Skocz do zawartości

Wybór sprzętu do salonu z aneksem


Przemkus

Recommended Posts

Witam serdecznie. Przepraszam też za może dziwny tytuł. Chcę w niedługim czasie nabyć jakiś sprzęt do słuchania muzyki ale też do użytkowania razem z telewizorem, telefonem czy tabletem czasem może laptop. Ogólne założenie to 50/50 muzyka film, może 60/40 muzyka film. Pomieszczenie to salon z aneksem ok 22m2 - 3,5mx6m. Szkic w pdf. Zaznaczam też, ze nie jestem audiofilem, po prostu chciałbym, żeby to fajnie grało. Muzyki słucham różnej, omijając szeroko pojętą klubową, lubię rocka nawet cięższego ale też i reggae czy hip-hop. Zastanawiam się miedzy amplitunerem stereo a kinem domowym max 5.1 Ważny też jest dla mnie wymiar amplitunera a dokładnie jego głębokość gdyż komoda na której będzie stał ma 35cm szerokości.

Brałem pod uwagę Onkyo tx-8270 lub Yamaha MusicCast RX-S601D ewentualnie coś innego, cenowo w tych okolicach i do tego jakieś kolumny np. Jamo S 626 HCS do yamahy lub inne, do onkyo nie wiem za bardzo jakie, może używki jakieś. Ponieważ muszę kolumny przysunąć do ściany to fajnie jakby bass reflex był z przodu. Jeśli możecie coś doradzić to będę wdzięczny.

Rysunek1.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

zacznijmy od wymiaru - żaden amplituner wielokanałowy nie jest węższy niż 43cm, zresztą biorąc pod uwagę wielkość salonu oraz Twoje preferencje z naciskiem na dobrą jakość odtwarzania muzyki, stawiałbym raczej na dobry wzmacniacz lub amplituner stereofoniczny.

Na pewno dobrą opcją są podane przez Ciebie amplitunery, jednak nadal mamy urządzenia o szerokości 43cm. Moim zdaniem lepszą opcją będzie wybór klasycznego, dobrego wzmacniacza np. Audiolab M-One, wyposażonego w Bluetooth oraz dobranie odpowiednich kolumn. Na pewno nie Jamo, znacznie lepiej sprawdzą się np. Pylon Audio Pearl 25, Monitor Audio Monitor 200 lub Indiana Line Nota 550X. W tym przypadku poza odpowiednim rozmiarem i bardzo ekskluzywnym wyglądem, mamy świetną jakość dźwięku dobrego wzmacniacza stereofonicznego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, myślę że na tak małą powierzchnię jednak przyzwoite stereo będzie lepsze, w pana budżecie kolumny 5.0 nie zdadzą egzaminu, są po prostu kiepskie.

Proponuję Pioneer NC-50DAB Amplituner sieciowy stereo z CD, jak na tą klasę sprzętu gra bardzo dobrze... konkurencją będzie Yamaha R-N602 Amplituner Sieciowy lub wspomniany Onkyo.

Kolumny Pylon Audio Pearl 27 zdeklasują Jamo  które pan wybrał i większość kolumn do 2000 tyś za parę. Ewentualnie Parl 25. 

Natomiast jeśli jednak kino to trzeba dołożyć. Np. Indiana Line Nota 550X/240X/740X w przyszłości wzbogacić o Indiana Line MIO SUB. Ten zestaw głośnikowy do Yamaha RX-S601D

Ewentualnie KEF E305

Proszę się zapoznać z naszą ofertą zapraszam na naszą stronę internetową. Można się umówić na odsłuch.

 

Pozdrawiam Paweł. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam. Dziękuję za zainteresowanie i podpowiedzi. Troszkę przez ten czas pojeździłem żeby posłuchać co nieco i zdecydowałem się jednak na amplituner kina domowego, z racji tego, ze TV będzie podpięty, laptop czasami i filmy mimo wszystko się ogląda a muzyka jak leci to i tak w tle(nie siadam przed głośnikiem i nie słucham w spokoju); najbardziej mi przypadła do gustu wymieniona wcześniej Yamaha MusicCast RX-S601D. Fajnie gra i co dalej odpowiada mi gabarytowo. Teraz kwestia kolumn, bo jak pisałem wcześniej chciałbym żeby miały bass refleks tylko z przodu i docisnąć je do ściany. I teraz albo wziąć Indiana Line Nota 550X i do tego od razu centralny i szybko poszukać suba na koniec satelity dokupić. Albo, podobają mi się choć nie ma opinie jeszcze a przynajmniej nie mogłem znaleźć Pylon Audio Pearl 27 i na pylonie zbudować zestaw podobnie w kolejności jak z indiana. Czy jeszcze coś innego w tym budżecie z bass refleks z przodu to ważne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Nie ma opinii, bo ludzie wolą wybrać Magnata Shadow 207. Lepsza odmiana po prostu.

Czemu bass refleks z przodu to ważne? Myślisz że będziesz je mógł dosunąć do ścian? :) Otóż nie.

Ale Melodika BL40MKIII wyszła na Twoje potrzeby.

 

Piotrek

 

Nie znam się mega, jestem w tym temacie raczej laikiem, dlatego tu szukam porady, ale z tego co wiem to kolumny posiadające bass refleks z tyłu mają być odsunięte od ściany ile? min 20cm, 50cm, 100cm?, nawet jeśli 20, to w moim przypadku jest już za dużo. Te Magnata Shadow 207 są ok, ale mają 35 cm głębokości tyle co komoda i ze względu na ograniczone możliwości rozstawienia (odsunięcia od ściany) w taki sposób kombinuje. Chyba, że te Magnaty czy inne z bass refleks z tyłu mogę dosunąć do ściany na maks to spoko w co wątpię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Nie powinny. A wygląda to później tak że obie konstrukcje grają bardzo bliźniaczko źle.

Jeśli wylot bass reflexu nie jest zasłonięty tak aby wpływał na prawidłowy wylot powietrza to nie ma to znaczenia.

Dlatego tych z przednim bass reflexem czy to Pylona czy Melodiki też nie będziesz mógł dosunąć. Wiem jest jakieś durnowate forum gdzie piszą takie głupoty. Domyślam się nawet gdzie.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...