Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich, Ludzie powiedzcie jak to jest bo za cholerę nie ogarniam tego ze tania mp3 z chinola gra tak samo jak asus xonar ds, nawet lepiej bo słyszę głębszy bas.Wysokie i średnie na takim samym poziomie, scena muzyczna prawidłowa, kolumny podstawkowe na przetwornikach seas i vifa wiec nie kolumny z marketu, wzmacniacz teac a-r650 mk2, na karcie dźwiękowej wymieniem oamp. Uwierzcie mi jakie było moje zdziwienie kiedy podczas zgrywania mp3 na odtwarzacz z chinola podłączyłem go pod wzmacniacz żeby sprawdzić czy wszystko działa. Jakość muzyki płynącej z przenośnego odtwarzacza była taka sama jak z asusa, wku......e na maxa, jak to możliwe? karta 24bit 192khz nie daje rady z tandeta z chinola? powiedzcie w czym tkwi problem, zestaw stereo  za slaby żeby usłyszeć różnicę? czy karta dźwiękowa nic nie warta?  Jaka karta dźwiękowa waszym zdaniem poprawi jakość dźwięku i usłyszę realna różnicę miedzy odtwarzaczem mp3 a komputerem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odtwarzasz pliki bez kompresji (np. FLAC) czy mp3 (w jakiej jakości)? Bo to może być powodem  problemów z jakością (tzn. z tym, co bardziej się Tobie podoba) dźwięku, albo np. że w ASUSie jest bardziej wyrównane pasmo a Chińczyk podkreśla niskie tony...

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tomek szamot napisał:

Witam wszystkich, Ludzie powiedzcie jak to jest bo za cholerę nie ogarniam tego ze tania mp3 z chinola gra tak samo jak asus xonar ds, nawet lepiej bo słyszę głębszy bas.Wysokie i średnie na takim samym poziomie, scena muzyczna prawidłowa, kolumny podstawkowe na przetwornikach seas i vifa wiec nie kolumny z marketu, wzmacniacz teac a-r650 mk2, na karcie dźwiękowej wymieniem oamp. Uwierzcie mi jakie było moje zdziwienie kiedy podczas zgrywania mp3 na odtwarzacz z chinola podłączyłem go pod wzmacniacz żeby sprawdzić czy wszystko działa. Jakość muzyki płynącej z przenośnego odtwarzacza była taka sama jak z asusa, wku......e na maxa, jak to możliwe? karta 24bit 192khz nie daje rady z tandeta z chinola? powiedzcie w czym tkwi problem, zestaw stereo  za slaby żeby usłyszeć różnicę? czy karta dźwiękowa nic nie warta?  Jaka karta dźwiękowa waszym zdaniem poprawi jakość dźwięku i usłyszę realna różnicę miedzy odtwarzaczem mp3 a komputerem.

Powiem ci szczerze że napisałeś post w ten sposób że cieżko zrozumieć co z czym jest połączone i jak gra. „Tania mp3 z chinola” jest jakimś odtwarzaczem przenośnym czy może Dac-iem podłączonym do systemu audio rownolegle do karty Asusa?

tak czy inaczej, jest coś takiego jak efekt „wow!”, który bardzo często wywołany jest „powiększeniem” jakiegoś aspektu dźwięku. To może być wzmocnienie jakiegoś zakresu niskich tonów, albo sztuczne zwiększenie przestrzenności, złagodzenie góry... i wiele innych. Coś co nas „trafia” już podczas szybkiego odsłuchu, może być w dalszej perspektywie (dłuższym słuchaniu) męczące. Po pewnym czasie zaczynamy dostrzegać inne elementy i okazuje się że to z pozoru lepiej brzmiące urządzenie jest tylko efekciarskie ;)

tak czy inaczej - opisz dokładniej co z czym gra

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu rozumieć? kupujesz używaną kartę dźwiękową  do kompa za 150zł i czegoś tam wymagasz, prawda? posiadam dość dobry sprzęt stereo który przyzwoicie gra. Słuchasz sobie na tym wszystkim swojej ulubionej muzyki, jest super wysokie średnie pięknie wybrzmiewają, mam do tego jeszcze markowego suba wiec bas też jest odpowiedni, wkurwienie następuję podczas podłączenia przenośnego odtwarzacza mp3 z tą samą muzyką do wzmacniacza. Przenośna mp3 kosztowała 15zł na dodatek można podłączyć ja jako dac czyli zewnętrzną kartę dźwiękową, i tu właśnie tkwi problem, dlatego ze przenośna mp3 gra tak samo jak markowa karta dźwiękowa, wiec już sam nie wiem czy padło mi na słuch czy jak, moim zdaniem powinna być znaczna różnica w jakości odtwarzanej muzyki. nasuwa się pytanie, co jest nie tak, karta dźwiękowa to badziew, albo sprzęt stereo tak dobry ze co byś nie podłączył będzie dobrze grac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...