Skocz do zawartości

Jakie kino domowe do salonu 17m2? / do 7tys


JJanek

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Proszę o poradę jaki zestaw kina domowego wybrać do salonu z aneksem 17 m2 w mieszkaniu w bloku 52m

Przewidziany budżet to max 7 tys zł. W załączniku szkic salonu. Na czerwono zaznaczyłem miejsce gdzie miały by stać głośniki.

Mieszkanie będę odbierał w wrzesień-październik 2018. Pytam już teraz ponieważ wcześniej chciałbym pochować kable zwłaszcza w ścianie za sofą   oraz dopasować stolik pod TV do amplitunera

Zestaw będzie wykorzystywany do oglądania filmów ale też do słuchania na co dzień muzyki, ja rock, żona pop

 

 

P.S.

Jestem z Wrocławia

Na żółto zaznaczyłem wyjscie na balkon. Wejście do salonu od strony kuchni(zapomniałem zaznaczyć)

szkic salon.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Masz niedużą powierzchnię do nagłośnienia. Spójrz proszę na amplituner Denon AVR-X2400H lub Yamaha RX-V683. To dwa nowoczesne amplitunery, które mają pełne wyposażenie oraz dobry dźwięk. Yamaha jest bardziej efektowna, wyraźniej eksponująca skraje pasma. Dobrze sprawdzi się w muzyce dynamicznej, rozrywkowej i kinie domowym. Denon jest spokojniejszy, cieplejszy, lepiej wypełniony. W przypadku tego urządzenia docenimy leosza jakość muzyki, szczególnie w spokojniejszych kawałkach. Pewnym atrakcyjnym kompromisem jest Onkyo TX-NR685.

W kwestii kolumn na pewno zwróciłbym uwagę na Indiana Line serii Nota. To ciepłe, miękkie, relaksujące granie. Ciekawą opcją jest także zestaw Dali Zensor 5 w konfiguracji 5.0, może Monitor Audio Monitor 200 Set 5.0. Do powyższych zestawów dołączyłbym subwoofer Klipsch R-10SW.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań oraz indywidualnej wyceny służę pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że w tak małej kubaturze upychanie podłogówek to zły pomysł. Będą się dusiły.

Spójrz na zestaw

https://www.tophifi.pl/kino-domowe/zestawy-kina-domowego/rx-v683-bw-685-s2-686-s2-htm62-s2.html

delikatnie przekracza twój budżet, nie mniej jednak myślę, że warto.

Jesteś z Wrocławia, jeśli znajdziesz chwilę wybierz się do naszego salonu Na ul. Legnickiej żeby na własne uszy sprawdzić zaproponowane rozwiązanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, anderg napisał:

Śmieszą mnie takie teksty o za małym pokoju "dusić się będą , bas cię zabije " i wciskają monitorki ( fizyki nie oszukasz będą grały cienko) a tu jeszcze 17 metrów.

Spójrz na ustawienie sprzętu, przecież to będzie grało na mniejszej połowie tego pokoju. Naszym zdaniem przy takim ustawieniu monitory zagrają zdecydowanie lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...