Skocz do zawartości

VADEMECUM PODŁĄCZENIA - Czyli kiedy mam problem, jak co podłączyć


S4Home

Recommended Posts

Witam, mam prośbę o pomoc w ustawieniu systemu stereo. 

Posiadam DENON DRA-800H, DENON DCD-600NE, XBOX Series X, Equalizer Technics SH8017 i TV LG 49UF695V i 2 kolumny TEUFEL Ultima 40 Mk2.

Chciałbym tak podłączyć każde z urządzeń, żeby sygnał przechodził przez equalizer do wzmacniacza i do kolumn. 

Jak to zrobić i czy jest to w ogóle możliwe? Jakie kable i ew. adaptery/konwertery są potrzebne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, posiadam amplituner Denon AVR-X2000, który ma tylko HDMI 1.4a, więc mimo posiadania certyfikowanych kabli HDMI 2.1 jak podłączam komputer to mogę ustawić max 30Hz przy rozdzielczości 4k. 

Pytanie czy np. to rozwiązanie Denona: https://www.denon.com/pl-pl/hdmiadapter ma prawo zadziałać na takim starszym amplitunerze? 

Ewentualnie czy istnieją jakieś inne rozwiązania, czy np. taki ekstraktor załatwiłby sprawę: https://allegro.pl/oferta/ekstraktor-hdmi-2-0-toslink-konwerter-atmos-7-1-11657762963 ?

Obecnie do amplitunera mam podłączony komputer i PS4, i to na amplitunerze wybieram wyjście do telewizora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2023 o 17:53, Karol Gawronski napisał:

Witam, mam prośbę o pomoc w ustawieniu systemu stereo. 

Posiadam DENON DRA-800H, DENON DCD-600NE, XBOX Series X, Equalizer Technics SH8017 i TV LG 49UF695V i 2 kolumny TEUFEL Ultima 40 Mk2.

Chciałbym tak podłączyć każde z urządzeń, żeby sygnał przechodził przez equalizer do wzmacniacza i do kolumn. 

Jak to zrobić i czy jest to w ogóle możliwe? Jakie kable i ew. adaptery/konwertery są potrzebne?

A po co?

Ten Denon ma formę eqalizera.

Sprzedaj Technicsa i kombinuj :)

nie ma za co

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, SlawnyGucio napisał:

Pytanie czy np. to rozwiązanie Denona: https://www.denon.com/pl-pl/hdmiadapter ma prawo zadziałać na takim starszym amplitunerze? 

nie, ponieważ ten adapter jest dla amplitunerów które miały problemy z sygnałem 4k@120Hz. Twój amplituner tak naprawdę nawet pełnego 4k nie obsługuje ponieważ nie wspiera HDCP 2.2 z tego co mi wiadomo.

 

7 godzin temu, SlawnyGucio napisał:

Ewentualnie czy istnieją jakieś inne rozwiązania, czy np. taki ekstraktor załatwiłby sprawę: https://allegro.pl/oferta/ekstraktor-hdmi-2-0-toslink-konwerter-atmos-7-1-11657762963 ?

a jaki efekt końcowy chcesz osiągnąć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, SlawnyGucio napisał:

4k przy 60hz na telewizorze z komputera :)

No to masz opcje:
1: podpiąć sprzęty bezpośrednio do TV a TV do ampka za pomocą kabla hdmi i korzystać z ARC
2: kupić jakiś ekstraktor za 500,- który działa i załatwi temat.
3: pozbyć się tego amplitunera i kupić taki który ogarnie hdcp 2.2. Cena około 2k - niestety ceny zwariowały. Ale za te 2k można dostać już nawet sprzęt z rocznika 2019.

 

p.s.

Twój obecny amplituner prędzej czy później padnie, sugeruje rozważyć wymianę póki działa.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lolekdrugi napisał:

No to masz opcje:
1: podpiąć sprzęty bezpośrednio do TV a TV do ampka za pomocą kabla hdmi i korzystać z ARC
2: kupić jakiś ekstraktor za 500,- który działa i załatwi temat.
3: pozbyć się tego amplitunera i kupić taki który ogarnie hdcp 2.2. Cena około 2k - niestety ceny zwariowały. Ale za te 2k można dostać już nawet sprzęt z rocznika 2019.

 

p.s.

Twój obecny amplituner prędzej czy później padnie, sugeruje rozważyć wymianę póki działa.

Przez jakiś czas miałem podpięty komputer bezpośrednio do TV, ale zauważalne było opóźnienie w dźwięku.

