Skocz do zawartości

Nowe kolumny podlogowe


mpawel5

Recommended Posts

Witam. Za czas jakis planuje wymienic kolumny. Obecnie mam saphire 25 i soul note sa 300. Podoba mi sie charakter brzmienia tych kolumn. Chce wejsc poziom wyzej. Zakwalifikowalem nastepujace kllumny(chodzi o przedzial cenowy):pylony diamondy 25, sonus faber principia 7, polk audio rti a7, focal chorus 726, dynaudio excite x32 rosewood, moze tez monitor audio silver 200. Pokoj odsluchowy 20m. Muzyka elektroniczna. Jak juz mowilem profil brzmienia obecnych mi odpowiada. Chce wejsc stopien wyzej w jakosci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Oczywiscie serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, natomiast jeśli podoba Ci się charakter brzmienia obecnego zestawu kolumn, na pewno warto posłuchać wyższej serii kolumn Pylon Audio Diamond 25. Natomiast z mojej strony do tak dobrego wzmacniacza jak Soul Note proponowałbym posłuchać jeden z modeli Audio Academy, idealny byłby model Rhea, chociaż miłe zaskoczyć może także Hyperion IV. Proponowałbym także posłuchać najnowszą konstrukcję Audiovector QR3

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy. Poza wymienionymi powyżej propozycjami, w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki modeli kolumn, które w komfortowych warunkach możesz posłuchać i porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny, które wymieniłeś w pierwszym poście mają bardzo różne brzmienia, a pisałeś, że pewne specyficzne brzmienie preferujesz. Nie ma w tym logiki. Może poświęć trochę czasu na odsłuchy tych kolumn i zweryfikuj, jakie rzeczywiście brzmienie Ci odpowiada. Potem opisz na forum co Ci się podobało, a co nie. Wtedy koledzy będą mogli lepiej doradzić, co jeszcze warto ewentualnie odsłuchać i jaka opcja może być dla Ciebie najlepsza.

PS wybierając kolumny bierz pod uwagę, że często możesz w sklepie wynegocjować spory rabat. Krąg w którym się poruszasz jest więc większy niż wskazują na to ceny katalogowe. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość brzmienia jest na poszczególnych poziomach cenowych zbliżona. Decydują osobiste preferencje i reszta posiadanego sprzętu, bo może się zdarzyć, że coś się z czymś "nie zgrywa". Czasem też dany sprzęt bardziej pasuje do jakiegoś określonego gatunku muzycznego czy warunków akustycznych. 

Jeśli jesteś fanem Pylonów, to możesz jeszcze wciągnąć na listę do odsłuchów ich najnowsze dzieło Ruby HE.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są lepsze?

Są inne.

Tannoy prezentuje wyjątkowo dobra stereofonie która na prawdę ciężko pobić w tej cenie. Monitor audio 10tki to z kolei granie wyjątkowo swobodne, mocne.

Pamiętaj nie zawsze wyższa linia tego samego producenta spełni twoje nowe oczekiwania. Jeśli odsluchasz je i powiesz że tak to wtedy nie ma żadnej dyskusji. 

Ale często przychodzą do nas klienci:

Miałem denona chce denona.

Pamiętaj to już inny produkt. Sprawdź. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...