Skocz do zawartości

Marantz PM6006/7005 do Elac Debut B5?


Poganin

Recommended Posts

Jak pisałem w wątku przytaczanym poniżej, chcę zmienić ten nieszczęsny amplituner na coś innego. Nie chcę pod biurko wstawiać pełnowymiarowego amplitunera, a koledzy podpowiadają, że wybrany przeze mnie model Pioneera nie gra dobrze. Może więc powinienem podjąć temat z innej strony i rozważyć zakup wzmacniacza?

Czy wymienione w temacie modele Marantza dobrze zgrają się z Elacami, czy może inne urządzenie zagra z nimi lepiej? Od razu zaznaczam, że PM8005 nie wchodzi w grę, ponieważ jest poza zasięgiem mojego portfela, a do tego potrzebuję wejścia cyfrowego.

Tak czy inaczej w tygodniu idę posłuchać jak te wzmacniacze grają, ale może jest jeszcze coś innego w okolicy 2000 zł. Z góry dzięki za sugestie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno Marantz PM6006 jest opcją bardzo dobrą, szczególnie przy aktualnej cenie urządzenia. Warto także posłuchać wzmacniacz Onkyo A-9050 oraz koniecznie francuską integrę Advance Acoustics X-i50BT. Marantz to lekko ocieplone, pełne, szczegółowe granie z dobrze kontrolowanym punktowym basem. Onkyo to bardziej dokładny, analityczny, równy charakter brzmienia. Advance to bardziej plastyczne, ciepłe, pełne i dynamiczne granie.

A może zainteresuje Cię bardzo dobry wzmacniacz lampowy Yaqin MS-30L.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, w przypadku pytań oraz oferty dla forumowicza, jestem do dyspozycji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje! Lampa opada niestety, brak miejsca. Nadal jestem ograniczony tą 18-centymetrową szczeliną między komodą a biurkiem. Zgaduję, że nie macie sklepu w Warszawie? Z dojazdem do Pabianic byłby dla mnie problem niestety.

Posłucham tego Marantza w tygodniu z moimi kolumnami. Jak mi się brzmienie spodoba to zgłoszę się po ofertę.

Spróbuję również poszukać sklepu, w którym można by tego Onkyo posłuchać. X-i50BT niestety również odpada z racji braku wejść cyfrowych (chcę mieć możliwość podłączenia konsoli).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak. Problemem nie jest wzmacniacz czy amplituner a ELACI. Model B5 jest dużo gorszy od modelu B6. Początkowo B5ki były projektowane jako głośniki na tyły do setu kinowego. Nie do stereo. Dopiero później wprowadzono model B4 i nagle B5tki stały się monitorami. Moim zdaniem PM6006 powinien Ci tu wystarczyć aż nad to. A powinieneś pomyśleć o zmianie monitorów, aby osiągnąć więcej.

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Poganin napisał:

Piotrek, dzięki za Twój komentarz. Być może w późniejszym okresie zechcę te Elaki wymienić na inne głośniki podstawkowe. Zakładając, że kupię PM6006, jakie głośniki dobrze z nim zagrają? Zensory 3?

Wg mnie fajnie grają Tannoy 7.2 z marantzem. Sprawdź takie połączenie. Może Tobie podpasuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. 

Dokładnie bardzo ładnie zgrywają się tannoy 7.4, dali zensor 3 też są ok pod warunkiem że lubisz taki dźwięk. Jest delikatny. Rozwinięcie trochę brzmienia B5, które masz teraz. 

Żywe granie i mocne uzyskasz z quantum 753. Całkiem ok z mocnym ale nie ostrym przekazem grają też Polk audio rtia3.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...