Skocz do zawartości

2x Sonos Play 1 czy warto?


treash

Recommended Posts

Witam,

biję się z rożnymi myślami więc postanowiłem tu napisać i zapytać bardziej doświadczonych w sprawach audio. Moje pytanie dotyczy czy jeśli zakupię dwa głośniki Sonos Play 1 uzyskam dobrą jakość dźwięku (dynamika, separacja, oderwanie dźwięku, ładnie brzmiąca scena). Zestaw ma służyć głównie do słuchania muzyki przy kompie i nagłośnienia pokoju 15m2, głośniki stawiane na biurku w rozstrzale 140cm, nie chcę żadnych dużych głośników + amplituner a jedynie konfigurację 2.1 lub 2.0 (głośniki aktywne). Przy sonosach obawiam się totalnego braku basu (głębia, dynamika) i pudełkowego brzmienia. Czy w granicach 2000 pln mogę wybrać coś lepszego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonos Play:1 to bardzo dobre głośniki, które w trybie 2.0 potrafią zagrać naprawdę ciekawie. Oczywiście nie licz na audiofilskie doznania, natomiast efekt końcowy może być naprawdę dobry. Bas także będzie wystarczający. Dużo dobrego robi system kalibracji dźwięku, ale niezbędny jest telefon z iOS.

Natomiast w kwocie 2000 zł. możesz rzeczywiście zbudować system na klasycznych aktywnych kolumnach, nie będzie porównania w kwestii jakości dźwięku, zestaw taki zagra po prostu lepiej. Bardzo dobrą opcją jest np. Klipsch R-15PM czy wspomniane Dali Zensor 1AX.

Przemyśl sprawę, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, treash napisał:

jeśli zakupię dwa głośniki Sonos Play 1 uzyskam dobrą jakość dźwięku (dynamika, separacja, oderwanie dźwięku, ładnie brzmiąca scena).  nie chcę żadnych dużych głośników + amplituner a jedynie konfigurację 2.1 lub 2.0 (głośniki aktywne).

Opis wymagań z tą np. dynamiką , odrywaniem dźwięku , jak przy mądrze złożonym klasycznym systemie i dobrej akustyce w pokoju ...  Kraft napisał , że nie zna głośniczków bezprzewodowych, pytanie czy chodzi, że nie słuchał, czy że takowych głośników poniekąd nie ma...;) Ludzie decydują się na bezprzewodowy przesył muzyki ( np bth czy tego typu sprawy) do bezprzewodowych kolumn, ale te z kolei wymagają wtyczki w ścianie- prądu , tak więc na dzień dobry owszem kabla głośnikowego nie ma, ale jest prądowy, pomijam dużo gorszą jakość już nawet nie chodzi o system transmisji muzyki , ale "klasę wzmacniacza " wbudowanego w tańszych aktywnych kolumnach. Cóż coś za coś.

Aktywne Dali ax1 , czy klipsch RP15 będą raczej lepszą alternatywą dla Sonosów, mimo ich różnego stylu brzmienia. Oczywiście  aktywne wspomniane Klipsch, Dali ax mogą oczarować, zaskoczyć kogoś kto ma dość i drażni go nijakie brzmienie, lub brak brzmienia w droższych głośnikach komputerowych, to faktycznie inna klasa i poziom.

Niemniej cenowo i mając do dyspozycji 2 tys ocieramy się o klasyczne rozwiązania które są zwyczajnie lepsze jakościowo( absolutnie nie chodzi i tu o samą głośność, ale bardziej wysublimowane cechy brzmienia)

Gdyż za 2 tys możesz złożyć klasyczne stereo jakiś niedrogi wzmacniacz stereo( ale i tak o niebo lepszy od tych wbudowanych) typu Pioneer A10, Denon pma520( używanych od groma), jakiś używany CA azur 351 za 900zł ( mając dac czyli usb typ B dla muzyki z kompa),  plus klasyczne kolumny podstawkowe, wtedy wybór masz ogroooomny i kolumny(tzw monitory) możesz dobrać do swoich indywidualnych wyobrażeń dobrego brzmienia i brzmienia wzmacniacza. 

