Skocz do zawartości

VADEMECUM PODŁĄCZENIA - Czyli kiedy mam problem, jak co podłączyć


S4Home

Recommended Posts

wyłączenie CEC w boxTV pomogło - można oglądać aplikacje ze smart TV i nie przełącza na nc+.

 

Dalej niestety mam problem z tym HDCP. Muszę odłączyć od prądu boxaTV - wtedy nc+ działa. Ale jak już zacznę przełączać w telewizorze na jakieś alikacje to potem przy przełączeniu na nc+ prawie zawsze jest komunikat o HDCP "

(przed podłączeniem Denona nie było z tym problemu)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem z HDCP rozwiązałem ustawiając w Denonie HDCP na sztywno na 2.1  Póki co nie ma problemu. 

Nie mogę sobie poradzić z takim ustawieniem, aby przy przełączaniu pilotem od smartTV źródła np. z boxaTV na youtube przełączało się automatycznie źródło w Denonie - muszę to zrobić osobno na pilocie Denona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam na forum

Posiadam zestaw stereo:  amplituner Magnat MR780, kolumny EMOTIVA AIRMOTIV T-ZERO+, sub REL T5i , DAC Nostromo wolf 2, streamer Taga Harmony TWA-10B.  

Obecnie kompletuję zestaw KD 5.1 (w przyszłości będzie 5.1.2, ale dopiero po przeprowadzce), który będzie połączony z zestawem stereo. Kupiłem głośnik centralny Airmotiv C1+ w atrakcyjnej cenie. Zostaną do kupienia jeszcze głośniki efektowe Airmotiv E2+ oraz wybór amplitunera KD  (widzę, że ciężko jest dostać w rozsądnych pieniądzach KD z obsługą Atmos i PRE-OUT).

Mam pytanie o podłączenie subwoofera  REL T5i - chcę, żeby grał zarówno w stereo, jak i w KD. Kabel z końcówką Speakon będzie podłączony do suba i terminali głośnikowych wzmacniacza stereo. Czy można równocześnie podłączyć do wejścia niskopoziomowego 1/LFE  wyjście na subwoofer z amplitunera KD (czyli sub podczas odpalenia KD będzie dostawał równocześnie sygnał z wyjść wysokopoziomowych wzmacniacza stereo i sygnał z efektami z wyjść niskopoziomowych amplitunera KD) ? Czy to w ogóle ma sens i nie uszkodzi sprzętu ?

 

Edytowano przez Inżynieria Ruchu Drogowego studia podyplomowe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam co prawda do zestawu stereo, ale chodzi o podłączenie RN803D z telewizorem. Mam tam złącze optyczne, tylko jaki ma być ten kabel? Na Allegro pełno chińskiego towaru i kompletnie nie wiem co wybrać, a chciałbym żeby to brzmienie było dość dobrze oddane (wiadomo że to nie KD, ale nie chcę też spinać urządzeń byle czym). Z kolei sklepy branżowe mają ceny dość... wysokie, jak za 2mb kabla. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Itko napisał:

Z kolei sklepy branżowe mają ceny dość... wysokie, jak za 2mb kabla. 

Nie wiem co to znaczy wysokie , ale wiem jedno , wywaliłem już do śmieci kilka kabli optycznych. Wg. mnie jest to najbardziej niedopracowany system wtyk-gniazdo. Wywaliłem te kable ponieważ przy najmniejszym poruszeniu TV lub wzmacniacza dziadostwo po prostu wypadało z gniazda.

Ten który mogę polecić , mam trzy takowe od lat , przepinane wielokrotnie i trzyma jak cholera to

https://sklep.bestaudio.pl/supra-zac-kabel-optyczny-toslink/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 7.11.2022 o 16:04, tomek4446 napisał:

Nie wiem co to znaczy wysokie , ale wiem jedno , wywaliłem już do śmieci kilka kabli optycznych. Wg. mnie jest to najbardziej niedopracowany system wtyk-gniazdo. Wywaliłem te kable ponieważ przy najmniejszym poruszeniu TV lub wzmacniacza dziadostwo po prostu wypadało z gniazda.

Ten który mogę polecić , mam trzy takowe od lat , przepinane wielokrotnie i trzyma jak cholera to

https://sklep.bestaudio.pl/supra-zac-kabel-optyczny-toslink/

To ja nie wiem jakim cudem, ja uzywam tylko tych, ktore przychodza ze sprzetem lub najtanszych jakie sie znajda i nie pamietam problemow. Moim zdaniem klopot jest wiekszy jesli tam sie dostanie syf.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Chciałbym się dowiedzieć czy mogę podłączyć moją starą miniwieżę (Panasonic SA-PMX5) do telewizora (Philips 32pht4101/12). Jeśli jest taka możliwość proszę o poradę jakim kablem to zrobić, bo naprawdę jestem zielony w tych sprawach (mile widziany link do alegro). Dziękuję :)

Zdjęcia dostępnych wejść & wyjść w TV i wieży:

Telewizor

Wieża

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.12.2022 o 16:12, J4Z napisał:

Musisz wyjść z tv wyjściem słuchawkowym i wejść chinche do wieży (aux)

