Skocz do zawartości

Wzmacniacz lampowy SE w KL.A zbudowany na lampach 2 X 6550, 4 X ECC82.

Recommended Posts

Nr. 8 Przebieg prostokątny 10 KHz przy 20,6 Vpp, Nr. 9 Przebieg prostokątny 20 KHz przy 14,6 Vpp. Nr. 10 Przebieg prostokątny 10 KHz przy 20 Vpp. Nr 11 Przebieg prostokątny 20 KHz przy 19,4 Vpp. Nr 12. Przebieg prostokątny 25,36 Hz przy Vpp 23V. Zamieściłem zdjęcia wręcz tragicznie wyglądającego przebiegu prostokątnego przy wyższych częstotliwościach. Pod zdjęciami są numery zdjęć i krótki opis. Część miłośników DIY nie wykonuje pomiarów z różnych względów przyjmując zasadę, że na słuch jest w zasadzie w porządku.

8. Przebieg prostokątny 10 KHz przy Vpp 20,6V.JPG

9. Przebieg prostokątny 20 KHz przy Vpp 14,6V.JPG

10. Przebieg prostokątny 10,40 KHz przy Vpp 20V.JPG

11. Przebieg prostokątny 20,14 KHz przy 19,4V.JPG

12. Przebieg prostokątny 25,36 Hz przy Vpp 23V.JPG

Edytowano przez Janusz44

To są stare pomiary podczas uruchomień wzmacniaczy wygrzebane z dysku - nad którymi kiedyś pracowałem, pokazuję specjalnie na co należy zwracać uwagę - oczywiście tym kolegom którzy mają możliwość pomiarów własnych wzmacniaczy. Obecnie tylko opisuję zdjęcia, aby zamieścić na forum, następne już będą w miarę przyzwoite przebiegi. 

Przebiegi w dwóch kanałach L-R  SE. KL. A 25 H przy 7,60 Vpp, 1,0 KHz przy 14,2 V obecnie pomiarów nie wykonuję.

25 Hz przy 7,60 Vpp.JPG

1 KHz przy 14,2 Vpp.JPG

Edytowano przez Janusz44

Pomiary w dwóch kanałach L-R.                                                                                                                                                                                                                  1) Przebieg prostokątny 7,500 KHz przy 15,2 Vpp.  2) Przebieg prostokątny 7,498 KHz przy 14,8 Vpp.  3) Przebieg prostokątny 9,994 KHz przy 10,2 Vpp.  4) 10,02 KHz przy 10 Vpp.5) 1050 KHz przy 15,8 Vpp.  6) Przebieg trójkątny 10,03 KHz przy 15,2 Vpp.

1) 7,505 KHz przy 15,2 Vpp.JPG

2) 7,498 KHz przy 14,8 Vpp.JPG

3) 9,994 KHz przy 10,02 Vpp.JPG

4) 10,02 KHz przy 10 Vpp.JPG

5) 10,50 KHz przy 15,6 Vpp.JPG

6) Przebieg trójkątny 10,03 KHz przy 15,2 Vpp.JPG

Edytowano przez Janusz44

• 3 weeks later...
  • 1 month later...
4 minuty temu, Janusz44 napisał:

Czy ktoś zastosował transformatory wyjściowe od tego producenta do wzmacniaczy lampowych bez globalnej pętli USZ? Podejrzewam, że cena nie będzie niska?

Te na zdjęciu to na rdzeniu amorficznym? Jeżeli tak to na pewno drogie. U LO kosztują 3x drożej niż EI.

3 minuty temu, audiowit napisał:

Ja mam

Zbuduj coś z nich 👍;)

7 minut temu, Kubakk napisał:

Też mam te trafa :D

Ostatnio Mariusz wspominał ,iż parę msc-y czeka się w kolejce , także chyba Trafonica jest ceniona :) 

Co do cen , coś tam wiem , ale niestety nie powiem , oficjalnie drogo , ale jest spory popyt

Prawdopodobnie można stosować do wzmacniaczy bez USZ. Ktoś się zastanawiał jakie są korzyści i wady wzmacniaczy bez pętli USZ, czy raczej to wymysł marketingowy w stronę audiofilów? Do badziewnie wykonanego na kolanie wzmacniacza DIY szkoda pieniędzy.

krzem3