A ten toslink co zalinkowałem to nie załatwi tematu?

Ten denon jest taki awaryjny? Nie byłem tego w ogóle świadomy :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SlawnyGucio napisał:

A ten toslink co zalinkowałem to nie załatwi tematu?

powinien załatwić temat ale nie używaj toslinka tylko hdmi. Ja tego nie testowałem - kup i sprawdź.

2 godziny temu, SlawnyGucio napisał:

Ten denon jest taki awaryjny? Nie byłem tego w ogóle świadomy :P

jest z "ery" problematycznych chipsetów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2023 o 06:11, Piotr Sonido napisał:

He? No to puszczanie przez kolejny odbiornik, konwerter czy co kolwiek może powiekszyć problem.

Coś nie tak było ze źródłem moim zdaniem.

nie. Tak to dokładnie działa. TV wprowadzają niestety opóźnienie w przetwarzaniu dźwięku. Mowa o schemacie:

PC > TV > Amplituner i ustawieniach bitstream/passthrough. Nawet eARC tutaj nie pomaga. Pojawia się LAG. Jak duży to kwestia danego sprzętu i tego czy ktoś jest mocno wyczulony czy nie.

Natomiast ekstraktor potrafi nie mieć opóźnienia z jakiegoś powodu ale też trzeba testować.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.04.2023 o 16:11, lolekdrugi napisał:

nie. Tak to dokładnie działa. TV wprowadzają niestety opóźnienie w przetwarzaniu dźwięku. Mowa o schemacie:

PC > TV > Amplituner i ustawieniach bitstream/passthrough. Nawet eARC tutaj nie pomaga. Pojawia się LAG. Jak duży to kwestia danego sprzętu i tego czy ktoś jest mocno wyczulony czy nie.

Natomiast ekstraktor potrafi nie mieć opóźnienia z jakiegoś powodu ale też trzeba testować.

 

Ale tu schemat jest inny.

Jeśli dobrze rozumiem to kolega widzi już opóźnienie na linii źródło (PC) TV.

Spotkałem się z tym. dlatego mówiłem że problem może być po stronie źródła.

No chyba że schemat dotyczy PC-TV-Amplituner.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,

 

Amplituner Marantz SR6005+subwoofer rel t9, system 5.1

Chciałem dzisiaj zrobić jeszcze raz kalibracje audyssey, podczas niej kiedy jest pytanie czy Sub jest słyszalny nic nie słyszę. I teraz nie pamiętam czy to normalne, użyłem zarówno High Level Input (i sub działa normalnie przy muzyce, poprostu przy kalibracji nie wydaje zadnego dzwieku, tzn dziala tez razem z frontowymi, ale jako sam sub nie działa) jak i Low.1 /LFE, czy po podłączeniu samego Low .1/LFE i odłączeniu High Level powinien podczas tej kalibracji być słyszalny ? Bo nie wiem czy tak ma być czy uszkodzeniu uległ przewód.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcin Patrzalek napisał:

Witam,

 

Amplituner Marantz SR6005+subwoofer rel t9, system 5.1

Chciałem dzisiaj zrobić jeszcze raz kalibracje audyssey, podczas niej kiedy jest pytanie czy Sub jest słyszalny nic nie słyszę. I teraz nie pamiętam czy to normalne, użyłem zarówno High Level Input (i sub działa normalnie przy muzyce, poprostu przy kalibracji nie wydaje zadnego dzwieku, tzn dziala tez razem z frontowymi, ale jako sam sub nie działa) jak i Low.1 /LFE, czy po podłączeniu samego Low .1/LFE i odłączeniu High Level powinien podczas tej kalibracji być słyszalny ? Bo nie wiem czy tak ma być czy uszkodzeniu uległ przewód.

2 godziny temu, Marcin Patrzalek napisał:

 

3 tygodnie temu robiłeem kalibrację Audysey XT32 w moim Marantz SR7015. Subwoofer to Paradigm PS-1200 podpięty kablem Y do Pre OUT Sub 1 w Marantzu. Głośność na 50% faza na 0 Freq na 50 Hz. Przy kalibracji sub wydawał dźwięk. Audysey ściął do -2.5 dbA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam ogromną prośbę o pomoc z podłączeniem soundbaru. Model to Philips TAB8507/10.

