omów, nie jest to w praktyce jednak żaden problem dla powyższych urządzeń Pioneer. 

Jeśli amplituner będzie sercem naszego systemu audiowizualnego, gdzie wykorzystamy go do połączenia ze sobą i sterowania wszystkimi urządzeniami audio-video, namawiałbym na SX-S30DAB. Powodem jest wyposażenie go w złącza HDMI, które pozwolą na podłączenie wszystkich urządzeń i wyprowadzenie tylko jednego kabla do telewizora. W innym przypadku XC-HM86D będzie rozwiązaniem równie dobrym.

Jako alternatywa spójrz także na lepszy pod względem jakości dźwięku i bardziej wydajny zestaw Pioneer NC-50DAB. Kwestia warta przemyślenia.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu, mamy wszystkie powyższe urządzenia, oczywiście można je przetestować, posłuchać. Daj tylko znać, kiedy przyjedziesz, wtedy zarezerwujemy naszą jedną z sal odsłuchowych.

do Q21 - czy uważasz że Pioneer NC-50DAB będzie lepszy pod względem jakości dźwięku od SX-S30DAB ?

ja też się rozglądam za czymś przyzwoitym do stereo ale w wersji slim więc SX-S30 jest jedną z opcji, obok np. onkyo lx-20, marantz 1508/1608 itp :) 

Witaj,

Lx20 to odppwiednik i to samo co sxs30 od pioneera.

Będzie to podobnie grało do nc50 mimo że ten ma mniejsza moc. 

Dopiero model sxn30 grał by lepiej.

Ale jeśli zależy wam na niskim poborze dobrej funkcjonalności to poszedł bym raczej w mniejsze klocki. 

Do bowersow podejda:)

W razie pytań lub wycen zapraszam

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować