Skocz do zawartości

Technics SU-G700 vs ONKYO M-5000R vs Yamaha A-S1100


Kamil Gorczyca

Recommended Posts

witam, 

planuję kupno wzmacniacza mniej więcej w tym przedziale cenowym, co polecacie z tego zestawu, ewentualnie jakieś inne. oczywiście brzmienie na pierwszym miejscu, ale nie ukrywam, że walory wizualne też są dla mnie ważne, dlatego m.in. podoba mi się ich analogowy wygląd ze  wskaźnikami wychyłowymi.

dzięki, pozdros !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki, przeczytałem.

Chcę zmienić swój dotychczasowy zestaw, jako pierwszy byłby to wzmacniacz. Kwota 6-8tys., co do pomieszczania to ma ono +/- 25-30m2, mieszkanie w bloku, salon z otwartą kuchnią i otwarty na przedpokój, więc powierzchnia raczej otwarta, nieregularna, sufity ok. 2,6m. We wzmacniaczu przede wszystkim chodzi mi o brzmienie, nie potrzebuję koniecznie dodatkowych funkcji, korzystam głównie z gramofonu (Stanton str8-150, w planach coś typowo do odsłuchu) jeszcze waham się ewentualnie nad czymś z DAC czy Bluetooth pod kątem podłączenia źródła cyfrowego, ale jeśli ma się to odbyć kosztem brzmienia to rezygnuje z tych dodatków. Kolumny też w planach do wymiany, na razie pozostaną przez jakieś 6-12 miesięcy już leciwe Technicsy SB-T200. Mieszkam w Krakowie :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć a jakie są kolumny? Bowzmak dobiera się pod nie. 

Jeśli myślisz o końcówce m5000r to jest to końcówka mocy. Do niej potrzebujesz przedwzmacniacz. A więc to nie mieści się w cenie. Yamaha as1100 fajna ale nie wzmak w cenie do 8k tu może byc lepiej. Z wychylenia rozgladnij się za xindakiem. 

Z kolei ja polecam także wzmak roksan K3 chodź myślę że w tej cenie zmieścili byśmy się z caspian M2. Jeśli twoje kolumny nie są wymagające względem mocy to ten wzmacniacz to jeden z liderów w swojej cenie. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha A-S1100 w swoim budżecie, to obowiązkowa pozycja do odsłuchu. Z racji wyłączności na ten model w naszej sieci, koledzy nie napiszą jaka to maszyna, bo nie mogą nią handlować :)

Prawie 24kg wagi, zbudowana jak czołg. Przedwzmacniacz gramofonowy w całości zrealizowany na elementach dyskretnych. Brzmienie? Neutralne, bez faworyzowania poszczególnych pasm. Zupełnie inna szkoła dźwięku niż przy niższych modelach. 

Największa wada? Znaczek Yamaha. Gdyby produkowała go jakaś bardziej "audiofilska" firma, kosztowałby 2x tyle i wszyscy by się nim zachwycali. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Elizjum7919. napisał:

Hej czytaj dokładnie że wadą jest znaczek Yamaha.Chodziło o to że jak by był sygnowany McIntosh.Kosztował by spokojnie 20000zł i każdy był by zachwycony.

No bez przesady, ale tak taki był zamysł autora :)

 

Prawdę mówiąc do twoich preferencji brzmieniowych o caspian M2. Jeśli uciagniete kolumny to będzie to killer. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...