Problem polega na tym, że teoretycznie wszystko działa, a i tak nie mam dźwięku. Jeśli chodzi o podłączenie to próbowałem przez HDMI z ARC. W momencie, w którym przerzucam w telewizorze, że dźwięk po HDMI to robi się cicho. Próbowałem w soundbarze zarówno w wyjściu In, jak i Out. Myślę jednak, że problem jest w innym miejscu. Ponieważ udało mi się przez AirPlay połączyć soundbar z WiFi i przesyłałem na niego muzykę ze Spotify. Mogę pilotem soundbara ją pauzować, ale jej nie słychać. To samo jeśli chodzi o Chromecast - rzucam muzykę na soundbar i nic - cisza. Podłączyłem już nawet telefon bezpośrednio przez AUX i też cisza.

Jedyne z czym mam problem to aktualizacja oprogramowania firmware, powinno być 00.00.89, ale na stronie Philips nie można takiego pobrać, a jak robię to przez aplikację to niby się udaje, ale później soundbar się nie restartuje.

Reasumując, problem nie na pewno na linii telewizot-soundbar, ponieważ nie działało przez Chromecasta, AirPlay, a nawet przez AUX. Jedyne co mi do głowy przychodzi to możliwość, że kupiłem nowe, ale zepsute urządzenie.

Czy ktoś może ma jakąś radę lub pomysł? Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2023 o 13:02, Marcin Patrzalek napisał:

Witam,

 

Amplituner Marantz SR6005+subwoofer rel t9, system 5.1

Chciałem dzisiaj zrobić jeszcze raz kalibracje audyssey, podczas niej kiedy jest pytanie czy Sub jest słyszalny nic nie słyszę. I teraz nie pamiętam czy to normalne, użyłem zarówno High Level Input (i sub działa normalnie przy muzyce, poprostu przy kalibracji nie wydaje zadnego dzwieku, tzn dziala tez razem z frontowymi, ale jako sam sub nie działa) jak i Low.1 /LFE, czy po podłączeniu samego Low .1/LFE i odłączeniu High Level powinien podczas tej kalibracji być słyszalny ? Bo nie wiem czy tak ma być czy uszkodzeniu uległ przewód.

Bo nie masz podłączonego do LFE?

Wtedy amplituner testuje sygnał tylko dla suba.

Odetnie na zwrotnicy fronty więc nie masz potrzeby podłączać do speakon.

Uzyj tylko podłączenia RCA.

Speakon do podłączenia stereo.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Poproszę o pomoc mam Pioneer VSX-918V-K i tv sony android podłączyłem kablem optycznym ale nie mam dźwięku;(

W tv ustawiłem pcm i nadal nic na pioner daje tv sat i nie ma dźwięku

Sa jeszcze jakieś ustawienia dźwięku w tv sluchawki ,subuferr ale zmieniając też nic nie daje

Dodam ze  chcialbym moc wlaczyc muzyke z tv (youtube)

Poproszę o pomoc bo już nie mam siły

P.s światełko się świeci w kabelku 

Edytowano przez sawio
Dopisanie info
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sawio wydaje mi się że problem tkwi w ustawieniach amplitunera, powinieneś zdefiniować/przypisać w amplitunerze, że np. sygnał na wejście TV SAT z którego korzystasz płynie po optyku (OPT), domyślnie w tych ampli było to wejście DVD/BD gdy przełączysz na to wejście powinien być dźwięk z TV. W TV na wyjściu cyfrowym zamiast PCM możesz wybrać BITSTREAM wtedy jak będzie materiał w DD to ampli tak go zdekoduje. Natomiast chyba prościej by było podłączyć to po HDMI, chociaż to starszy ampli i nie wiem jak dogada się z tym Sony. W TV też trochę namieszałeś z tymi ustawieniami, na drugim zdjęciu nie wiem dlaczego wybrałeś subwoofer?

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w TV fot. 1 system audio - OK, fot. 2 zmienić na słuchawki (ten subwoofer jest bez sensu skoro nie masz go podłączonego pod TV), fot. 3 wyłączyć priorytet systemu audio - bo to dotyczy raczej Bravia Sync, sterowanie kinem może zostać - ale to dotyczy połączenia po HDMI, synchronizacja trybu dźwięku chyba przy optyku nie ma znaczenia, cyfrowe wyjście audio - albo zostaw PCM, albo ustaw bitstream wtedy jak pisałem jak będzie coś w DD to ampli sam przełączy tryb dźwięku do Dolby, jak sygnał będzie PCM to ampli odtworzy PCM - będzie to działać automatycznie

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...