voytaz

Pomoc w doborze kolumn do nietypowego salonu

32 postów w tym temacie

No to w kwestii pochylenia ścianek się nie zgadzamy. To prawda że ścianki są pochylone nie dlatego, żeby kolumny ustawiać niżej, ale niejako przy okazji takie kolumny są moim zdaniem mniej podatne na skutki obniżenia wysokości ich ustawienia.

12 minut temu, Kraft napisał:

No to w kwestii pochylenia ścianek się nie zgadzamy. To prawda że ścianki są pochylone nie dlatego, żeby kolumny ustawiać niżej, ale niejako przy okazji takie kolumny są moim zdaniem mniej podatne na skutki obniżenia wysokości ich ustawienia.

Kraft no i mamy do tego prawo. Po to właśnie jest forum :) Mamy odmienne zdania co świadczy o naszym doświadczeniu. Zachęcam Cie teraz nawet do trzymania swojego zdania :)

13 minut temu, voytaz napisał:

Czyli silver 2 moglyby sie sprawdzic? Albo silver 100?

Do póki są 2 ki dostępne to nie dokładał bym takieeej różnicy do 100tek.

Więc tak mogły by się dwójki sprawdzić.

Właśnie przyszedł mi do głowy jeden pomysł. A jakby tak przerobić i uciąć tą szafkę tak, jak na zdjęciu. I rozstawić kolumny po dwóch stronach szafki pod telewizorem. Wtedy odległość od krawędzi telewizora i kolumny do szyby kominka byłaby około 1m. Do tego kolumny kupić podłogowe, ale nie za wysokie (odległość pomiędzy podłogą a dolną krawędzią tv to 103cm, więc maks jakieś 90-95cm). Podczas palenia w kominku kolumny będą ściśnięte, a podczas niepalenia prawą kolumnę można przesuwać bliżej kominka.

Metr od kominka to już chyba powinno wystarczyć... zwłaszcza, jakby to była tak niska kolumna jak Tesi 542 

Image 3.jpg

No metr to już spokojnie. Pomysł udany. 

Był tu wątek gdzie na czas odsłuchu kolumny wyjeżdżały z szafy. U ciebie to więcej niż dobre rozwiązanie

Odświeżę nieco temat. A co powiecie na Kolumny Indiana Line DJ 310 ??

mają 610mm wysokości, więc idealnie zmieściłyby się pod kominkiem. Czy te kolumny mogą stać na podłodze? Ewentualnie dorobiłbym jakieś standy 10-15 cm wysokości z kamienia. Komplet wypoczynkowy mam bardzo niski wiec tweetery na bank będą na dobrej wysokości.

czy ewentualnie ma ktoś te kolumny żeby posłuchać?

Edytowano przez voytaz

Osobiście nie jestem zwolennikiem tego typu produktów. Kojarzą mi się z dawnymi produktami Altusa.

http://www.coral-indianaline.com/dj/?lang=en

Cytat producenta: "with their high dynamics, are the perfect complement to digital sources: the ideal solution to listen to music in the basement, dance school or gym"

To produkt nie projektowany do domowych odsłuchów.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się