Skocz do zawartości
mlodydg

harman kardon bds

Recommended Posts

Witam

Jako kolejny laik chcialem zaciagnac Waszej opinii.

Moge odkupic od znajomego hk bds385 roczny w cenie 1100zl pytanie czy warto(podoba mi sie ze jest allinone oraz wielkosc amplitunera).

Pomieszczenie jest to salon polaczony z kuchnia o powierzchni 20m2. Ze wzgledu na ograniczone miejsce wchodzi w gre zestaw 2.1 badz stereo

Przeznaczenie muzyka 80%( szeroko pojeta od dance, house czasem rok, a nawet disco polo) filmy 20%. Zrodlo sygnalu 90% internet/dysk zewnwtrzny 10% plyty

Czy jest sens kupowac tego bds-a, a pozniej dokupic jakies kolumny?czy isc w strone amplitunera sieciowego

Budzet max 2500zl sprzet nowy/uzywany.

Dziekuje za wszelkie opinie.

Zdecydowanie lepszą opcją jest zakup dobrego amplitunera sieciowego i dokupienie kolumn. 

W podanym budżecie masz u nas zestaw, oparty na bazie amplitunera sieciowego Yamaha R-N402D oraz zestawu kolumn Monitor Audio MR2. Jest to nieporównywalnie lepsze brzmieniowo i funkcjonalnie rozwiązania. 

Czy ten bds jest wogole wart tej ceny?

Z tego co piszesz wynika ze jest mega przepasc pomiedzy bds a amplitunerem sieciowmy.

Pioneer sx-n30dab bylby rownie dobrym wyborem bo z tego co poczytalem jest klase wyzej od R-N402D

Oj, różnica pod względem jakości dźwięku między BDS a amplitunerem sieciowym jest naprawdę duża. Oczywiście możemy rozważyć także Pioneer SX-N30AE (nie myl ze starym już od kilku miesięcy nieprodukowanym modelem SX-N30DAB), to bezpośrednia konkurencja modelu Yamaha R-N602. Są natomiast pewne różnice w charakterze brzmienia - Pioneer gra równo, pełnym i dokładnym dźwiękiem. Yamaha bardziej eksponuje skraje pasma.

Rozumiem, ze pod moja muzyke (szeroko pojeta choc z naciskiem ja house, dance, lubie dobry bas) bedziej bardziej odpowiednia Yamaha czy pioneer.

Kolejne pytanie czy jest znaczna roznica pomiedzy r-n402n a r-n602 w jakosci dzwieku oraz czy warto doplacic.

Wiec warto naciagnac budzet dla 602

Pod moje preferencje muzyczne co lepsze pioneer sx-n30dab yamaha r-n602 czy onkyo tx-8150 lub tx-8250

Edytowano przez mlodydg

8250 to jest sxn30ae. To samo granie. Yamaha jest bardziej punktowe i szersze. Deczko bardziej jasne. 

Onkyo gra ładniej środkiem, jest równiejsze, nie ma takiego ofensywnego przekazu. 

Piotrek

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się