Skocz do zawartości

Pomoc w dobraniu zestawu


Joanna Cegielska

Recommended Posts

Witam!

Bardzo proszę o pomoc w dobraniu sprzętu audio. Jestem zielona w tej kwestii, a chciałabym kupić coś porządnego.

Aktualnie mam wieże Sony MHC-RG440S, która gra dla mnie cudnie, ale z racji wieku (koło 15 lat) działa w niej tylko radio i wejście AUX. A moja kolekcja CD się kurzy...

Pokój mam mały, 9-10 m2, bardziej kwadratowy niż prostokątny. Słucham głównie metalu, ale jakiś rock czy ambitniejszy pop też się trafi. I stanowczo wole słuchać trochę głośniej, niż trochę ciszej. Budżet max 3 tys. Kolumny mogą być podłogowe, o ile nie będą wielkie i nie będzie przeszkadzało stanie mniej lub bardziej w kącie regału z książkami a komodą. Koniecznie odtwarzacz CD, radio i jakaś łączność bezprzewodowa z telefonem. 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

sądzę, że lepszą opcją w Twoim pomieszczeniu będą kolumny podstawkowe. Podłogówki będą zbyt duże, dodatkowo z Twojego opisu wynika, że nieprawidłowo ustawione.

Co do elektroniki, to system złożyłbym na bazie systemu Yamaha R-N303D z odtwarzaczem CD-S300. Można jeszcze ewentualnie zastosować system all-in-one Pioneer XC-HM86D. Natomiast w kwestii kolumn najbardziej widziałbym u Ciebie Magnat Shadow 203, Polk Audio RTi A1 lub opcja tańsza Melodika BL20.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2018 o 09:38, Joanna Cegielska napisał:

Podstawkowe jak postawie na komodzie będzie dobrze? 

Z tym co podajesz, to trochę wyjadę poza swój budżet, a tego bym nie chciała. Mogę ewentualnie na razie zrezygnować z odtwarzacza CD, dokupię później.

Oczywiście lepiej byłoby nie stawiać kolumn na komodzie, ale jak nie ma wyjścia... Napisz na priv, to wycenię taki zestaw, może uda się złożyć od razu z odtwarzaczem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...