Skocz do zawartości

Wharfedale 220 poprawa brzmienia stereo i kwestia chromecast/chromecast audio


MarianOS

Recommended Posts

Posiadam te głośniki obecnie spięte pod Onkyo SR309 na metrażu ok. 23 m2 i przyznam , że brzmią świetnie. Być może ten metraż jest dla nich za duży bo niekiedy myślałem i o podlogowkach tj modelu 230. Zastanawiam się czy pójście we wzmacniacz stereo miałoby sens i tutaj wiele dobrego o marce Nad wyczytałem. Obecnie odtwarzam audio poprzez chromecast polaczonym z hdmi w tv a wszystko wychodzi poprzez hdmi w Onkyo. Mam w planach zakup chromecast audio ponieważ on powinien dać lepszy dźwięk. Tylko jak go wtedy podłączyć tj przez optyka czy poprzez rca ?. Muzyczne preferencje są u mnie dość uniwersalne. Nie lubię jednak przewagi basu. Instrumenty fajnie jeśli brzmią w miarę równo a tony wysokie nie kłują. Zamieszczam zdjęcie jak wyglada pokoj.Jest tak z 2 m odstępu między kolumnami. Po bokach jest regał a odsłuch jest z kanapy. Zaslony dość grube. Myśle, ze akustyka jest bardzo Ok. Za wszelkie porady z góry dzięki . Ps. Jeśli coś zamotałem to piszcie
 
 
Wysłane z iPhone za pomocą061e2fc81f27c515b9a29cec54f2cedc.jpg Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno monitory w Twoim salonie nie są zbyt duże i mocne i lepszą opcją byłoby zastosowanie podłogówkę. Ale w obecnej chwili większym ograniczeniem jest amplituner. To podstawowy, budżetowy amplituner, który pod względem jakości stereo niestety pozostawia dużo do życzenia. Wymiana na dobry wzmacniacz jest bardzo dobrą drogą do poprawy / rozbudowy systemu. NAD jest bardzo dobrą opcją, dobrze współpracuje z kolumnami Wharfedale i już nawet podstawowy model C316 jest w stanie prawidłowo wysterować podłogówki. Na pewno jednak najlepszą opcją byłby model C326 BEE. Ewentualnie jeśli chcesz mieć funkcjonalność sieciowa poprzez Google chromecast, spójrz na najnowszy model C338. 

Zapraszam serdecznie na odsłuchy oraz indywidualną wycenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...