Skocz do zawartości
S4Home

VADEMECUM PODŁĄCZENIA - Czyli kiedy mam problem, jak co podłączyć

Recommended Posts

Cześć,.rozumiem że to kino plastikowe? Bo tam są właśnie po jednym wejściu.

Są urządzenia szukaj na aliexpress w rodzaju switcha. Wepniesz dwa, wyjdziesz jednym a na nim jest po prostu przełącznik z którego chcesz puszczać. 

Pozdrawiam

Napisano (edytowany)

Tak, kino plastikowe. Dzięki za wskazówki. 

Jeszcze jedno pytanko. Czy orientujecie się czy gdy do takiego konwertera podepnę dwa kable to na wyjściu będzie dźwięk z urządzenia, które jest włączone? Mógłbym ew. podpiąć kino poprzez audio Stereo R/L.

Edytowano przez Luke

To jest konwerter cyfrowo-analogowy i jeśli to kino domowe ma wejście analogowe, wtedy możesz go użyć. Jednak na jego wyjściu przez 2 RCA masz tylko sygnał stereo dla 2 kanałów. Zapewne to kino będzie mogło coś z tym zrobić żeby działały inne kanały. Jednak przewodami cyfrowymi możesz przesyłać dźwięk wielokanałowy tak jak został zarejestrowany.

Nie wiem czy na plastikach jest opcja sztucznego włączania reszty kanałów. Ehh same z nimi problemy.

Ale gdzieś widziałem takiego switcha na optyk.....

Napisano (edytowany)

Cześć,

Mam mały problem z podłączeniem subwoofera do amplitunera.

Subwoofer HECO CELAN GT SUB 30a
Amplituner Marantz 7013

W Maranzie mam podłączenie sub na 1 RCA a subooferze mam 4 wejścia HI LEVEL INPUT i LINE LEVEL IN/OUT. Przyznam że nie wiem jak podłączyć to żeby było dobrze i sub grał prawidłowo. 
Subwoofer stoi 20 metrów od amplitunera, dodatkowo mam już poprowadzony kabel głośnikowy i teraz pytanie, czy da się go przerobić tak żeby podłączyć nim subwoofer, a z drugiej strony przerobić na wejścia 1RCA ?
Wolałbym uniknąć prowadzenia dodatkowych kabli...

Pozdrawiam

IMG_2448.jpg

IMG_2449.jpg

Marantz-SR7013-5-XXL.jpg

Edytowano przez Hancus

Na płycie subwoofera masz 2 złącza oznaczone in i do jednego z nich należy podłączyć kabel RCA z amplitunera. Out to wyjście dźwięku z subwoofera. Najprościej było by postawić sub bliżej reszty sprzętu. Przy tak dużej odległości potrzebny jest przewód ekranowany. Bez tego sub będzie wyraźnie buczał ). Ten głośnikowy może się przydać do przeciągnięcia właściwego przewodu kanałem którym biegnie przewód głośnikowy. Inne wyjście to wymontować z subwoofera jego wzmacniacz i umieścić w jakiejś ( dorobionej do niego obudowie ) obok amplitunera i użyć tego długiego przewodu do podłączenia głośnika w subwooferze. Oczywiście otwór po wzmacniaczu trzeba by było zaślepić odpowiednim prostokątem z dość grubej blachy lub dociętym odpowiednio elementem z płyty mdf. Innego wyjścia nie widzę poza jednym. Są robione bezprzewodowe komplety do transmisji sygnału w takich sytuacjach, gdzie nie chcemy prowadzić długich przewodów do subwoofera.

Swoją droga to co za idiota wymyślił żeby prowadzić pojedynczy przewód głośnikowy do subwoofera ? Jak już to trzeba 2 :) .

Witam. Przeczytałem cały watek, bo bardzo ciekawy. Ale mam inny - może banalny - problem. 

Mam dekoder nc+ - wifibox+. Ma on wyjścia HDMI, Euro, SPDIF. HDMI połączyłem z tv. Chciałem podłączyć do dekodera mój leciwy wzmacniacz DENON 735R do którego podpięte są kolumny. Ale nie ma on wejścia cyfrowego. Podpięte są (dwoma cinchami) CD i tuner. Pozostają wolne pary gniazd oznaczone jako

Phono (do podpięcia gramofonu), 

DVD/AUX

Czy jest jakaś możliwość podpięcia tego dekodera do mojego wzmacniacz? Myślałem o przejściówce z Euro na 2 cinche. Ale może jest możliwość wykorzystania gniazda SPDIF?

Tak, do tego służy przetwornik cyfrowo-analogowy, inaczej DAC. Ceny zaczynają się od kilkudziesięciu złotych. a górny pułap cenowy praktycznie nie istnieje. Często do tego celu poleca się FiiO Taishan za około 100 zł.