Skocz do zawartości
Jamato

Problem z Yamahą RX A 1070

Recommended Posts

Witajcie!

Kupiłem Yamahe RX A 1070. Mam z nią pewien problem. Mianowicie jak amplituner jest podłączony do TV, a TV jest w stanie czuwania i chce puścić płytę to niestety odtwarzana muzyka jest przerywana. Wówczas zanika ikonka HDMI out na wyświetlaczu. Problem znika w momencie odłączenia kabla od TV, ewentualnie po włączeniu TV. Próbowałem różnych ustawień niestety problem nie znika. Jeśli możecie pomóc to będę wdzięczny w przeciwnym razie będę go musiał zareklamować. 

Marcin.

Edytowano przez Jamato

Płyta jest odtwarzana z z odtwarzacza. A wyjście z amplitunera jest oznaczone jako blue ray. Podłączenia są właściwe.

Tak na wstępie, to chyba wejście blue ray a nie wyjście. Masz prawdopodobnie zsynchronizowany odtwarzacz z amp.KD. Włączenie odtwarzacza powoduje automatyczne włączenie amplitunera oraz TV ( tak jest u mnie). Gdy odłączasz kabel HDMI przerywasz synchronizacje a amp. przepuszcza sygnał , przy włączonym TV tak jak piszesz też będzie dobrze. Wg. mnie musiałbyś zmienić ustawienia sterowania przez HDMI w odtwarzaczu ( nie znam modelu więc nie wiem czy takowe są) lub w samym amp. Ale podejrzewam , że nie jest to zbyt opłacalne ,bo gdybyś chciał normalnie ( na automacie) użytkować to za każdym razem musisz wrócić do tej funkcji.

Mam odtwarzacz Blu-Ray Yamaha BD-A1060. Zmieniałem ustawienia w odtwarzaczu niestety bez żadnego efektu.

Podłącz po prostu odtwarzacz ( jaki ? ) po optyku albo coax do słuchania muzyki

HDMI to do obrazu jest a nie muzyki :) I pewnie powinno, po zrobieniu factory reset i zabawie z ustawieniami. 

Natomiast do muzy nie potrzebujesz obrazu , więc zamiast się męczyć wydaj 50 pln na kabelek i wsio. 

Dzięki za podpowiedź. Poszukam jeszcze raz w ustawieniach i postaram się postąpić wg Twoich wskazówek. 

Ostatnie co mi przychodzi do głowy to spróbuj wpiąć inny kabel HDMI. Jak to nie pomorze to faktycznie serwis. Możesz najpierw zadzwonić do serwisu Audio Klanu , udzielają informacji telefonicznie , parę razy korzystałem.

Ze zmianą kabli HDMI też próbowałem. Niestety to nie kable. Serdecznie jednak dziękuję Wam za posty i pomoc.  

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się