 

Pytanie Krafta o źródło muzyki, bardzo zasadne, bo jeśli dobre pliki, lub CD to warto kupić coś klasycznego. Jeśli pliki z PC warto pomyśleć o oddzielnym DACu( CA azur 351 ma wbudowany usb). Jak muzyka z biurkowego TV czy sieci typu YT to nie ma co liczyć na cyt: "separacja, oderwanie dźwięku, ładnie brzmiąca scena" i można zostać przy aktywnych, choć odsłuch Klipsch vs Dali wskazany.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki wszystkim za podpowiedzi były bardzo pomocne:) Poszedłem do salonu Denona do pokoiku odsłuchowego posłuchałem 2xSonos Play 1 w zestawieniu z Dali Zensor 1 AX i te drugie po prostu pozamiatały te Sonosy pod dywan. Powiem tak dźwięk z tych Dali jest przepiękny oczywiście w aspekcie cena/jakość bo zakupiłem je b.dobrej cenie:) Ale żeby nie było Sonosy grają bardzo dobrze i nader dobrze w aspekcie tak małych platikowych głośniczków, w ogóle nie słychać że to plastik, ładna przestrzeń/szeroka scena, niskie tony ok takie w sam raz, góry też czyściutkie nawet w większej głośności, całkiem, całkiem..no ale te Dali:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny przykład na to, że warto podarować sobie nawet 2 godziny( choć zazwyczaj kilka razy po 2 godz.B|) , samemu posłuchać i porównać  i być zadowolonym, niż kupić w ciemno i potem...( tutaj dowolny scenariusz :3_grin:>:(:o:4_joy: )

Szkoda, że nie poprosiłeś o podpięcie jakiegoś taniego klasycznego zestawu, wzmacniacz stereo i podstawkowe kolumny pasywne, ale ważne że jesteś zadowolony.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Widzę fan sonosa :)

Jest paru takowych więc rozumiem

 

Ustalmy jedno

22 godziny temu, treash napisał:

dynamika, separacja, oderwanie dźwięku, ładnie brzmiąca scena

Kolego ty szukasz systemu stereo i to nie za najniższą krajową. Umówmy się.

Sonis jest ok. Ale do takiego grania jest daleki. Soundbar też. Ten system nie był także po to wymyślony. 

Moim zdaniem aktywne kolumny ale renomowanych pod tym kątem producentów. 

Pozdrawiam

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"S4Home" wiem czego szukam substytutu głośników komputerowych ale o zachwycającej charakterystyce dźwięku:)..no i już znalazłem bo Dali Zensor 1 AX + Asus Xonar (w kompie) dają bardzo dobrą jakość która w pełni mnie zadowala w aspekcie dynamiki, klarownej szerokiej sceny itd. (oczywiście z uwzględnieniem że to tylko zestaw jako głośniki komputerowe;)

Ogólnie po obecnym obcowaniu z tym zestawem powiem tylko że jest miód, cud i orzeszki - jako sprzęcik do kompa. I dzięki Wam za podsunięcie pomysłu na Dali bo są o niebo lepsze od dwóch Sonosów Play 1 jako stereo do audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Powiem Wam ciekawostkę o Dali którą niedawno wyznał mi jeden ze sprzedawców w niezależnym salonie Audio. Otóż kiedy salon kupuje zestaw np kina domowego do siebie na sklep np. Dali Zensor 7 + Zensor 1 + Vokal czyli takie 5.0 to dostaje Zensor 1 AX (czyli te aktywne które słabo się sprzedają w Polsce) za symboliczną 1PLN :)  Nie wiem tylko czy po zakupie dokładnie 1, 2 czy więcej takich zestawów ale dostaje. I wtedy salon sprzedaje klientowi taki zestawik Zensor 1 AX praktycznie za połowę ceny rynkowej jak było w moim przypadku..nieźle co nie:) Dodam że kupiłem oryginalne, zaplombowane, foliowane nie powystawowe i etc. nówki nie śmigane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam. Mam pytanko. Kupiłam dwa głośniki Sonos one gen. Skonfigurowałam je z resztą sprzętu. Muzyka z telefonu super wszystko śmiga ale zaadoptowałam je jako głośniki do dźwięku przestrzennego kina domowego i tu jest problem bo nie działają kiedy ogladamy film. Czy coś s zrobilam nie tak lub potrzebna jest jakaś dodatkowa aplikacja czy po prostu tu powinnam kupić Sonos play 3/5? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...