Idź do zwykłego sklepu z elektronika i poproś o przewód mini jack - chinch

Tak to wygląda

Dziękuję, podłączyłem wieżę starym kable od głośników komputerowych i działa :D Obejrzałem wczoraj kawałek Riddicka i brzmiało to zdecydowanie lepiej niż na głośnikach od telewizora. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Proszę o pomoc co robie nie tak, aby podłączyć Philips 32PFS5823 z Denon AVR-2106.  Chciałem menu ekranowe i oczywiście dzwięk z telewizora.
Menu ekranowe:
Podłączenie kablem RCA do złączy R, Pb, Pb. Włączony amplituner i brak sygnału w tv (znieniając źródło na złącze).
Dźwięk:
Podłączenie kablem optycznym.
Brak dźwięku na każdym źródle w amp (tak naprawdę nie wiem jakie powinno być). Próbowałem ustawień w telewizorze, ale zero reakcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, luhg napisał:

Menu ekranowe:
Podłączenie kablem RCA do złączy R, Pb, Pb. Włączony amplituner i brak sygnału w tv (znieniając źródło na złącze).

??

Jeszcze raz co zrobiłeś?

21 godzin temu, luhg napisał:

Dźwięk:
Podłączenie kablem optycznym.
Brak dźwięku na każdym źródle w amp (tak naprawdę nie wiem jakie powinno być). Próbowałem ustawień w telewizorze, ale zero reakcji.

Optyk jest ok. Zapewne trzeba to złącze przypisać w opcjach do któregoś źrodła.

Jak wpiąłeś do optyk 1 to ustaw to gniazdo do któregoś wejscia.

Piotr

Edytowano przez Piotr Sonido
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
57 minut temu, Piotr Sonido napisał:
22 godziny temu, luhg napisał:

Podłączenie kablem RCA do złączy R, Pb, Pb. Włączony amplituner i brak sygnału w tv (znieniając źródło na złącze).

??

Jeszcze raz co zrobiłeś?

 

Podłączyłem kablem 3xRCA telewizor i avr. Telewizor nie wykrywa avr (pokazuje "brak sygnału" jak wybiorę źródło na telewizorze.)

 

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Optyk jest ok. Zapewne trzeba to złącze przypisać w opcjach do któregoś źrodła.

Jak wpiąłeś do optyk 1 to ustaw to gniazdo do któregoś wejscia.

Właśnie dlatego potrzebuję menu ekranowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.12.2022 o 11:07, luhg napisał:

Witam
Proszę o pomoc co robie nie tak, aby podłączyć Philips 32PFS5823 z Denon AVR-2106.  Chciałem menu ekranowe i oczywiście dzwięk z telewizora.
Menu ekranowe:
Podłączenie kablem RCA do złączy R, Pb, Pb. Włączony amplituner i brak sygnału w tv (znieniając źródło na złącze).
Dźwięk:
Podłączenie kablem optycznym.
Brak dźwięku na każdym źródle w amp (tak naprawdę nie wiem jakie powinno być). Próbowałem ustawień w telewizorze, ale zero reakcji.

Mozesz tez sprobowac to skonfigurowac przez panel www albo apke

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.12.2022 o 09:34, luhg napisał:

Właśnie dlatego potrzebuję menu ekranowego.

W tych Denonach widac wszystko na wyświetlaczu. Jedna linia ale widac.

Tak tu apka nie działa.

Nie wiem czy menu działało na złączu component. Jesteś pewien?

Ustaw to na samym urządzeniu. Tam OSD będzie tragiczne i tak.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czołem wszystkim na wstępniaku. od kilku tygodni borykam się z pewnym problem - otóż.

temat może i stary ale dla mnie coś nie banglającego

przed wyładowaniem atmosferycznym bardzo blisko (cholernie blisko) mojego domu, które skutkowało pojaraniem modułów HDMI w: dekoderze, CD, amplitunerze, spliterze i rykoszetem oberwał tez FunBox. zostatałem zmuszony do wymiany dekodera i fuanboxa, naprawy CD i ATV i zakupu splitera - do sedna. przed tym całym zdarzeniem korzystałem z kanału ARC i pilotem od TV załączałem i wyłączałem TV i ampituner (w konfiguracji: dekoder-amplituner-spliter-TV). obecnie ta sama konfiguracja (zmieniony dekoder i spliter) i ARC nie działa. jeśli TV podłączę bezpośrednio pod amplituner (poza spliterem) - ARC działa.

pytanie: czy spilter musi posiadać funkcję ARC?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, kupiłem telewizor 65NANO763QA i mam amplituner Yamaha rx-357. Mam problem z podłączeniem aby dźwięk szedł z głośników. Podłączyłem kablem optycznym, w telewizorze również zmieniłem w ustawieniach ale nadal dźwięk nie idzie z głośników. Wcześniej miałem telewizor Samsung i tam miałem podłączone przez wejście na słuchawki i dźwięk był. W LG nie ma wyjścia słuchawkowego, jest optyczne lub HDMI. Może ktoś podpowie jak rozwiązać problem? Moze coś w zmacniaczu trzeba ustawić? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...